|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 12:13:56   
rose

IZVORNA PORUKA: Leena


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: Leena

Drage moje, hvala na odgovorima za nuhalni... Vidjet cemo hoce li moci mjeriti tada ili ce me opet zakazati sedmicu-dvije kasnije...
Mi se vratili kuci maloprije... Umorna sam od puta prestrasno i cijeli dan imam mucninu... Ne popustaju me nikako bas.
Djeca isto umorna od puta, bas smo krepani svi skupa... Bice bolje kad se naspavamo.
Odoh sada gledati x-factor user posted image

Lezi i spavaj, kakav x faktor user posted image .
Jel' povracas ili ti je samo mucnina? Znam kako ti je. Ja sam dva mjeseca konstantno povracala. cak i infuzije primala user posted image . Da ti sto prije prodje user posted image


Povracala sam do sada samo jednom, ali mi je muka stalnooo... Bas sada moram na neki sastakan, kad pomislim na voznju taxijem lose mi, a dalje sjedenje na sastanku user posted image




hajde kod zena koje imaju mucnine...makar znas da je sve u redu user posted image zao mi je sto te pati...da li bi ti pomoglo da sta jedes?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 12:14:56   
alman
zene sta je kod vas za rucak danas, ja nemam pojma kako nisam kuhala od srijede nesto sam se ulijenila po tom pitanju user posted image

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 12:17:09   
rose

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



rose, hvala tiuser posted image ma ja veze nemamuser posted image pa samo osluskujem i panicim uzasnoouser posted image Nadam se da je ovo normalno user posted image
a Vi ko Vi, tuzno kako mala mjsta propadaju nazalost. AKo ti bude usput, bujrumuser posted image . Iako ja vise provodim Sauser posted image i radim tamo i prijatelji su mi tamo ali eto ovdje rpresspavamuser posted image



onda bolje Sa user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 12:17:30   
Carobno jutro

alman, ja se ziva satrah sta cu za rucak i sad sam skontala idu mohunne, to mi j onako lakse malo od ovih cevapa sto sam jela danimauser posted image ..ubi me ovo smisljanje sta cu i kako cu

Leena, meni je bilo muka kad sam bila gladnauser posted image satrala se jeduciuser posted image pa onda povratim sve pa opet ispocetka i tako u kruguser posted image

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 12:17:57   
ziel
U kojoj nedjelji ste vi osjetile prve pokrete bebe? Ja se bas radujem svim novim promjenama u trudnoci. Dobro podnosim i uopste mi nije tesko. Za sad. user posted image A eto za 2 dana punimo 3 mj. trudnoce user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 12:27:19   
Leena

IZVORNA PORUKA: alman

zene sta je kod vas za rucak danas, ja nemam pojma kako nisam kuhala od srijede nesto sam se ulijenila po tom pitanju user posted image


nista user posted image user posted image user posted image Fakat nemam blage veze, a toliko mi je muka trenutno da se ne mogu zamisliti da kuham... ili cu mm reci da kupi, ili cu se mami privaliti, nema mi druge danas. Sad ti vidjeh ticker -56 days to go! Jos malo user posted image Cim spadne ispod 100 pocinju letjeti ti dani. Bojis li se poroda ili jedva cekas?

Carobno, ne sekiraj se toliko, opusteno, uzivaj u trudnoci user posted image (ovo ti kazem ja sto sam dvije trudnoce prosla na terapiji gynpral/apaurin/progesteron i sto sam za sve panicilauser posted image user posted image user posted image )

Rose, evo neku sam bombonu uzela (citaj: jedno 5 bombona), pa mi k'o malo lakse... vidjet cemo.

Ziel, ne sjecam se kada sam prvu bebu osjetila.... Drugu sam u 16. sedmici, prvu mozda 18., ako se ne varam.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 12:32:49   
Carobno jutro


ziel, ja sam svoju osjetila tek negdje u 18. sedmici. Nesto pomalo, kao neki baloncici. Sad je malo vise osjecamuser posted image

Leena, ja sam prestravljena totalno, bas panicimuser posted image . Zao mi mm, sinoc sam ga bas nasekiralauser posted image a sto se tice rucka, uvijek je dobra ideja svaliti se nekomuser posted image , samo moje i mama i sveki u hodanciji..jos se nisu vratile s 1. majauser posted image Zeljno ih iscekujemuser posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 12:33:00   
rose

IZVORNA PORUKA: Leena


IZVORNA PORUKA: alman

zene sta je kod vas za rucak danas, ja nemam pojma kako nisam kuhala od srijede nesto sam se ulijenila po tom pitanju user posted image


nista user posted image user posted image user posted image Fakat nemam blage veze, a toliko mi je muka trenutno da se ne mogu zamisliti da kuham... ili cu mm reci da kupi, ili cu se mami privaliti, nema mi druge danas. Sad ti vidjeh ticker -56 days to go! Jos malo user posted image Cim spadne ispod 100 pocinju letjeti ti dani. Bojis li se poroda ili jedva cekas?

Carobno, ne sekiraj se toliko, opusteno, uzivaj u trudnoci user posted image (ovo ti kazem ja sto sam dvije trudnoce prosla na terapiji gynpral/apaurin/progesteron i sto sam za sve panicilauser posted image user posted image user posted image )

Rose, evo neku sam bombonu uzela (citaj: jedno 5 bombona), pa mi k'o malo lakse... vidjet cemo.

Ziel, ne sjecam se kada sam prvu bebu osjetila.... Drugu sam u 16. sedmici, prvu mozda 18., ako se ne varam.



i ja sam za 3 dana ispod 100 user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 13:11:35   
alman

IZVORNA PORUKA: Leena


IZVORNA PORUKA: alman

zene sta je kod vas za rucak danas, ja nemam pojma kako nisam kuhala od srijede nesto sam se ulijenila po tom pitanju user posted image


nista user posted image user posted image user posted image Fakat nemam blage veze, a toliko mi je muka trenutno da se ne mogu zamisliti da kuham... ili cu mm reci da kupi, ili cu se mami privaliti, nema mi druge danas. Sad ti vidjeh ticker -56 days to go! Jos malo user posted image Cim spadne ispod 100 pocinju letjeti ti dani. Bojis li se poroda ili jedva cekas?

Carobno, ne sekiraj se toliko, opusteno, uzivaj u trudnoci user posted image (ovo ti kazem ja sto sam dvije trudnoce prosla na terapiji gynpral/apaurin/progesteron i sto sam za sve panicilauser posted image user posted image user posted image )

Rose, evo neku sam bombonu uzela (citaj: jedno 5 bombona), pa mi k'o malo lakse... vidjet cemo.

Ziel, ne sjecam se kada sam prvu bebu osjetila.... Drugu sam u 16. sedmici, prvu mozda 18., ako se ne varam.


jos 56 dana Ako Bog da, i jedva cekam samo da bude sve uredu da vidim kako je deverati sa dvoje djece user posted image a o porodu nesto i ne razmisljam, prvo sam rodila na CR, pa mi je dr. rekao da cu opet na cr, al ja se sve ko potajno nadam da ce krenuti prirodno, a kako ne znam, nema predstavu kako je prirodno roditii ne bojim se user posted image

a ako trebadne opet cr, pomirit cu se i sa tim, al nemam straha od tog kao sto sam imala prosli put jer sam svasta nesto citala o Cr i oporavku poslije, plasila ga se vise nego prirodnog, a ja sam bila hvala Bogu pravo dobro, tjerali me da lezim kad sam izasla iz bolnice i mogla sam sve oko bebe a bio tezak 4 300, sveki se samo oko rucka i gostiju bavila , valjda bude i ovaj put tako user posted image

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 13:15:45   
alman

IZVORNA PORUKA: ziel

U kojoj nedjelji ste vi osjetile prve pokrete bebe? Ja se bas radujem svim novim promjenama u trudnoci. Dobro podnosim i uopste mi nije tesko. Za sad. user posted image A eto za 2 dana punimo 3 mj. trudnoce user posted image

za prvu bebu se ne sjecam, a ovu sad sam osjetila negdje oko 15-16 sed, oni blagi poketi kao golicanje iznutra, a kasnije ce uslijediti jaci udarci a sad vec znam i jauknuti kako me jaku udari, al sve ti je to individualno, cak ovu sad bebicu vise osjetim, mislim vidno se vidi pomjeranje na stomaku, mozda sto sam se manje udebljala,

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 13:42:16   
LieToMe RR
Alman kod tebe bas usitnilo user posted image  proletice to brzo. Dok ti to sve sto si naumila pocistis i sredis eto i bebice user posted image

Ja sam prvu bebicu negdje oko 19-20 sedmice osjecala (mozda sam i prije ali to je vise bilo lupkanje organa). Ovu sam dosta, dosta ranije. Ranije mi je i pocela pomjerati stomak lijevo-desno.

Suprug je od milja bebu poceo zvati Ringo Starr user posted image  (po bubnjaru iz beatles-s user posted image ) posto stalno stomak bubnji, daljinski skacu user posted image . Svaki put kad nazove i kad pita kako sam pita i kako je Ringo Starr, bubnji li user posted image  

Vidim pricate o rucku...mi smo se ovih dana ubijali rostiljem, plus se ovo krecilo pa se i dostava stalno narucivala. danas smo se dogovorili da je pura za rucak, treba mi malo neka laganija prehrana.

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 13:47:36   
Finepex
zene, kada ste osjetile prvo lupanje? Ja svaki dan pratim stomak user posted image

Jel istina da se zena pocinje otvarati od 20 sedmice?user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 13:48:12 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 13:48:17   
maksi
Dan zene,

Evo mene sa kontrole,sve je uredu hvala bogu,ali sada kaze za pol da misli da je djevojcica ali opet nije sigurna. Sada me totalno poremetila u planaovima

_____________________________

Prva radost u nasem zivotu stigla je 29.07.2009,
Druga radost stigla nam je 17.03.2011
A treca radost stigla nam je 29.07.2015,sada je nasa sreca potpuna.........

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 13:51:46   
Carobno jutro
IZVORNA PORUKA: Finepex

zene, kada ste osjetile prvo lupanje? Ja svaki dan pratim stomak user posted image

Jel istina da se zena pocinje otvarati od 20 sedmice?user posted image



Upravo gore napisasmo ovo za micanje bebeuser posted image

< Poruku je uredio Carobno jutro -- 4.5.2015 13:52:19 >

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 13:53:26   
Carobno jutro

IZVORNA PORUKA: maksi

Dan zene,

Evo mene sa kontrole,sve je uredu hvala bogu,ali sada kaze za pol da misli da je djevojcica ali opet nije sigurna. Sada me totalno poremetila u planaovima



user posted image za uredno kontrolu, a ti ocekivala djecaka je li? Ili je prvo rekla da je djecak pa sad poremetila..izvini nisam upratila

(odgovor članu maksi)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 13:53:37   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Carobno jutro

IZVORNA PORUKA: Finepex

zene, kada ste osjetile prvo lupanje? Ja svaki dan pratim stomak user posted image

Jel istina da se zena pocinje otvarati od 20 sedmice?user posted image



Upravo gore napisasmo ovo za micanje bebeuser posted image



Ja osjetim zigove, jel to to. user posted image nije jos vidjljivo skroz lupanje.user posted image

Na ultrazvuku je vidljivo da je dijete dosta "zivo". Pomjera se, zadnji put je mahalo.user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 13:54:13 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 13:57:47   
alman

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


IZVORNA PORUKA: maksi

Dan zene,

Evo mene sa kontrole,sve je uredu hvala bogu,ali sada kaze za pol da misli da je djevojcica ali opet nije sigurna. Sada me totalno poremetila u planaovima



user posted image za uredno kontrolu, a ti ocekivala djecaka je li? Ili je prvo rekla da je djecak pa sad poremetila..izvini nisam upratila

user posted image za urednu kontrolu, mislim da ima dva djecaka, kojiko sam upratila, al hajd neka bude i jedna djevojcica, samo neka je zivo i zdravo user posted image

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 13:58:48   
Carobno jutro

IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


IZVORNA PORUKA: maksi

Dan zene,

Evo mene sa kontrole,sve je uredu hvala bogu,ali sada kaze za pol da misli da je djevojcica ali opet nije sigurna. Sada me totalno poremetila u planaovima



user posted image za uredno kontrolu, a ti ocekivala djecaka je li? Ili je prvo rekla da je djecak pa sad poremetila..izvini nisam upratila

user posted image za urednu kontrolu, mislim da ima dva djecaka, kojiko sam upratila, al hajd neka bude i jedna djevojcica, samo neka je zivo i zdravo user posted image




eto taman onda, user posted image jos bolje...user posted image samo nek' su zivi i zdravi

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 14:00:25   
ninuska
dancek
mi u kuci. Mala dobila temperaturu,,pa pratim. Danas bas toplo, ves se osusio za dva sata.
Bebu sam osjetila oko 16-17 sedmice user posted image . A u prvoj trudnoci se ne sjecam. Nije ziganje vec lupkanje. Kao mjehurici da su u stomaku. Ne znam kako dr objasniti user posted image

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 14:01:06   
maksi
Ja imam dva djecaka,i rekla mi je opet djecak danas kaze izgleda da je djevojcica pa me skroz zbuni.
Ma neka je ono zivo i zdravo i da sve do kraja bude u redu,a kojeg ce biti pola sigurno cemo utvrditi na porodu
IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


IZVORNA PORUKA: maksi

Dan zene,

Evo mene sa kontrole,sve je uredu hvala bogu,ali sada kaze za pol da misli da je djevojcica ali opet nije sigurna. Sada me totalno poremetila u planaovima



user posted image za uredno kontrolu, a ti ocekivala djecaka je li? Ili je prvo rekla da je djecak pa sad poremetila..izvini nisam upratila



_____________________________

Prva radost u nasem zivotu stigla je 29.07.2009,
Druga radost stigla nam je 17.03.2011
A treca radost stigla nam je 29.07.2015,sada je nasa sreca potpuna.........

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 14:03:05   
maksi
Sto se tice osjecanja bebe u prvoj oko 20 sedmice,u drugoj oko 18 a sada u trecoj vec sa 16 sedmica

_____________________________

Prva radost u nasem zivotu stigla je 29.07.2009,
Druga radost stigla nam je 17.03.2011
A treca radost stigla nam je 29.07.2015,sada je nasa sreca potpuna.........

(odgovor članu maksi)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 14:13:28   
anitaa
Ja sam ovu drugu bebu osjetila puno ranije nego prvu, čini mi se čak 14., 15. sedmica, čak se i dr malo začudila, a gadna viroza me uhvatila, pa imam dojam više da je beba negodovala, više sam osjećala kao bolne tačke, ali sam "znala" da je to ona, beba...kažem ja dr prije pregleda pogledajte da je na desnoj strani, a ona na to : "Stvarno jeste."

(odgovor članu maksi)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 14:46:33   
lala88
zdravo loptice, evo i mene. Sinoc stigla, danas radim po kuci pa slabo ide, cekam mm da dodje s posla da pomogne. Sto se tice micanja bebe ja sam svoju osjetila oko 14-15 sedmice, prvo kao nadimanje crjeva, pa mjehurici, a sad boksa stomak, bubrege, jajnike, mjehur i sve sto dodje pod ruke i noge, mm se cesto smije kako stomak pomjera u lijevoj strani ostane rupa kad ode u desnu.
Sto se tice otvaranja nakon 20 sedmice mislim da nije tacno ja sam u 25 bila na kontroli i upotpunosti sam zatvorena. Otvaranje treba poceti oko 36, ali to opet bolje znaju zenice koje su vec rodile.
Apetit mi se bas povecao

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 14:55:35   
LieToMe RR
To sa otvaranjem je indivdualno pravo. Neko se pocne otvarati sedmicu-dvije pred porod, neko na dan poroda ali intezivnije a neko se i neotvori... Ja sam u prvoj trudnoci rano pocela da se otvaram, bila na mirovanju mjesec i po (skoro i dva), glic se izgubio skroz u 6tom mjesecu doslovno od pregleda do pregleda. Na jednom pregeldu bio ok (iako se skracivao pomalo kao i sad) i onda dosla na pregled doslovno grlica nigdje ja malo otvorena.

Mada kad se predevera taj "kriticni perod" bude lijepo na porodu. Ko u bukvaru, beba sama izleti user posted image
ja sam rekla da necu sad da se zamaram s tim (iako mi je doktor rekao da moze biti da se ponovi slicna situacija jer je ova bebe teza od prve i opet je nisko i opet se pomalo skracuje grlic), praticemo situaciju pa ako kaze mirovanje onda mirovanje.

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj
4.5.2015 15:41:41   
Finepex
I kod mene je "nisko". user posted image user posted image user posted image

meni je receno da se "plaho" ne saginjem, niti da cucim. Joj kao da se vidim da ce reci lezanje. user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 15:42:17 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *