|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:55:59   
Anoniman
Pjenice... to bi značilo da trebam posuti svaki centimetar svog stana!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:59:18   
Anoniman
pingpong, i ja sve sklanjam, a muka mi od toga, kako sam pozeljela imati sve na stolu otvoreno i da imam svoj (ne)reduser posted image , a ja svaki put mm kazem kad me naljute: hocu da selimouser posted image , a on se jadan nasekirauser posted image , ma ko ih sisa, ubijacu ih i daljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:59:44   
pjenica mala
Jest taj neo pitroid, meni je pomogao.
Pingpong ne dolaze oni tebi od svukud, oni vjerovatno imaju neki otvor, možda dva kuda ulaze, recimo kod mene je to uz vodovodne cijevi, ali se rašire pocijelom kupatilu i hodniku.
Usisaj ih, pa onda prati odakle dolaze. Pospi to mjesto dobro i ostavi nekoliko dana.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 21:06:50   
Anoniman
Uzecemo i taj prah, nista nas ne kosta probati, ali sam skepticna, jer do sada ih stalno pratimo i s njima ratujemo, a nismo skontali odakle dolaze. Sto Pingpong rece, onda trebam citav stan posuti ako zelim da "zagrizu".user posted image user posted image user posted image A  kod mene se od pocetka penju na sve. Cak mi je jedan danas bio i na monitoru...ah kako sam ga smrvila...sa uzitkom. Nadam se da nema na RR clanova Peteuser posted image ili koga vec ko voli te male zuteuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pjenica mala)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 21:07:45   
Anoniman
Pravo ih je teško upratiti... zaista ih ima svugdje, po knjigama, u ormarima, u kuhinji, po suđu... uvuku se u malene pukotine.
Neki dan sam htjela nahraniti Esmu u hranilici koju smo dobili i hranilica je bila puna mrava!!! Hranilicu smo dobili prije nekoliko dana, a kako su je već koristile dvije bebe, bilo je malo skorenih ostataka u prorezima, spojevima na stolici... i oni odmah navalili iako sam je dobro izbrisala kad sam je unijela u stan. Ipak sam je morala unijeti u tuš-kadu i istuširati prvo hladnom, pa nekoliko puta i vrelom vodom. Svi ostaci hrane su izašli van i sad je stolica bezbjedna za moju malenu... dok je i ona ne zamaže...

< Poruku je uredio pingpong -- 12.8.2009 21:09:23 >

(odgovor članu pjenica mala)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 21:08:06   
Anoniman
Najgore mi je to sto UVIJEK moram misliti da mi nije nesto ostalo na "otvorenom"....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 21:10:23   
Anoniman
Morat ću i tetu čuvalicu, koja počinje raditi kod mene za koji dan, upozoriti na mrave... valjda se teta neće predomisliti...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 21:11:37   
Anoniman
Joj zene, pa fakat smo u ocajuuser posted image user posted image user posted image user posted image , predlazem da pocnemo praviti novu zgraduuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 21:20:20   
mamma mumi
Probajte obicne kuhinjske soli ili BIo Kill u DM

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 21:21:08   
mamma mumi
ili nabaviti Mravojedauser posted image

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 21:22:13   
Anoniman
Meni bi trebao jedan čopor mravojedauser posted image

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
9.10.2009 11:30:53   
leona81
meni se od nekidan po noci pojavljuju u kupatilu neke crne bube za koje kazu da su vodeni zohari, dugi 2-3 cm...zgrada je stara austrougarska a mi smo u prizemlju, pored nas ima stan u kojem nema nikoga vec dugo a i pola komsija uopste nema...e sad ja mogu u kupatilu postaviti otrove i ubiti ih ali ako cijela zgrada ne uradi isto nema nista od toga...a bebica uskoro dolazi...vidjela sam ih kako hodaju po haustoru sto znaci da je to problem cijele zgrade...cini mi se da izlaze kroz odvode, ispod kade...ja mrzim bube i bojim ih se uzasno i nisam cijelu noc spavala jer sam sanjala kako hodaju po meni, ma fuj...pomozite molim vas, sta da radim

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
9.10.2009 14:02:27   
leona81
gdje ima kupiti bumortin u sarajevu da li zna neko?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
17.10.2009 21:30:26   
Anoniman
LJUDIIIII, ja se riješila mrava!!! U poljoprivrednoj apoteci na Alipašinom, odmah iznad Merkatora (ex Gadžo), mogu se kupiti nove Tus trake. Trake su u bijeloj plastici i onemogućen je direktni kontakt sa njima. Koštaju 16 KM i traju 4 mjeseca, a pokrivaju 50 kvadratnih metara. Vjerujte da sam iznenađena... u roku od dva dana, od stavljanja ove trake, svi se mravi povukli. U prva dva dana sam našla nekoliko njih (maksimum 5) mrtvih, a poslije ih nije nikako bilo, čak i ako sam ostavljala hranu u kuhinji. Nema ih ni po ostalim sobama.
Nije baš ni jeftino, ali vrijedi svakog feninga!!!

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
17.10.2009 21:33:53   
Anoniman
pingpong, super, a moram reci da nema ni mojih podstanara, ili je zima ili je Raid sprej, nesto je upalilo, ali kupicu i te trake za ne daj Boze.
Reci mi gdje si ih stavila?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
17.10.2009 21:38:03   
Anoniman
Na viseću kuhinju sam postavila samo tu jednu traku... u kuhinji je bilo najviše mrava, a ne preporučuje se da se trake stavljaju u spavaću sobu ili sobe koje se rijetko prozračuju (npr. kod mene je WC mali a i nema prozor). Jedna traka košta 16KM, pa zato nisam ni uzimala više, ali zaista pokriva cijeli stan (od 50 kvadratića : ))

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
17.10.2009 21:42:08   
Anoniman
OK, hvala na infouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
17.10.2009 21:44:59   
Anoniman
Vjeruj da ćeš se iznenaditi kako brzo i dobro djeluje...
Sretno

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
17.10.2009 21:47:34   
Lilly
Ja sam muku mucila sa mravima dok nisam kupila sprej. Prije sam uzimala trake ali i one su nezgodne, smetaju - problem je gdje ih postaviti u kuhinji jer se tu ipak kuha a kod mene su i bili samo po kuhinji. Posto je tada bila nestasica traka u prodaji, kupila sam sprej ali sam sumnjala da ce biti nekog efekta, medutim, cim sam poprskala po prozoru, mjestu gdje su ulazili, oni su se povukli i nikad se vise nisu pojavili. Inace, bilo ih je more, i svake godine jedno te isto. Po tepihu su kolo vodili a onda se sirili po citavom stanuuser posted image
Sprej sam kupila u merkatoru a naziv je "PIPS" - unistava sve vrste insekata. Vise ne lovim ni muhe, nego samo naprskam i to je to!user posted image ...A navodno nije stetan za okolis, ne osteceuje tkanine, drvene povrsine i sl. a sto je meni bilo jako vazno radi prozorauser posted image ...
Toplo vam preporucujem!user posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 17.10.2009 21:48:52 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
17.10.2009 21:55:08   
Anoniman
Taj je sprej efikasan kratkorično... a i meni smeta miris, pa je MM špricao oko frižidera i oko kuhinje samo kad bismo Esma i ja otišle da spavamo navečer, i ostavio bi vrata od balkona (na koji se i izlazi kroz kuhinju) otvorena da miris izlapi do jutra. Sad, kako je hladno, ne možemo ostavljati vrata otvorena cijelu noć, a ovaj Tus je svakako učinio čudo za žutim mravima... SAD IH VIDIŠ - SAD IH NE VIDIŠ... misteriiiiiiii....

(odgovor članu Lilly)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
17.10.2009 22:32:32   
leona81
a ostale bube?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 10:56:00   
Lilly
I za ostale stetocine, i za komarceuser posted image (mislim na sprej a traka sumnjam da ce ubiti komarca!user posted image 9
Ma nema potrebe da se to toliko prska po kuci, malo se naprska na mjestu gdje izlaze i putanjom kojom idu i nestanu. Meni se nikad vise nisu pojavili a nisam ponavljala prskanje jer nije bilo potrebe. Prije toga nisam imala mira od mrava. Najgore sto su napadali hranu, teglice s medom i ostalim slatkom, kolace - izgleda da pravo vole slatkouser posted image . Jednom su mi napali paket hurmi jer sam ga zaboravila staviti u frizider - bio je to uzasan prizoruser posted image ,.... ali sada problem je rijesenuser posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 18.10.2009 11:05:08 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 16:30:39   
leona81
ja ne znam odakle izlaze...to je najveci problem...kod mene su zohari, mislim da dolaze izvana ili nekako prodju kroz supljine u zidovima ili stokovima...doduse vidim ih samo u kupatilu i hodniku...cudno pravo...vani smo naprskali raid i pomrlo ih je bruka a u kuci stavili one kucice raidove i nije ih bilo par dana i nekidan sam ugledala jednog i umrla od straha...mrzim ih...ne mogu stalno drzati upaljeno svijetlo...bojim se da ne dolaze odnekud od komsije kojeg nema vec dugo u stanu ili odnekud iz zgrade jer je stara:(

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 16:48:38   
aicha
leona...i ja muku mucim sa zoharima :(((((

ja sam na alipasinom a ove godine je najezda zohara na citavom alipasinom, cak je i na vijestima i u novinama bilo...FUUUJ

I najveci problem je sto ne mogu da ih se rijesim kad ih je citava zgrada puna i rekli smo kucepazitelju...on je rekao da kupimo nakav PIPS kao navodno on pospricao i nema ih....

a kote se...uh da Bog sacuva..pravo su plodni user posted image .a ja muku mucim da ostanem user posted image

ne znam sta da radim...ubijamo ih ja i mm stalno...na pocetku mi se gadilo a sad sam navikla ova dva tri mjeseca...najvise po kuhinji, iza sporeta i plocica provire...i stalno cistim al vazda ih nadjem...u kupatilu ih manje ima...poneki...

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 16:55:06   
reallove

IZVORNA PORUKA: aicha

leona...i ja muku mucim sa zoharima :(((((

ja sam na alipasinom a ove godine je najezda zohara na citavom alipasinom, cak je i na vijestima i u novinama bilo...FUUUJ

I najveci problem je sto ne mogu da ih se rijesim kad ih je citava zgrada puna i rekli smo kucepazitelju...on je rekao da kupimo nakav PIPS kao navodno on pospricao i nema ih....

a kote se...uh da Bog sacuva..pravo su plodni user posted image .a ja muku mucim da ostanem user posted image

ne znam sta da radim...ubijamo ih ja i mm stalno...na pocetku mi se gadilo a sad sam navikla ova dva tri mjeseca...najvise po kuhinji, iza sporeta i plocica provire...i stalno cistim al vazda ih nadjem...u kupatilu ih manje ima...poneki...

joooj ja bih pobjegla ja se puno bojim insekata,punoooooouser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *