|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada u skolu???
7.6.2013 21:33:57   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: R&T@

Tacno se osjeti ta godina...
nekako priroda odradi svoje...

Postavljaju se nova pitanja, ruka je "sigurnija", crtezi drugaciji, odnos prema drugarima, shvatanje i prihvatanje skole...

I kod M. u razredu se baš vidi koje je dijete krenulo sa nepunih 6.
Moja m. je pošla u školu sa 6 g i 9 mj, a ima djece sa njom u razredu koji su i godinu mlađi. I kaže uččiteljica da su stvarno prerano pošli.Da je razlika baš, baš velika u razumijevanju gradiva, u zrelosti, u sigurnosti kod odgovora , kod pisanja, čitanja, crtanja, ...

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Kada u skolu???
7.6.2013 21:38:28   
vila_7
jel se uopce moze birati-npr ako mi zapadne dijete da ide sa tek napunjenih 6 g. a ja mislim da nije zrela-moze li se prebaciti u sljedecu godinu? NAdam se da ce izbaciti ovo 9-to godisnje skolovanje dok moja krene user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Kada u skolu???
7.6.2013 21:39:49   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: vila_7

jel se uopce moze birati-npr ako mi zapadne dijete da ide sa tek napunjenih 6 g. a ja mislim da nije zrela-moze li se prebaciti u sljedecu godinu? NAdam se da ce izbaciti ovo 9-to godisnje skolovanje dok moja krene user posted image

Kod nas dijete koje do 1.9. napuni 6 godina mora u školu. Moja je napunila u decembru i nismo je te godine slali u školu.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Kada u skolu???
7.6.2013 21:42:07   
R&T@

IZVORNA PORUKA: vila_7

jel se uopce moze birati-npr ako mi zapadne dijete da ide sa tek napunjenih 6 g. a ja mislim da nije zrela-moze li se prebaciti u sljedecu godinu? NAdam se da ce izbaciti ovo 9-to godisnje skolovanje dok moja krene user posted image


Ne mozes ti dati tu procjenu...
a i ako je da strucno lice, to ce uci u karton djeteta...


Nema potreba da se ukine devetogodisnje skolovanje...
(iako ima mane nevezane za polazak)
jer su oni sa 6 godina spremni za prvi razred ovog tipa...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Kada u skolu???
10.6.2013 9:57:38   
namkic
smatram da je princip osmogodišnjeg školovanja bio bolji od ovog devetogodišnjeg
pa samim tim i bolj je da dijete ima 7 godina pri polasku u školu

_____________________________

mamin dunjaluk rodio se 01.08.2008.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Kada u skolu???
10.6.2013 10:23:18   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: vila_7

jel se uopce moze birati-npr ako mi zapadne dijete da ide sa tek napunjenih 6 g. a ja mislim da nije zrela-moze li se prebaciti u sljedecu godinu? NAdam se da ce izbaciti ovo 9-to godisnje skolovanje dok moja krene user posted image



Može platiš zato prekršajnu kaznu, i mirna Bosna.
Nigdje ne upisuješ da ti misliš da nije " zrela "....da joj ne stoji nigdje u kartonu.
Samo se oglušiš od svoju zakonsku obavezu.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 9:43:54   
stella
Moja curica ne mora ove god u skolu,pa smo odlucili da ne ide.I propustili rokove za upis i sada mi je zao,jer ona ce sada godinu dana da se dosadjuje u vrticu.Da li neko zna da li mogu da je upisem iako su prosla testiranja a svakako cu i do skole otici.uCITELJICA IZ VRTICA MI JE REKLA DA JE ONA SPOSOBNA ZA SKOLU,ali ako vec ne mora da je bolje da ne ide.. LP.

< Poruku je uredio stella -- 12.8.2013 9:44:56 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 9:56:44   
shpagica
Ja koliko znam imas drugi krug upisnog roka u osnovne skole, moguce da je upravo u toku.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 10:12:04   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: stella

Moja curica ne mora ove god u skolu,pa smo odlucili da ne ide.I propustili rokove za upis i sada mi je zao,jer ona ce sada godinu dana da se dosadjuje u vrticu.Da li neko zna da li mogu da je upisem iako su prosla testiranja a svakako cu i do skole otici.uCITELJICA IZ VRTICA MI JE REKLA DA JE ONA SPOSOBNA ZA SKOLU,ali ako vec ne mora da je bolje da ne ide.. LP.


Djeci sa igrom i u igri, nikada ne može biti dosadno, zato nemoj da ti je to primarni razlog da je pošalješ u školu ranije.
Pusti je da sazrije za školu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 10:13:52   
stella
Bojim se jos da ne bude starija od svojih vrsnjaka kada krene u skolu jer je njoj 26 sept.6 god.Fakticki imace 7 god kada krene u skolu

< Poruku je uredio stella -- 12.8.2013 10:14:33 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 10:18:35   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: stella

Bojim se jos da ne bude starija od svojih vrsnjaka kada krene u skolu jer je njoj 26 sept.6 god.Fakticki imace 7 god kada krene u skolu


pa sigurno ima jos septembarske, okotbarske ili novembarske djece .... user posted image

ja ne bih žurila nigdje

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 10:22:46   
Blue rose RR
Ah, moja kika je 27.oktobra rođena, i nigdje nije zakasnila, nije joj bilo dosadno, imala je sve na vrijeme - tako neka ti to ne bude mjerilo.
U razgovoru sa našom učiteljicom drastična je razlika u djeci koja krenu sa nepunih 6, u odnosu na one koji dolaze sa 7 godina - naravno u korist onih sa 7.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 10:25:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: stella

Bojim se jos da ne bude starija od svojih vrsnjaka kada krene u skolu jer je njoj 26 sept.6 god.Fakticki imace 7 god kada krene u skolu


nemaš potrebe za strahom...

to što je starija u mjesec dana ne znači ništa...jer zasigurno ima djece koja su rođena i u novebru i decembru a akrenut će iduće godine...

nemoj da ti imperativ bude odasada u vrtiću...
jer dok se igraju, a tek sada i znaju da se igraju ako treba, njima dosadno nije...

a imaju avgustovski rokovi za upise...
nazovi školu i pitaj mislim da su u toku čak...

no opet razmisli...
nećete nigdje zakasniti :)

sin moje zaove rođen je u novembru...
prošle godine napunio je 6 godina ...u septemrbu kreće u prvi razred...
imat će 7 u novembruuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 10:36:50   
stella
Ja sam cijelo vrijeme bila protiv ali sam primijetila kako je presla kod drugih uciteljica za djecu sa 6 god ne voli vise da ide vrtic i nije odusevljena kaze radila sam to vec kod pitanja sta su radili i sl i jedva ceka da ne ide u vrtic sto nije bio slucaj do sada ide od 1,5 god u vrtic i uvijek se veselilauser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 10:38:37   
stella
I da drage moje hvala na odgovorimauser posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 11:10:34   
aazra
Mog dječaka kači iduće godine predškolsko...pa me zanima kakva je tu procedura, kad se dijete prijavljuje na testiranje, isl user posted image ?

_____________________________








(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 11:21:00   
stella
Evo drage moje,ako je jos neko u dilemi:drugi upisni rok je od 15-og do 30-og augusta.Tako da mi idemo :)

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 11:25:30   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: stella

Evo drage moje,ako je jos neko u dilemi:drugi upisni rok je od 15-og do 30-og augusta.Tako da mi idemo :)



sretno user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 11:26:19   
Visnja RR
user posted image jooooj stella tek sad skontah da si to ti user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 11:47:37   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: stella

Ja sam cijelo vrijeme bila protiv ali sam primijetila kako je presla kod drugih uciteljica za djecu sa 6 god ne voli vise da ide vrtic i nije odusevljena kaze radila sam to vec kod pitanja sta su radili i sl i jedva ceka da ne ide u vrtic sto nije bio slucaj do sada ide od 1,5 god u vrtic i uvijek se veselilauser posted image



Moja djevojčica ide od 2 godine u vrtić i evo već sigurno pola godine ona štrajkuje. Sada preko ljeta odmara skoro pa skroz, većinom je na kupanju i sl. a od septembra će ići sa rodicom u neku semi-predškolsku ustanovu (4 sata dnevno) jer bukvalno ne želi više u vrtić.

Znači nije toliko joj ključno to što je savladala gradivo nego čisto prezasićenje.

Ona će sljedeće godine kada bude trebala krenuti aBd u školu imati 6,5 godina i meni je to super.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 20:18:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: stella

Evo drage moje,ako je jos neko u dilemi:drugi upisni rok je od 15-og do 30-og augusta.Tako da mi idemo :)


sretno...

mada mama ja se ne slažem da nam drugarca krene u školu samo da znaš to...user posted image
ljubite i seku :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 23:23:15   
stella

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

user posted image jooooj stella tek sad skontah da si to ti user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
Hvala Visnja user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Kada u skolu???
12.8.2013 23:24:49   
stella

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: stella

Evo drage moje,ako je jos neko u dilemi:drugi upisni rok je od 15-og do 30-og augusta.Tako da mi idemo :)


sretno...

mada mama ja se ne slažem da nam drugarca krene u školu samo da znaš to...user posted image
ljubite i seku :)


Hana jedva ceka a da vam pravo kazem i meni je u jednu 'ruku' zao ali sve sa ostalim svijetom pa i skolauser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Kada u skolu???
13.8.2013 18:51:09   
stella
Sistematski uradjen jutros,jos nam ostaje odlazak u skolu pa da definitivno potvrdimo polazak u skoluuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 7:25:41   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: stella

Sistematski uradjen jutros,jos nam ostaje odlazak u skolu pa da definitivno potvrdimo polazak u skoluuser posted image


Sretno!!! user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *