|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.5.2011 10:04:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pupic

ja sam u 12 nedjelji trudnoce i imama jake bolove u donjem djelu stomaka od samog pocetka,sad koristim dabroston,magnezij,folnu kiselinu i vitamine za trudnice!Ali sam cula da nakon uzimanjadabrostona moramo imati bolove,pa kava su vasa iskustva sa dabrostonom?Unaprijed hvalauser posted image

moja iskustva sa dabrastonom nisu losa cuj moras imat bolove od njih user posted image tko ti to rece nije istina.
Ja sam pila do 18este sedm pa sam onda pila gynipral do kraja trudnoce .Tablete su da pomognu ne da odmognu user posted image user posted image

(odgovor članu pupic)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.5.2011 10:40:56   
nina25
hej drage moje, ja sam sad u 34.sedmici i imam svaki dan bar 2 puta konrakcije, znaci zatezanje i neki tupi bol u dnu stomaka i to prelazi u ledja gdje osjetim bol kao neko kuckanje, a stomak mi se skameni. neznam da li je to normalno za ove sedmice trudnoce ili bih trebala otici doktoru. redovnu kontrolu imam tek slijedece srijede. sta vi mislite, da li da cekam ili da odem ranije. to mi se desava vec zadnjih 5-6 dana. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.5.2011 10:57:28   
Lejla Ka
Meni to zvuči kao oni pripremni trudovi tzv. lažice. Ako je samo 1-2 puta u danu, ako se javljaju nakon fizičkog napora, ako nisu u pravilnim vremenskim intervalima, ako se smire kad se opustiš i odmoriš, to ti je fitnes materice da se pripremi za predstojeći važni zadatak user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.5.2011 11:11:40   
veeseelaa
ja to uopće nisam imala user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.5.2011 11:13:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nina25

hej drage moje, ja sam sad u 34.sedmici i imam svaki dan bar 2 puta konrakcije, znaci zatezanje i neki tupi bol u dnu stomaka i to prelazi u ledja gdje osjetim bol kao neko kuckanje, a stomak mi se skameni. neznam da li je to normalno za ove sedmice trudnoce ili bih trebala otici doktoru. redovnu kontrolu imam tek slijedece srijede. sta vi mislite, da li da cekam ili da odem ranije. to mi se desava vec zadnjih 5-6 dana. 
tvrdi stomak- to su ti kontrakcije
Ako se bude opet javljalo javi se doktoru

(odgovor članu nina25)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
10.5.2011 11:17:39   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: nina25

hej drage moje, ja sam sad u 34.sedmici i imam svaki dan bar 2 puta konrakcije, znaci zatezanje i neki tupi bol u dnu stomaka i to prelazi u ledja gdje osjetim bol kao neko kuckanje, a stomak mi se skameni. neznam da li je to normalno za ove sedmice trudnoce ili bih trebala otici doktoru. redovnu kontrolu imam tek slijedece srijede. sta vi mislite, da li da cekam ili da odem ranije. to mi se desava vec zadnjih 5-6 dana. 
tvrdi stomak- to su ti kontrakcije
Ako se bude opet javljalo javi se doktoru


ja bih se javila doktoru pa barem telefonski pa vidi sta ce ti reci.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
23.6.2011 12:23:54   
me lady
pozzuser posted image u 7-toj sam sedmici imam neke blage bolove pri dnu stomaka i oko pupka, traju par sec i to je to, ali prije par dana primjetila sam da mi je pri dnu stomaka tvrdo, pa se pitam jesu li to kontrakcije ili je to samo tako jer se beba razvija a ja skoro da i nemam stomaka inace sma mrsavica pa se stomak skoro i ne primjeti, jel neko imo slicno iskustvouser posted image user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
23.6.2011 12:58:04   
zumbulcica
I ja sam na pocetku trudnoce imala tih problema,Obavezno reci doktoru kada budes isla na pregled.Meni su brzo nestali.Mnogo zena ima tih problema.

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
23.6.2011 13:02:56   
virgulina
bolovi na pocetku trudnoce su normalni jer se uterus siri ali ako su ti bolovi preceni tvrdocom donjeg abdomena najbolje je konsultovati ginekologa


(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
23.6.2011 13:36:20   
me lady
upss malo sma pogrijesila ja sam u 17 sedmici tako da mi nije bas rana, skoro polovina trudnoce, izvinjavam se. Osjecam kratke bolove, da obavezno cu se javiti ali cekam dok da dodje sa godisnjeg, to je u julu pa da vidim sta ce mi reci, jel normalno imati tvrd stomaku ovom periodu, jel to znaci da se beba okrenula drugacije.

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
17.8.2011 13:39:45   
Vodolija83
Ja sam kontrakcije dobila u 20.sedmici i nisu bile nimalo blage ni bezazlene...
Probudila sam se ujutro i pri pokusaju da se okrenem sa lijevog na desni bok,osjetila sam jaku i grcevitu bol u stomaku,cijeli stomak je bio u grcu,cak se grc pruzao i niz noge,kao da hocete da se protegnete,ali ne svojom voljom,samo sa jakim,jakim grcem.Taj grc je mene drzao oko 5-10 sekundi ,pa se ponavljao ,u nekih 20 min.8-9 puta.Tada sam osjetila i jaku bol ispod desnog jajnika,pa u preponi.Cim sam ustala iz kreveta kontrakcije bi prosle,ali je ostajala bol u jajniku,preponi,kuku,pa cak i do bubrega.I javim se ja dr.nakon pola sata.Za par sati muz izadje sa posla i odveze me.Dr.me detaljno pregleda,cak i bubrege i sve...i ispostavi se da su definitivno kontrakcije,ali tada sam dobila i dijastazu simfize i od tada jos uvijek bol traje sve do danas,samo nekad manje,a nekad vise...Kontrakcije dok sam imala uvijek su se javljale samo ujutro i nikad vise,cim bih ustajala iz kreveta bila sam kao preporodjena,ali svako jutro sam strepila od budjenja i same pomisli kako cu ih dobiti.Nekad ih je bilo manje ,nekad vise,pa nestanu nekoliko dana,pa se vrate,ali sada hvala Bogu nemam ih vec 10-ak dana nikako i nadam se da se nece vratiti prije nego to budu one prave...I dalje uzimam terapiju: gynipral i apaurin.Na dijastazu simfize sam vec navikla,jer mi je i sam dr.rekao da ce me pratiti dok se ne porodim,samo moram znati razlikovatu tu bol i bol od kontrakcija i definitivno mislim da sam to naucila.Sada sam u 28.sedmici,serklaza uradjena u 24.sedmici,beba vise nije nisko i sve super.
Ali dajem vam svima savjet,ako ih osjetite,javite se obavezno dr.isti dan.


_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
11.4.2013 18:33:34   
anonimnaa
cao svima, ja sam trudna 7 nedelja i pet dana, pre dva dana sam imala jak bol u donjem dijelu stomaka, bila sam kod svog doktora i on mi je rekao da su to kontrakcije maternice pred pobacaj, rekao mi je da moram mirovati, strogo krevet, i evo dva dana vec mirujem ali imam i dalje bol, manji, ali je prisutan, pijem dabroston 3x1, nadam se da ce sve biti uredu, user posted image .. Utjesite me

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
11.4.2013 18:52:55   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: anonimnaa

cao svima, ja sam trudna 7 nedelja i pet dana, pre dva dana sam imala jak bol u donjem dijelu stomaka, bila sam kod svog doktora i on mi je rekao da su to kontrakcije maternice pred pobacaj, rekao mi je da moram mirovati, strogo krevet, i evo dva dana vec mirujem ali imam i dalje bol, manji, ali je prisutan, pijem dabroston 3x1, nadam se da ce sve biti uredu, user posted image .. Utjesite me

bice oki ja sam imala cijelu trudnocu kontrakcije pa sam rodila hB
cak sam krvarila izmedju 6-14 sedmice non stop pomalo, aluz terapiju i mirovanje proslo je
u sestoj sedmici muz otisao po dabroston,ja krvarila rece dr koji je pisao recept 'od ovog nema nista' kad eto ja rodila hB;)

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu anonimnaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
11.4.2013 19:07:55   
Apotekarka
Imala sam kontrakcije blazeg oblika u ovoj trudnoci terapija utrogestan i smirile su se kroz neko vrijeme kad sam na gynipral presla a s prvom trudnocom isto kontrakcije,krvarenje jos uz to i u obje hematom imala,u prvoj pila dabroston,bitno ti je da taj period dok plod ne ocvrsne bas mirujes i pijes tertapiju,znaci wc,lezanje na lijevom boku,sve ce biti ok

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
13.4.2013 16:17:22   
nejra84
Drage moje, evo da vam se i ja požalim i zamolim vas da me bar malo utješite ili mi date neki savjet šta da radim. Naime, trudna sam 28 sedmica i 5 dana, u 27 sedmici mi je dr.na redovnoj kontroli u D.Zdravlja rekla kako mi je grlić skraćen za članak prsta i rekla da malo mirujem i za dvije sedmice dođem na kontrolu. Ostala sam zatečena jer sam u 25 sedmici bila na UZ privatno i dr.mi je rekla da je sve ok. Kako god, ja sam u utorak otišla ponovo kod ove druge dr.privatno jer sam se uplašila i zamislite, kaže ona meni da nisam uopšte otvorena, da je grlić 49 mm a samo ako je ispod 25 mm onda je to znak da se kao nešto dešava. Ja sam bila u šoku, što od sreće što je sve ok što od neke ljutnje na ovu dr.iz D.Z.Bebi je hvala Bogu super, malo je krupniji nego bi trebao biti al...to je druga priča. E sad, dok sam mirovala dosta toga sam čitala i kako to uvijek biva počela umišljati svašta. Pročitala sam za BH kontrakcije i to da su normalne, pa da ako su česte izazivaju otvaranje itd. Nisam do tad obraćala pažnju na njih al sam onda malo više paazila i naravno uočila sam ih, ako je to to, jer nikako ne kontam. Kažu da se stomak stvrdne i tako bude par sekundi i popusti. A meni je stomak od samo početka jako tvrd i napet. Ja sam to povezivala sa probavom jer mi je uvijek tako bilo nako što bih malo više pojela, kad bi to spomenla dr.govorila je da je to ok. Meni je i dalje stomak jako napet i težak, naročito kad hodam ili stojim samo što sam sad primijetila da se dok sjedim ili ležim ispupči jedan dio stomaka i to uvijek oko pupka i u tom momentu ja moram odma na wc, tačno osjetim kako se isteže i onda se javi neki čudan osjećaj dole nisko i ja moram na wc. Pitam vas, jesu to BH kontrakcije ili beba? I od početka imam stalno neke bolove, probadanja, svi mi govore da je to normalno, i taman kad sam i ja to prihvatila i počela napokon uživati u trudnoći, desilo se to da me ova dr.uplašila tim otvaranjem da ja sad stalno osluškujem i sikiram se jer ne znam više šta je normalno a šta ne. Stalno se plašim da ću se otvoriti a da to neću na vrijeme skužiti i da tako mogu ne daj Bože naškoditi bebi. Odužila sam, znam, al eto, morala sam i nadam se da mi ne zamjerite. Bila bih vam jako zahvalna ako bi neka imala kakav savjet ili nešto iz iskustva da mi kaže user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
13.4.2013 16:23:41   
Medić*
Nejra ugodnu i laganu trudnocu do kraja ti zelim. I ja sam 27 sedmica, ista me pitanja ponekad muce, da li se otvaram, sta, kako, lazne kontrakcije i sl. Kontrakcije nemam, niti ih osjetim do sada. Reci mi kako ti je izmjerila 49 cervix, vaginalno UZ ili preko stomaka. Meni je u 21 sedmici na kontroli tako preko stomaka UZ izmjerila 43 mm, nije me vaginalno gledala nikako. Kaze u redu je.

< Poruku je uredio medic slatki -- 13.4.2013 16:24:20 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
13.4.2013 16:29:41   
nejra84
Ova u D.Z. me pregledala vaginalno, rukom i rekla da sam otvorena a ova druga me prvo pregledala vaginalno, rukom i onda UZ preko stomaka. I njoj sam pomenula to da mi je stomak stalno tvrd al ona kaže da je ok, valjda da je vidjela kontrakcje, valjda bi mi rekla. Ne znam, totalno sam u nekom grču i uplašena stalno, a što je najgore, koga god ptam da li je imao ikakvih bolova u trudnoći, svi kažu NE, i onda mi je još gore. Nije meni problem trpiti bol samo da znam da je sa bebijem sve ok. I da, sad me muči i to što ne znam kojoj od ove dvije dr. vjerovati user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
13.4.2013 16:58:36   
anonimnaa
moje misljenje je da se trebas opustiti i uzivati u trudnoci, ja vjerujem da bi ti tvoj privatni ginekolog rekao ako nesto nije uredu, ali kod tebe je uredu sve, Bogu hvala, i ne trebas da se sikiras radi bebe, uzivaj, vjeruj da i psiha radi svoje, neke stvari vjerovatno i umislis sebi, jer sam i ja i sama takva, opusti se i uzivaj :)

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
14.4.2013 10:49:47   
tratinčicaa
Draga, ja sam u 12 nedjelji, i već nekoliko dana me muči stomak, neki pritisak, više s desne strane, ne znam ni sama...ludim od ovoga, ali eto tješim se sutra mi je kontorla aBd...nadam se da je sve ok. I ja sam bila na dabrostonu, pa na utorgest. sam već mjesec dana user posted image ...
Moj ti je savjet da se opustiš i da odmaraš koliko god možeš. Meni pomaže kad ležim, pokušaj i ti da se smiriš, razmišljaj pozitivno i sve će biti ok aBd. Nisi sama, vjeruj mi.
Ja sam jučer tako dok sam ležala, sve moguće forume pretražila, i vidim sve trudnice se žale na iste ili sl.tegobe...i ja zaključim da nam je svima isto user posted image Izglea da je normalno da nešto boli user posted image Držim ti fige da sve bude ok, svima nama user posted image

< Poruku je uredio tratinčicaa -- 14.4.2013 10:51:11 >

(odgovor članu anonimnaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
14.4.2013 13:55:37   
nejra84
user posted image Hvala vam drage moje, pokusavam se opustiti i ne razmisljati puno al rijetko kad mi to uspije. Jucer cijeli dan sam prelezala jer sam imala bolove malo jace u stomaku, uplasila sam se ali sam sama sebi govorila da je to ok,da se ligamenti i stomak rastezu itd. Najsretnija bi bila kad bi svake sedmice isla na kontrolu al ne mogu jer mi svi govore da panicim a i doktorici nije bas drago kad me vidi. Nista, ostaje mi da cekam kontrolu za 3 sedmice i ako Bog da da sve bude uredu. Ma ne bih ja ovoliko panicila da me dr.nije uplasila sa tim otvaranjem.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
14.4.2013 18:11:18   
tratinčicaa
Ma svaka od nas paničari kad osjeti bol ili bilo kakvu vrstu nelagode, logično mi je sve to i nekako prirodno. Ja bih u tvom slučaju vjerovala ovom privatnom dr. user posted image nije dobro ni stalno ići na kontrole, ali u svakom slučaju ako potraju bolovi ti se spremi i dr.na pregled! Razjasniš, olakšaš sebi i to je to. Ne treba ni čekati ako ti neki unutarnji glas kaže da nešto nije ok, mada mi same sebe najviše uspaničimo,al eto da bi bila mirnija, sačekaj par dana, ako se ne popravi stanje- idi na pregled. Puno sreće ti želim...i ne brini, sve će biti dobro aBd user posted image

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
14.4.2013 23:25:34   
nejra84
Hvala puno tratinčicaa, sačekat ću još par dana pa vidjeti, ako ne bude bolje idem dr.pa nek pričaju šta hoće. Navijam za sve nas da sve ako Bog da bude uredu i da se u buduće što manje sikiramo.



(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
15.4.2013 14:52:21   
cicibanka.
Evo da i ja podjelim svoje iskustvo....
Trenutno sam 35+4, po ultrazvuku, a po menstruaciji 36+2. Nalazim se na strogom kucnom mirovanju, poslije 9 prvedenih dana na patologiji radi primanja terapije zbog smirivanja kontrakcija.
Naime, negdje u 32 sedmici odem na redovnu kontrolu (moj dr na bolovanju te me primi druga dr, zaista divna), znaci do tad sve super, pregleda ona mene ultrazvukom, sve ok. Zatim me pregleda vaginalno i tu sok, kaze grlic maternice skoro skroz "otisao", i pita me imam li kontrakcije. ja kazem da nemam nikakve bolove. onda ona meni objasni da ako sam osjecala grcenje stomaka, ako mi je stomak bio tvrd kao daska, u trajanju od 10-tak sec da su to kontrakcije. ja onda vratim film unazad i skontam da sam ja to skoro svakodnevno osjecala, ali nisam imala pojma sta je to. isto sam pomisljala da je to zbog pokreta bebe ili sto moram obaviti nuzdu.
Odmah mi preporuci bolovanje i ukljuci gynipral 4X1, apaurine, magnezij.... na kontolu odem nakon 2 sedmice, ne mogu reci da sam osjetila smirenje ali se nisam osjecala gore. Medjutim nije bilo tako. pregledom je dr utvrdila da sam otvorena dva prsta, kontakcije i dalje imam, i hitno me poslala na jezero (inace sam tudonocu vodila u opcoj bolnici) jer u opcoj nemaju pedijatriju a kao uskoro se mogu poroditi pa zbog bebe je bolje da sam gore. i tako mene prime gore na patologiju, primila 2 inekcije dexametazona za razvoj bebinih pluca, 7 dana primala infuzije sa 2 ampule gyniprala po 15-20 sati dnevno. stanje bolje, kontakcija skoro da i nisam vishe imala. otovrena i dalje dva prsta. dr me prebaci opet na tablete, nakon dva dana pusti me kuci kaze na sopstveni rizik, i da je ovo van svih njenih ocekivanja.
Evo sada lezim u krevetu, bukvalno STROGO mirujem, jer sam svjesna da svaki dan koji beba provede u stomaku puno znaci. relacija mi je krevet-wc i obratno.
Sutra trebam na kontrolu, pa cemo vidjeti sta slijedi. i dalje osjetim kontrackije ali puno puno rjedje.

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 98
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *