|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatni vrtici u SA
19.4.2012 11:50:26   
Mamarica
Ma, sve je to do odgajateljica i organizacije samog vrtica, a ne do toga je li drzavni ili privatni. Ja nikad nisam zelejla da mi dijete bude pod staklenim zvonom, bilo kuci ili u vrticu. I ide u vrtic da se socijalizira, ali i da sto bi rekli "ocelici" i zdravlje i odnose sa ljudima.
Moja ide u privatni vrtic, na pocetku sam je upisala u drzavni, ali jednostavno nije mogla da se adaptira, dva mjeseca pokusaja, placa, depresije zavrsilo je prebacivanjem u privatni. Nije bila presudna hrana, koja nije super, ali sam kuci nadopunjavala, higijena je isto bila onako, ali ubacim dijete u kadu cim dodje iz vrtica i to je to. Tet su se trudile, ali kako u grupi od 33 djece od kojih je pola tek krenulo da posvete paznju mom djetetu? Za ta dva mjeseca nikad nisu izasli vani, a vrijeme je bilo divno, jednostavno ili nisu imale mogucnosti li im se nije dalo. Prebacila sam je u vrtic u kome sam poznavala jednu odgajateljicu i od prvog dana je sve bilo super. Bude tu i nezadovoljstva, ali to su sve sitnice koje se u razgovoru isprave ili su toliko male da se preko njih predje.
S, druge strane, moje dvije prijateljice imaju ili su imale po dvoje djece u Kekecu npr. koji je drzavni i uvijek su imale samo rijeci hvale za taj vrtic. Cini mi se da nema pravila. U ovaj nas vrtic komsinica je upisala sina i on se nije mogao adaptirati i zbog toga ni oni nisu bili zadovoljni, pa su ga ispisali.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Privatni vrtici u SA
20.4.2012 10:25:19   
azuro
Ima ona stara narodna izreka "trla baba lan da joj prođe dan"user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Privatni vrtici u SA
20.4.2012 10:31:32   
mamana
Ja stvarno ne znam zar je potrebno raspavljati o ovakvim stvarima, kad svi znamo da su državni vrtići katastrofa (higjena, isshrana).
Primjer. Vrtić na Dobrinji, ne znam kako se zove u prostoriji u kojoj se djeca igraju i spavaju iznad glave su im kanalizacione cijevi od te zgrade i sve smdi po vlazi.
Ima toliko privatni škola koje djete može pohađati.

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Privatni vrtici u SA
20.4.2012 12:28:54   
M kao Mama
Drage forumaice i mame,

ova tema je zaista otisla predlakeo, ovaj put iza mene je skoro 20 stranica izbisanih postova.

Drugi put, tema će biti komplet izbisana, i drzite se teme znači Privatni vrtići,

također postoje teme Jelovnik u vrtićima, tete čuvalice, kao i JU Djeca Sarajeva.

LP


P.S. izvinjavam se zbog slovnih greaka, i nikako mi ne prihvata

< Poruku je uredio mama alma RR -- 21.4.2012 14:15:22 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Privatni vrtici u SA
21.4.2012 13:37:50   
škorpija
U vrtiću nur su mi rekli da na upis povedem i dijete, da li je to i inače praksa, znači na sam upis, za rješavanje papirologije user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Privatni vrtici u SA
21.4.2012 14:20:51   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: Mamarica

O ovom vrticu sve najbolje. Moja kcerka je do zadnje Nove Godina isla u Amel na Ilidzi, pa posto sam presla s poslom na Kovacice, premjestila sam je. Sve u oba vrica je isto i mi smo prezadovoljni sa uciteljicama, hranom, aktivnostima (jedino bih voljela da i u Nuru imaju gimnastiku kao u Amelu, ali ne moze sve).. Vannastavne aktivnosti se placaju, ali su jako raznovrsne (izleti, posjete raznim insitucijama, zimovanje, kino, pozoriste, jahanje, plivanje, branje vocaka, redovna nastava engleskog, karatea...), kadrovi se stalno edukuju (znam da cesto idu na seminare, sve uciteljice ili su zavrsile ili zavrsavaju visoku pedagosku i profesori su predskolskog odgoja), u vrticu cijelo radno vrijeme boravi medicinska sestra, doktorica pedijatar dva puta sedmicno, cetiri puta sedmicno idu u igraonicu Bambi 1, kad je lijepo vrijeme vani svaki dan. Ako te nesto posebno zanima, pitaj.


Mene inetersuje ima li verzija poludnevnog boravka(4-5 sati),koliko je djece u jednoj grupi,sta znace ova imena grupa Rejan,Kewser(vidjeh na njihovoj stranici),koliko se plaća....sve sam stranice pročitala,ali ove informacije o "Nur"-u ne pofatah...vidim ti imas iskustva s istim...moj malac ima 3 godine....i dala bih ga rado po 4-5 sati da se malo druzi i socijalizuje...sviđa mi se "Nur",ali eto fale mi ove informacije...

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 15:39:34   
škorpija
vodila ja danas ajdina u vrtić nur na grbavici da ga obiđemo, jao tako sma se razočarala uslovima, prostorije su minijaturne, djece puno, stvari stare i ofucane, wc katastrofa, joooooooj sad sam u totalnoj dilemi šta da radim. ne znam šta sma očekivala ,ali ono što sam vidjela nisamuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 16:23:17   
Mamarica
Dupla...

< Poruku je uredio Mamarica -- 26.4.2012 16:25:57 >

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 16:25:32   
Mamarica
IZVORNA PORUKA: MAMA MA


IZVORNA PORUKA: Mamarica

O ovom vrticu sve najbolje. Moja kcerka je do zadnje Nove Godina isla u Amel na Ilidzi, pa posto sam presla s poslom na Kovacice, premjestila sam je. Sve u oba vrica je isto i mi smo prezadovoljni sa uciteljicama, hranom, aktivnostima (jedino bih voljela da i u Nuru imaju gimnastiku kao u Amelu, ali ne moze sve).. Vannastavne aktivnosti se placaju, ali su jako raznovrsne (izleti, posjete raznim insitucijama, zimovanje, kino, pozoriste, jahanje, plivanje, branje vocaka, redovna nastava engleskog, karatea...), kadrovi se stalno edukuju (znam da cesto idu na seminare, sve uciteljice ili su zavrsile ili zavrsavaju visoku pedagosku i profesori su predskolskog odgoja), u vrticu cijelo radno vrijeme boravi medicinska sestra, doktorica pedijatar dva puta sedmicno, cetiri puta sedmicno idu u igraonicu Bambi 1, kad je lijepo vrijeme vani svaki dan. Ako te nesto posebno zanima, pitaj.


Mene inetersuje ima li verzija poludnevnog boravka(4-5 sati),koliko je djece u jednoj grupi,sta znace ova imena grupa Rejan,Kewser(vidjeh na njihovoj stranici),koliko se plaća....sve sam stranice pročitala,ali ove informacije o "Nur"-u ne pofatah...vidim ti imas iskustva s istim...moj malac ima 3 godine....i dala bih ga rado po 4-5 sati da se malo druzi i socijalizuje...sviđa mi se "Nur",ali eto fale mi ove informacije...


Ima poludnevni boravak, ne znam kolika je cijena. Ova imena su samo njihova imena grupa, koje su rasporedjene po uzrastu.

Skorpija, zao mi je sto nisi zadovoljna onim sto si vidjela, mada ja ne dijelim tvoje utiske. Bolje ti je trazi onda dalje ako ti se na prvu nije svidjelo. Jedino ne znam ovo za broj djece u grupama, ne bih se slozila, npr, u grupi moje kcerke ih enma ni 20. Sta bi rekla na grupe od 30-35 djece (a ima ih i takvih u nekim vrticima).

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 16:35:30   
škorpija
joooj u ovoj grupi od 3 godine ima ih oko 25, sobica tri sa tri, vruće, zagušljivo oni se načičkali po podu, nemaš gdje iglu baciti, wc je isto na žljezničkoj stanici u ključu, doduše osjeti se domestos i vjerujm da je čist, tepisi prašnjavi ofucani, ma ne znam evo na poslu mi svi kažu da očekujem vrtić iz bajke, kao u američkim filmovima, ali kad sam izašla samo sam htjela sjesti i plakati. nije meni kod kuće ništa specijalno sređeno, niti imam neke aman zaman prihtjeve, ali baš mi nešto grozno sve bilo, ajdinu se više svidjelo nego meni, on je odmah za djecom poašo van, a i ona šti nas je primila, neka kućepaziteljica, šta li, bila je jako neljubazna, direktorice nije bilo, uglavnom, opšti utisakuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 16:36:39   
abh
Poludnevni boravak u Nuru je 220Km.

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 16:39:03   
abh
I ja sam se na prvu razocarala izgledmom vrtica Nur. Ustvari ono sto mi je smetalo sto u sobama nije tepih(itison) od coska do coska, nego malo na sredini samo. Sad za sad sam odustala skroz od vrtica.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 20:34:46   
salmy
Mi smo prezadovoljni sa tetama cuvalicama

Djecak ide skoro 10 dana,odusevljen je....place u pocetku poslije je super,jede spava igra se
Dnas su izlazili u svoje dvoriste i odusevljen je...
a tete su mi poslale sms da se ne brinem da djecak uziva
Hvala Bogu da smo svi sretni,posebno user posted image  

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 20:38:21   
tekja
user posted image  za Afana....ne brini mama vise, on uzivauser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 20:42:46   
salmy
IZVORNA PORUKA: tekja

user posted image  za Afana....ne brini mama vise, on uzivauser posted image
user posted image user posted image  hvala draga,brinula sam bas bas

tete su divne ....samo da ih ne ureknem

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 20:58:00   
Visnja RR
i ja sam cula da su te tete divne user posted image
mi danas radili bris za vrtic...krecemo 3.05.

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 21:01:59   
škorpija
višnja do koliko radi vrtić na stupu, ima li mjesta još

eh ja danas bila u lastavici na č. vili ( državni) kad sam vidjela taj skontah da nur nije tako loš, sačeklat ću poslije praznika da mi se malo slegne. danas sam se u nuru osjećala kao kad sam došla studirati u sarajevi i vidjela svoj prvi stan, kad se nisam ubila plačući, ali sam se poslije mjesec navikla i izgledao mi je superuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 21:06:56   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: škorpija

višnja do koliko radi vrtić na stupu, ima li mjesta još

eh ja danas bila u lastavici na č. vili ( državni) kad sam vidjela taj skontah da nur nije tako loš, sačeklat ću poslije praznika da mi se malo slegne. danas sam se u nuru osjećala kao kad sam došla studirati u sarajevi i vidjela svoj prvi stan, kad se nisam ubila plačući, ali sam se poslije mjesec navikla i izgledao mi je superuser posted image



hanuma, koverta ti blinka,

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 21:11:57   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

višnja do koliko radi vrtić na stupu, ima li mjesta još

eh ja danas bila u lastavici na č. vili ( državni) kad sam vidjela taj skontah da nur nije tako loš, sačeklat ću poslije praznika da mi se malo slegne. danas sam se u nuru osjećala kao kad sam došla studirati u sarajevi i vidjela svoj prvi stan, kad se nisam ubila plačući, ali sam se poslije mjesec navikla i izgledao mi je superuser posted image


do 5 ali znam da ostaju i mrvu duze jer znam roditelje koji su dolazili u 5:15... vjerujem da ima jos neko mjesto... znam jednog djecaka koji je prije 2 dana ispisan jer mora ici s roditeljima van BiH...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 594
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 21:22:57   
miny
Moj sin ide u vrtic Vogošća, ustanove Amel i Nur. Krenuo je sa godinom dana. Ja sam prezadovoljna. Od higijene, hrane, odnosa uciteljica prema djeci, odnosa prema nama kao roditeljima. Imaju medicinsku sestru, doktoricu...na oglasnoj ploci imamo uvid u jelovnik za cijelu sedmicu, zgrada je nova, imaju igraonicu u sklopu vrtica. Za sada smo pezadovoljni, samo da nam tako i ostane user posted image .

_____________________________

27.07.2010 mama je zagrlila i poljubila svog sina, i od tada ga ne prestaje grliti i ljubiti :=)

Apsolutno sve znacis za mene
i bilo gdje da krenem
ne mogu bez tebe
i svaki novi dan zivim za tebe
jer ja ne mogu i ne znam drukcije

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 21:27:10   
škorpija
zna li neko nešto o vrtiću San u starom gradu, to je vrtić iz grupacije An-nur iz Hadžića, nalaze  se negdje u ulic budžak.

ih višnja hvala, ja radim do pola 6,6 ništa od te ljubavi, ali stvarno sam čula sve najljepše o tom vrtiću, a kolega s posla mi kaže da je amel puno bilji od nura, razlika je ogromna

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu miny)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 21:38:52   
Medić*
Mi smo stvarno u velikoj dilemi sto se tice vrtica. Mislili smo polovinom maja u Amel na Ilidzi. Oko 2oo km rekose mi da je poludnevni boravak. Malo mi poskupo, odnosno ne daju mi se tolike parice za 4 sata. Ja pocinjem te stoga do polovine maja mora krenuti. Fakat ne znam sta nam je ciniti.

Razmisljam da sutra idem do vrtica Zvjezzdica. Da li je to onaj vrtic do DZ na Vojnickom polju.

Ima u blizini i vrtic Ensar. Molim mame za iskustva cija djeca idu u Zvjezdica ili Ensar.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 21:44:16   
M kao Mama
Ja plaćam 180 KM poludnevnog boravka, ali u to je uključeno doručak, ručak, užina, sve aktivnosti, evo danas snimali neku reklamu i ostala do iza 16 sati, često se desi da dođemo o nju oko 14,30 ona neće kući, produži i niko ne pravi problem, ja ako zakasnim od dr. samo nazovem i kažem malo ću kasniti, kažu nikakav problem, helem, ja sam prezadovoljna našim vrtićem ,samo neka ovako ostane, hrana za svaku pohvalu, prave im i krofne, i uštipke, i palačinke, i imaju koča, i sutliju i pudnig, i supru, glavno jelo, prilog, slaatu kompot, zaista odlino

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 21:50:10   
Medić*
Mama Alma u koji vrtic curica ide ? Mi smo na Alipasinom polju pa gledamo da nam je blize.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: Privatni vrtici u SA
26.4.2012 21:52:55   
M kao Mama
Uh, na drugom smo kraju grada, Wogolino, pa vidi u Prvim koracima kako ti se sviđa, Zvjezica je ok, tamo ide od hanebane cura, i za taj ensar sam čula da je zovoljavajući, sretno

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *