|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
21.1.2009 15:11:19   
Apotekarka
Evo i mene s ovim problemom...prosli ponedjeljak ja na poslu primjetim smedj iscjedak i odmah se narucim privatno svom doktoru on me pregledao kaze rijec je o kontrakcijama posla sukrvica koja se zaustavila dao mi apaurin i mirivanje da bi se ja u nedjelju probudila i kroz neko vrijeme na ulosku krvi prepala se uzas a kako nedjeljom moj dr.ne radi nazovem ga on me uputi na Kosevo bio dezurni neki Senad i pregleda me kaze kontrakcije i ukljuci mi Dabroston 2x2 i  mirovanje primirilo se to kad u ponedjelj opet malo krvi i smedjkasto i smirilo se prilicno sad samo po koja zuckasta kapljica...povremeno me probode u stomaku uglavnom mirujem tj.lezim sva se ukocila...trudna sam 16 tjedana jos uvijek sam pomalo uplasena u petak trebam na kontrolu je li tko imao slicno iskustvo...

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
3.7.2009 20:26:34   
bebana27
ja sam sad u 28 sedmici trudnoce i pojavile su mi se blage kontrakcije koje osjecam svakih 30 minuta ali bol ne traje dugo
doktorica mi je na godisnje a ovdje nema zamjene nista mi ne preostaje nego mirovati i cekati da dodje sa godisnjeg samo se me strah da se nedesi prijevremeni porod

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
3.7.2009 21:35:11   
poetesa
ovdje sve žene pišu da ih nije puno bolilo a mene danas baš jeste user posted image  

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
3.7.2009 23:22:31   
Alma_27
ja sam u 15toj sedmici (punih 15 sedmica) i od sedme sedmice sam na bolovanju. doktor je predlozio mirovanje jer sam cesto imala bolove u stomaku (kao kad treba dobiti menstruaciju). nekada me je znalo i probuditi navece. hvala Bogu, s bebom je uvijek bilo sve u redu, a nisam imala krvarenje. ti bolovi ne traju dugo, uglavnom po nekoliko minuta. ja uzimam dabroston. dobila sam i buscopan da popijem ako me bude vise bolilo. moju drugaricu je bolio stomak svaki mjesec u periodu kad bi trebala dobiti menstruaciju i opet je, hvala Bogu, iznijela trudnocu do kraja (ima prekrasnu djevojcicu user posted image )


ja sam neki dan lezala i kihnula. ljudi dragi, kao da mi je neko noz zabio u stomak. uplasila sam se pravo. sva sreca, to je trajalo samo nekoliko sekundi. ja mislila da mi je nesto unutra otpalo user posted image ... na kontroli, hvala Bogu, sve je bilo ok i na svom mjestu :)

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
4.7.2009 2:57:33   
Junior
ja sam 32 sedmica i zaddnjih dana mi je poceo taj osjecaj kao da cu dobiti, koji laganiji boo...mada me je veceras pravo zigalo...isla na ctg, kazu sve ok, lazni trudovi kao...apaurin 2x dnevno...meni uz sve to definitvno trnu ruke i osjecam slabost od ramenapreka sakama...mrzim onaj osjecaj kao da cu dobiti, bas me uznemiri, ali kazu da je s bebicom sve ok...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
23.7.2009 8:20:43   
Anoniman
Pozdravljam drage zenice...
Dok sam citala postove, jednim dijelom sam shvatila da je ono sto sam nocas osjetila u stvari taj jedan mali "laznjak"... ali obzirom da sam u 19-oj sedmici user posted image  ne mogu da se sjetim da li mi se to desavalo u prosloj trudnoci i da li je to sto ste vi osjecale bol u donjem dijelu stomaka kao rezovi nozem... kratko je trajalo mozda nekih 5 minuta, bol je bio jak toliko da mi je presjeklo dah, tesko sam disala i nije mi dalo da se pomaknem, znaci vise je u pitanju grc... Sta vi mislite, da li da zovem dr. pitati ili???

(odgovor članu Junior)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
23.7.2009 11:52:04   
emma.L
Ja bih pitala na tvom mjestu, čisto radi sigurnosti. Ako je lažnjak, super. Ali ja sam imala kontrakcije kojima nisam pridavala pažnju, jer me nije boljelo. Sve sam mislila da se beba skupi i gura na jedno mjesto i da je to uzrok (znaš i sama kako si neupućen prvi put). Nisam htjela paničiti, a onda sam morala malo primiriti na Mg, apaurinima i odmarati, dok se nije sve primirilo. Sve je bilo ok, ali da sam odmah pitala, izbjegla bih i te tablete i odmaranje, vjerojatno. Sretno ti!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
23.7.2009 14:45:56   
Anoniman
pa eto kontam obzirom da cu iduce sedmice svakako na kontrolu, da ga ne zovem sada i ne stvaram sama sebi paniku, a i prestalo je, ne boli vise, a beba udara evo upravo ovog momenta...

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
23.7.2009 14:50:20   
emma.L
Ti najbolje znaš, a i doktor mi je rekao da je živahnoj bebici vjerojatno dobro i sve potaman, jer i u stomaku reagiraju kao i poslije... umire se kad god im nešto fali. Ipak ti ulagani malo do kontrole user posted image  i psihički i fizički.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
23.7.2009 18:18:51   
Anoniman
ma da to je vjerovatno bilo zbog prevelike aktivnosti jucer... danas sam malo vise mirovala i na poslu a evo i kod kuce sam odspavala pa valjda ce biti sve ok... ali kad budem na kontroli ipak cu pitati dr. sta je to bilo?! da znam

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.10.2009 11:26:10   
mina23
Na ovu temu se skupilo prasine pa mislim da je treba osvjezitiuser posted image .
Meni se svaki dan stvrdne stomak i brzo opusti to je valjda normalno ali noces me je probudila bol u stomaku kao menstrualna i trajala je oko 5  minuta bas sam se prepala al evo nepojavljuje se nikako vise pa bih vas zamolila da mi kaze neko ako je imao slicno iskustvo???? Inace sam 24. sedmica


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.10.2009 11:33:55   
veeseelaa
ja kad sam bila trudna 4-5 mjesec takođe sam par dana imala lagane bolove al ne konstantne u predjelu donjeg stomaka (nešto kao blagi menstrualni bolovi), razlog neznamuser posted image
I ja sam se takođe prepala al sam bila van Sa pa ne odoh dr, kad sam se vratila stomačić je već prestao da boliuser posted image
Al trudnoća je bila ok, rodila sam na vakat, čak sam i prenijela 6 dana

< Poruku je uredio veeseelaa -- 10.10.2009 11:44:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.10.2009 11:44:47   
minica81

Potdrav, u mojim trudnočama sam imal  isto tako. to je sve normalno , pogotovo u zadnjoj  trećini trudnoće. Mislim da nemate razloga da se brinete i poručila bih vam da ipak budete pod nazorom lječnika.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
20.1.2010 10:02:23   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mishel

Pozdrav svima

Prvi put sam na ovom forumu, a imam nekoliko pitanja. Desilo mi se da sam imala kontrakcije u 11 sedmici i da mi je doktor dao progesteron inekcije da primam svaki drugi dan i pored toga da pijem dabroston 3x1 i apaurin2x1. Molim pomoć da li je neko već imao ovakvih problema i kakva su vaša iskustva sa ovim. Kažu da je to u redu jer je grlić zatvoren i nemam krvarenje. Imala sam užasne bolove koji su trajali 2-3 sata i opet su se sutradan pojavili. sada nemam nekih bolova osim kada ustajem i sjedam, jer tada osjetim veliki pritisak u donjem dijelu stomaka. Da li je to opasno? Doktor je rekao strogo mirovanje. Molim da mi pomognete jer mi je ovo prva trudnoća i malo sam se prepala.

Hvala puno


IZVORNA PORUKA: bellma

Ja sam imala kontrakcije u četvrtom mj ali su mi trajale kratko mozda do petog mj..
Pila sam i ja apaurin od 2 mg jednom dnevno...
Samo se nemoj sikirati bice sve ok jer i sikiracija moze da ti izaziva kontrakcije...



IZVORNA PORUKA: mamina princeza

nemoj previse brinutito se cesti propisani.
ja sam od pocetka imala kontrakcije cak i lagano krvarenje pila sam dabrostone apauro desava al pij sve te lijekove koji su tine sam izbjegavala. u petom mjesecu su kontrakcije postale jace pa sam bila malo i u bolnici primala ginipral preko infuzije i od tada ga nastvila pita.... i ne brini najvanije da si opstena stres je najgori.....





IZVORNA PORUKA: ivany

Ja sam imala u 7 mjesecu i to dosta jake kontrakcije,uplašila  sam se,odmah sam otišla ko dr. pregledao me ,pila sam ginipral i apaurin.


IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Draga moja, upravo postupi tako kako ti je ljekar rekao. Ja sam, u drugoj blizanackoj trudnoci, imala stalne kontrakcije, jer su bila dva ploda i veliko opterecenje za matericu, koja je vec jednom bila sjecena. Tu ti je od svega njavaznije mirovanje. Ali, zaista tako da bude. Znaci, od kreveta do wc-a i malo po kuci kretanja i to je sve! Cuvaj se i sretno!user posted image


IZVORNA PORUKA: Sany G

Drage forumasice, prvi put se javljam i moram priznati da sam odusevljna temama i razmjenama iskustava kako novopecenih mama, onih sa 'stazom' tako i onih koje to tek trebaju postati. Ja sam u 36. nedelji trudnoce i od 6. mjeseca imam kontrakcije, primala sam terapiju Ginipralom na Kosevu i od tada  ih vise nisam imala sve do prosle sedmice. Bas sam se prepala jer osjecaj nije nimalo ugodan. Naravno odmah sam otisla kod svoje doktorice, pregledala me je i rekla da sam otvorna 1 cm i preporucila mi je strogo mirovanje i apaurin. I zaista, lezanje, mirovanje je jedino sto moze pomoci u ovakoj situaciji. Ja moram izdrzati jos 2 sedmice do carskog reza.  Beba jos mora ojacati. Zato samo lezim i izbjegavam i najmanji napor....a jako mi tesko pada jer nisam bas previse miran tip.
user posted image


IZVORNA PORUKA: felix

meni je 18sed.i imam uzas kontrakcije pijem apaurin 3put dnevno,magnezij,dabrason.I strogo mirovanje boli me dok sjedim hodam,grcevi me uhvate uzas cim legnem prodje neznam dokle ce to tako bitiuser posted image ,dok hodam osjecam skroz nekad podnu stomaka pritisak.
Sutra abd.idem na kontrolu pa vidjecu sta dalje,,,da hoce proc vise da uzivam uuser posted image od prvog dana trudnoce lezim i mirujem nigdje hodat nemogu.A nije mi nisko,ni otvorena nisam nit krvarim hvala Bogu samo eto bolovi dok sjedim,hodam dokleli ce to neznam!!



IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Draga felix ja evo u obje trudnoće imam kontrakcije (ništa alarmantno) i u obje trudnoće osjetim grozan pritisak pri dnu, posebno dok hodam (sve čuvam stomak dok sam u pokretu). U prvoj trudnoći su me toliko prepali, rekli mi da strogo mirujem, da je beba nisko, da imam kontrakcije, bla bla bla sve dok nisam otišla kod dr. Mehmedbašića. Tad mi je on rekao da nije ništa opasno i da smijem na kraj svijeta otići i da će sve biti ok. I tako ti ja, u toj "rizičnoj" trudnoći, u 7-om mj., odem na more, na Bol (7h vožnje u jednom pravcu)!!! I sve bude kako treba. Na kraju sam prenijela 2 dana, imala inducirani porod (jer se nisam otvarala) i rodila živu i zdravu bebu.
Hoću ti reći da dr. znaju nekad pretjerati pa sam ja za da se par dr. promjeni u user posted image . A pritisak, blage kontrakcije i ostalo....mislim da je sve to normalno dok je u granicama, organizam se adaptira na promjene, širi se sve, beba pritišće ostale organe. Sad me već bole krsta, imam kontrakcije, pritisak ali sam se navikla na to i .... uživam u trudnoći jer znam da je to sve ok, beba napreduje, gura se samnom i to mi je pokazatelj da je sve pod kontrolom user posted image


IZVORNA PORUKA: felix

hvala enisa ali,ja nemogu sjediti ni 5min.neznam sto to odma boli naduse se bude tvrd i bolan cim legnem super sve,,,ovaj moj ginic  sto me vodio prvi put mi rekao da kao rizicna mi trudnoca a nije imao pojma tad me lijepo zapustio da sam imala jaku upalu i dobila jos bakteriju,uzas.Kad sam otisla kod privatnika ona mi rekla da je sauser posted image sve uredu samo eto tada imala bakt.i upalu jaku pa me vise bolilo.Kad sam boce isprimala ostao mi eto  stomak bolan,,od pocetka trudnoce je tako kaze da su kontrakcije da moram strogo mirovati.Sad kad odem vidjecu recu da mi je opet isto,stvarno nekontam ovu trudnocuuser posted image user posted image nije,nisko otvorena nisam hvala Bogu,nema krvarenja al mene boli da mi neda sjestuser posted image i gotovo!!!!!
I da bas imas osjecaj da ce sve ispast iz tebeuser posted image
Proce,valjda!!!



IZVORNA PORUKA: Minče

Pozdrav cure...Imam jedno pitanje? Moze li mi neko objasniti,bar pokusati,kakva je bol kod kontrakcija???
Sada sam u 8tj,i od pocetka user posted image imam osjecaj da cu svakog casa da dobijem user posted image ...Nekada boli malo jace,kao neki pritisak ma bas kao da ce da procuri svaki cas...a nekada me ne boli...Inace nemam nekih probadanja po stomaku,samo tu neku tupu bol...Kao da mi sve ide dole od rebara pa na dolje...
Rekla sam doktorici za to kaze da se to jos maternica siri i priprema....pa da bi trebalo proc do 12tj...
Inace nosim skroz nisko,ali sam zatvorena i maternica mi je cvrsta....



IZVORNA PORUKA: mishel

Draga moja felix i ja sam bila sva isprepadana oko tih kontrakcija. meni su počele u 11 sedmici i trajale sve do 19 i od tada ništa HB. Pijem dabroston i magnezij 3x1 i super mi pomaže. Što se tiče pritiska u dnu stomaka to i ja osjećam od 20 sedmice. Jutros sam baš bila na kontroli i pitala doktora. Kaže on nije to ništa strašno, beba raste i širi se materica pa zato imaš tako jak pritisak na donji dio stomaka. Sada mi je čak preporučio da se počnem polahko kretati jer do sada nisam smjela. Bila mi je zabranjena šetnja i vožnja a sada kaže doktor slobodno ti koliko možeš ali nesmiješ se forsirati čim osjetiš da je dosta ti kući, tako da to nije ništa strašno sve dok se ne otvaraš.

Samo smireno i bez crnih misli i sve će to da bude super.

Čuvajte mi se drage moje.


IZVORNA PORUKA: felix

hvala mile,,,sad sam na gynipralu posto i dalje imam kontrakcije pa me boli,,uzassss i plus stim jos mi je nisko trudnoca u 18estoj sam sed.pa nadam se da ce od gyniprila smirit se kontrakcije i bebac dici.....
kod mene je strogo mirovanje,jer me boli i pritisce jer je nisko beba pa abd.vidjecu za mjes.kad odem na kontrolu rekla mi je da cu gynipral pit svih 9mjes.trudnoce....



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu minica81)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
24.3.2010 10:39:22   
DinaD
Cao drage, nova sam od danas sa vama, pustila sam svugdje negdje post a na ovu bih se temu nadovezala.
23 sam sedmica i vec mjesec dana osjetim pritisak u donjem dijelu stomaka i kao grc, nadutost, ma ne znam, ruzan osjecaj koji me uspanici jako. Dr. kaze da su kontrakcije i da pijem magnezijum  300 mg i apaurin, ja sam taj mg od 300 mg uduplala pa ga pijem ujutro i navece a apaurin izbacila, medutim, opet na krtko, zaista na kratko dok hodam znam osjetiti taj pritisak i tu tvrdocu, malo zadnja dva dana osjtim bol u podneblju stomaka kao da su okracni kanali ili kao prije kada bih se prehladila, receno mi je da pijem brusnicu, ja ne znam jesu li i to neke kontrakcije, vise sam se uspanicila, do sada nisam nista osjecala i zadnji mjesec sve nesto osluskujem i cujem svakakve bolove ili mi se samo cini.
Recite mi nestooooouser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
24.3.2010 10:43:00   
bebacha
ja ti takve bolove osjecam stalno,od 4-tog mjesca.tako je bilo i u prvoj trudnoci,pila ginipral al ocito to nisu kontrakcije vec se jednostavno tjelo prilagodava.kad to osjetis,lezi i odmori se

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu DinaD)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
24.3.2010 10:44:44   
Anoniman
Pozdrav dina i dobro dosla
Kod mene su bile te prije vremena kontrakcije ,da to je to ti grcevi su kontrakcije neznam zasto si izbacila apaurin ako ti je propisao da pijes???
Ja sam od pocetka trud.Pila apaurine i mg.kao ti plus gynipral citavu trud.
Jer mg.smanjuje grceve tj.kontrakcije a apaurin smiruje maternicu tj.plod od prije vremeni kontrakcije
Gledaj da mirujes ako imas taj pritisak,manje se kreci
I pij,dosta brusnice ..
Nemoj se brinuti,i paniciti gore sebi umisljas pa ce te bas bolitiuser posted image user posted image ..
Opusti se mila bit ce to sve o.k.

(odgovor članu DinaD)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
24.3.2010 10:47:04   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bebacha

ja ti takve bolove osjecam stalno,od 4-tog mjesca.tako je bilo i u prvoj trudnoci,pila ginipral al ocito to nisu kontrakcije vec se jednostavno tjelo prilagodava.kad to osjetis,lezi i odmori se

izvini sto te ispravljam,al po meni su to kontr.jer je kod mene tako bilo isto isto,meni je dokt.rekla da imam kontrakcije tas bol u stomaku se nemoze opisat naleti dihnut nemogu plus grcevi me lovili po stomaku to je to...
Miruj.sto vise mozes gledaj da se nepanicis nebrines,i pij sto ti je dok.prospisao nemoj na svoju ruku nista radit:-))
Sretno

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
24.3.2010 10:49:52   
Anoniman
Lazne kontrakcije su normalna pojava (samo se ja ne mogu sjetiti u kojem mjesecu trudnoce se prvi put javljaju...osjecaj je kao zatezanje koze...jako zatezanje i pritisak...barem je kod mene tako bilo)

Ako ti je dr. prepisao magnezijum+apaurina ja bih to pila...nemoj izbacivati apaurin... od ta 2 mg apaurina bebi nista ne moze biti a tebe ce smiriti, kao i kontrakcije, sto je najbitnije

Ako dr. ne panici tj. ako ti nije rekao da moras strogo mirovati onda nema mjesta panici...sretno i opusti se...bice to sve dobro

(odgovor članu DinaD)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
24.3.2010 10:53:57   
bebacha
lazne odnosno BH kontrakcije se javljaju od 20-te nedelje

< Poruku je uredio bebacha -- 24.3.2010 10:54:25 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
24.3.2010 11:00:17   
DinaD
Hvala vam drage, hvala i na dobrodoslici.
U mom slucaju je ovako bilo...
Kada sam otisla kod Dr. i rekla mu za te moje novonastle promjene koje se javljaju, te osjecaje, ali ne intezivno, rekao mi je da su to kontrakcijei da redovno koristim Mg od 300 mg i apaurin po potrebi, kada osjetim tu napetost duze.
Mene je to malo zbunilo iz razloga jer mi je prva trudnoca i nisam se smjela usuditi pratiti svoj osjecaj jel to duze traje ili krace i kojeg intenziteta kako bih popila apaurin.
Pa sam pojacala Mg, na konsultaciju drugog Dr., Masica iz Vojne bolnice, koji je takode rekao da pijem apaurin po potrebi ali Mg sada 2x, lakse je istina, ali juce sam npr. cijeli dan osjetila nadutost i bolove kao prehlade i kasnije tu napetost.
Uzimacu te apaurine, mada joj... ne volim te tablete, jedne prilikle ne nekoj poblizoj temi cu vam i o tome ipricati zasto.
hVALA VAM POZZ

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
24.3.2010 11:09:24   
Anoniman
ma koji ih voli draga Dino,user posted image nikom nije drago piti jos kad si trud.pogotovo al kad se mora mora se,jos ako dokt.kaze da je o.k da uzimas uzmi neokolisavaj ...
I kad vidis da te ulovilo,kao et neki dan sto pises tad popij apaurin..
user posted image

(odgovor članu DinaD)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
24.3.2010 11:27:42   
DinaD
Prvi korak vam je uspjesno rijesen,user posted image , ubijedile ste me da poslusam doktora user posted image .
Znam sada cete vi reci, luda je cuj mi je ubijedile a doktor nije, ali ja sam malo cudna, ja sam prostudirala trudnocu, kada odem doktoru koji me vodi kaze mi zaposlicu te poslije poroda kod mene u ordinaciju, a uz to jos na svaku njihovu ja cackam po internetu da ja to provjerim i uz to dodem sa spiskom pitanja na kontrolu user posted image .
Ali vas molim da me takvu prihvatite user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
14.4.2010 20:41:13   
lily87
pozz svima...ev da i ja napisem kojuuser posted image .Stomak me konstanstno boli od pocetka same trudnoce,s tim da je sve ok na svakom pregledu hvala Bogu,i vec sam u 5-tom mj.,ali u posljednje vrijeme  boli vise nego inace,pa sam prije 10-tak dana posjetila svog gin.Kad je pogledo na UZV rekao je da imam neke blaze kontrakcije i dao mi je apaurine od 2 mg. i magnezij 300 mg,uz savjet da uzmem bolovanje i da mirujem ,sto sam nravno poslusala,odmarala sam pila sve to, ali stomak i dalje boli,ali sutra aBd idem ponovo na pregled pa cemo vidjeti sta se desava...ja se nadam da ce sve biti ok,jer ja svoje malo srculence stalno osjecam kako se vrtiuser posted image

(odgovor članu DinaD)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
20.6.2010 0:13:01   
taurus
Ovo što je kod mene sinoć bilo nisu baš blage kontrakcije, već prava boluser posted image
Pisala sam već na temi bolovi u stomaku.
A sad vidim ovdje da je većina trudnica to imala pa se nadam da će ako Bog sve biti ok

(odgovor članu lily87)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *