|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: povecane porodiljske naknade SA
24.9.2009 10:27:02   
new mama
Drage moje evo i ja sam jutros dobila tu famoznu 13-tu naknadu,260 km,odoh danas u soping da ih skrsimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: povecane porodiljske naknade SA
24.9.2009 10:33:14   
malenaa
hej... ali meni nije ovo uopste doslo kao 13.naknada jer ja se porodila prije nepuna 4 mjeseca????????????
a primam naknadu i od opstine i ostatak od firme?????????

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: povecane porodiljske naknade SA
24.9.2009 13:36:30   
putnica
a u kojoj opstini stanujes malenaa?

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: povecane porodiljske naknade SA
24.9.2009 14:25:34   
Azure
Pouzdanu informaciju tesko je dobiti. Prije mozda mjesec i po zvala sam Opcinu Novo Sarajevo da se raspitam o naknadi za porodilje koje nose blizance. Neko mi je rekao da bi na dvoje djece trebala dobiti i duplu naknadu. Hajde rekoh da provjerim. Ja se jos nisam porodila, ali imam viska vremena pa rekoh hajde da provjerim. Ciko mi fino kaze da ako su blizanci u pitanju imam pravo na dva puta po 360 KM. E neki dan sam ponovo zvala jer sam dobila razne informacije. Ovaj put mi zena kaze da bez obzira sto do imati dvoje djece dobijam jednom po 360i da nikad nije bilo duplo za blizance. I ja njoj fino kazem koju sam informaciju dobila prije mjesec i po. Kaze ona ne znam kako ste dobili jer to nije tacno. Kome sada da vjerujem, tom ciki ili toj zeni. Ja fino nazovem Vladu kantona i pitam tamo. Ciko ljubazan kaze meni da zene koje su u radnom odnosu imaju u prosjeku oko 443 KM (koliko je iznosila prosjecna placa za taj mjesec) i da to varira svaki mjesec u odnosu na prosjecnu placu. Da firma moze ali ne mora isplatiti do visine place itd. da SVAKA porodilja BEZ OBZIRA da li rade oba roditelja i kolika su im primanja ima pravo na jednokratnu pomoc za opremu djeteta 210 KM. (To su nam rekli i prije tri godine kad sam se porodila, ali nikad nismo dobili jer su rekli da nemamo pravo), dalje djeca koja ostvaruju pravo na djeciji dodatak dobivat ce po 220 km mjesecno i majke koje ostvaruju pravo na dohranu djeteta (to je ono kao mlijeko i sokove za bebu i porodilju) imaju pravo po 48 KM mjesecno cini mi se da je rekao prvih sest mjeseci. Za blizance kaze nema nista duplo, nego je sve kao za jednu bebu. Rekla sam mu za prvu informaciju iz opstine, kao i za drugu, a on kaze mi takvu odluku nemamo donesenu. Kada se donese mi cemo isplacivati sve onako kako se donese rjesenje, pa odluka. Dva dana nakon toga moja dajdjinica sretne zenu koja radiu Kantonu i ona joj kaze da cu imati pravo na oboje djece koje aBd rodim, i da neovisno o tome imacu i pravo na neki novac iz Grada Sarajeva.
SAD VI MENI RECITE KO JE LUD. KAKO PROVJERITI SVE OVE INFORMACIJE KAD IZ ISTOG UREDA DOBIJETE RAZLICITE INFORMACIJE. Ja se bas kanim ovih dana reci muzu da ide u Sluzbeni list FBiH i kupi primjerak o zakonima o trudnoci i porodiljstvu. E da takodjer sam nasla clan u zakonu koji kaze da u slucaju rizicne trudnoce kao i rizicanog poroda bolovanje je 100 posto placeno. Zvala sam Zdravstveno i tamo su m rekli da to nije tacno i da se za bolovanje preko 42 dana daje 80 posto od place.


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: povecane porodiljske naknade SA
24.9.2009 15:31:09   
mikimaus
Stigla 13-a ! 

Pozdrav

_____________________________

Leptirić mamin mali
18.07.2008.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: povecane porodiljske naknade SA
10.10.2009 12:36:25   
superstar24
e drage hitno mi je imama pitanje za vas..naime danas sam dobila Rjesenje za porodiljsku na iznos od 360KM..ja sma zaposlena i to je kao 60% od prosjecne plate..nije mi jasno, jer sam mislila da to iznosi oko 420 ili tako nesto...pa da idim sa Vama prije nego odem da se zalim..

_____________________________

djeca su vojska najjaca...

(odgovor članu mikimaus)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: povecane porodiljske naknade SA
10.10.2009 15:09:29   
una77
Nema potrebe da se zalis. Na rijesenju pise 360 km, ali ces u stvari dobivati 427. Tako je posalo i kod mene.

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: povecane porodiljske naknade SA
11.10.2009 0:20:53   
superstar24
e hvala puno na info, vec sam se ufrkala..hvala jos jednom

_____________________________

djeca su vojska najjaca...

(odgovor članu una77)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: povecane porodiljske naknade SA
18.10.2009 19:39:24   
malenaa
novo sarajevo i dobiila sam dva puta zaredom 220km u dva dana,pored

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: povecane porodiljske naknade SA
21.10.2009 15:20:22   
idana_85
Sta ste saznale,dali svi dobivaju tu naknadu ili i dalje nemaju pravo porodilje koje godinu dana prije poroda nisu zivjele u Gradu Sarajevo (jednoj od 4 opstine) cini mi se da sam negdje procitala da su to ukinuli jer se raja bunila, al nisam sigurna????

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: povecane porodiljske naknade SA
26.10.2009 15:58:23   
Đenifer
Drage mamice,
ja sam u petak dobila rješenje za porodiljsko  iz Općine Centar , a iznos je 360 KM mjesečno, mada vidim da par vas spominje da taj iznos varira i da vam čiko poštar dones oko 427 , tako nešto, e sad mi nije jasno ako je taj iznos veći koji dobijemo na ruke, zašto u rješenju piše 360 KM. Moja kolegica je na kraju porodiljskog morala vratiti iznos oko 700 KM, kao dobivala je više, nego što je trebala, pa me zanima da li je to isto, donese poštar više od 360 , a na kraju razliku vratiš, ne kontam?!!!!!!!!!!!!!!!! Ima li koja slično iskustvo, i kad vam u toku mjeseca poštar donese ovu mizeriju od naknade  -user posted image užas-

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: povecane porodiljske naknade SA
1.11.2009 10:51:51   
idana_85
Je li iko s opstine Centar dobio ovu 13?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: povecane porodiljske naknade SA
1.11.2009 10:56:29   
mama2009
ja imam jedno pitanje totalno sam neupucena u sve ovo, zanima me dal od iznosa plate i iznosa uplata za doprinose zavisi iznos na rjesenju, sinoc mi kolegica kaze ma ti ces sigurno imati vise od mene jer ti je veca plata mnogo od moje....ja stvarno ne znam ako neko zna molim za odgovor hvala



_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: povecane porodiljske naknade SA
1.11.2009 10:59:37   
aamra
Iznos na rjesenju ti je 60% od prosjecne plate u kantonu za prethodni mjesec. Dakle svima je isti

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: povecane porodiljske naknade SA
1.11.2009 11:01:27   
mama2009
D VI MENI RECITE KO JE LUD. KAKO PROVJERITI SVE OVE INFORMACIJE KAD IZ ISTOG UREDA DOBIJETE RAZLICITE INFORMACIJE. Ja se bas kanim ovih dana reci muzu da ide u Sluzbeni list FBiH i kupi primjerak o zakonima o trudnoci i porodiljstvu. E da takodjer sam nasla clan u zakonu koji kaze da u slucaju rizicne trudnoce kao i
IZVORNA PORUKA: Azure

Pouzdanu informaciju tesko je dobiti. Prije mozda mjesec i po zvala sam Opcinu Novo Sarajevo da se raspitam o naknadi za porodilje koje nose blizance. Neko mi je rekao da bi na dvoje djece trebala dobiti i duplu naknadu. Hajde rekoh da provjerim. Ja se jos nisam porodila, ali imam viska vremena pa rekoh hajde da provjerim. Ciko mi fino kaze da ako su blizanci u pitanju imam pravo na dva puta po 360 KM. E neki dan sam ponovo zvala jer sam dobila razne informacije. Ovaj put mi zena kaze da bez obzira sto do imati dvoje djece dobijam jednom po 360i da nikad nije bilo duplo za blizance. I ja njoj fino kazem koju sam informaciju dobila prije mjesec i po. Kaze ona ne znam kako ste dobili jer to nije tacno. Kome sada da vjerujem, tom ciki ili toj zeni. Ja fino nazovem Vladu kantona i pitam tamo. Ciko ljubazan kaze meni da zene koje su u radnom odnosu imaju u prosjeku oko 443 KM (koliko je iznosila prosjecna placa za taj mjesec) i da to varira svaki mjesec u odnosu na prosjecnu placu. Da firma moze ali ne mora isplatiti do visine place itd. da SVAKA porodilja BEZ OBZIRA da li rade oba roditelja i kolika su im primanja ima pravo na jednokratnu pomoc za opremu djeteta 210 KM. (To su nam rekli i prije tri godine kad sam se porodila, ali nikad nismo dobili jer su rekli da nemamo pravo), dalje djeca koja ostvaruju pravo na djeciji dodatak dobivat ce po 220 km mjesecno i majke koje ostvaruju pravo na dohranu djeteta (to je ono kao mlijeko i sokove za bebu i porodilju) imaju pravo po 48 KM mjesecno cini mi se da je rekao prvih sest mjeseci. Za blizance kaze nema nista duplo, nego je sve kao za jednu bebu. Rekla sam mu za prvu informaciju iz opstine, kao i za drugu, a on kaze mi takvu odluku nemamo donesenu. Kada se donese mi cemo isplacivati sve onako kako se donese rjesenje, pa odluka. Dva dana nakon toga moja dajdjinica sretne zenu koja radiu Kantonu i ona joj kaze da cu imati pravo na oboje djece koje aBd rodim, i da neovisno o tome imacu i pravo na neki novac iz Grada Sarajeva.
SAD VI MENI RECITE KO JE LUD. KAKO PROVJERITI SVE OVE INFORMACIJE KAD IZ ISTOG UREDA DOBIJETE RAZLICITE INFORMACIJE. Ja se bas kanim ovih dana reci muzu da ide u Sluzbeni list FBiH i kupi primjerak o zakonima o trudnoci i porodiljstvu. E da takodjer sam nasla clan u zakonu koji kaze da u slucaju rizicne trudnoce kao i rizicanog poroda bolovanje je 100 posto placeno. Zvala sam Zdravstveno i tamo su m rekli da to nije tacno i da se za bolovanje preko 42 dana daje 80 posto od place.



ja sam bila na bolovanju i komisijski ...i dobijala sam 100% iznos plate nakon 42 dana, s tim sto firma tj poslodavac ima pravo da trazi od drzave neki iznos koji mu "vraca" ......jer znam da je meni knjigovodja zbog toga trazila, odluku komisije jedan primjerak i doznaku preko 42 dana da moze podnijeti zahtjev za povrat sredstava od drzeave

s tim da je to mizerno u odnosu na 100% iznos koji sam ja primila


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: povecane porodiljske naknade SA
1.11.2009 11:02:46   
Anoniman
mama2009 nema veze visina plate sa iznosom naknade za porodilje od Kantona. Naknada iznosi 60% prosječne plate u Federaciji. Ako se pogledaš temu porodiljska naknada vidjet ćeš da sve dobijamo gotovo isti iznos.....

(odgovor članu mama2009)
  Neposredna veza do poruke: 191
   RE: povecane porodiljske naknade SA
1.11.2009 11:11:47   
mama2009
hvala mnogo na info

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: povecane porodiljske naknade SA
1.11.2009 11:20:19   
aamra
Kao osnov se uzima prosjecna plata u kantonu a ne u Federaciji

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: povecane porodiljske naknade SA
2.11.2009 18:02:27   
vogelce
ja trebam sad u oktobru dobit prvu isplatu, zna li mi neko reci u novom gradu kada su te isplate,na pocetku mjeseca ili?

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: povecane porodiljske naknade SA
19.11.2009 11:29:48   
idana_85
zna li iko kad bi moglo ovo biti? meni u opstini prosle sedmice rekose dea ne znaju. ima li neko nekoga upostu ko bi to znao*? je li neko zvao grad sarajevo?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu vogelce)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: povecane porodiljske naknade SA
27.11.2009 12:39:55   
neki
Idana,dobi li ti tu 13.????

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: povecane porodiljske naknade SA
27.11.2009 14:16:48   
remzy
malo off ,ali da neotvaram drugu temu:

zna li neko da je povećan dječiji doplatak????

naime ,ja sam nesto načula ,dječiji doplatak,onaj sto je bio 33KM sad je valjda 49KM ,ali nisam sigurnauser posted image ,pa Vas koje ste sigurnije i znate ovu infirmaciju ,koja nije uopće loša,da to podijelite sa nama i da nas obradujete!!!user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: povecane porodiljske naknade SA
29.11.2009 18:47:54   
idana_85
IZVORNA PORUKA: neki

Idana,dobi li ti tu 13.????


dobih mila...hvala sto brines :) 360 KM


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: povecane porodiljske naknade SA
29.11.2009 18:49:09   
škorpija
bili jučer u avazu da je povećan dječiji doplatak, moja mama čitala, ja nisam

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: povecane porodiljske naknade SA
30.11.2009 22:51:27   
leona81
znaci nezaposlene majke u opcini centar dobivaju 12 mjeseci 120 km i 360 km od grada sarajeva? jel to sve sto meni pripada da znam jer u opcini niko nista ne govori...?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *