|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 15:25:48   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: hanabanana

E sada ja moram reagovati što se tiče čitanja.
Ono što meni smeta jesta nakaradnost našeg obrazovnog sistema.
Po tom sistemu: djeca ne trebaju znati slova, roditelji ne trebaju učiti sa djecom!!!

Onda dodje dijete u oktobru sa zadaćom da nauči pjesmicu od 4 strofe!
Moje dijete je u školu otišlo bez naučene pjesmice!

Onda dalje. Slova počinju učiti u drugom polugodštu, od februara.
ROditeljki je 15 marta i učiteljica zabrinuto i na rubu panike kritikuje i kaže: jako slabo čitaju, morate s njima raditi na tome.

Tu sam čutala. Razlog je što je moje dijete znalo čitati i voli čitati.

Ali da nije, ja bih pitala učiteljicu: kako očekujete da dijete koje je prošle sedmice tek prešlo abecedu, sada već čita?!




Potpis, s tim da moje nije znalo čitati i ja sam ispitivala ove nebuloze. I opet ću reagovati i ako imamo super učiteljicu koja misli na isti način ali je ograničena direktivama. Izvija im se koliko može.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 20:14:53   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

...ako imamo super učiteljicu koja misli na isti način ali je ograničena direktivama. Izvija im se koliko može.


Ovo i jeste problem, što je NPP takav kakav jeste i ne dozvoljava niti učitelju niti djeci da "uživaju" u svakom slovu, da ga obrađuju više od 2 sata dnevno.
Pet dana u sedmici, tri puta BHS jezik i sva tri puta uče slova. Svaki put različito.
Nije jednom "uštinula" od nekog drugog časa da djeci približi slova ... al sputavanje je očito ono na što niko od onih koji direktno optužuju učitelje nije svjestan.
Mada ne ppodržavam niti njih, da se njih - koliko ih već ima u KS - podigne glasom i kažu da nije dovoljno časova za učenje gradiva, mislim da bi imali veliku podršku roditelja tu .. ali...


Ja sam stajališta da dijete bi trebalo znati bilo šta kad krene u školu, jer je lakše i djeci i roditeljima. I nema tu mjesta za dosadu na času, jer toliko toga ima što moraju usvojiti da nema kada da im bude dosadno.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Kada u skolu???
14.1.2014 22:39:58   
Berna1
Najbolje da krenu od sedam godina

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Kada u skolu???
5.3.2014 11:36:16   
mrkvica2008
Pozdrav,znate li nekoga,ko je tražio odgodu polaska u školu,i da li mu je odobrena?Moja djevojcica je rođena u julu,i nekako mi je nezrela i bebasta za polazak u školu u septembru. Unaprijed zahvalna

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Kada u skolu???
5.3.2014 11:42:41   
bebacha

IZVORNA PORUKA: mrkvica2008

Pozdrav,znate li nekoga,ko je tražio odgodu polaska u školu,i da li mu je odobrena?Moja djevojcica je rođena u julu,i nekako mi je nezrela i bebasta za polazak u školu u septembru. Unaprijed zahvalna


ja ne znam nekog
idetel curica u vrtic

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mrkvica2008)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Kada u skolu???
5.3.2014 11:45:29   
mrkvica2008
Ide od druge godine,ali je sitnija od druge dijece

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Kada u skolu???
5.3.2014 17:15:35   
dinaa

IZVORNA PORUKA: mrkvica2008

Pozdrav,znate li nekoga,ko je tražio odgodu polaska u školu,i da li mu je odobrena?Moja djevojcica je rođena u julu,i nekako mi je nezrela i bebasta za polazak u školu u septembru. Unaprijed zahvalna

Nista se ti ne brini,i moja je rodjena u julu i najmanja je u razredu,sica je ona pravauser posted image i ma koliko ona meni bila bebasta odlicno se snasla u skoli.Nemoj da te buni sto je sitnija u odnosu na drugu djecu,bitno je da je ona spremna za skolu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mrkvica2008)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Kada u skolu???
5.3.2014 19:07:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mrkvica2008

Pozdrav,znate li nekoga,ko je tražio odgodu polaska u školu,i da li mu je odobrena?Moja djevojcica je rođena u julu,i nekako mi je nezrela i bebasta za polazak u školu u septembru. Unaprijed zahvalna

Moja je u junu.....dala sam je...nije isla u vrtic al je ona bila spremna...mama bas i ne...nista ti ne brini snadju sa i sica nasa

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mrkvica2008)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Kada u skolu???
6.3.2014 0:11:07   
škorpija
ja na osnovu svog ličnog iskustva (mog, a ne mog djetetauser posted image ) smatram i dalje da dijete treba što kasnije krenuti u školu, ali sad su svi roditelji internet psiholozi i pedagozi pa sami procijene jel dijete spremno ili ne, ovo pišem ponukana čisto nazivom teme a ne postovima

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Kada u skolu???
6.3.2014 0:19:07   
bananica

IZVORNA PORUKA: škorpija

ja na osnovu svog ličnog iskustva (mog, a ne mog djetetauser posted image ) smatram i dalje da dijete treba što kasnije krenuti u školu, ali sad su svi roditelji internet psiholozi i pedagozi pa sami procijene jel dijete spremno ili ne, ovo pišem ponukana čisto nazivom teme a ne postovima





pa nije to do roditelja, vec do zakona, kako ces ti npr. upisati dijete sa 7 god da podje u skolu kad je sa 6. vec obavezno da ideuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Kada u skolu???
6.3.2014 8:25:16   
maja78 RR
ja sam zaista sretna da je moj A rodjen pocetkom oktobra i da ga ne moram dati ove godine sa njegovom generacijom 2008. Sljedece godine kad krene imat ce 6 i 11 mjeseci sto je po meni normalnije.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Kada u skolu???
6.3.2014 9:37:28   
Visnja RR
različita u misljenja oko toga kad je idealno krenuti....

mnogi smatraju da je bolje da krenu ranije jer skola traje 9 godina....
a meni ih nekako zao...jos su mali.... bolje da su jos u vrticu nego tako rano u skoli

Asja ce imati 6g i 5 mjeseci... znam da je to nekako taman ..ali....

iako znam da je drugo vrijeme ali ja sam imala 6 g 6m i 6 dana (666)user posted image kad sam krenula u skolu i meni je to bio uzas... nisam bila spremna iako sam znala i pisati i citati s 5 godina... meni je škola bila ko da idem u zatvor... vjerovatno jer nisam isla u vrtic.... ali sam tada bila najmladja ..svi moji drugari su imali 7 i preko 7 (tada je bio drugi zakon)
to je razlog sto nikad ne bih djete slala ranije ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Kada u skolu???
6.3.2014 9:50:07   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

ja sam zaista sretna da je moj A rodjen pocetkom oktobra i da ga ne moram dati ove godine sa njegovom generacijom 2008. Sljedece godine kad krene imat ce 6 i 11 mjeseci sto je po meni normalnije.

Super, tako je najbolje.
Moja M je u decembru rođena i krenula je sa 6g i 9 mj.
Ali će mi T morati, ako se nešto ne promijeni, sa 6 i 3 mjeseca, malo mi touser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Kada u skolu???
6.3.2014 13:00:13   
dinaa
Meni nije palo napamet da dam dijete ranije u skolu.Stariji mi je rodjen u novembru i krenuo je sa skoro 7 godina devetogodisnji sistem.Uopste me nije bilo briga sto su mi govorili bit ce najstariji i bla bla bla,svejedno mi,nije ga zakonski kacilo ranije i nisam ni dala.Mladja je rodjena u julu i krenula je sa navrsenih 6 godina jer je morala ali bitno je da se ona super snasla i da je spremna.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Kada u skolu???
6.3.2014 13:46:38   
Medić*

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

ja sam zaista sretna da je moj A rodjen pocetkom oktobra i da ga ne moram dati ove godine sa njegovom generacijom 2008. Sljedece godine kad krene imat ce 6 i 11 mjeseci sto je po meni normalnije.

Super, tako je najbolje.
Moja M je u decembru rođena i krenula je sa 6g i 9 mj.
Ali će mi T morati, ako se nešto ne promijeni, sa 6 i 3 mjeseca, malo mi touser posted image


Majo ista stvar i sa F, Rodjen priblizno kao i A. 2 oktobra, tako da i on krece sa nepunih 7. Drago mi je.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Kada u skolu???
16.8.2014 9:38:47   
salmy

IZVORNA PORUKA: Amrino

I mi aBd u septembru krecemo u skolu :-).
Hamza ce imati 5 dodina i 9 mjeseci jer je rodjen 29. decembra.
Dugo smo razmisljali i na kraju je ovo izgledalo naispravnije. Ne moze se npr. jednako "tretirati" dijete koje je, recimo, islo u vrtic i ono koje nije. Vrticka djeca vec znaju sta je kolektiv i kako se ponasati u istom. To ne moze preko noci i to je jedan proces. Moje dijete je islo u vrtic dvije godine i sigurna sam da bi mu jos jedna godina u vrticu bila previse i apsolutno nepotrebna. Skoro svi iz njegove grupe krecu ove godine- i bilo bi kontraproduktivno pustiti dijete da ostane u vrticu dok sva njegova raja ide dalje. Dalje- po meni je apsolutno stagniranje to da dijete cijelu godinu ponavlja vec predjeno...Djeca, dok rastu, prelaze iz grupe u grupu i plan i program im se prilagodjava. Posto su oni ove godine prosli predskolski program- slijedece bi radili bukvalno to isto. Vidim da mu je vec dojadilo. Svakako ce prvih par godina vecinu vremena provoditi u produzenom. Ne znam zaista cega to roditelji "stede" djecu? Bar ja ne dozivljavam skolu kao neku babarogu i zavrsetag njegovog djetinjstva...to mi je besmisleno. Naravno da nam ne bude svejedno kada shvatimo kako brzo odrastaju- ali to je sve dio zivota.
Neka nam je svim sa srecom :-)

Potpisujem sve od do..decku ce faliti mjesec dana i upisacemo ga Abd..bezveze da bude u vrticu koji mu je vise dosadan..bezveze landarati godinu dana

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Kada u skolu???
16.8.2014 17:28:53   
dambolina
Ja se ne slazem. Moja je isla u vrtic od druge godine svog zivota, ispisala sam je u novembru kad sam otisla na bolovanje. Tada je bila u predskolskoj grupi i ja sam se konsultovala sa njenim vaspitacicama i pedagogom i svi su slozni da je za dijete bolje da ide onda kada je obavezno po zakonu. Ona u novembru puni 6 godina i tek ce dogodine u skolu. Ali svako odlucuje za svoje dijete, pa vam zelim puno srece u skoli user posted image

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Kada u skolu???
16.8.2014 19:49:30   
teacher75
sto kasnije to bolje! cim krene u skolu, gotovo je sa rahatlukom i za dijete i za roditelje, do kraja zivota ce ga moriti obaveze

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Kada u skolu???
16.8.2014 20:45:13   
Hannica
Ne bih ni ja upisivsla dijete prije vremena,Hana u augustu puni 6 godina,baš mi žao što mora tako rano krenuti,A&U su rođeni u novembru i baš mi je drago zbog toga.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Kada u skolu???
17.8.2014 13:14:28   
Medić*

IZVORNA PORUKA: teacher75

sto kasnije to bolje! cim krene u skolu, gotovo je sa rahatlukom i za dijete i za roditelje, do kraja zivota ce ga moriti obaveze


Ma da, ne vidim da je iko naveo ijedan dobar razlog, ranijeg upisivanja. U redu ako zakon kaci pa dijete mora, ako ne kaci, nekak ga, nista ne propusta. I nece bespotrebno gubiti tu godinu. Bar moje nece.
Kada se skolski voz zahukta sve bude drugacije, te neka im ta godina neka uzivaju i igri i djecijim radostima :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Kada u skolu???
17.8.2014 13:34:28   
salmy
Najgore prolaze djeca koja su rodjena u jesen..nisu nigdje prispjela...Mouda mali za upis,a stari za sljedecu godinu
Mi smo odlucili Abd dati ga iduce godine sa 5,11 mj..pa neka ide..jer kako god skontamo oduzememo i dodamo sa 6 godina i 11 mjeseci bi bio bas veliki za svoje drugare..nekako bi imala osjecaj da je presao,fulio tu godinuuser posted image

A znam dosta prijatelja koji su upisali djecu slicnu nasem djecaku po godinama...kumov djecak je prvi srednje znaci ooogroman momak vec se brije...sad zamisljam njega da je u osnovnoj bas cirkus
Ja znam da je ova tema vjecita bitna kao i vrtici privatni i drzavni....uvijek je jedna strana protiv druge
Ja licno nisam niti protiv koga samo iznosim svoje/ nase misljenje(mm i mene)..mi tako odlucili pa budemo vidjeli kako ce proci na razgovoru

< Poruku je uredio salmy -- 17.8.2014 13:36:05 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Kada u skolu???
17.8.2014 13:38:06   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmy

Najgore prolaze djeca koja su rodjena u jesen..nisu nigdje prispjela...Mouda mali za upis,a stari za sljedecu godinu
Mi smo odlucili Abd dati ga iduce godine sa 5,11 mj..pa neka ide..jer kako god skontamo oduzememo i dodamo sa 6 godina i 11 mjeseci bi bio bas veliki za svoje drugare..nekako bi imala osjecaj da je presao,fulio tu godinuuser posted image

A znam dosta prijatelja koji su upisali djecu slicnu nasem djecaku po godinama...kumov djecak je prvi srednje znaci ooogroman momak vec se brije...sad zamisljam njega da je u osnovnoj bas cirkus
Ja znam da je ova tema vjecita bitna kao i vrtici privatni i drzavni....uvijek je jedna strana protiv druge
Ja licno nisam niti protiv koga samo iznosim svoje/ nase misljenje(mm i mene)..mi tako odlucili pa budemo vidjeli kako ce proci na razgovoru


Ma naravno.
Samo iznosimo misljenja. Svako zeli svom djetetu najbolje.
Uglavnom neka je sretno svima aBg. neka rastu i neka su zdrava i sretna user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Kada u skolu???
17.8.2014 15:36:53   
teacher75
A meni bas drago sto je rodjena u jesen pa ne mora s tek napunjenih 6 krenuti u skolu, o nepunih 6 ni ne razmisljam,to mi bas preranouser posted image odmah kontam kako ce prebrzo odrasti i uozbiljiti seuser posted image
Ja sam bila uvijek najvisocija u razredu i medju najstarijim i nista mi nije falilo. Uvijek se druzila sa malo mladjim od sebe,meni to bas super bilo,nekako se i ja mladja onda uz njih osjecalauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Kada u skolu???
17.8.2014 16:19:04   
salmy

IZVORNA PORUKA: teacher75

odmah kontam kako ce prebrzo odrasti i uozbiljiti seuser posted image


Moja tiki ova danasnja djeca se radjaju ozbiljna....bolje se snalaze na kompu i mobu od nas odrasilh...ma kopletno drustvo je otislo u helac...
Od djecijih igrarija do napredne tehnike i laptopa tableta..Kad is vidjela u parkicu djecu da se igraju gume ili klikera'
Ja jesam al ispred njih je tablet i furaju igrice..toliko o odrastanju
Na moru sam se sokirala kad sa vidjela djecu po hotelu kako cuce ispred svojih soba i fataju signale ...na plazama...na brodicama,svako u svom cosku i tipka..u kafani sjede roditalji i djeca skoro godina kao moj momak..ispred njih je latop jedno gleda crtani drugo igra igrice...
i za sta su ta djeca drugo nego za skole...
ps: ja sam sokirana kako moj decko od 4 godine zna brojeve nasih mobitela ulicu i broj gdje zivimo...niko ga nije ucio...sam skuzio

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Kada u skolu???
17.8.2014 16:51:26   
Edita1989
Sve kontam javiti se na ovu temu ili neuser posted image ...ovdje djeca od 4 god. Idu u predskolsko,znaci 4 i 5 mala skola,pa od 6 u prvi razred...Ova od 5 god je obaveZna,tako da moj Ameen krece u skolu sada...mi smo ga bili upisali i sa 4. God,ali sam vidjela da se dijete pati,tako da je isao samo 2 sedmice i ispisali ga...Sada smo ga upisali u privatnu skolu,ali je morao raditi test,jer sva ova djeca sto ce sa njimu razred,krenuli su od 4. God...primljen je hBuser posted image

_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *