|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 16:27:05   
Medić*

IZVORNA PORUKA: dambolina

Iskreno se nadam da ce se pronaci ta "kriticna masa" ali sa nasim mentalitetom ce to biti jako tesko. Mi u razredu imamo jednog djecaka ciji roditelji uredno dolaze na informacije, ali uredno odbijaju priznati da njihovo dijete ima problem sa ponasanjem iako prituzbe, pa cak i prijedlozi za snizenjo vladanje stalno dolaze. Dakle, roditelji odbijaju priznati, a zatim i raditi na rjesavanju problema. Onda imamo i drugu krajnost da je dijete beskrajno mirno, ali ima onako poslabe ocjene i roditelji tog djeteta nikad ne dolaze na informacije, a dijete ima kapacitet da bude bolje uz preporuku nastavnika. Znaci, steka negdje kod roditelja.

Drugo, neko spomenu ovaj slucaj sa povjeravanjem psihologu i sad citava rr i internet znaju za taj slucaj. Jako, jako losa reklama i argument za angazman psihologa u skoli, jer tu pade u vodu sva prica o povjerljivosti informacija i razgovora izmedju psihologa i druge strane... to mi je jako zaparalo oci i usi.


Profesionalna etika im ne stima.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 16:33:09   
Hanady RR
U pravu ste...pobisala sma henin post...
iako njoj je irpičala ista no neka ne bude tu ..
mi podržavamo psihologa kao metod rada u školama pa neka ne kršimo u tom smislu kodekse.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 17:59:55   
Angelica
Moj dječak je prvi razred ali ga učim da prvo dobijem informacije od njega, ritual nam je da sve ispriča...
ispočetka je to bilo čupanje riječi al sad već sam sve priča.
Upisala sam ga u školu gdje sam radila, poznajem kolektiv išla sam na sigurno što se tiče moje kontrole, uključena sam i u vijeće roditelja tako da sam upoznata sa svim problemima a i prednostima te škole...

S druge strane ja radim u prosvjeti i namijenjala sam škola ko čarapa, imamo mnogo problema:
1. nismo stalni zaposlenici, kad dođem u školu prvo što mi djeca kažu i vi ćete otići, mi vas zavolimo i vi odete
2. ne vrednujemo se isto
3. kontrole iz pedagoškog zavoda su jako površne
4. ministarstvo obrazovanja boli briga, kod nas se ministri mijenjaju brže nego mi radnici na određeno
5. slažem sa J. Bajraktarević kad kaže da među nama ima sociopata- psihopata, da nažalost ima i niko ne vrši kontrolu
6. djeca su željna pažnje, željna da ih neko sasluša jer ne dobijaju to kod kuće
7. postavljaju se preveliki ciljevi pred dijete tako da to vodi ka agresiji
8. roditelji teško prihvataju da im dijete ima problem pa prebacuju krivnju na druge
9. raditi u ruralnoj i gradskoj sredini nije isto ( u ruralnoj sredini se zadržao još uvijek nastavnik kao autoritet, djeca nas poštuju a u gradskoj sredini trpimo razne uvrede i šta možemo smanjiti vladanje, ukor i to je to, dođe babo koji političkim putevima sve to riješi ... itd. mogla da pišem do sutra o problemima

Preporuke: Razgovarati sa svojim djetetom, ne može mu ni jedan sport, učenje engleskog jezika, ples i dr. aktivnosti zamijeniti igru i razgovor sa svojom porodicom a svelo se da smo djecu uključili u sve moguće a najmanje je sa nama u kućnoj porodičnoj atmosferi.

A ovo što pišete o stručnom timu po školama, uključivanje psihologa, socijalnih radnika itd. nema šanse to je našoj vladi dodatno oštećenje budžeta na koji su oni jako labilni...Voljela bih kad bi se nešto promijenilo na bolje ali naš sistem je jadan daj Bože da uvedemo neke pozitivne promjene.


_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 18:06:44   
Hanady RR
user posted image

super iskustvo....


nego ovo zadnje ...treba probati...
nije nam bajka ali može se nešto...pa bar znamo probali smo...
ti timovi su neophodni

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 18:41:43   
dambolina
jako mi se svidja ovo sto je angelica napisala, posebno jer je to iz perspektive i roditelja i nastavnika. takodjer, iz blize i dalje okoline vidim da je roditelhima jako bitno da djeca budu okupirana sporrovima, baletima, jezicima itd i to u tolikoj mjeri da se ti porodicni rituali, tipa zajednickih ruckova, dorucaka, gledanja filmova, pricanja prica, svode na minimum ili ih nema nikako. ispada da je prece imati sve petice u skoli nego biti dobar drug. licno smatram da je njihov odnos sa drugima preci od izvrsnov uspjeha u skoli.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
22.1.2016 21:53:35   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mozes. Nema veze sto nije praksa. Imamo pravo.


kako znas?
ko ti je rekao?

imam pravo zakazati roditeljski sa nastavnicom engleskom npr?

ne pikam nezvanicne susrete po hodnicama



Predmetni nastavnici predaju i u do 10 odjeljenja. Zamisli sad kad bi roditelji sve te djece trazili sastanak svake dvije sedmice. Naravno, izaci ce ti u susret po potrebi, ali o tvom djetetu sve mora znati uciteljica/razrednik. Ako ne zna, mora pitati kolege.


Da.


pa čekaj sad Medić jel imamo pravo il nemamo pravo user posted image
šta reče ženouser posted image
inače Alma mene puno u životu ne tangira sve to što si navela, za mene se mora naći vremena ako ja to zatražim
takva sam

do sad nisam tražila, mislila sam da nema potrebe , da mi može učiteljcia sve prenijeti od do, al od sada mislim da uopće nije loše da se sastanem sa nekima od njih, na par minuta, kratko
ovisno od potrebe

naravno taj susret ne mora biti sad i odmah, moćže u toku sedmice da nadju vremena za mene par minuta

kako vidim samo mene moraju istrpiti, ostali su fini roditelji user posted image





niko osm razrednika ne mora za tebe naci vremena.
ali, mozes probati s ljubaznim pristupom ako je nesto vazno. ponavljam, tada ce izaci u susret svakom roditelju, a ne samo onima koji misle da se za njih nesto mora user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
22.1.2016 22:32:39   
DM
Ja ne znam kakvo je pravilo,ali kod nas u školi i predmetni nastavnici prime na informacije iako nisu razredni starjesina....
dobro , ne sada sve roditelje, jer zamislite koji bi haos nastao , pa po cijeli bi dan samo informacije davali...
ali ako ima neki problem, potreba, mimo razrednog starješine-na informacije se može otići i predmetnom nastavniku..

naša učiteljica(kod prvog djeteta) je iamla informacije za roditelje savke sedmice+ako se ukaže potreba(fino nam rekla)-svaki dan pola sata prije i poslije nastave sam u školi, pa ako treba slobodno me tražite...
sada su info. na nivou škole svakih 15 dana, ali opet u slučaju potrebe se zakaže i mimo togauser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
23.1.2016 11:56:01   
Medić*
Ja kad idem na informacije vidim u zbornici su i predmetni nastavnici.
Tako da i oni sigurno imaju termine kad roditelji mogu doći. Tek smo početnici pa ćemo vremenom i saznati i pitati na informacijama o terminima. Onako kad ih u prolazu sretnem priupitam ih za dijete i kratko porazgovaramo. Za sada nema problema. user posted image

< Poruku je uredio Medić* -- 23.1.2016 11:58:03 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
23.1.2016 11:56:49   
Medić*
.


< Poruku je uredio Medić* -- 23.1.2016 11:57:10 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
23.1.2016 12:56:22   
Alma_27
Pa, primit ce te ako dodjes sa konkretnim problemom/pitanjem, a ne da mu kazes kakve ocjene ima dijete.
Nijedan roditelj nece iz skole izaci bez informacija makar ih dobio od dezurnog nastavnika.

Ja sam profesor i imam oko 200 ucenika. Zamislite sad da svako hoce sa mnom sastanak na mjesecmom ili dvosedmicnom nivou.

Roditelji me uglavnom traze (ili ja trazim od razrednika da im prenese) ako treba da zajedno radimo na tome da poprave jednice. drugi primjer je recimo ako je dijete bilo jedno vrijeme dsutno iz skole, pa da se dogovorimo sta i koliko treba uciti. Ili ako zeli peticu, a uvijek dobije 4 da to malo analiziramo. To nije bas tako cesto.
Sve ostalo me moze pitati razrednik ili ucenik.

Isto tako sam i razrednik i tu moram znati sve. To je vec malo kompikovanije objasniti, jer se mora poznavati ctava lepeza okolnosti i prilika koje uticu na svakog ucenika pojedinacno, pa na osnovu toga budem posrednik izmedju roditelja i nastavnika, kao i za neke druge stvari. To je razrednikov posao, a ne predmetnog nastavnika.


Sve u svemu, pozitivno je sto dolazite i zanimate se jer nisu ni svi roditelji tu isti, ali malo pratite hijerarhiju kod informisanja kako bi svi imali dovljno vremena da se posvete prioritetu: odgajanju i poducavanju SVE djece.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
23.1.2016 16:31:30   
Mirkica
ja kako znam i kako se sjecam sve informacije roditelj dobiva od razrednog a valjda njemu ovi predmetni kazu ako ima sta u zbornici , e jedino u slucaju nekog slucaja da se bas mora razgovarati s odredjenim profesorom.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
24.1.2016 23:09:10   
Romali
Više mi se sviđa praksa u vašim školama, da razrednik jedini daje info osim u slučaju iznimnih situacija.
Kod nas već godinama svi moraju imati termine za roditelje bez obzira da li su razrednici. Ja imam 2 termina svake sedmice, jer na taj jedan ne mogu svi stići. Tako da je svaki roditelj slobodan da dođe i porazgovara s bilo kojim nastavnikom.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
25.1.2016 10:47:34   
veeseelaa
Ja sam profesor i imam oko 200 ucenika. Zamislite sad da svako hoce sa mnom sastanak na mjesecmom ili dvosedmicnom nivou.


ne znam ja , tako Medić hoće

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
25.1.2016 10:50:02   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ja sam profesor i imam oko 200 ucenika. Zamislite sad da svako hoce sa mnom sastanak na mjesecmom ili dvosedmicnom nivou.


ne znam ja , tako Medić hoće


O luda zeno user posted image
user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
25.1.2016 14:32:45   
Alma_27
Nemoj ti meni medic tako hoce ;smajlistomaseprstom

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
26.1.2016 13:18:27   
veeseelaa
user posted image

ma vidite žene , ja mislim da svak terba da radi ono što želi ako za isto smatra da će time pomoći svom djetetu da bude bolje
tako da , ako je to susret sa nekim od profesora i sl, neka bude

naravno nemaju svi istu želju tako da neće biti gužve

al s vremena na vrijeme, obaviti blic razgovor sa nastavnikom koji nije ratrednik tvom djetetu, ne vidim problem


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
26.1.2016 19:10:09   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

user posted image

ma vidite žene , ja mislim da svak terba da radi ono što želi ako za isto smatra da će time pomoći svom djetetu da bude bolje
tako da , ako je to susret sa nekim od profesora i sl, neka bude

naravno nemaju svi istu želju tako da neće biti gužve

al s vremena na vrijeme, obaviti blic razgovor sa nastavnikom koji nije ratrednik tvom djetetu, ne vidim problem



svima su u interesu djeca i to je najbitnije user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
27.1.2016 8:44:29   
M kao Mama
Jutro,

odman na početku da se izvinem ako sam na pogrešnoj temi, tražila sam pod Škola u prirodi nema,

uglavnom za zadnjem roditeljskom učiteljica nas je obavijestila da postoje neke najave da će se navodno morati obaviti škola u prirodi u kantonu u kojem živimo, u predvodu ponuđeni su nam Šavnici. Roditeljski prije toga bila je opcija Šabići 99 km, Vlašić 190 KM, 20 roditelja od 23 su zaokružili Vlašić, ona tri su za Šabiće. Uglavnom u našem razredu imaju tri mame koje su učiteljice u drugim školama i one su odmah iz prve ruke rekle kako je na Šabićima kako na Vlašiću, Za Vlašić i sama znam jer prošle godine su izšla djeca iz naše škole i bilo im je famozno, znači dan im je bio totalno ispunjen, od škole, sportksih aktivnosti, van nastavnih, hrana ekstra, smještaj, doktor 24 sata na raspolaganju, profesor sporta i sl. U Šabićima su male sobe, kreveti na sprat, terpezarija u drugoj zgradi i ujutro djeca kad idu na doručak moraju preći iz jedne u drugu, grijanje onako, hranja, još više onako i tako. Na kraju za svoje pare imam pravo da biram gdje dijete da pošaljem. Jutros čitam ministar donio dekret da 2 i 3 razredi u kantonu obavljaju školu u prirodi, dok je 4 i 5 razredima eto dato da idu u drugi Kanton. O odlasku na more da ne pričamo. Piše ministar u svom obratzloženju, kako djeca ne znaju gdje je Jajce, Mostar, Koniic, a znaju za Makarsku, ma hajde, ministre moje dijete zna i za Jajce i Za Mostar i za more, jer eto nekako se izborimo pa odemo na more, al Bogami ministre u razredu moje kćerke ima djece koji nikada nisu otišli na more. Na kraju što svi silni ministi furaju vani na skijanje, i odmor što ne idu u Šabiće. Baš sam ljuta.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
27.1.2016 11:13:40   
Blue rose RR
Alma, ovako, ja iz revolta ove godine ne šaljem kiku na školu u prirodi neovisno gdje se održavala. A posebno ako bi bilo na Vlašiću.
Naime, krenut ću tvojim redom:
"znači dan im je bio totalno ispunjen, - jeste bi ispunjen, sve stoji, ali: djeca su ustajal ujutro u 6, jer ih je puno bio u sobama po 5-6, i logično da nema tu spavanja, lijegala su oko ponoći jer opet mnogo ih je u sobama, priča, spremanje i tako to. Nije bilo klasičnog gašenja svjetala, nego su djeca prepuštena svojim navikama.

"..od škole" - ponijela je svesku, tako im je rečeno, bojice, kao radit će "školu u prirodu", jedino što su radili kad je u pitanju nastava jeste upoznavanje sa pravljenjem sira... Riječi o "školi, i nastavi" nije bilo. Zato što djecu nisu gore učitelji pratili, nego neki animatori/sportisti, do su učitelji i nastavni kadar šetali sami po okolini, išli na bazen i tako to.

"...sportksih aktivnosti" - imali su fudbal, a djevojčice su navijale (logično za šta drugo i služe ženske glave i ručice), imali su nekih sportskih aktivnosti , ali iz više izvora sam čula da su nad djecom vršili vojnički režim sporta, sa puno vike i galame i naredbe.

"... van nastavnih,..." - naravno imali su disko svako večer od poslije večere, znači dok jedu, dok odu da se spreme to je 21 sat, i tada im počinje disko. Ovo povlači onu prvu konstataciju da umorna od cjelodnevnih "aktivnosti" djeca liježu oko ponoći.

".. hrana ekstra" - hrana niđe veze, za novas koji su dali, to jede i moja kad nam je frka pa zbrljavimo šta-bilo.

"...smještaj" - soba sa njih 5-6, uredna stoji, prozračna stoji, ali dovoljno čista da je jedno dijete pokupilo strašnu alergiju, a drugo šarlah.

".. doktor 24 sata na raspolaganju" - dobra stvar, da utvrdi dijagnozu koju može i učitelj ili majka preko skaypa. A svi smo morali poslati lijekove za svoje dijete , od temperaturnih lijekova do onih za koje smo smatrali da djeca treba da imaju uz sebe

"..profesor sporta i sl. " njih mi je preko glave , ali hajde da ne kudimo, Bili su tu da ih "lijepo organizuju".

".. trpezarija u drugoj zgradi i ujutro djeca kad idu na doručak moraju preći iz jedne u drugu" - ovako je i na Vlašiću, posebno je objekat za ručavanje. Naši su po kiši trčali da prelete u drugu zgradu.

Ja ću još dodati da je dijete došlo slomljeno kao nikad do sada, preumorno, nenaspavano, a vrh svega ovoga je da naredne dne (pričamo o maju i mjesec dana do kraja škole) su djecu toliko izmaltretiali sa novim gradivom (naravno jer su u zaostatku bili tu heftu), ocjenama, i pritiscima, da je to bilo strašno.

Ja sam bila ogorčena prateći svoje dijete i njen boravak gore, koje me nazvalo jednom u tolikom plaču, grču, suzama i strahu zato što je neki debil (neka mi oproste njegovi roditelji) razglasio kako je neki zombi došao u njihov objekat i kako krade pare i djecu... To je bilo nešto strašno, za mene i za moje dijete. I drugi put me zvala da kaže da je toliko bolila glava od buke, umora i nespavanja

Alma, nemoj da ti ovo moje bude vodilja, moje iskustvo je loše, nekome je možda dobro. Ja neću tvrditi da djeci nije bolje u smislu smještaja na Vlašiću, ali djeca gore samo su prespavala na krevetima, ostalo su bili vani, u sali i na objedima, ne radeći ništa što treba da predstavlja sjernice onoga što su nama prezentovali, što je prezentovano u Planu realizacije "Škole u prirodi", imaš na našoj web-stranici škole šta to treba da predstavlja.

Ti se raspitaj još, ja da se pitam, djeca su mala za ovakav vid putovanja i boravka dalje od kuće, a škole nemaju ideju kako da to realizuju da djeca stvarno uživaju u tome, i da roditelji jedva čekaju narednu godinu da ih opet pošalju.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
27.1.2016 11:49:51   
veeseelaa
svima su u interesu djeca i to je najbitnije


nisu baš svima, jel da jesu ne bi imalo debile koji maltretiraju drugu djecu
zatim izmaltretirane, kojem roditelji ne znaju da su maltretirani itd

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
27.1.2016 12:15:52   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Alma, ovako, ja iz revolta ove godine ne šaljem kiku na školu u prirodi neovisno gdje se održavala. A posebno ako bi bilo na Vlašiću.
Naime, krenut ću tvojim redom:
"znači dan im je bio totalno ispunjen, - jeste bi ispunjen, sve stoji, ali: djeca su ustajal ujutro u 6, jer ih je puno bio u sobama po 5-6, i logično da nema tu spavanja, lijegala su oko ponoći jer opet mnogo ih je u sobama, priča, spremanje i tako to. Nije bilo klasičnog gašenja svjetala, nego su djeca prepuštena svojim navikama.

"..od škole" - ponijela je svesku, tako im je rečeno, bojice, kao radit će "školu u prirodu", jedino što su radili kad je u pitanju nastava jeste upoznavanje sa pravljenjem sira... Riječi o "školi, i nastavi" nije bilo. Zato što djecu nisu gore učitelji pratili, nego neki animatori/sportisti, do su učitelji i nastavni kadar šetali sami po okolini, išli na bazen i tako to.

"...sportksih aktivnosti" - imali su fudbal, a djevojčice su navijale (logično za šta drugo i služe ženske glave i ručice), imali su nekih sportskih aktivnosti , ali iz više izvora sam čula da su nad djecom vršili vojnički režim sporta, sa puno vike i galame i naredbe.

"... van nastavnih,..." - naravno imali su disko svako večer od poslije večere, znači dok jedu, dok odu da se spreme to je 21 sat, i tada im počinje disko. Ovo povlači onu prvu konstataciju da umorna od cjelodnevnih "aktivnosti" djeca liježu oko ponoći.

".. hrana ekstra" - hrana niđe veze, za novas koji su dali, to jede i moja kad nam je frka pa zbrljavimo šta-bilo.

"...smještaj" - soba sa njih 5-6, uredna stoji, prozračna stoji, ali dovoljno čista da je jedno dijete pokupilo strašnu alergiju, a drugo šarlah.

".. doktor 24 sata na raspolaganju" - dobra stvar, da utvrdi dijagnozu koju može i učitelj ili majka preko skaypa. A svi smo morali poslati lijekove za svoje dijete , od temperaturnih lijekova do onih za koje smo smatrali da djeca treba da imaju uz sebe

"..profesor sporta i sl. " njih mi je preko glave , ali hajde da ne kudimo, Bili su tu da ih "lijepo organizuju".

".. trpezarija u drugoj zgradi i ujutro djeca kad idu na doručak moraju preći iz jedne u drugu" - ovako je i na Vlašiću, posebno je objekat za ručavanje. Naši su po kiši trčali da prelete u drugu zgradu.

Ja ću još dodati da je dijete došlo slomljeno kao nikad do sada, preumorno, nenaspavano, a vrh svega ovoga je da naredne dne (pričamo o maju i mjesec dana do kraja škole) su djecu toliko izmaltretiali sa novim gradivom (naravno jer su u zaostatku bili tu heftu), ocjenama, i pritiscima, da je to bilo strašno.

Ja sam bila ogorčena prateći svoje dijete i njen boravak gore, koje me nazvalo jednom u tolikom plaču, grču, suzama i strahu zato što je neki debil (neka mi oproste njegovi roditelji) razglasio kako je neki zombi došao u njihov objekat i kako krade pare i djecu... To je bilo nešto strašno, za mene i za moje dijete. I drugi put me zvala da kaže da je toliko bolila glava od buke, umora i nespavanja

Alma, nemoj da ti ovo moje bude vodilja, moje iskustvo je loše, nekome je možda dobro. Ja neću tvrditi da djeci nije bolje u smislu smještaja na Vlašiću, ali djeca gore samo su prespavala na krevetima, ostalo su bili vani, u sali i na objedima, ne radeći ništa što treba da predstavlja sjernice onoga što su nama prezentovali, što je prezentovano u Planu realizacije "Škole u prirodi", imaš na našoj web-stranici škole šta to treba da predstavlja.

Ti se raspitaj još, ja da se pitam, djeca su mala za ovakav vid putovanja i boravka dalje od kuće, a škole nemaju ideju kako da to realizuju da djeca stvarno uživaju u tome, i da roditelji jedva čekaju narednu godinu da ih opet pošalju.





evo ti smi mi rva iz naše skole koja ima ovakvo viđenje, koga god sam pitala, i iz škole u Hotonju svi prezadovoljni, e sad sam baš na ivici.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
27.1.2016 12:20:28   
Blue rose RR
Opet ti kažem, nemoj me uzimati zdravo za gotovo, ja sam pegla i možda tražim puno. Ovo su moje zamjerke, i kada je riječ o mom djetetu one su i opravdane. Ipak za 190 KM+dodaj tu još 100 KM, jer ćeš joj morati pokupovati još kakvih điđa, dati da ima uz sebe, ja očekujem, ne više, nego realno.

A iskreno, to nisu male pare.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
27.1.2016 12:27:41   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Opet ti kažem, nemoj me uzimati zdravo za gotovo, ja sam pegla i možda tražim puno. Ovo su moje zamjerke, i kada je riječ o mom djetetu one su i opravdane. Ipak za 190 KM+dodaj tu još 100 KM, jer ćeš joj morati pokupovati još kakvih điđa, dati da ima uz sebe, ja očekujem, ne više, nego realno.

A iskreno, to nisu male pare.





pa normalno, od moje drugarice dijete je išlo u Makarsku, bilo im super, ali stvarno, za te pare

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
27.1.2016 13:56:25   
Blue rose RR
Nama se prezentovalo da će djeci biti super, ja ne kažem da im nije bilo lijepo u većini vremena, ali suma sumaru, kad razvagam spremanje za gore, sikiraciju kako je ona, strahotu kad me nazvala dva puta i ono što smo proživjele, a da ne spominjem bolest poslije dolaska, djetetovo ponovno "dolaženje sebi" i pritisak iz škole jer je haman pa kraj godine bio...- neka hvala za te pare ćemo otići negdje zajedno.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
27.1.2016 16:31:03   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svima su u interesu djeca i to je najbitnije


nisu baš svima, jel da jesu ne bi imalo debile koji maltretiraju drugu djecu
zatim izmaltretirane, kojem roditelji ne znaju da su maltretirani itd



mislim nama ovdje na forumu sto se raspravljamo treba li ici predmetnom nastavnika na roditeljski ili ne user posted image


sto se tice ostalih, ne bih da ovdje komentarisem.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *