|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
21.10.2009 15:50:36   
lilith
da se i ja pridruzim klubu istrebljivaca zoharauser posted image
prvo sam probala kucice, sprej,sodu i secer i sve ostalo-nista nije pomoglo...onda prije dvije sedmice zvala neke sto privatno vrse dezinsekciju i prije dva dana primjetim jednog oko sudoperauser posted image znaci moram opet zvati ove da zaprase,rekli su nakon 21 dan ponovo...stan preko puta mene ih ima,ali njima ocito ne smeta...uzas


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
21.10.2009 19:15:31   
leona81
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

IZVORNA PORUKA: leona81

ma mojih je dosta pomrlo od spreja al od kucica nista...a svugdje ih postavili...

user posted image user posted image user posted image user posted image Vidim dobro ste se zblizili ...user posted image user posted image user posted image



haha...nazalost, da mi je skontat gdje im je leglo pa bi se zblizili s bojnim otrovima


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
21.10.2009 19:17:17   
leona81
kako se posipa taj neopetroid il kako vec se zove...stavi se u coskove na foliju il moze se posuti svugdje pa usisati?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
21.10.2009 19:38:15   
Dinkica
ja sam ga posipala na podu po coskovima i po ivicama, moze se usisati ali ipak i obrisati, jer je to otrov, ne bilo dobro da dodje u dodir sa hranom, a stavljala sam i na visecu skroz gore, pospem po papiru i cekam uljezeuser posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
9.11.2009 0:06:07   
leona81
mi posuli i evo nakon par dana ako ih ugledamo vidimo ih mrtve ili na samrti, a rijetko ih kad vidimo...nadam se da ce uspjeti ovo...jeeeeeeee, neopitroid zakon

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
2.6.2010 10:48:08   
babygirl
drage moje zene, treba mi vasa pomoc user posted image

seka je sinoc ugledala jednog zohara u stanu. tamno smedjeg, oko 2,5 cm. kaze da nema pojma otkud i kako. prekjucer je bila u robotu, a jucer u intereksu, merkatoru , konzumu, pretpostavlja da je donijela iz nekog od tih centara.

eh sad, ona stvarno ima najcisci stan na svijetu, na cetvrtom spratu, a i zgrada je prilicno cista. hocu da kazem , nije neko vlazno podrucje, stara zgrada i to , da bi se imali gdje jako razmnozavati i slicno, a koliko sam uspjela upratiti i sve komsije su u zgradi i izgledaju mi prilicno uredni (nema napustenih stanova i sl). zgrada ima pet spratova.

tako da ... ili je dosao u nekoj od kesa iz centara ili je iz ventilacije od nekog komsije. uspjela ga je uganjati i ubiti, ja sam joj donijela raid i naspricala je onako po kuhinji, po podu, plocicama, malo iza sporeta i malo oko frizidera, izlaz iz ventilacije.  danas cemo izmaknuti sporet i frozider, jer je ostatak kuhinje spojen, pa smo ispod elelmenata naspricali,za pocetak.  ja se zaista nadam da je samo taj jedan i da ga je slucajno donijela i srecom odmah vidjela. cekale smo, nijedan se vise nije pojavio (naravno ugasile svjetlo i cekale). eh, danas cemo pobacati sve otvorene namirnice, brasno rizu i sl. naspricati jako raidom i htjele smo taj prasak neo... nesto kupiti. i sve jako zatvoriti , nek'pocrka sve sto ima, i danas ce ona nociti kod mene, da ne boravi u stanu, a sutra izraciti. mislite li da ce to pomoci, ako ih ima jos? user posted image

i mozete li mi reci gdje da kupim taj prasak? neko je napisao da ima u poljoapoteci, ali nemam pojma gdje je poljoapoteka user posted image

pliz help, vidim da ste imale iskustva i da ste se rijesile baja. user posted image

samo napomena, neko je rekao da nisu opasni : jesu, oni su jako opasni u izmetu, krilima i mrtvim tijelima su supstance koje izazivaju alergiju i atmu  kod djece, izmet ostaje u hrani nasoj, npr u rizi i brasnu sto je otrovno, koliko znam ne ujedaju, ali prenose tifus, kugu , gubu i jos neke druge bolesti.

meni je raid i usisvac  user posted image pomogao kod mrava. one kucice, nula bodova.samo su ih zaobilazili. ona 3 sto su usla u kucicu su bila osamucena, ali ostali nista. uglavnom, kod mene su bili srni mravi, i raidom sam naspricala ventilaciju jer sam upratila da je jedna kolonija krenual otamo. a kad sam vidjela kako lijepo putem odu preko hodnika u kuhinju uz sank, usisivacem sam ih usisala i pod naspriacala raidom. nisu se vratili hvala Bogu. user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
2.6.2010 10:52:51   
Skvo RR
Uh, ja sam nasla jednog na poslu....
Ja ih se uzasavam..
Ako nema djece, zivotinja (takva je situacija kod mene na poslu), onda neka uzme prasak NEO-PITROID, ja ga kupila u poljoopremi na cengic vili...
U biti prodju zoharni po prasku i nose ga u svoje "leglo, gnjezdo,, ne znam kako se tacno zove nastamba zohara" i onda "valjda" uginu svi...
Eto, nadam se da sam malo pomogla.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu babygirl)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
2.6.2010 10:54:24   
new mama
Babygirl imas u poljoprivrednoj apoteci kupiti neki prasak za zohare,razmute se s vodom i nasprica po kuci,nije opasno,cak se koristi i u bolnicama,a imas kupiti i neku pjenu nesto kao raid,ali je ovo djelotvornije,samo sto ima ruzan miris pa neznam bas ako imas dijete da li je to pametno,mozda je bolje ipak ovaj prasak,sretno i nadam se da ih nece vide bitiuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu babygirl)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
2.6.2010 10:56:43   
babygirl
djece nema, seka trenutno zivi sama, ja udata, pa me se rijesila , dobila stan za sebe user posted image

a ne znam gdje ima poljoapoteka user posted image evo kazete na cengic vili? gdje na cengic vili , otprilike. izvinite sto sam dosadna user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
2.6.2010 10:59:58   
new mama
Ja neznam na Cengic wiliuser posted image ,a imas i kod Katedrale,pa eto gdje ti je blizeuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu babygirl)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
2.6.2010 11:01:37   
babygirl
oboje mi je blizu, u gradu sam trenutno, a Cvila mi je blizu od kuce. odlicno user posted image user posted image user posted image

hvala vam puno,  user posted image user posted image navratit cu danas odmah

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
2.6.2010 11:05:14   
Skvo RR
Vezano za lokaciju, to ti je na cosku "stometarke" na cvili. 

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu babygirl)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
2.6.2010 11:07:42   
babygirl
super, da ih odmah potamanimo aBd  dok se nisu prosirili  user posted image

hvala user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.6.2010 9:54:15   
mala86
kod mene su sinoc zohari imali dernek u stanu user posted image user posted image user posted image !krenula ja negdje oko ponoci u kuhinju da operem soljice kad oni 3 ispred mene,trce ko ludi!na kraju sam sudje prala u balerinkama!pa poludila sam,sva se jezim kad pomislim na njih!i ja sinoc u ponoc dok mm spava ko sretni dizem tepihe i stavljam neo petroid!mama ga donjela davno,ali mm cekaj vikend i zaboravili!nije ih nikad bilo ko sinocuser posted image user posted image user posted image
valjda ce on nesto napravit,Leonu sam zabranila pristup kuhinji i okolo,mada pise da nije otrovan za ljude,samo da ne dodje u dodir sa hranom

joj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu babygirl)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.6.2010 12:32:00   
mamabb
Za žohare nemam pojma kako se riješiti, ali mi smo imali problema s mravima, onim sitnim žutim, puna ih je zgrada. Dok taman potamanim kod sebe i za par dana vidim preko balkona se veru s donjeg sprata. Negdje pročitam da ne vole bosiljak (paradajz ne pomaže u saksiji, barem meni nije) i ja stvarno ove godine u saksije sebi posadim bosiljak i nigdje ih, ako ih slučajnovidim oko namirnica ja po par listića pobacam unutra i nema ih, odoše.  Hem imam svjež začin a i riješila se podstanara user posted image . Ne ureklo se.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.6.2010 16:14:31   
iv@ncica
za  mrave  i  ostale  insekte  imate  male   kucice  plasticne koje  se  postave  prema  upustvima,  u  pakiranju  dođu  2,  zgodne  su  za  postaviti  po  kuci,  nicim  ne  prasis  i  ne  strcas,  mene  toga  strah....ima  ih  u  POlj. apotekama  pa  cak  sam  vidjela  i  u  dm-u.. 100% vam  u  roku 24-48  sati  potamani  mrave  i unisti  mravinjak..a  nisu  opasne  i  djeca  ne  mogu  ceprkati  po  njima..s  tim  da  vrijede  3  mjeseca..taman koliko  i  treba..meni  su  u  stanu  vec  nekoliko  puta  pomogle..i  protiv  malih  zohara i  oni  zlatnih  nekih  baja

< Poruku je uredio iv@ncica -- 23.6.2010 16:15:42 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.6.2010 16:18:51   
Mona Mohamed
Evo iskustvo jedne forumasice sa zoharima..Nekad prije zivjeli smo u prizemlju (nekad prije hvala Bogu) i imali smo zohare koji su napravili sebi put iz kupatila do izlaznih vrata..jer i tamo je bila neka pukotina..I tako sam ja njih danima gledala..Pokusali smo sa nekim bijelim prahom, sprejevima protiv buba i zohara ali uzalud dok nam komsija nije rekao da kupimo benzin..
Stavili smo benzin u mjesto odakle su oni izlazili, a kada ne bismo bili u stanu, ostavljali smo otvorenu flasu sa benzinom..I nama je pomoglo..Poslije toga nisu se javljali vise..
Nadam se da ce ti ovaj savjet biti od pomoci. Pokusaj i javi ucinak. Sretno.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.6.2010 16:20:14   
mala86
joj poslije cu do dm-a pa cu vidjet te posudice!jel znas mozda koliko kostaju otprilike?

joj ja se sva jezim kad vidim zohara user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.6.2010 16:22:33   
mala86
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Evo iskustvo jedne forumasice sa zoharima..Nekad prije zivjeli smo u prizemlju (nekad prije hvala Bogu) i imali smo zohare koji su napravili sebi put iz kupatila do izlaznih vrata..jer i tamo je bila neka pukotina..I tako sam ja njih danima gledala..Pokusali smo sa nekim bijelim prahom, sprejevima protiv buba i zohara ali uzalud dok nam komsija nije rekao da kupimo benzin..
Stavili smo benzin u mjesto odakle su oni izlazili, a kada ne bismo bili u stanu, ostavljali smo otvorenu flasu sa benzinom..I nama je pomoglo..Poslije toga nisu se javljali vise..
Nadam se da ce ti ovaj savjet biti od pomoci. Pokusaj i javi ucinak. Sretno.


hvala draga najgore je sto ne znam odakle izlaze!najvise ih ima oko frizidera,sudopera,ma luda sam vise,sve mi se pocinju pricinjavat u kuhinji user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.6.2010 17:19:00   
leona81
nama ni neopitroid vise ne pomaze, prije su bili u stanu, tu su istrebljeni bas ovim otrovom i raid kucicama ali...pojavili su se opet, stari grad ih je pun...ima ih samo na terasi gdje su se pojavili i mravi...fuuuj i to ogromni crni...neopitroid im vise ne moze nista, negdje sam cula da ima nesto ljepljivo kao kuglice i onda to odnesu u leglo i svi umru u par dana zna li neko sta je to?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.6.2010 23:44:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: leona81

nama ni neopitroid vise ne pomaze, prije su bili u stanu, tu su istrebljeni bas ovim otrovom i raid kucicama ali...pojavili su se opet, stari grad ih je pun...ima ih samo na terasi gdje su se pojavili i mravi...fuuuj i to ogromni crni...neopitroid im vise ne moze nista, negdje sam cula da ima nesto ljepljivo kao kuglice i onda to odnesu u leglo i svi umru u par dana zna li neko sta je to?



sprej bio kill ili nesto slicno ima u OBI-ju tamani mrave i zohare..kod mene je podrumski stan pa svrate svako malouser posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
5.7.2010 20:36:20   
Mirna.akt
Prije dvije god. smo uselili u ovaj stan, i evo druga god. za redom mravi se pojave u aprilu, fuj fuj fuj, i nikako da izadjem na kraj s njima.. svi mi kazu nadji odakle ustvari dolazi, al nikako, ima ih u kuhinji, po pragovima, po sobi, po kupatilu, u ormarima u odjeci, po balkonu, ma haos, dzaba ciscenje i usisavanje svaki dan..
Evo prije deset dana slucajno, ali bas bas slucajno ugledam u kupatilu iza solje, ona cijev povezana sa soljom i plocicama, sto odvodi vodu iz solje u kanalizaciju, malo napukla plocica, i skontam da odatle dolaze, putuju ispod lavaboa, pa iza masine, i izlaze u hodnik, pa kuhinja, soba itd...nevjerovatno ali istinito.
Sve u svemu, kupim ovaj NEO-PITROID prasilo, i stavim ga u tu rupu gdje je napukla plocica i na cijev od solje, dobro ga istesem, odem taj dan kod mojih, da nisam u kuci s djecom, i vjerujte mi, od tad nigdje niti jednog mrava nisam vidjela.. NAPOKON :)

_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
13.8.2010 22:03:24   
Atarka
Zohari su se pojavili i kod nas u kuhinji. Prvi put sam ih primjetila prije 15ak dana i izgledali su kao male sitne bubice. Vjerovatno su se tek izlegli, a moguce da smo odnekud donijeli jajasca. Sad su porasli i odvratni su! Inace, niko od komsija se nije zalio da ih ima. Stvarno odrzavam cistocu kuhinje i nemam pojma gdje im je leglo. Izmicali smo kuhinju i zaprasili Neopitroidom. Sinoc ih nisam vidjela, ali nocas sam dokrajcila jednog. Imam i tekucinu Fokus Kill, nisam je jos probala. Ako nista ne upali, zvacemo sanitarce. Jesu li njihovi otrovi stetni za djecu?

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
13.8.2010 23:00:50   
iv@ncica
nama  su  super  one  kucice  raid..za mrave  i  zohare...u  roku 24-48  h  tko  kroz  njih  prođe  nosi  otrov  u gnijezdo i  ubija  sve..traju 3 mjeseca  ...ne  rasipaju  se,  ne  prase...nema  bojazni  za  djecu, ipak  da  ih  djeca  ne  diraju..samo  ih  staviti  pod  tepih  ,  iza  solje,  kuhinje, u ostave,  kraj rupa  i  pukotina, dođu  u  opaketicu  2  sto  je  dosta   za 15-20 kvadrata  mislim...  ..i  nama  su  i ovaj  put  pomogleuser posted image

sorryyy  tek  sad  vidim  da  sam vec ovo  pisala ;))))

< Poruku je uredio iv@ncica -- 13.8.2010 23:10:24 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
13.8.2010 23:05:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Atarka

Zohari su se pojavili i kod nas u kuhinji. Prvi put sam ih primjetila prije 15ak dana i izgledali su kao male sitne bubice. Vjerovatno su se tek izlegli, a moguce da smo odnekud donijeli jajasca. Sad su porasli i odvratni su! Inace, niko od komsija se nije zalio da ih ima. Stvarno odrzavam cistocu kuhinje i nemam pojma gdje im je leglo. Izmicali smo kuhinju i zaprasili Neopitroidom. Sinoc ih nisam vidjela, ali nocas sam dokrajcila jednog. Imam i tekucinu Fokus Kill, nisam je jos probala. Ako nista ne upali, zvacemo sanitarce. Jesu li njihovi otrovi stetni za djecu?

uh zeznuto....
naime pogledajte ipod frižidera i štednjaka...
oni vole toplo i tu se razmnožavaju jako brzo...

sanitarci su najbolja varijanata...ali tada moraš znati da i nakon njih imaš rizik pojave istog ako živiš u zgradiuser posted image

čini mi se 1,5 Km po m2 je radio Kristal....i da najvažnije najmanje 24 sata van tih porstorija boravit...ne samo djeca nego i odrasli.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *