|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 16:55:19   
aicha
jos da dodam..posipala sam neopitroid al nista...ubije pokojeg...ruzno izgleda...i nema veceg efekta...ima negdje blizu leglo...imamo sad i male i srednje i velike...upomooocuser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 16:59:30   
aicha
joj reallove..i ja bih pobjegla da sam podstanar...al ovako jedino da prodamo stan...moramo se boriti..sta cuuser posted image

mrzim ih...

a najsmijesnije je sto ja nisam do prije par mjeseci ni znala kako zohar izgleda, pa kada sam vidjela dva tri puta...mislila ja neke bube usle kroz prozor jer nam je ljeti non stop otvoren....pa kada su se poceli kotiti pa vidjela jaja posvuda e onda sam znala da je problem i ukucam u pretrazivac zohare...i izbace mi slike i nadjem jednu vrstu istu kao u meneuser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 17:34:22   
de_de
 I mi smo imali probleme sa zoharima, citava zgrada. Zgrada ima tri ulaza, a u susjednom ulazu zivi jedna starica koja sakuplja stvari iz smeca i to drzi u svom stanu. Tako da su u njenom stanu bila legla zohara.
Mi smo pozvali ljude koji rade na istrebljivanju svih stetocina, pa tako i zohara. Oni su posebnim sredstvom poprskali sve stanove. To je tako odstojalo jedan dan i svi zohari su uginuli. Ja mislim da je to oko 30 KM.
Ja mislim da je bilo i skuplje mi bi platili, jer su bas odvratne bube.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 17:52:27   
Lalana
Ja sam imala zohare, u kuhinjiuser posted image user posted image
Bilo je prestrasno, ja nikad nijednog nisam smjela ubiti, to je muz radio, a nijedno sredstvo nije pomagalouser posted image .
I onda meni skrooz pukne film i mi rasklopimo cijelu kuhinju jer sam bila ubjedjena da nekud imaju leglo i nismo ih nasli i kada smo vracali frizider, muz primjeti dole u motoru izadjose 2-3user posted image uh evo i sad se jezim.
I on se sagne da vidi, uze neki noz i prodrma dole kada to krenu da izlazi crna najezda zohara raznih velicinauser posted image . Ja sam pobjegla u sobu, a on je ostao da se bori sa njimauser posted image . Prskao ih je nekim otrovom i rucno ubijaouser posted image , kaze da ih je bilo tona.
Uglavnom frizider smo izbacili jer je bio star, gazda kupio novi i rjesili zauvjek problem zohara. user posted image
Ali su gadni, boze sacuvaj, nema mi odvratnije bube.user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 19:02:50   
Anoniman
Evo da se opet ja javim na ovu temuuser posted image
Preselili smo u drugi stan, pa vise ne mucimo muku sa mravima, vec sa tim nekakvim "zoharima"(stavila sam ih pod znacima navoda, jer ne znam jesu li to zohari, ali mi nekako  izgledaju kao da jesu). Smedji su.
I ja Aicha stanujem na Alipasinom(B faza)....
Kod nas ih ima iza sudopera i otprilike tu negdje oko...Imali smo na pocetku samo velike(otprilike 1-1.5cm), a onda se pojavio jedan upola manji, pa onda jos manji. Sve smo ih "potamanili". Zadnja 3 sam ubila sprej-pjenom za ciscenje rerneuser posted image user posted image user posted image Kad sam ih ugledala cistila rernu, pa sam dohvatila prvo sto mi je bilo blizu ruke...user posted image I od tada ih vise ne vidjam(ima 7 dana).
Uopce ne znamo odakle izlaze, jer sve izmicemo, brisemo, kuhinja renovirana, dakle, nema rupa u plocicama....user posted image
Samo mi ostaje da se Bogu molim da se vise ne pojave.

(odgovor članu aicha)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 19:08:53   
ledy blue
Ma probaj uzeti spretj fokus kill ..mislim da se tako zove i poprskaj po coskovima ili gdje mislis da ih ima...vjeruj djeluje pravo dugo...samo dalja od Farah...mene strah tih sprejeva kad su djeca u pitanju...al mora se i to nekada ,jer nema drugog nacina..

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 19:10:48   
sarisari
E zene i ja imam te neke zute male skroz mrave, ali oni nemaju neku putanju kojom hodaju pa ne znam gdje bih spricala i sta, ovi moji mravi se malaze svuda i gdje ima i gdje nema hrane uzas, sa jedne strane mi ih zao ubiti,a sa druge oni mene ubijaju:) sta i gdje mogu kupiti da ih poprskam?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 19:13:42   
Anoniman
sarisari, to i jeste najveći problem što izbijaju sa svih strana i ne možeš im naći putanju i samo tu našpricati... na prethodnoj strani sam napisala kako sam ih se ja riješila...

(odgovor članu sarisari)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 19:15:01   
aicha
Lalana...ja imam crnju sumnju da i u mene oko frizidera kolo vode...Imam i ja stari frizider i sad kupili novi. A stim da mi je stari frizider ostao od prijasnje stanarke...Ja juce ugasila stari i odledjivala led citav dan, jos ga nisam izmjestila(sve se danas kanila al imala drugog posla plus nisam nesto dobro) i primjetila sam da ih jedno 2-3 izleti oko frizidera...pobila sam ih naravno hehehe

samo mi reci cime ih je TM poubijao kad je otkrio,citala sam da vole toplotu pa nije ni cudno da su se uvukli oko motora , kojim otrovom??? Joj valja se nakaniti ako pocnu izlaziti....uzecu metlu da ih klepam...fuj fuj fuj...valja i to prezivjeti

Farah...ista situacija...svih velicina ih imam. Najbitnije je da sad poubijas velike jer se oni kote...oni mali su premali...za njih koristi otrove...a velike ganjaj
Farah ima nazalost jedno pravilo kod zohara...ako vidis jednog znaj da ih ima 10 sakrivenih...i u tom omjeru..npr ako vidis 5 ima ih 50 i sl

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 19:16:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Evo da se opet ja javim na ovu temuuser posted image
Preselili smo u drugi stan, pa vise ne mucimo muku sa mravima, vec sa tim nekakvim "zoharima"(stavila sam ih pod znacima navoda, jer ne znam jesu li to zohari, ali mi nekako  izgledaju kao da jesu). Smedji su.
I ja Aicha stanujem na Alipasinom(B faza)....
Kod nas ih ima iza sudopera i otprilike tu negdje oko...Imali smo na pocetku samo velike(otprilike 1-1.5cm), a onda se pojavio jedan upola manji, pa onda jos manji. Sve smo ih "potamanili". Zadnja 3 sam ubila sprej-pjenom za ciscenje rerneuser posted image user posted image user posted image Kad sam ih ugledala cistila rernu, pa sam dohvatila prvo sto mi je bilo blizu ruke...user posted image I od tada ih vise ne vidjam(ima 7 dana).
Uopce ne znamo odakle izlaze, jer sve izmicemo, brisemo, kuhinja renovirana, dakle, nema rupa u plocicama....user posted image
Samo mi ostaje da se Bogu molim da se vise ne pojave.



Čisto sumnjam da su to bili žohari ako si ih ubila tom pjenom... pa njih ni atomska ne može ubiti!!! Onaj prah "NEO...something" zaista pomaže... žohari ga na svojim nožicama prenesu u svoja gnijezda... i eto pokolja : )

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 19:24:57   
Lalana
aischa sprejom za muhe, a ostalo rucno nekom kutijim.user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 19:31:20   
aicha
Sutra u akcijuuser posted image

SMRT ZOHARIMA

Farah...jesu 100% zohari...smedji veliki...brzo hodaju..istreniras reflekse dok ih ganjas...a vi na B FAZI imate leglo...ja sam na C...a na vijestima prije 2 mjeseca je spominjalo da B FAZA leglo zohara..i da dolaze iz nje...al generalno komplet Alipasino ima "podstanare"

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 19:37:26   
aicha
farah jel ovakav

http://www.ekocijan.hr/saznajte/smedji2.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/Cockroach.jpg/250px-Cockroach.jpg

eto takvi su kod mene...evo da vide oni koji ne znaju kako je nama sto se borimo sa njima heheheuser posted image

ovo su im jaja...sad bih povratila...ovo kad nadjes...ovo je kriza vec

http://www.allgone-llc.com/images/Cockroaches/German_Cockroach_Egg_Capsule.jpg



_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 19:44:52   
Anoniman
E sad si me, Aicha, bas prepala....Nema spavanja nocas. user posted image
Evo sad sam opet sve prekontrolisala, nema ih, pa vidjecemo dokle....A onda idem u akciju istrebljenja...Hvala vam svima na savjetima(Lady, Pingpong, Aicha, Lalana...)user posted image

(odgovor članu aicha)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 21:06:20   
leona81
evo nasih
http://www.entomology.cornell.edu/public/IthacaCampus/ExtOutreach/DiagnosticLab/Factsheets/Cockroaches/pageBodySections/06/imageSet/0/image/Oriental%20Cockroach%201435179.jpg

mi imamo odrasle i male...vecinom na terasi, u kuci samo kad je mrak, ako je upaljeno svijetlo ne dolaze jer se boje ljudi i odmah bjeze kad te ugledaju...raid je pomogao malo a sad trazimo neko efikasnije sredstvo...sto se tice dezinfekcije cijele zgrade sumnjam da bi u tome uspjeli, pola stanara nema i ne zna se gdje su, a i morao bi cijeli stakleni grad da pospe da ih se rijesi jer je zgrada tako povezana...fuuuuj


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.10.2009 21:14:05   
aicha
hehe leona..mislim da su vasi ruzniji user posted image

salim se...svi su ruzni...da ste vidili maloprije scene..ja telefoniram i u jednoj ruci drzim mob a drugom ganjam zohara...i ubila sam ga user posted image

ma ne boj se Farah, najteza je prva noc sa zoharima hehe...kasnije se naviknes...najvaznije je da ne prenose neke zaraze...to sam odmah istarzila...samo su odvratni

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
19.10.2009 10:07:55   
Lalana
E bas su strasne ove slike, user posted image user posted image user posted image
E cuj najteza je prva noc sa zoharima, bas sam se sad ismijala, vala meni i prva ii svaka druga bila, kad sam ih imala.
Nego, jedna prijateljica mi je rekla da oni mogu ujesti, e sada nisam nesto istrazivala na netu, ali ako je tacno to je jedan razlog vise za paniku i pokret na posaouser posted image istrebljenja.
Kao,ona je imala ektremno puno zohara do te mjere, kada bi od nekud dosli i upalili svjetlo kaze to bi samo nestalo crnine od buba, i po ormarima i zidovima-e stvarno tezi slucaj, i kaze da su ih ujedaliuser posted image
Ne prepadam vas, nego pitam da znamo.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
19.10.2009 10:16:37   
Anoniman
Aicha, jeste takav jeuser posted image smedji...user posted image user posted image user posted image
A jednu tu kosaricu (OOteka se strucno zove), sam nasla i polila sam je vrelom vodomuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
19.10.2009 14:36:33   
leona81
zohari prenose razne bolesti...
http://www.dddsvajger.freeservers.com/insekti_stetnici.html

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
20.10.2009 11:57:51   
Anoniman
Sinoc sam vidjela jednog "srednjeg", ali ga ne stigoh ubiti(na "visecoj" u kuhinji). Muz ga je jutros....
Ali sata mi se maloprije desilo....user posted image Sjedim ja za racunarom i ugledam na tepihu neku smedju mrvu...Pridjem blize...kad ono zohar kren'o preko dnevne...Ubijem ga pokucnom papucom i dok sam ga nosila u maramici do WC solje skontam da je zensko(imala je ooteku na guzi, trebala da se izleze...user posted image )
Evo sva drhtim..uh.

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
20.10.2009 14:49:45   
bebano
Ma joj fuj sva se najezim od pomisli na takvo sto. A znam da je njih tesko iskorjeniti, to svi kazu.
Neki dan bilo na TVu pa kao neki savjeti i izmedju ostalog kako se boriti sa zoharima/buba svabama. Navodno, mada ja u to cisto sumnjam, napraviti smjesu od brasna, secera i sode bikarbone. E sada kao secer ih namami, brasno osamuti, a soda otruje. Kako soda njih otruje ako je mi normalno pijemo - pitanje je, mada ne znaci da sve sto nama odgovara da mogu i oni. Nisam pametna ali prenosim sto sam cula. Znaci to posuti tamo kuda se krecu.. 

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
20.10.2009 22:49:03   
leona81
kod mene ih ni raid nije ubio...cula sam za neki bumortin al gdje ga kupiti kazu da to unistava zohare do kraja...a kod nas im je leglo izgleda u kuhinji negdje al ne znam jos gdje...i nikad ih nisam vidjela visoko, samo po podu...izgleda da ovi ne mogu hodati po zidovima, hvala Bogu

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
20.10.2009 22:51:42   
Anoniman
E mi smo kupili Raid pjenu i sve pospricali, cak i ispred laznih vrata. Jedan  "srednji" je izasao osamucen ispod kuhinje i krep'ouser posted image user posted image user posted image .
Vidjecom hoce li i koliko djelovati.

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
21.10.2009 13:39:56   
leona81
ma mojih je dosta pomrlo od spreja al od kucica nista...a svugdje ih postavili...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
21.10.2009 15:36:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: leona81

ma mojih je dosta pomrlo od spreja al od kucica nista...a svugdje ih postavili...

user posted image user posted image user posted image user posted image Vidim dobro ste se zblizili ...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *