|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
20.6.2010 9:29:58   
mamilica
U svakom slucaju potraziti vise misljenja, neki dr odmah propisuju apaurine, neki se mrste na njih i zabranjuju ih. Sve iz iskustva znam.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
25.4.2011 9:30:35   
ismi21
Drage moje dame,javljam vam se s istim problemom,nalazim se u 20-toj nedjelji trudnoce,imam kontrakcije koje vec traju od 15-te nedjelje,kada sam bila na kontroli dobila sam Utrogestan 3/1 i nakod 10 dana 2/1,zatim apaurin 2/1 i magneziji.Bebu sam osjtila prosle sedmice da je ozivila,ali od tada ima sve jace bolove na dnu trbuha,osjtim bebu kako se mice,ali bolovi se javljalju sve cesce i cesce i jace i jaceuser posted image u petak imam kontrolu,nadam se da ce sve biti ok.puno se plasi,pa ima li neko neku rijec da podjeli samnomuser posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
25.4.2011 11:58:12   
ismi21
Drage moje dame,javljam vam se s istim problemom,nalazim se u 20-toj nedjelji trudnoce,imam kontrakcije koje vec traju od 15-te nedjelje,kada sam bila na kontroli dobila sam Utrogestan 3/1 i nakod 10 dana 2/1,zatim apaurin 2/1 i magneziji.Bebu sam osjtila prosle sedmice da je ozivila,ali od tada ima sve jace bolove na dnu trbuha,osjtim bebu kako se mice,ali bolovi se javljalju sve cesce i cesce i jace i jace u petak imam kontrolu,nadam se da ce sve biti ok.puno se plasi,pa ima li neko neku rijec da podjeli samnom

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
25.4.2011 14:18:15   
animagical
ti bolovi na dnu stomaka su najcesce istezanje matericnih ligamenata, zbog rasta, sasvim normalno,ako nije prejakouser posted image tako da ne brines previse, lezi na lijevi bok, ako popusti sve je okuser posted image i ja sam na utrogestanu od pocetka i poslije i na ginipralu i apaurinu i magneziju, ali opet opustim se i uzivam, sta cuuser posted image ne moze se dobiti veliki trba  da malo ne zaboliuser posted image sretnouser posted image

(odgovor članu ismi21)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
25.4.2011 20:28:26   
ismi21
Hvala vam na odg. bar malo ste me utjesiliuser posted image jer do petka ja ima dosta cekati a i oduljit ce mi seuser posted image jer se malo plasim,jutros sam popila utrogestan,imala sam jake bolove i neki jaki pritisak pri dnu stomaka,ocekivala sam da ce me popustiti ali nista dok nisma popila apaurin,odspavala 2h i onda mi je bilo lakse i nadam se da ce sve biti ok.user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
27.4.2011 9:59:37   
stefania
skuliraj, dok hvala Bogu nema krvi i dok osjetis bebu sve je ok, a za bolove, jbg stas pretrpi...bitno da znas da je ce biti ok...ko sto ti rekose, popij apaurin ako hoces i na lijevi bok...

_____________________________

svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujemo

(odgovor članu ismi21)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
2.5.2011 12:57:09   
ismi21
Htjela sam da vas pitam kada imas blage kontrakcije,da li smijem da imam sex,nesto sam tarzila po netu ali nista konkretno,pa molim vas da mi neko od Vas odg.user posted image  

(odgovor članu stefania)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
2.5.2011 13:48:00   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: ismi21

Htjela sam da vas pitam kada imas blage kontrakcije,da li smijem da imam sex,nesto sam tarzila po netu ali nista konkretno,pa molim vas da mi neko od Vas odg.user posted image  



I ja ih imam,meni su zabranili

ja imam bas cudne kontrakcije,uhvate me ponekad i to obicno dr ne vide,al posto sam i imala koju kapljicu krvi vjeruju mi, pa mi je sex zabranjen

(odgovor članu ismi21)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
2.5.2011 13:52:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: ismi21

Htjela sam da vas pitam kada imas blage kontrakcije,da li smijem da imam sex,nesto sam tarzila po netu ali nista konkretno,pa molim vas da mi neko od Vas odg.user posted image  



I ja ih imam,meni su zabranili

ja imam bas cudne kontrakcije,uhvate me ponekad i to obicno dr ne vide,al posto sam i imala koju kapljicu krvi vjeruju mi, pa mi je sex zabranjen
sex je zabranjen ako ima imalo kontrakcija jer to moze izazvati prijevremeni porod

(odgovor članu Bebica11)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
2.5.2011 14:24:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: ismi21

Htjela sam da vas pitam kada imas blage kontrakcije,da li smijem da imam sex,nesto sam tarzila po netu ali nista konkretno,pa molim vas da mi neko od Vas odg.user posted image  



I ja ih imam,meni su zabranili

ja imam bas cudne kontrakcije,uhvate me ponekad i to obicno dr ne vide,al posto sam i imala koju kapljicu krvi vjeruju mi, pa mi je sex zabranjen
sex je zabranjen ako ima imalo kontrakcija jer to moze izazvati prijevremeni porod



svkako o tome najbolje pitatai ljekara...user posted image
ja sa drugom trudnoćim imama iskustvo kontrakcija od 4 mjeseca i zabranjeno je bilo...
i moja prijetljica i moja zova 2 puta..svaki put isto...kontrakcije, dobroston, ginipral, apaurin, izopten i bez sex-a

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
2.5.2011 21:41:55   
ismi21
A joojjjjj pa valja izdrzati jos 5 mjeseci bez sexauser posted image user posted image user posted image
ali ipak hvala vam na odg. i pridrzavat cu se vasih odg.jer vi ste to vec prosle i znate kako sve to ide...user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
2.5.2011 21:56:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ismi21

A joojjjjj pa valja izdrzati jos 5 mjeseci bez sexauser posted image user posted image user posted image
ali ipak hvala vam na odg. i pridrzavat cu se vasih odg.jer vi ste to vec prosle i znate kako sve to ide...user posted image

prosle jasta smo user posted image user posted image user posted image evo nas zive zdrave iako se nismo sex .Ja nisam dugi  9mjes i posle trudnoce haman mjesec dana to dodje okrugli 10. mjeseci .
user posted image user posted image user posted image
Ajde cuvaj se nece sex pobjec nikud nadoknadices

(odgovor članu ismi21)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
2.5.2011 22:28:31   
ivanak
felix draga nadoknađuj to produktivno....
znaš ti na šta ja to mislim :-))))

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
3.5.2011 9:56:56   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: ismi21

A joojjjjj pa valja izdrzati jos 5 mjeseci bez sexauser posted image user posted image user posted image
ali ipak hvala vam na odg. i pridrzavat cu se vasih odg.jer vi ste to vec prosle i znate kako sve to ide...user posted image



hajde sta si se raskukala...evo i ja apstiniram bez sex-a...jeste da se nekad preznojim od muke al kad skontam da sex izaziva kontrakcije maternice prodje me sveuser posted image

(odgovor članu ismi21)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
9.5.2011 14:08:28   
Sensia
Drage moje,

Ja ponekad imam neke cudne, ne bih rekla bolove, ali kao zatezanje i tezinu u donjem dijelu stomaka. Ulazim u 15. sedmicu. doktorica mi je dala magnezij i dabroston i pola apaurina po potrebi jer je na Uz vidjela manje kontrakcije, ali zaista to sto ja osjecam ne moze se nazvati bol da bih popila apaurin,

ne znam kakva su vasa iskustva da li treba da popijem apaurin i za to najmanje zatezanje, jer nisam bas ljubitelj tih tabletica a  i mislim se sta ce tek biti u kasnijim mjesecima kad bebi oteza user posted image

_____________________________

Moja duša 23.10.2011.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
9.5.2011 14:10:20   
Anoniman
seansia, ja sam pila isto dabraston i apaurin po citav jedan . Ako ti je rekla da popijes popij, i ja sam user posted image da se smire kontrakcije .
Pila sam svih 9mjes.

(odgovor članu Sensia)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
9.5.2011 14:13:36   
Lady26
Sensia, ja sam pila apaurin od 2mg po 1 dnevno, od 6tog mjeseca zbog bolova u preponama, rodila sam curciu zdravu hB sad joj 17mjeseci nazdravlje...njih daju da opuste misice, nista drugo, ako ti je dr rekla i propisala popij slodobno...

< Poruku je uredio Lady26 -- 9.5.2011 14:14:07 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
9.5.2011 14:15:58   
Sensia
Felix hvala na odgovoru draga,

Ma eto ja nesto vagam jer me zaista ne boli toliko tj to je vise kao neka tezina.....
al svakako kad iduci put osjetim popit cu pola apaurina pa da vidim kakve su reakcije.....

sve me to brine.....

_____________________________

Moja duša 23.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
9.5.2011 14:18:29   
Sensia
lady, vjeruj mi mene nekad zna tako boluckat u preponama ili kao u bubrezima da sojecam to boluckanje..... Jedno vrijeme sam mislila da nisu jajnici al valjda oni nemaju funkciju u trudnoci odmaraju :_)

hvala vam, uvijek se covjek lakse osjeca kad ima neko ko je to sve prosao i da je sve hvala Bogu proslo u redu

_____________________________

Moja duša 23.10.2011.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
9.5.2011 19:00:45   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Sensia

lady, vjeruj mi mene nekad zna tako boluckat u preponama ili kao u bubrezima da sojecam to boluckanje..... Jedno vrijeme sam mislila da nisu jajnici al valjda oni nemaju funkciju u trudnoci odmaraju :_)

hvala vam, uvijek se covjek lakse osjeca kad ima neko ko je to sve prosao i da je sve hvala Bogu proslo u redu


sensia ja pijem 2 apaurina dnevno plus magnezij plus dabroston plus utrogestan i imam najbolju drugaricu(cudne li sudbine) koja je ovo isto prosla prije 1 god i bebac je zdrav i ziv i sladak hB tako da bez brige...bolje popij nego da se sekiras

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
9.5.2011 19:06:52   
Bebica11
jos samo da opisem svoje grceve

nekad to budu bas BOLOVI u stomaku al rjedje hB, a pocesto je to bol u ledjima u predjelu bubrega(i to su kontrakcije ledjnog dijela maternice koliko sam skontala) i nekad me samo tu boli a nekad bol(ovo je vise tupi bol ili kao nelagoda) prelazi cak do butina...pa onda par dana sve smiri...pa onda pocne zigati jajnik a nekad i lagano probadanje u preponi ili rodnici...eto ja sam sve vrste iskusilauser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
9.5.2011 20:54:51   
pupic
ja sam u 12 nedjelji trudnoce i imama jake bolove u donjem djelu stomaka od samog pocetka,sad koristim dabroston,magnezij,folnu kiselinu i vitamine za trudnice!Ali sam cula da nakon uzimanjadabrostona moramo imati bolove,pa kava su vasa iskustva sa dabrostonom?Unaprijed hvalauser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.5.2011 8:59:58   
Sensia
IZVORNA PORUKA: pupic

ja sam u 12 nedjelji trudnoce i imama jake bolove u donjem djelu stomaka od samog pocetka,sad koristim dabroston,magnezij,folnu kiselinu i vitamine za trudnice!Ali sam cula da nakon uzimanjadabrostona moramo imati bolove,pa kava su vasa iskustva sa dabrostonom?Unaprijed hvalauser posted image



ja sam malo pretrazivala prije nego sam ga pocela piti i nisam naisla ni na jedno negativno iskustvo o od trudnica. jednostavno ako nije pomogao nije ni odmogao. kazu da nema nikakvih znacajnih nus pojava. e sad to za bolove.....kad bi covjek znao jel boli od dabrostona ili kontrakcija????

_____________________________

Moja duša 23.10.2011.

(odgovor članu pupic)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.5.2011 9:48:49   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Sensia

IZVORNA PORUKA: pupic

ja sam u 12 nedjelji trudnoce i imama jake bolove u donjem djelu stomaka od samog pocetka,sad koristim dabroston,magnezij,folnu kiselinu i vitamine za trudnice!Ali sam cula da nakon uzimanjadabrostona moramo imati bolove,pa kava su vasa iskustva sa dabrostonom?Unaprijed hvalauser posted image



ja sam malo pretrazivala prije nego sam ga pocela piti i nisam naisla ni na jedno negativno iskustvo o od trudnica. jednostavno ako nije pomogao nije ni odmogao. kazu da nema nikakvih znacajnih nus pojava. e sad to za bolove.....kad bi covjek znao jel boli od dabrostona ili kontrakcija????


Od dabrostona nije vec od kontrakcija su bolovi. Bolovi su od grcenja maternice a dabroston ih smiruje.Mozda je neko prokomentarisao na nekom forumu gdje je nadjen taj komentar da ako pijes dabroston da moras imati bolove(misli se vjerovatno prije imas bolove pa ti daju dabroston a ne da ih uzimas da bi te bolilouser posted image ).
Dabroston piju i trudnice koje nemaju bolove ali imaju npr miom ili nesto malo neobicno pa da za svaki slucaj smiri maternicu.

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.5.2011 9:59:16   
Malenaoduvijek
ja nisam imala kontakcije, i  ali mi je beba bila  nisko i vodila sam se pod dijagnozom placenta previa i po potrebi sam pila apaurin od 2 mg, iskreno vrlo nerado jer me strah svih mogucih tableta.

ima trudnica pa piju svasta nesto i hB dobiju zdrave bebe, ali to se nikada ne moze znati.

imam osjecaj sto se vise pazis da si osjetljiviji.user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *