|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatni vrtici u SA
25.2.2011 21:10:21   
N_N
Dunja, pa meni se iskreno nije svidio. Prvi prizor koji nas je dočekao je da dijete sjedi na tuti u hodniku, u blizini ulaznih vrata user posted image user posted image  Mi smo bili u periodu kad je, pretpostavljam, vrijeme za ručak pa je bila baš neka frka, učiteljice pokušavaju uganjati djecu a tako s vrata su me "otpilile" - u smislu da ne primaju djecu mlađu od 2 godine, oprostite nemamo vremena, doviđenja! user posted image  I sam izgled vrtića je user posted image  Ja nisam imala priliku pogledati vrtić a to što sam vidjela u jako kratkom vremenskom periodu, maltene sa ulaznih vrata, mi se nije svidjelo. Eh sad, možda je i ok, možda sam došla u nevrijeme.....Najbolje da neko da ocjenu na osnovu ličnog iskustva, ovo je moje viđenje.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu dunja)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Privatni vrtici u SA
3.3.2011 15:08:18   
leka
Pozz, ima li neko kakvih informacija o novom vrtiću u Wog centru?

_____________________________

Najbolja veza je ona kad je ljubav jednog prema drugom veća od same potrebe da budete zajedno!

Rijad - uljepšao mami život 13.10.2007.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Privatni vrtici u SA
3.3.2011 15:10:17   
M kao Mama
leka šta te zanima, ja sam išla i raspitivala se, međutim odustala sam zbog cijene

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Privatni vrtici u SA
3.3.2011 15:10:42   
veeseelaa
a koja je cijena?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Privatni vrtici u SA
3.3.2011 15:19:33   
M kao Mama
290 KM, s tim da vrtić nije na listi Ministarstva

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 9:00:00   
leka
mama alma kako ti se čini ono što si vidjela? gledala sam neke slike al nisam primijetila da ima mlađe djece, jesi li upoznala neku tetu?

_____________________________

Najbolja veza je ona kad je ljubav jednog prema drugom veća od same potrebe da budete zajedno!

Rijad - uljepšao mami život 13.10.2007.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 9:10:23   
amy09
jel ima neko iskustvo sa vrticem SUNCE kod druge gimnazije...i molim da podjeli samnom jel sam u nekom razmisljanju da odem i vidim kako je jel,mi kcerkica ubrzo krece u vrtic ...pozdrav,inace to je vrtic kod 2 Gimnazije

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 11:43:50   
emma.L
Ako je privatni, naši prijatelji vode curicu tamo i zadovoljni su koliko čujem.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu amy09)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 11:52:39   
M kao Mama
Leka, pravo da ti kažem, jedan dan akada sam išla u Merkator po doručak popnem se gore do igraona, uđem nigdje nikoga, malo se onda vrtila i nikoga ne vidjeh. Spustim se u prizemlje pitam gdje je vrtić kažu kod igraone, ja se nisamponovo penjala. Pošaljem im meil, dobijem odgovor. Meni stvarno nije nužda da L dajem u vrtić, ona je išla jedno vrijeme i zamalo je glavom platila od bolesti. Sada je svekrva čuva i super je. Mislila sam je upisati možda u septembru ponovo, a onda dogodine svakako ide predškolsko. E, vrtići koji su upisani kod ministratsva, a privatni su mogu raditi i predškolski program, ostali ne. Tako da roditelji čija djeca idu u privatni vrić koji nije na listi miistarstva moraju djecu voditi negdje gdje jeste to regulisano. Ovaj Wog nije na listi. Onako na slikama sve izgleda super, samo budi sprema još 50 KM da izdvojiš, jer navukli su djecu oni pametno. Imaju bazen, razne sekcije i sve se to naravno dodatno plaća.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 13:12:24   
leka
ok Alma hvala ti na odgovoru, ma i mog malog čuva svekrva i bezbrižna sam jer znam da mu je dobro, mislim na vrijeme jede, spava i to, al se brinem zbog drugih stvari. Naime, živimo u naselju gdje nema nikakvog sadržaja za djecu (igrališta i sl.) tako da mali čitav dan provede sa nanom (ne igra se sa djecom, ne uči pjesmice, brojalice, ne boji i tako to) pa sam primijetila kad ga negdje odvedemo da  ne želi da se igra  s djecom, a ni navečer sa mnom ne želi da pjevamo pjesmice. Tako da sam zbog toga razmišljala da probamo sa vrtićem. U svakom slučaju kad odem "na teren" u Wog javim se sa informacijama

_____________________________

Najbolja veza je ona kad je ljubav jednog prema drugom veća od same potrebe da budete zajedno!

Rijad - uljepšao mami život 13.10.2007.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 13:54:05   
Blue rose RR
Ovako, ja sam bila u vrtiću "Wog" da bih iz prve ruke vidjela kako i šta. S obzirom da moramo u predškolsko da se javimo od septembra ove godine, odlučili smo da je dajemo na proljeće ove godine, i da pauziramo preko zime, zbog virusa. U Wog-u radi teta/djevojka koja je prije radila u igraonici, i moja mala se super slagala sa njom (što opet ništa ne mora da znači), tako da je meni sa te strane bilo drago što ćemo imati poznatu facu.
Bili smo u obilasku vrtića, i meni se kao majki svidjelo: novo, čisto, lijepo uređeno. Ogroman prostor za igru, osvijetljen dnevnim svjetlom. Kupaonica i toalet uredni, čisti i prilagođeni djeci (mislim da se to može vidjeti na njihovoj web-stranici). Imaju izlaske u prirodu, učenje dva stran ajezika (njemački i engleski) kroz igru, a što se tiče sekcija, i u drugim vrtićiam se posebno plaća-koliko sam ja upoznata.

Što se tiče činjenice da se ovaj vrtić ne nalazi na famoznoj listi Ministarstva, to ništa ne znači. Ppovodom moje zabrinutosti u vezi opredjeljenja u koji vrtić upisati kada je u pitanju obavezno predškolskog obrazovanja, uputila sam mail PPZSA, (Prosvjetno-pedagoški zavod Kantona Sarajevo) od čije direktorice prof. Dine Borovine sam dobila odgovor :

"... obavještavamo Vas da imate pravo izbora predškolske ustanove pri upisu djeteta u Obavezni program u godini pred polazak u školu u skladu sa Zakonom o predškolskom odgoju i obrazovanju u Kantonu Sarajevo (član 13. stav 1.). Također, važeći zakon u slučaju sukoba prava , prednost daje onom pravu, tumačenju ili djelovanju koje će najviše koristiti interesu djeteta (član 8. stav 1. i 2.). "
 Iz čega (nadam se ispravno ) zaključujem da mogu se svojevoljno opredijeliti za vrtić koji meni odgovara.

Samo mislim da djeci koji krenu u vrtić koji se nalaze na listi Ministarstva, se participiraju troškovi boravka u vrtićima, od strane općine.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 14:03:57   
M kao Mama
BR ovo je super vijest, ja samnedavno pričala sa jednom mamom čija curica ide u privatni vrtić u mom naselju, koji je super, ali nije nalisti i ona je bila zabrinuta i ona mi je ovo ispričala za ministarstvo i ostalo. Super, baš ti hvala na iscrpnom odgovoru.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 14:12:00   
Blue rose RR
Ja sam okolo lutala kao bez glave, te na kraju mi pukne film i drito u sridu :) ako mi oni u Ppzsa, ne mogu dati tačan odgovor, e onda *bi ga.
mi ćemo kiku dati dok malo ove gripe prođu. Vodili smo je zajedno sa nama u vrtić i, kako smo se nadali dobro smo se udali - ona je oduševljena :)))


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 14:23:27   
HanaBana
Blue Rose, sa cascenja siuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Svakako cu se obratiti PPZSA da vidim da li im treba neki dokaz ili nesto kao potvrda da je dijete pohadjalo predkolsku (tj, bilo u vrticu koji mi odaberemo) da bih bila 100 % sigurna da je sve lege artis

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 14:32:24   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ja sam okolo lutala kao bez glave, te na kraju mi pukne film i drito u sridu :) ako mi oni u Ppzsa, ne mogu dati tačan odgovor, e onda *bi ga.
mi ćemo kiku dati dok malo ove gripe prođu. Vodili smo je zajedno sa nama u vrtić i, kako smo se nadali dobro smo se udali - ona je oduševljena :)))




Akobogda da sve dobro prođe, mada morate biti spremni na period adaptacije, prosto bi bilo loše po dijete da ne zaplače nakon prvog, drugog ili trećeg ostajanja. Sretno i hvala

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 14:49:07   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: HanaBana

Blue Rose, sa cascenja siuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Svakako cu se obratiti PPZSA da vidim da li im treba neki dokaz ili nesto kao potvrda da je dijete pohadjalo predkolsku (tj, bilo u vrticu koji mi odaberemo) da bih bila 100 % sigurna da je sve lege artis


Može i ovo. Mada sam kao negdje čula da ne traže nikakav papir - mada bih ipak željela da budem sigurna. Javi mi HB kada dobiješ odgovor.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 14:53:22   
mama75
Nama su u nasem vrticu rekli da ne mogu izdati potvrdu koju ministarstvo trazi. A sto se tice placanja predskolskog to se placa samo u privatnim vrticima koji odrzavaju tu nastavu. dakle, ako dijete ide samo u predkolsko onda treba da plati u priv. vrticu i ministarstvo to ne finansira, dok za djecu koja predskolsko pohadjaju u JU DS ili skolama troskove snosi ministarstvo, tj besplatno je.
E sada moje misljenje: ako roditelj ne zeli dijete voditi ujutro u privatni vrtic, pa onda opet popodne u to predskolsko ja stvarno ne znam kako ga neko moze natjerati. Pa ne mislite valjda da ce reci: ne mozete dijete upisati u skolu jer nema potvrdu o predskolskom??? user posted image Ja mislim da je to "obavezno predskolsko" super stvar za djecu koja uopste ne idu u vrtic. Prilika da se druze sa vrsnjacima, pocnu privikavati na novu sredinu, da ne bude trauma kada krenu u skolu jer je to 1x sedmicno 2 sata.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 15:59:35   
amdi
Ne mogu ga natjerati, ni ne dozvoliti u skolu ali mogu novcano kazniti pa sad... ja mislim da ta 2 sata nisu nesto narocito puno da se ne moze odvojiti, ali bi ipak bilo preporucljivije da se dijete prebaci u vrtic gdje ce dobiti predskolski odgoj pa bio on privatni ili drzavni

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Privatni vrtici u SA
4.3.2011 22:48:26   
Anoniman
Posto sam pitala na temi jaslice, a niko mi nije odgovorio, evo ovdje da pitam. Moze li mi neko preporuciti neko obdaniste u Novom Sarajevu, tj jaslice. Znam za NUR, da li postoji jos neko privatno? i takodje zanima me do koliko sati rade drzavna obdanista, jer imam neku informaciju do 17 sati, pa me to zanima da li je tacno?

(odgovor članu amdi)
  Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Privatni vrtici u SA
5.3.2011 9:49:35   
leona81
molim vas kontakt od kids no 1 hitno je

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Privatni vrtici u SA
6.3.2011 21:17:29   
UPPUKS
Obavezni program predskolskog odgoja i obrazovanja se realizira u predskolskim ustanovama registriranim kod nadleznog ministarstva, tako da se stav PPZ se odnosi na izbor ustanove privatne ili javne.

Dokument kojeg izdaju predskolske ustanove o pohadjanju obaveznog programa je obrazac ciju formu i sadrzaj odredjuje ministarstvo.

Djeca koja idu u vrtic (cijelodnevni ili poludnevni boravak) nisu obavezni ici na dodatni obavezni program  predskolskog odgoja i obrazovanja. Ta obaveza se odnosi samo na djecu koja ne idu u vrtice.

Ukoliko dijete upiset_e u vrtic JU Djeca Sarajeva ne placate obavezni program, a u privatni vrtic placate simbolicnu cijenu u skladu sa satnicom boravka djeteta u tom vrticu (priblizno oko 30-tak KM mjesecno).

U svakom slucaju savjetujemo roditeljima upis djece u privatne vrtice koje program realiziraju u potpunosti uz obezbjedjen topli obrok, a sto je i zakonska obaveza.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Privatni vrtici u SA
9.3.2011 13:24:00   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: leka

Pozz, ima li neko kakvih informacija o novom vrtiću u Wog centru?



Evo mama Leka ja jutros opet išla, vrtić je lijep, na tv snimku to igleda puno veće, napucanije, ali meni se svidjelo, jako je čisto, uredno, prostrano, sve je po prostorijama podjeljeno. Dnevni boravak, spavaona, kuhinja, a sve one aktivnosti kao što su engelski, njemački, folklor, ples, igraona su uračunate u cijenu vrtića, što je ekstra.

Trenutno ih je upisano 16 u ovaj vrtić i to je još jedna prednost. Ja sam pričala sa učiteljicom ALmom, baš je prijantna. I najbitnije snizili su cijenu sada je umjesto 290 za cjelodnevni boravak 260.

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Privatni vrtici u SA
12.3.2011 0:14:40   
leona81
sta je sve potrebno od nalaza za upis u privatni vrtic?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Privatni vrtici u SA
12.3.2011 0:24:33   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Obavezni program predskolskog odgoja i obrazovanja se realizira u predskolskim ustanovama registriranim kod nadleznog ministarstva, tako da se stav PPZ se odnosi na izbor ustanove privatne ili javne.

Dokument kojeg izdaju predskolske ustanove o pohadjanju obaveznog programa je obrazac ciju formu i sadrzaj odredjuje ministarstvo.

Djeca koja idu u vrtic (cijelodnevni ili poludnevni boravak) nisu obavezni ici na dodatni obavezni program  predskolskog odgoja i obrazovanja. Ta obaveza se odnosi samo na djecu koja ne idu u vrtice.

Ukoliko dijete upiset_e u vrtic JU Djeca Sarajeva ne placate obavezni program, a u privatni vrtic placate simbolicnu cijenu u skladu sa satnicom boravka djeteta u tom vrticu (priblizno oko 30-tak KM mjesecno).

U svakom slucaju savjetujemo roditeljima upis djece u privatne vrtice koje program realiziraju u potpunosti uz obezbjedjen topli obrok, a sto je i zakonska obaveza.



ja ili nisam ahvatila ili je ovo super reklamauser posted image

znači ako moje dijete ne ide u vrtić nikako, ja mogu predškolki obaviti u JU dkavc srajeva bez izdvajanja novčanih sredstavauser posted image

a ako dam u privatni plaćam simbolično 30 KM da obavi predškolskiuser posted image

ne plaća mi država ono što mi je zakonom nametnula....user posted image


jeli to znači da ako ja dijete dam u privatni vrtić na dnevni boravak, na cijenu vrtića moram dodati još simboličnih 30Km da obavi zakonom propisanu oabvezuuser posted image

Meni je ovo jako bitan podatak....
i baš me zanima...zašto nama roditeljima sugerišete izbor privatnih vrtića...
Jeli imate dokaze da JU djeca sarajeva djeci ne prižaju adekvatan predškolski program u skladu sa zakonom.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Privatni vrtici u SA
25.4.2011 12:26:19   
leona81
mi smo upisali dijete u privatni vrtic koji se ne nalazi na spisku od ministarstva...nismo potpisali ugovor...da li oni uopste mogu da nam daju ugovor ako se ne nalaze na ovom spisku?
kada dodje vrijeme za obavezno predskolsko da li cemo morati dijete dati negdje drugo u vrtic jer ovaj nije na spisku?
kako je moguce da toliko dobrih vrtica, kao sto je nas, sa odlicnim uslovima i odgajateljima nije registrovano?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *