|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatni vrtici u SA
6.12.2013 12:12:31   
jasmiiiiiina
Tete su bile divne, samo me intereuje da li ima jos mama cije dijete ide u ovaj vrtić i njihova iskustva. Moje dijete je od oktobra mjeseca popio tri antibiotika, Cefahlor,Ospen i sada pije Pancef. Ima temperaturu već sedam dana i svi mu nalazi ok. Bili smo na infektivnoj,ped. klinici. nemaju odgovora. zato vam iz ocaja pišem. hvala vam na odgovorima.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1026
   RE: Privatni vrtici u SA
6.12.2013 12:35:22   
mamina princeza
jamsina a da s ekonsultujes s doktorom vezano za tako cestu upotrenu antibitoika. antibitik tako cest nije doabr za iunitet nekad je potreban zaista al tako cesto.... mi uvijek vadimo crp, briseve...i moja je jos uvijek cesto bolsna u ovom jesenje zimskom periodu iako ide vec duze vrijeme u vrtic. al sve su to viroze ... u vrticu nur ima jako puno djece i onda je u ovom periodu uvijek neko prehladjen . po meni im je to jedina mana velika brojnost djece jer ima dosta grupa dosta djece u svakoj . i djeca koja nemaju jak imunitet moraju uviejk biti smrcava...al proci ce to abd.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu jasmiiiiiina)
Neposredna veza do poruke: 1027
   RE: Privatni vrtici u SA
10.12.2013 23:04:41   
sanelaceca
Cao drage mame,ja imam veliki problem,moj djecak je krenuo u vrtić u oktobru i stalno je bolestan popio je do sad ne znak koliko antibiotika cak i pencilin injekcije.i razmisljamo da ga prebacimo u privatni vrtić.da li neko moze da mi pomogne...hvalaaaaa.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 1028
   [Obrisana poruka]
10.12.2013 23:06:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu sanelaceca)
  Neposredna veza do poruke: 1029
   RE: Privatni vrtici u SA
11.12.2013 0:38:50   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: sanelaceca

Cao drage mame,ja imam veliki problem,moj djecak je krenuo u vrtić u oktobru i stalno je bolestan popio je do sad ne znak koliko antibiotika cak i pencilin injekcije.i razmisljamo da ga prebacimo u privatni vrtić.da li neko moze da mi pomogne...hvalaaaaa.


A kakva su to djeca u privatnim vrtićima...pa se nikad ne razbole, ne dijele viruse, bakterije?
user posted image

Dijete gradi imunitet, prirodan proces kad ga upišete u vrtić, nebitno koji je vrtić u pitanju.


Slažem se sa iman, djeca su djeca u svim vrtićima, dok samo ne izgradi imunitet nema pomoći, ti možeš da mu malo pomogneš preparatima za imunitet i ishranom, a ako je baš bolešlhjiv sačekjate da napuni tri pa onda opet u vrtić (doduše ne znam koliko tvoje dijete ima sad godina).
p. s. pita me prijateljica čijeg malca čuva nana jel ti bolesatan mali, moj kašlje, rekoh kašlje on 6 mjeseca godišnje i slini, ali nije nikad bolestanuser posted image , a antibiotik nismo popili od kad sam počela bacati recepte (bez urađenog nalaza krvi) u smeće


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1030
   RE: Privatni vrtici u SA
11.12.2013 22:46:19   
škorpija
Na skenderiji se otvara novi privatni vrtić Panda Pandić, gledala sam ima slike na FB, lijepo izgleda ako će u njemu boraviti 10 djece user posted image , i imala sam odmah dvije zamjerke na sigurnost djece (plazmatv stoji na niskom stoliću, ničim nije pričvršćena i radijator nije zaštićen, ali ja sam pegla, vjeorvatno će ljudi ispraviti, zna li neko više detalja


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1031
   RE: Privatni vrtici u SA
19.12.2013 9:06:51   
jasmiiiiiina
moj mali od 15 mjeseci je išao u privatni vrtić. Popio je 4 antibiotika u 3 mjeseca. Imunitet mu skroz uništen. Sada tražimo tetu. Ja sam za vrtuć,ali ne pod svaku cijenu. Nema više to veze, jel privatni ili državni. Većina nas upisuje dijete u privatni,jer je uslovniji. Pa dobijemo grupu od 25tero djece. Neka jedno slini,svi ce slinuti. Zadnji put kada je bio bolestan,imao je temperaturu 39 pod antibiotikom, sedam dana, poslije toga 5 dana teške opstrukcije, i onda 5 dana proljev. sve smo nalaze uradili i na kraju spoj virusa. uzas. Na pedijatrijskoj klinici ulaze dijeca sa temperaturom do 43, i vecina njih ide u vrtić.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1032
   RE: Privatni vrtici u SA
19.12.2013 9:32:52   
teki
Dok mu ne prestanete davat antibitike za viruse bit ce vam bolestan. Prva godina u vrticu je tako i mi smo prvu stalno bili bolesni iducu ni jednom temperature slinimo nekad manje nekad vise i to je to. Antibiotici ubijaju imunitet dok to i mi nismo shavtili bili smo stalno bolesni.

_____________________________

Velika maza 19.01.2010
Mala maza 29.08.2013

(odgovor članu jasmiiiiiina)
Neposredna veza do poruke: 1033
   RE: Privatni vrtici u SA
19.12.2013 9:48:09   
teki
I mi idemo u nur na grbavici

_____________________________

Velika maza 19.01.2010
Mala maza 29.08.2013

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 1034
   RE: Privatni vrtici u SA
19.12.2013 10:19:45   
Super Beba
Moj mali je u Nur-u na Grbavici. Ja zasada zadovoljna..Vrtić k'o vrtić, svjesna sam da ga niko neće paziti i čuvati k'o nana, ali sam se na taj korak odlučila iz više razloga (da ih ne nabrajam)...Uglavnom, ja sam i očekivala da će prvih mjesec dana biti stani-padni što se tiče bolesti, jer je to i normalno za vrtić (u kontaktu je sa djecom, virusi se lakše i brže šire, itd, itd.)..Ali Bože moj, svjesna sam da su to te vrtićke boljke i da je to sve dio izgradnje imuniteta...
Mi srećom imamo super pedijatricu, tako da kod nje antibiotici ne idu na "dobar dan", već samo ako nalaz ukaže na bakterijske upale...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 1035
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 13:20:35   
canim
Jeli ide neko u Sovice user posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 1036
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 13:26:29   
anitaa
misliš edukativni centar sovice?

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1037
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 13:36:36   
canim

IZVORNA PORUKA: anitaa

misliš edukativni centar sovice?

Da

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1038
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 13:57:00   
anitaa
to je program (u prvom redu) prilagodbe na vrtić, a kako moja već ide i nije baš pravi kandidat, ali smo bili u utorak, u skupini gugavci, (prvenstveno za dvogodišnjake je namjenjeno), kontam ako joj se sviđa neka ide neko vrijeme, (čini mi se da su rekli da su 3 mjeseca optimalno vrijeme pohađanja) i fino je bilo, skupine bi trebale biti od 7 djece, bilo ih je samo 4 - viroze, i baš su ovi ostali bili oduševljeni, mojoj Sari već viđeno, ali rekla je da hoće opet da dođe.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1039
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 14:42:13   
canim
Ma nama je 3 godine i bas bih volila tako neki edukovani program za nju jedno 3 puta u sedmici da pohadja pa vidim da oni nude nesto slicno, jer ne ide u vrtic tako da bih volila da neko radi malo s njom a i radi druzenja.
Druga opcija mi je youth house ali mi podaleko s carsije dole ici, pa jos sam u razmatranju.

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1040
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 15:14:05   
anitaa
ovo je jednom sedmično, po sat i po. možda nije loše za neki prelazni period, prije vrtića, čisto onako i roditelji (čitaj mame, tate su zakazali, bar u našoj grupi) posmatraju svoje djete kako reaguje u takvoj sredini, drugo su ipak igraonice i slično. ako se odlučite za ovu opciju možda ćete biti s nama u grupi user posted image ....

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1041
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 15:17:08   
canim
To je onaj program za gegavce, nebih ja to, vec onaj drugi program sto imaju 10 sati sedmicno.

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1042
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 15:32:06   
anitaa
nisam baš upućena u sve programe, i mi smo tamo novi, napisah gugavci, sramota, ne upamtih ni kako se "zovemo", ali eto još jednom kažem, važno je da je njoj lijepo, odradila je u utorak duplu smjenu, prvo vrtić, pa tamo sat i po, došla kući kao bubica, a i meni neki stresan dan bio na poslu, pa ko joga mi dođoše one pjesmice - igrale se ruke dvije i uz to prigodan ples user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1043
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 15:37:17   
canim

IZVORNA PORUKA: anitaa

nisam baš upućena u sve programe, i mi smo tamo novi, napisah gugavci, sramota, ne upamtih ni kako se "zovemo", ali eto još jednom kažem, važno je da je njoj lijepo, odradila je u utorak duplu smjenu, prvo vrtić, pa tamo sat i po, došla kući kao bubica, a i meni neki stresan dan bio na poslu, pa ko joga mi dođoše one pjesmice - igrale se ruke dvije i uz to prigodan ples user posted image

Super, bitno je da se njoj svidja user posted image

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1044
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 22:56:53   
škorpija
canim, anita kakav je to program, gdje, šta, napišite malo više, baš me zainteresiraste user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1045
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2014 23:16:56   
aidana
I mene su isto zainteresovale. Sad sam gledala fb stranicu od sovica i bas mi se svidja, taman to sto meni treba. Jednom sedmicno cisto radi socijalizacije i ponasanja u grupi jer je inace samo sa mnom. Ja sam zvala one tete cuvalice ali rekla mi da se javim tek opet na proljece. Koliko kosta ovaj program za dvogodisnjake? Zvacu sutra, ali nije na odmet i da ovdje upitam user posted image
Canim za youth house ne mogu naci nikakve informacije na netu, moze vise detalja?

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1046
   RE: Privatni vrtici u SA
24.1.2014 0:49:57   
canim
Skorpija imas na gugu.ba fin tekst o sovicama pa procitaj, mene interesuje iskustvo mama a I mozda bih trebala I licno otici da popricam.
Ja Sam im nedavno slala email u vezi ove grupe gegavaca Ali to je organizovano za djecu od 2 god, za djecu iznad 3 nemaju takav program uglavnom kaze ako bude vise od 8 zainteresovanih da ce pokrenuti I to.
Iz teksta na gugu stranici navode sta jos imaju u ponudi.
Cetar je otvoren ljetos na toj lokaciji s Tim da ONI rade vec 4 godine Ali su bili prije negdje u novom gradu.

Youth house radi mozda vise od 15 god, moja sestra je pohadjala njihovu igraonu,jos dok su bili na drugoj lokaciji pa su u medjuvremenu presli na trenutnu lokaciju. Ja mislim da su kod njih grupe isle od 9-12 I od 12-16h tako nesto....uglavnom bilo je fino organizovano, nije to klasicna igraona tipa puste djecu da skacu vec su radili s njima, druzili se, ucili stalno nesto novo zatim stalno su imali neke predstave jer tu u youth house imas kao salu za predstave, tad su zaista bili super organizovani. U youth house za djecu iznad 4 god ja mislim ima i skola Glume, gitare, plesa....ma svasta nesto. Imas na fb ja mislim njihovu grupu pa probaj ih naci.

Skorpijo ja jos uvijek vozam u autu Ono sto ti trebam donijeti a nikako da te nazovem a ni ti da me podsjetis user posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1047
   RE: Privatni vrtici u SA
24.1.2014 8:42:44   
anitaa
Mjesečno je 50 KM, treba uraditi bris grla i nosa (i djete i roditelj, user posted image 99 % mame)...program jeste za dvogodišnjake, ali su organizovali 2 podgrupe, za ove manje (od 18 do 24 m) i veće (od 24 do čini mi se 30 m da ima jedan dječak)...da je baš klasična igraonica ne bi me vjerovatno privuklo, imam je na pet metara u Merkuru, a ovdje su bar najavili tematski rad, baš onako sve prilagođeno tom uzrastu, pa vidjećemo (mislim da se svaki mjesec  mjenja tematika, tipa jedan boje, drugi oblici..) to mi je super, jer u njenom vrtiću su svi skupa u jaslicama od 1 do 3 godine i tamo je nešto takvo teže izvodljivo.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1048
   RE: Privatni vrtici u SA
24.1.2014 9:53:38   
teki
Super beba, moze li se znati ime te pedijatrice mi u sarajevu nismo jos nasli nekog pedijatra koji nam odgovara. Je li vasa pedijatrica u nekoj bolnici radi ili je privatno?

_____________________________

Velika maza 19.01.2010
Mala maza 29.08.2013

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 1049
   RE: Privatni vrtici u SA
24.1.2014 12:00:59   
emmy85
imam i ja jedno pitanje vezano za vrtić na mojmilo mislim da se zove prvi koraci, ne mogu nikako do br.telfona da dođem ....pa ako mi ko može pomoći....

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *