|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 8:09:49   
veki_aki
pozdrav mamama buducih skolaraca ja samo da se malo ukljucim...moj stariji sin je rodjenu oktobru sredino i mi smo ga upisali u skolu sa nepunih 6god i evo zavrsio je ove godine 2-i razred i bio je odlican sve 5-ice i vjerujte da nema neke razlike izmedju ovih sa 7 sto su krenuli i ovih sa 6. On se i danas igra po citav dan, sad je mozda malo ozbiljniji, al ne mislim da sam mu ukrala godinu djetinjstva kao sto neki misle samo mi je zao sto je njegova uciteljica takva kakva jeste, al hajd to je druga tema. Ja sam se vodila mislju da je krenuo u skolu sa 7 da bi je zavrsio sa 16 a ja bila 2 srednje sa 16, a gdje je fax pa da padne koju godinu, pa posao....svako svoje zna, al buduci da je isao u vrtic skola je bila prirodan nastavka, i cak mogu reci da se u skoli vidi vece razlika izmedju djece koja su isla u vrtic i one koja su bila kuci nego u godinama.
Eto ja moradoh komentarisatiuser posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 8:37:06   
dambolina
mislim da je to sve individualno i da se treba konsultovati sa skolskim pedagogom koji ce ocijeniti zrelost djeteta. POD USLOVOM naravno da se radi o savjesnom pedagogu koji radi svoj posao. Ovo kazem jer mnoge skole primaju djecu nespremnu za skolu kako bi ispunili kvotu prvacica za tu godinu i kako uciteljice ne bi ostale bez posla. U blizoj okolini imam primjer da je 2 djece upisano u skolu iako bas i nisu bili spremni i njihove mame mi kazu da su ogromnu gresku napravile sto su djecu upisale u skolu. Znaci to su iskustva iz prve ruke. Jedan djecak je sada zavrsio 4 razred i njegova mama kaze da on svaki dan MORA da uci 2 ili tri sata da bi stigao ostale. Mama djevojcice koja je zavrsila 2 razred kaze da ima problem sa matematikom i da dijete ne moze da se koncentrise. Treci primjer je moja sestra koja je isla kod 2 razlicita pedagoga i kosultovala se na dvije razlicite lokacije i oba pedagoga su savjetovala da je za tu djecu (djeca koja su rodjena u drugoj polovini godine) bolje da idu kasnije u skolu. Ona je sina upisala u skolu sa skoro punih 7 godina i nema nikakvih problema. Opet, svako je dijete individua za sabe. Ja sam se jako zanimala za ovu temu jer je moja cura rodjena u novembru i njena vrticka generacija polazi u skolu u septembru naredne godine. Kako sada stvari stoje, ja nju planiram upisati u skolu tek godinu nakon toga.

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:06:41   
hanabanana
Ja se slažem sa damolina u konstataciji da bi školski pedagog trebao biti taj koji će objektivno reći da li neko dijete može ili ne može krenuti u školu.
Ne mislim da će djeca negdje zakasniti ako krenu i sa sedam godina, ali isto tako mi je uredu da dijete koje puni 6 godina krene u školu u septembru ako ima dovoljan stepen zrelosti. Moje dijete je napunilo 6 u junu i bilo je u obavezi da krene u školu, tako da ta razlika od tri mjeseca može i ne mora biti presudna.

S druge strane apsolutno se ne slažem da djeca koja pohađaju vrtić pokazuju bolji uspjeh u školi.
MIslim da je to stvar individualnosti.
Moja H. je išla u vrtić par mjeseci prije škole, ako saberem sve ukupno je išla max 5 mjeseci.
Mimo vrtića je znala sva slova, slovakanje, brojeve.....jednostavno je to zanimalo.
Mlađa kći u vrtić ide od 3 godine......još ne zna slova. A iduće godine će u školu.
Ovu mlađu slova apsolutno ne zanimaju.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:09:49   
Skvo RR
Mi smo isli kod psihologa i pedagoga za upis u predskolsko...Uglavnom, ja sam procijenila da ove godine Uma krene u predskolsko sa mjesec ranije od punih pet godina..i sa mojom procjenom su se ovi gore slozili. Zaista mislim da bi joj stetilo da krene sa 7 godina u skolu, iz razloga vrlo jednostavnog sto bi joj bilo dosadno u skoli. Mislim da roditelj treba biti realan u procjeni...vidi se koliko dijete zna i moze...da je siuacija drugacija cuvala bi je do punih 7 godina bez problema.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:25:03   
hanabanana
Uma je S. godište, jel tako?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:27:03   
Skvo RR
oktobar 2008.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:29:50   
hanabanana
Ma da, generacija. Samo što je S. u aprilu.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:31:25   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ma da, generacija. Samo što je S. u aprilu.

Da, zajedno ce krenuti u skolu...iako mi nismo zakonski obavezni.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:36:16   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ma da, generacija. Samo što je S. u aprilu.

Da, zajedno ce krenuti u skolu...iako mi nismo zakonski obavezni.user posted image



i moja Asja je aprilska cura 2008 ali je Uma za nju Ajnstajn.... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:38:31   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ma da, generacija. Samo što je S. u aprilu.

Da, zajedno ce krenuti u skolu...iako mi nismo zakonski obavezni.user posted image


To je ono što sam već rekla, između Ume i S. je evidentna razlika u 6 mjeseci.
I sigurno je drugačije krenuti sa nepunih 6 i 6,5 godina.
Ali da je generacija moje H., onda tu skoro da razlike ne bi bilo jer je H. ljetno dijete. I razlika bi bila samo u dva mjeseca.
Što će reći, sa U. će sigurno ići djece koja su rođena u avgustu ili julu i koja su morala po zakonu biti upisana.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:39:48   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

......da je siuacija drugacija cuvala bi je do punih 7 godina bez problema.


Slažem se sa ovim.
Iako je MA imala odlično predznanje i iako sam je mogla poslati i sa 6, nisam htjela da lišavam nekih drugih stvari koje ima.
A vizavi vrtića i spremnosti djece koja idu u njeg, u odnosu na one koje ne idu - mislim da nema tu puno razlike.
Do djeteta je u većini slučajeva.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:45:32   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ma da, generacija. Samo što je S. u aprilu.

Da, zajedno ce krenuti u skolu...iako mi nismo zakonski obavezni.user posted image



i moja Asja je aprilska cura 2008 ali je Uma za nju Ajnstajn.... user posted image

ma bjezi tamouser posted image ....grozna si...user posted image ...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:47:17   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ma da, generacija. Samo što je S. u aprilu.

Da, zajedno ce krenuti u skolu...iako mi nismo zakonski obavezni.user posted image



i moja Asja je aprilska cura 2008 ali je Uma za nju Ajnstajn.... user posted image

ma bjezi tamouser posted image ....grozna si...user posted image ...


samo realna user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:48:44   
Skvo RR
ma eto uma zna sva slova, cita velika slova, zna mala slova, trenutno povezuje, tj uci citanje malih, brojeve dobro zna...zna vec i sabiranje...jednostavnije operacije...odavno nam je to...uma je recimo dosta tako znala i sa dvije godine...dok recimo emirko je druga prica. njega skroz druge stvari zanimaju....zato kazem da je stvar procjene...emirka cu naravno posebno "vagati", kada dodje vrijeme...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:49:53   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

ma eto uma zna sva slova, cita velika slova, zna mala slova, trenutno povezuje, tj uci citanje malih, brojeve dobro zna...zna vec i sabiranje...jednostavnije operacije...odavno nam je to...uma je recimo dosta tako znala i sa dvije godine...dok recimo emirko je druga prica. njega skroz druge stvari zanimaju....zato kazem da je stvar procjene...emirka cu naravno posebno "vagati", kada dodje vrijeme...

i da istaknem, to nije znanje iz vrticauser posted image ..po meni ne igra neku veliku ulogu vrtic, jer to i ne smiju da uce djecu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:50:13   
M kao Mama
čitam vas, i molim Boga da mi od septembra ne budemo imali velikih problema, moju ništa ne zanima, ja živa ne znam kako će ona sa školom da se snađe,

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:51:27   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mama_alma

čitam vas, i molim Boga da mi od septembra ne budemo imali velikih problema, moju ništa ne zanima, ja živa ne znam kako će ona sa školom da se snađe,

dobro ce se snaci...ide onako kako sam i ja krenula, znala samo napisati svoje ime...garant ce emirko na mene bitiuser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:52:02   
Skvo RR
I da krenula sam u skolu sa 7 i 3 mjesecauser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:52:37   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

...emirka cu naravno posebno "vagati", kada dodje vrijeme...


Oplakah, već te zamišljamuser posted image user posted image

De Alma, ko da sva djeca imaju predznanje. L. je dijete koja će kad joj bude trebalo itekako da se posveti bilo čemu, pa i školi.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:53:30   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

...emirka cu naravno posebno "vagati", kada dodje vrijeme...


Oplakah, već te zamišljamuser posted image user posted image

De Alma, ko da sva djeca imaju predznanje. L. je dijete koja će kad joj bude trebalo itekako da se posveti bilo čemu, pa i školi.


a, znas mene...kod mene je sve stvar planiranja i "vaganja"....user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:54:48   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I da krenula sam u skolu sa 7 i 3 mjesecauser posted image

ja sam krenula sa 7 i 4 mj al sam znala i citati i pisati, srecom nije mi bilo dosadno u skoli, voljela sam ici. sad skontah da je ipak i kod mene bilo 7 i 3user posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 14.8.2013 10:56:12 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:54:59   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: mama_alma

čitam vas, i molim Boga da mi od septembra ne budemo imali velikih problema, moju ništa ne zanima, ja živa ne znam kako će ona sa školom da se snađe,



Moja S. je takva, mi ćemo do duše tek do godine u školu.
Ali ja se ne brinem, iako mi je recimo H. bila dijete kako je Skvo opisala svoju Umu.
Medjutim, garantujem da će S. uvijek naći izlaz iz svakog problema jer je žilava i snalažljiva.
A to što nju ne zanimaju slova i brojevi, to je baška.
Zato ne brini.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:55:23   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: mama_alma

čitam vas, i molim Boga da mi od septembra ne budemo imali velikih problema, moju ništa ne zanima, ja živa ne znam kako će ona sa školom da se snađe,

dobro ce se snaci...ide onako kako sam i ja krenula, znala samo napisati svoje ime...garant ce emirko na mene bitiuser posted image


ja imam isto dvoje razlicite dijece
Ajla zna svasta od slova,brojeva i odgovorna je po tom pitanju,i imate ce 6 i po godina kad krene u skolu
Alena tio nista ne interesuje,slabo cak i boje zna,al je on dosta znalazljiv i ako mogu biti objektivna cini mi se da je on inteligentnij od Ajle,ona mi je nekako streberski tip
on ce ima 6 god i 2 mjeseca kad krene

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:55:57   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: mama_alma

čitam vas, i molim Boga da mi od septembra ne budemo imali velikih problema, moju ništa ne zanima, ja živa ne znam kako će ona sa školom da se snađe,



Moja S. je takva, mi ćemo do duše tek do godine u školu.
Ali ja se ne brinem, iako mi je recimo H. bila dijete kako je Skvo opisala svoju Umu.
Medjutim, garantujem da će S. uvijek naći izlaz iz svakog problema jer je žilava i snalažljiva.
A to što nju ne zanimaju slova i brojevi, to je baška.
Zato ne brini.

I ja mislim da nema brige...sve je to stvar individualnosti...te djecije..zato emir zna da skace na glavuuser posted image , a da se ne povrijediuser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:56:07   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moja S. je takva, mi ćemo do duše tek do godine u školu.
Ali ja se ne brinem, iako mi je recimo H. bila dijete kako je Skvo opisala svoju Umu.
Medjutim, garantujem da će S. uvijek naći izlaz iz svakog problema jer je žilava i snalažljiva.
A to što nju ne zanimaju slova i brojevi, to je baška.
Zato ne brini.


S. je na tebe, a H. na muža.
Moja slobodna pretpostavka :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *