|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
17.3.2018 10:36:44   
vortex RR
Mino hvala puno :* pijes li ista za kasalj, jesi isla doktoru? Da li si od jutros bolje?

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
17.3.2018 14:05:01   
mina3
Zene gdje ste,subota pa se hoda?
Vortex ma pijem cajeve,paracetamol,limun,ispirem grlo kaduljom.. i te neke stvari a nisam otisla doktoru,nikako mi se ne ide user posted image al izgleda da cu morat ako nastavi...nemam temp srecom al ispara me kasalj i bas sve boli user posted image
Ako ko ima.neki prirodan recept za kasalj nek pise


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
17.3.2018 16:21:54   
vortex RR
Imam ja recepata, ali ne znam sta smije u trudnoci...

Crni luk isjeci vodoravno u kolutove i u staklenu ili plasticnu posudu stavis kasiku meda, pa krisku luka, pa kasiku meda i tako sve do vrha. Ostavis par sati i to se pretvori u tecnost/ sirup koja ne smrdi mnogo a fantasticna je za kasalj.

Druga opcija ti je karamel tj przeni secer koji prelijes mlijekom. Ako imas onaj kasalj koji "dere" pluca dodas kad to bude gotovo na vrh noza malo putera i to ublazi to deranje.

U mlijeku skuhati kesicu bronhi bombona, moze i one zelene tvrdi mentol.

E sad, smije li to u trudnoci, ne znam, ali meni pomogne bolje nego ijedan kupovni sirup.

Cuvaj se

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
17.3.2018 16:27:55   
mina3
Vortex hvalaa puno...da,kasalj koji bas dere pluca..to s mlijekom sam pravila al nisam puter stavljala..a ne znam nesto za med u trudnoci da li se smije i koliko hmm..probacu to s bombonama

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
17.3.2018 16:31:20   
vortex RR
Ma nema na cemu, nadam se da ce nesto pomoci. Od kupovnih sirupa jedini koji meni bas pomaze je alpenkraft oko 20KM, biljni, ali sad opet smije li u trudnoci...

Super je i djumbir narendan u medu, ali eto vidis med ne smije, a i djumbir je upitan jer negdje kazu idealan za trudnice, a negdje da ne smije nikako...

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
17.3.2018 16:40:55   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mina3

Zene gdje ste,subota pa se hoda?
Vortex ma pijem cajeve,paracetamol,limun,ispirem grlo kaduljom.. i te neke stvari a nisam otisla doktoru,nikako mi se ne ide user posted image al izgleda da cu morat ako nastavi...nemam temp srecom al ispara me kasalj i bas sve boli user posted image
Ako ko ima.neki prirodan recept za kasalj nek pise



mina otiđi dktoru da budeš mirna

ja sam deset dana pod nekom gripom... 6 dana s temperaturom.... još uvije kašljem
ali sam morala uraditi crp da se vidi jel virus
i moja kćerka u isto vrijeme kad i ja se razboljela
a evo već 5 dana i muž

moju mamu drži 20 dana ....sva je slomljena od kašlja....


za kašalj ti je najbolje deset minuta ukuhati jabuku i luk
ili špinovati šećer i mlijeko pa staviti ašiku putera (bljakasto je ali je lijek)
bronhostop sirup najbolji
cijedi narandžu i limun

mislim sve ja to radim al traje...
prvih 5-6 dana boli koža, kosti sve ... kašalj ubija ....

tvoja seća je da nemaš temperaturu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
17.3.2018 21:00:18   
mina3
Hvala vam
Evo muz navalio da odemo do bolnice al meni se ne ide nikako,sve kontam jos pocekat al ovo haman nece lako proc..zeznuta neka gripa..mojoj maloj danas 6ti dan tek lakse i nju slomilo..jos da krenu trudovi sad e jadna ja onda a svaki dan laznjaci me smorise..kud bas sad na kraju pred termin user posted image


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
17.3.2018 21:01:34   
vortex RR
Molim te idi doktoru, ne igraj se.

Javi nam se poslije

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
18.3.2018 7:32:06   
mina3
Kako ste zene?

Isla sam u pola 3 u bolnicu jer nisam do tad zaspala od kaslja,dole nalaze povadili inhalaciju sat ukljucili..nalazi uredu,pluca ok kaze gripa nista ne mogu dat u ovakom stanju propisali neke kapi sto se u vodi i rastvore i to je to pa trazi dezurnu apoteku.a inhalacija apsulutno nista nije pomogla.tek oko 5 zaspala do 7 i opet kasalj i ev crko vise slomilo me a nista bas nista da ga ublazi..nikad mi se ovo nije desilo do sad user posted image

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
18.3.2018 8:03:08   
vortex RR
Jutrooo,

Joj Mino, bas te to slomi, ali super da si ipak otisla doktoru da te pogledaju. Sad bar znas sta ti je...

Ima li neka poza da legnes gdje te manje hvata kasalj? A dok ne prodje jedino ti je da pokusavas te domace narodne recepte. Ljubim te, ne daj se

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
18.3.2018 10:27:02   
mina3
Hvala user posted image Ma jedino sjedit,lec nema sanse...bas me rasturi jos ev i tlak izmjeri 150/85 zuji u glavi a i ne zujalo samo to jutros oko 2 sata odspavala sad probala malo al nema sanse zaspat..samo mi se place vise user posted image
Nadam se da ste vi ostale bolje


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
18.3.2018 10:53:34   
vortex RR
Osami se u neku mirnu sobu, ugasi svjetlo, lezi, ali da ti je trup skoro po 90 stepeni. Zatvori oci i disi duboko, mozda te malo uhcati san, uhar je svaki minut.


(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
18.3.2018 12:02:09   
ijaa
juteo zene! Draga mino tebe je gore safatalo nego mene....nuz, curica i ja tek dolazimo sebi...katastrofa teska gripa....sve ti je receno nemam sta dodat...samo da probas zaspat! Mi evo ustali malo po kuci da sklonim nemam danas neki planova! ostale nadam se da ste dobro

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
18.3.2018 16:00:32   
vortex RR
Mene muci mucnina od pocetka, stalno mi se povraca a ne mogu.. ostalo sve vrlo podnosljivo

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
18.3.2018 16:08:35   
mina3
Ja ni sekund nezaspa,nema sanse se umirit...ima i veceras da dezuram,ovo nista ne smanjuje user posted image
Ijaa a neznas sta je gore il kad je djete bolesno il ti...prvo me s malom iscjedilo taman njoj bolje evo sad mene 😳
Vortex isto i meni tako bilo,mucnina povraca se a ne mozes...rjetko kad da bi povrati..nezna se sta je gore il kad mozes povratit il nemozes 😩 evo i mene grlo zaskaklja povraca mi se a ne mogu

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
18.3.2018 21:32:55   
vortex RR
Mino, kako je malena? Jesi ti bolje?

Ostale bembele, gdje ste, sta ima?

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
19.3.2018 9:19:39   
ijaa
Vortey meni je u prpsloj trudnoci tako bilo i bas me namucilo niti sta pojest ni povratiti...a sad bas povracam...evo i 4mjesec je opet povracam ali ne tako cesto...
A mino suosjecam bgm ....evo ja M odvela u vrtic imam osjecak da bi zadpala ne znam isplati li se 😂

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
19.3.2018 11:12:51   
mina3
Hello zene
Vortex hvala na pitanju od jutros puno bolje,al samo bi lezala bas me iscrpilo..a i mala jos kasljuca i od sinoc opet ni zalogaja da pojede user posted image ...kako ti s mucninom, jel te samo ujutrro muci il i kroz dan?Jesil primjetila pomazel kad sta uzmes...meni bi pomozi oar gutljaja kisele vode
Ijaa ma svaki minut je zuhar sto kaze Vortex,mada onda jos teze se pokrenut poslje


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
19.3.2018 11:23:50   
ijaa
mino tvoja beba jos ceka termin se blizii....cekat ce da ozdravis 😊

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
19.3.2018 12:59:59   
vortex RR
Ma uhar svaki minut odmora, zmirenja, sna, samo sa se malo opusti tijelo i um.

Nisam nijednom povratila, ali me bas to zeza, ujutro manje, a popodne bas muka uzasna. Pomogne mi suh kreker ili plazma ili kifla.

Ne znam djumbur smijem li ili ne, negdje pise obavezno, negdje ne smije nikako...


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
19.3.2018 15:13:36   
sretna_mama
Pozdrav svima..

Mi smo ušli u 9., hvala Bogu, pa sad odbrojavamo.
Ne znam za lijekove, osim paracetamola u velikoj nuždi, ništa ne bih na svoju ruku kod viroza.. ali mene je spasio mix med i puter u omjeru 1:1, i u to dooosta bijelog luka, protiv kašalj zakon.. Isto obloge na vrat s medom i biberom, ili rakijom.

Šta ima ovdje?

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
19.3.2018 16:57:41   
mina3
Jee izgleda ceka termin..nadam se i da hoce,sad mi je bas bitno koji dan da dodjem sebi
Sretna mama jee eto i tebi se priblizi,da bude sa srecom ..stavljala sam bas obloge sa medom i biberom,paracetamol pila i ostale prirodne preparate i eto hvala Bogu bolje je, a bas je uzasan kasalj bio..
Vortex hmm neznam ni ja za djumbir nisam ga koristila u trudnoci..ma sta god nisi sigurna ne rizikuj, uvjek postoji neka alternativa a i Bogami se dosta stvari jednostavno mora istrpit..staas cari trudnoce

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
19.3.2018 17:34:07   
vortex RR
Sretna mama user posted image i ti ces brzo ljubiti svoju mrvicu.

Puter otopljen ili na sobnoj temperaturi? Super recept, hvala, prvi put cujem.

Molim i druge ako mogu i znaju da nam napisu namirnice, recepte i metode za ocuvanje i jacanje imuniteta dok smo debele :)

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
19.3.2018 17:35:55   
vortex RR
Mino, bas mi je drago da si bolje, da jos malo snage prikupis.

Izbacila sam djumbir ipak, sta cu, cim nije provjereno necu da se igram.

Napokon ne koci forum, pa se moze fino pisati

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
19.3.2018 20:33:59   
sretna_mama
Vortex..sa sobne temp..moze i iz frizidera, samo pomjesas s medom..svakako ce omeksati kad se izmjesa.. Krhnes luka bijelog u to bez milosti i uzimas kasikom svako 2 sata..meni je to savrseno.. Kako probah..samo to kod grlobolje..

Jos malo aBd..tek smo usli u 9. Malca sam rodila u 36+5.. Valjda cura ostane malo duze. I tebi sad nekad termin?

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *