|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: povecane porodiljske naknade SA
25.6.2010 1:22:03   
leona81
vi dobivate od opstine i od grada? imaju li nezaposlene majke pravo na to, ja dobivam samo jednu

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: povecane porodiljske naknade SA
25.6.2010 11:40:47   
Esmica
Ovo o cemu sam ja pricala je posebno od grada,dakle to je pored onih 120 KM koje dobivaju porodilje.
Da,sve majke imaju pravo na to.


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: povecane porodiljske naknade SA
26.6.2010 16:13:02   
leona81
mozes li mi molim te reci na koji nacin ja da ostvarim i tu naknadu? automatski ili trebam negdje da se prijavim?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: povecane porodiljske naknade SA
26.6.2010 17:39:26   
Puslica
Dobar dan drage moje,ja bas jutros pitala za tu 13.naknadu samo na slicnoj temi vidim nema mi odgovora ,pa evo i ovdje da se  javim ,ja sam sad u junu do bila 12.naknadu ,da li da se nadam toj 13.sto neko rece od grada Sarajeva i sjecam se da su mi u opstini rekli da cu to dobiti ,a sad neke su dobile 260 a neke 360 km ??ja imam blizankinje i dobijala sa 120km da li znate da li sam imala pravo 120 x 2 km ,rekose mi da  ne jer to kao nedobijaju djeca nego majka??????

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: povecane porodiljske naknade SA
26.6.2010 18:04:24   
škorpija
puslice, ja sam o 13 naknadi pisala na temi pordiljek naknade, ali evo ukratko, prodilje koje su na boru bobijau 360 KM, a one koje su zaposlene dobijaju 260, meni su reklu u gradskoj upravi, da će do kraja juna biti podjeljene naknade za maj i da će najvjerovatnije biti smanjenje. ja još uvijek nisam dobila tu za maj

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: povecane porodiljske naknade SA
26.6.2010 18:05:01   
škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

puslice, ja sam o 13 naknadi pisala na temi pordiljek naknade, ali evo ukratko, prodilje koje su na boru bobijau 360 KM, a one koje su zaposlene dobijaju 260, meni su reklu u gradskoj upravi, da će do kraja juna biti podjeljene naknade za maj i da će najvjerovatnije biti smanjenje. ja još uvijek nisam dobila tu za maj

htjela sam reći koje su na birou dobijaju 360 KMuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: povecane porodiljske naknade SA
26.6.2010 18:14:53   
Puslica
Skorpija hvala na odgovoru ,citajuci postove samo sam jos vise zbunjena neke dobijale i od kanton ii od grada ,ma uzas ...
ja se nadam da ce ta 13 .doci sad u julu za mjesec juni jer sam 12. dobila u junu koja vazi za maj


_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: povecane porodiljske naknade SA
27.6.2010 12:26:21   
škorpija
puslice prvih 12 naknada dobijaš od kantona, odnosno općine,  a samo jednu tu 13. dobijaš od grada i to je isto za sve porodilje, niko nije dobijao duple

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: povecane porodiljske naknade SA
27.6.2010 13:10:40   
leona81
ja sam jucer istrazivala po netu i nasla da su porodilje dobivale i od biroa i od grada 12 mjeseci...nezaposlene a zaposlene samo 13tu zbog nedostatka novca

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: povecane porodiljske naknade SA
27.6.2010 13:12:13   
leona81
pravilu pravo imaju sve porodilje sa 4 gradske opcine (uslov je da imas prebivaliste na toj opcini najmanje godinu dana).
S tim da ove godine, zbog krize u budzetu, isplacuju samo nezaposlenim majkama, a zaposlene ce dobiti jednokratno, i to kad beba napuni godinu dana (iako mi je to bezveze logika, jer tad obicno mama i pocinje raditi, za razliku od prvih dana kada su pare daleko potrebnije... al hajd).

Nema nekog posebnog nacina prijave, vec automatski Opcina to odradjuje kada dobije informaciju o porodilji. Ali i Opcine imaju svojih propusta, pa ne bi bilo lose da nazoves svoju Opcinu (mislim da je Sluzba za socijalnu politiku ili tako nesto), i da se raspitas za detalje.

ovo je napisala jedna od clanica gugu.ba


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: povecane porodiljske naknade SA
2.7.2010 13:16:03   
Anoniman
Leona i Esmice ja uopste sad ne kontam, je li se dobija jednokratno to od grada ili kao sto rece (tj kako ja skontah Esmicu) vise mjeseci ? user posted image
Ja isto kao Leona dobijam 120 i zivim na opstini Novo Sarajevo.
Ljubim vas i vase bebane user posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 261
   RE: povecane porodiljske naknade SA
2.7.2010 14:29:10   
gvendolina
Ja upravo cekam tu 13-u naknadu ,sa zakasnjenjem ,jer nisam bila na spiskuuser posted image   to ide jednokratno i dodje kao 13-a naknada

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: povecane porodiljske naknade SA
30.7.2010 14:23:40   
lakota
Drage moje trudnice i porodilje koje radite u državnim istitucijama napokon je Zakon o radu u institucijama BiH izmjenjen i porodilje imaju pravo na plaćeno odsustvo s rada. "SL. glasnik BiH" br: 60/10.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: povecane porodiljske naknade SA
31.7.2010 0:53:34   
teacher75
IZVORNA PORUKA: lakota

Drage moje trudnice i porodilje koje radite u državnim istitucijama napokon je Zakon o radu u institucijama BiH izmjenjen i porodilje imaju pravo na plaćeno odsustvo s rada. "SL. glasnik BiH" br: 60/10.

jel to znaci da poslodavci moraju placati 100% platu za vrijeme porodiljskog? od kada to stupa na snagu?


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lakota)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: povecane porodiljske naknade SA
31.7.2010 9:27:08   
tajcika
super je ova vijest i drago mi je sto se nesto bar postiglo za mame i njihova prava,al sto ne donesose zakon da i ove sto rade kod privatnika imaju tu povlasticu

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: povecane porodiljske naknade SA
31.7.2010 12:17:19   
vjestica
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: lakota

Drage moje trudnice i porodilje koje radite u državnim istitucijama napokon je Zakon o radu u institucijama BiH izmjenjen i porodilje imaju pravo na plaćeno odsustvo s rada. "SL. glasnik BiH" br: 60/10.

jel to znaci da poslodavci moraju placati 100% platu za vrijeme porodiljskog? od kada to stupa na snagu?


ovo i mene zanima, jer sam i ja to čula doduše iz neprovjerenih izvora
ima li iko tačnu informacije jeli to istina i ako jeste, otkad počinje


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: povecane porodiljske naknade SA
1.8.2010 7:28:01   
lakota
Ovo je provjerena informacija, ja radim u drz.instituciji , čitala izmjene zakona i pitala u našoj fin.službi i rekli mi da to znači isto kao i prije što je bilo, kanton jedan dio uplaćuje a razliku do plate institucija. Zakon je stupio na snagu danom objave što znači da će "nadam se" već idući mjesec početi s isplatom.  Ako neko ima još informacija nek podjeli s nama.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: povecane porodiljske naknade SA
1.8.2010 7:56:24   
Anoniman
Evo da dam i ja koju info. Zakon stupa na snagu 8 dana od dana objave, znaci sutra, a pise i da su poslodavci duzni u roku od 90 dana uskladiti svoje pravilnike sa ovim izmjenama, pa eto  ja se nadam iskreno da ce se ovo ubrzo primjenjivati. Sretno svima koje cekaju lovuuser posted image

(odgovor članu lakota)
  Neposredna veza do poruke: 268
   RE: povecane porodiljske naknade SA
5.8.2010 11:42:21   
nermina_
pozdrav drage moje
imam pitanje za majke koje dobivaju novcanu pomoc od grada (220 KM). kada vam je bila zadnja nadoknada i za koji mjesec. ja evo cekam i cekam a nigdje je. zadnju sam dobila u maju za mjesec april. inace dobila sam samo te tri nadoknade za feb, mart i april a porodila sam se u novembru. da li neko ima informaciju da li to nadoknada samo kasni ili opet nemaju para?

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: povecane porodiljske naknade SA
30.11.2010 23:09:13   
Aiwa
Imam pitanje za majke koje dobivaju ovih 220 KM od grada,ja sam iz centra, zadnji put sam dobila 220 u oktobru za august i otada se ništa ne dešava! Ima li iko ikakve informacije šta je u pitanju? Inače sam ukupno 4 ( za maj, jun, jul i august) pomoći primila! user posted image

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: povecane porodiljske naknade SA
16.12.2010 21:22:38   
Aiwa
Samo da javim onima koje interesira za ovu pomoc od grada da je jucer stigla septembarska isplata u centar! Toliko od mene user posted image

(odgovor članu Aiwa)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: povecane porodiljske naknade SA
17.12.2010 9:24:28   
lilybeby
izvini AIWA ne skontah te najbolje o kojoj pomoci ti pricas?sve sume su razlicite i ne mogu da skontam sta je ovo 220 km?
ja sam primala 120 km,kao nezaposlena i nekad u oktobru mi je stigla pomoc od 360 km (na zutom listicu,ova naknada od 120 km je bila na plavom)i postar mi je rekao,ovo je poklon od gradonacelnika i dobijaces ovo 6 narednih mjeseci,medjutim donio je samo tu jednu,koju vi nazivate 13 naknada i juce sam ga opet slucajno srela(postara)pitam ja njega sta je s onim isplatama,kaze pocele su se djeliti,ja ih ocekujem ovih dana.a kad sam mu rekla da sam na internetu procitala da ce mi samo jedna stici,izbecio se na mene,kaze,nije tacno,dobices svih 6 i to retroaktivno.tako da sad ne znam kome da vjerujem.ako tako sigurno tvrdi,znaci da prica po nekom osnovu.
znas li ti nesto o tome?inace zivim u opstini Novo Sarajevo

(odgovor članu Aiwa)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: povecane porodiljske naknade SA
5.1.2011 20:20:36   
Aiwa
Ja govorim o pomoći koju primaju nezaposlene majke, znači pored onih 120 redovnih od općine, dobijam i 220 od grada, tj. gradonačelnika (jer primam dječiji dodatak, bar misli da je to taj osnov po kom se dijeli ta pomoć, niko mi ne zna objasniti), samo je upitno da li će biti 6 mjeseci ili 12! A mislim da je ta 13-a pomoć, ta cifra koju ti spominješ od 360, međutim postoji razlika, bar ovdje na forumu kako čitam, da zaposlene majke dobijaju samo tu jednu pomoć od 360 kao 13-u od grada, a nezaposlene majke (prema izjavama poštara) narednih 6 mjeseci. A pošto se u općini može dobiti bezbroj raznih informacija, u zavisnosti od toga ko se javi na telefon, mislim da poštar ima najtačnije informacije!    user posted image

(odgovor članu lilybeby)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: povecane porodiljske naknade SA
5.1.2011 21:57:55   
leona81
ja sam zvala sve i rekli su mi da je samo jedna naknada...sto se tice ovih 6 mj to su majke koje ostvaruju druga prava, na djecji doplatak a ne samo nezaposlene majke

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Aiwa)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: povecane porodiljske naknade SA
7.1.2011 0:47:50   
Aiwa
Pa to sam i napisala na samom početku teksta, jer ja primam doplatak ja vjerovatno spadam u tu kategoriju, a ne znam sad možda je poštar mislio da si i ti taj slučaj! user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *