|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
23.3.2011 9:23:13   
emma.L
dr. Divanović me vodi, Skvo.
Ma znam sve o tim smeđim krvarenjima, i ja sam pila Dabroston i apaurin sa Emom. A ovaj put je sve drugačije. I mučnine i slabost i svi mogući simptomi trudnoće koje s Emom uopće nisam imala, bez krvarenja do jutros - izgledalo je kao školski primjer do danas. I sad ovo, jebemumiša. Valjda će biti ok.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
23.3.2011 9:25:22   
Skvo RR
Onda se mila vidimo tamouser posted image , zato te i pitam ja sam u pola jedan....

Samo se smiri...8/9 sedmica i sa jednom i drugom bebom sam prokrvarila...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
23.3.2011 9:29:22   
emma.L
mene je ubacio u 1:15, možda se i vidimo. user posted image
Hvala svima user posted image , odoh malo leći.
Ovo vrijeme stoji!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
23.3.2011 12:24:58   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: emma.L

Upomoć!!!
Sve znam o smeđem iscjetku na početku trudnoće. Ali evo danas 9 tjedana, i jutros u wc šolju kane nekoliko kapi svježe, svijetlo crvene krvi.
Pređem u kadu na tuširanje, ista stvar. Istuširam se odmah i izdepiliram, legnem malo i trenutno nema ništa. Naravno, odmah sam zvala svog doktora i rekao mi je da to krvarenje nije dobro i da dođem u 1 na pregled.
Je li netko imao slično svijetlo krvarenje i molim da apišete iskustvo. user posted image



EmaL da te malo utjesim i meni se javilo to krvarenje, samo malo ranije nego tebi. Isto svjeza krv... Radilo se naime o hematomu, rekao mi da mirujem i pijem dabroston i apaurin. Prva dva tjedna sam stvarno mirovala, ali onda bas i nisam iako nisam radila nista tesko, nego malo oko djeteta rucak sude i tako.... Sad sam 13 tj. hematom je skoro nestao i iskljuceni su mi lijekovi... Opusti se, sigurno nije nista strasno, desava se kolko sam ja skontala u zadnje vrijeme kod puno trudnica. Samo nam se ti smiri i javi sta je bilo....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
23.3.2011 12:26:39   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Onda se mila vidimo tamouser posted image , zato te i pitam ja sam u pola jedan....

Samo se smiri...8/9 sedmica i sa jednom i drugom bebom sam prokrvarila...user posted image


Skvo ja sve hocu da pitam, kakvo je stanje kod tebe. Pijes li jos tablete, je li hematom nestao, mirujes li josuser posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
23.3.2011 12:28:55   
bebacha
u prvoj trudnoci smedi iscjedak.u drugoj cista krv,osjetila sam kad je izaslo iz mene,znaci nije bilo kapi.obadvije trudnoce bile u redu i rodile se zdrave bebe

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
23.3.2011 18:05:13   
emma.L
Drage moje, zasad  je beba ok, srce kuca i čak se malo mrdnula da mama vidi user posted image .
On uzrok ne zna i može nagađati jer hematom nije, kaže da je moguće od obilnog bijelog pranja. Uglavnom, vidio je kontrakcije (nisam ni znala da se to ovako rano može vidjeti). Nakon injekcije progesterona i propisanog Utrogestana narednih tjedan dana uz apaurine, na kontrolu ćemo u sljedeću srijedu.
Ne znam da sam se u životu ovako prepala iako znam da se svašta dešavauser posted image .
Hvala svima. Bebacha, izgleda da smo iste, samo se nadam da če i kod mene biti zdrave bebice :-)

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
23.3.2011 18:10:06   
bebacha
emma ja sam samo cekala da se ti javis.jako mi je drago sto je sve uredu.i kod mene isto doktorica nije vidjela uzrok pa je mislila da je manjak hormona progesterona koji se u vecim kolicinama pocinje proizvodit od 9-te nedelje.tad sam primala injekcije progesteron i pila itrogestan i bilo sve ok.miruj sto vise,mada znam da je to tesko jer vec imas jednu veliku bebu.nadam se da imas pomoc

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
23.3.2011 18:10:16   
Skvo RR
To ce akoBogda sve biti dobro....samo koristi terapiju i  miruj...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
23.3.2011 18:18:01   
emma.L
Imam ja pomoć, ali selimo ovaj vikend :-D, dogovorili smo se da mene presele s krevetom.
Dakle, baš smo iste. Evo mirujem i nadam se najboljem i ljubim vas user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
24.3.2011 8:36:28   
ziki
Emmal drago mi je da je sve dobro, čuvaj se.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
24.3.2011 8:55:25   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Onda se mila vidimo tamouser posted image , zato te i pitam ja sam u pola jedan....

Samo se smiri...8/9 sedmica i sa jednom i drugom bebom sam prokrvarila...user posted image


Skvo ja sve hocu da pitam, kakvo je stanje kod tebe. Pijes li jos tablete, je li hematom nestao, mirujes li josuser posted image user posted image



Ja sam jos na 2 utrogestana, juce me doktor na njih vratio, ali ne radi hematoma, nego radi endometrioze...a mirujem li..ma po kuci, oko Umice..da lezim i odmaram..ne...user posted image user posted image user posted image mislim da je to ne moguce..kako sam na bolovanju...znam nekada proset_ati solo do mame...pa tamo par sati odmirujem.user posted image

Hematom nestao hvala Bogu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
28.3.2011 11:52:14   
_Brown_Lady_
Unaprijed se izvinjavam što ću napisati malo više, ali moram podrobno da objasnim, možda je neka od vas imala slična iskustva, pa da mi pomogne, ili bar malo utješi!
Ovo mi je prva trudnoća, za koju sam se trudila više nego uobičajeno. Rađena su mi četiri laparoskopska zahvata na maternici i jajnicima, izcrpili su me i i izmrcvarili maximalno (otklonili navodne prepreke na maternici, ciste, pročistili jajnike). Onda su mi rekli da su uradili sve što su mogli, da je na nama da se trudimo da čim pre zanesem. I trudili smo se godinu dana - ništa! Onda sam od sestre dobila neki recept (koji btw moraš sam pripraviti), navodno jedna gospodja nije mogla ostati u drugom stanju 8 godina, nakon što je to popila je postala mama. Inače sam skeptik u životu, tako sam i to prihvatila, ali eto pošto sam se toliko trudila, neće biti na odmet da pokušam i s tim. Drugi mjesec od početka konzumiranja te terapije mi je ciklus kasnijo 6-8 dana, ali se nisam baš nešto pretjerao veselila, to je bila uobičajena stvar kod mene. Onda mi se pojavilo kao nesto malo roskasto na donjem vešu, mislila sam da je ciklus. To je trajalo 2-3 dana, onda je prestalo. To sam računala kao ciklus za taj mjesec. Sedmicu dana nakon toga me je u jutro probudila mučnina, grlila sam školjku nekih sat vremena, ali sam mislila da je do hrane ili do mog zeludca s kojim imam redovito problema. I sljedece jutro opet isto...tako naredno. Četvrti dan je muž došao kući sa testom za trudnoću u ruci. Kada sam ga uradila, došlo mi je slabo, mislim da sam na tren izgubila svijest. Valjda reakcija organizma što je napokon ugledalo taj +, nakon bezbroj -. Odmah sam se naručila na pregled, gdje su mi potvrdili trudnoću, ali ne i otkucaje srca jer je plod jos bio mali, 5 tjedana. Na naslednji pregled su me naručii tek za tri tjedna. Od tada je prošao već jedan. Eh, sada ono glavno. Počeo me boljeti stomak pre dva tri dana, u predjelu jajnika, oko pupka, a i zeludac me ubija ( boli me i muka mi je). Sinoc šok. Odem na wc, na toaletnom papiru ne znam kako da opišem, nešto kao mješavina roskasto svijetlo smeđe sluzi. Preko noci je curilo, istina ne obilno, ali dovoljno da smokri gaćice. Jutros više nije  bilo roza nego samo smedje, odmah sam nazvala doktora, kaže to je normalno, ne sekirajte se, dođite za dva tjedna jer će tada biti plod dobro vidan i sve ćemo vam lijepo razložiti. Malo me umirio, dok nisam počela čitati po ovom internetu da je ta smeđa izlučevina mogući znak vanmaterične trudnoće, kao i bolovi u donjem dijelu trbuha. I da se to najčešće pojavljuje kod žena koje su imale operacije na jajnicima isl., a ja sam ih imala 3, te da je to teško otkriti u niskom stadiju trudnoće. Zvala sam ponovo doktora, čovjek mi maltane reče da sam dosadna, da to nije ništa. A meni sada već bol prelazi i na bubrege.
Interesuje me da li se kod neke od vas dogodilo, ili se dogadja slično, ako neka ima iskustva oko toga  neka nešto napiše, ja crkoh od straha, bojim se šta će biti za ta dva tjedna. Ili je nabolje da idem u neku privatnu kliniku na pregled? Ili ja previše brinem, ili doktora nije baš nešto posebno briga?
Hvala!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
28.3.2011 16:27:43   
sporty mamaa
Kao prvo cestitke na tridnociuser posted image user posted image Meni je dr,rekao da ako bude svjeza krv da se odmah javim, a smede da nije tako opasno. No vidim da tebe to muci, ja bi da sam na tvom mjestu otisla na pregled kod nekog drugog doktora, cisto da budes mirna. Javi sta je bilo. user posted image
P.s. Ajd ako ti nije tesko napisi taj recept, imam ja prijateljicu trude se vec par godina i nista please....

(odgovor članu _Brown_Lady_)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
28.3.2011 16:42:10   
animagical
i mene je boljelo jako u ranoj trudnoci, ali me prestalo od utrogestana...doduse meni je dr rekao da zovnem ako vidim neke flekice bilo smedje bilo krvave, pa bih i tebi preporucila, cisto da se smiris, da ne brines dvije sedmice, sta te kosta otici negdje na pregled privatno. iz kog si grada?a to za vanmatericnu, ne brini, ako ti je radio uzv vjerovatno je vidio gestacijski u maternici, ne bi ti inace potvrdio trudnocu, a plod nije ni mogao vidjeti tako rano. ne brini i javi sta je bilo. puno pozdravauser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
28.3.2011 16:43:26   
Skvo RR
prebacivanje postova

IZVORNA PORUKA: gicko

zdravo svima,
Ja sam potpuno nova ovdje.U 21 sedmici trudnoće sam..do sada je sve bilo ok, ali prije 10-tak dana sam sam imala neki smeđkast iscjedak, pa je sve to prestalo zbog povećane doze progesteroa kiji sam dobila..počela sam da radim, da se krećem i evo prije dva dana ponovo, tragovi svježe krvi, pa onda ešto smeđe...
Da li se to ikome d vas dešavalo i šta to uopšte može biti, kako da se ponašam?
Hvala svima na pomoći unaprijed


IZVORNA PORUKA: mali mačak

Pozdrav,
Kod mene je već druga trudnoća i u 9-toj sam sedmici,
prije nekoliko dana imala sam smeđi iscjedak u nekoliko navrata,
zvala sam ginekologa da pitam za savjet i on mi je preporučio da pijem CaC 500 šumeće tablete.
Poslije toga pojavilo se još jednom i prestalo.
Mislim da je svakako dobro da se javiš svom gin. jer uzrok može biti nešto nevažno ali isto tako i nešto jako važno,
sretno...user posted image



IZVORNA PORUKA: gicko

hvala ti za informaciju, stvarno nisam pronašl tu temu..a i evo sve sam tamo pročitala i tema je krvarenje u ranoj trudnoći od 4 do 12 sedmice a kod mene je 21 sedmica i do sada je sve bilo ok, pa ne razumijem kakvi su razlozi krvarenja kad je oaj stadij trudnoće..pusek


IZVORNA PORUKA: animagical

javi ti to svom doktoru, a do tada miruj...na lijevoj straniuser posted image sve najbolje


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
29.3.2011 0:48:48   
scarlett
Draga Brown Lady, najljepše čestitke na trudnoći, da aBd sve do kraja prođe u redu i onda u naručju držiš svoju user posted image
I ja sam imala krvarenje, čini mi se isto tako rano, sa nekih 9 sedmica, bilo je smeđe i gusto, ugledala ujutro kada sam ustala, počela odmah vrištati, mislila da je sve gotovo, jedva se uspjela skoncentrisati, da se spremim i odmah smo otišli na Koševo, gore me pregledao dr. Nikulin i rekao da je neki hematom u pitanju, ali da je beba hvala Bogu ok, međutim uslijedilo je mirovanje, morala sam se čuvati do kraja trudnoće. Nekoliko dana nakon tog krvarenja, moja dr. privatno mi je ustanovila da imam polip i da je to vjerovatno bio razlog. Trudnoća je bila dosta teška, a to se krvarenje ponovilo u 8 mjesecu, tada sam reagovala smirenije, računajuči da nije toliko opasno za bebu. Bolovi su bili kao jaki predmenstrualni bolovi, cijeli stomak, krsta i opet na Koševo.

Potpuno te razumijem da si nasekirana, napeta, istražuješ po internetu, ali najbolje je da se obratiš dr. da odagnaš brige, da znaš na čemu si. Idi nekom drugom, ne prepuštaj ništa slučaju.
Nisam neki ekspert, ali vjerujem da nije riječ o vanmateričnoj trudnoći, jer bi valjda to dr. još na prvom pregledu mogao ustanoviti.
Držim ti fige da sve bude ok,čuvaj se

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
29.3.2011 0:51:28   
scarlett
Skvo, čestitam na trudnoći, prvi put sad vidjeh, drugi krug uveliko krenuo user posted image


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
29.3.2011 0:53:25   
Skvo RR
Hvala.user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
29.3.2011 11:57:30   
_Brown_Lady_
Hvala vam na lijepim riječima.
Jučer sam se naručila na pregled (privatno) - imam danas u 14:00h.
Strah me je, molim Boga da bude sve u redu!
Javim kad obavim sve,
a i napisem recept sporty mamaa, drago bi mi bilo da usrećim još koga!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
1.4.2011 12:56:17   
_Brown_Lady_
Hvala Bogu s mojom bebikom je sve u redu user posted image , samo sebi širi stanovanjski prostor user posted image , i straši svoju mamu user posted image .
Sporty mamaa evo recept:
   40 sviježih cvijetova nevena ( samo cvijet, ne stabljika) i jedna litra domaće prave, čiste šljivove rakije. Cvijetove potopiti u rakiju, u staklenu posudu, najbolje u teglu ( ne smije biti metal, plastika ili neki drugi materijal). Ne zatvarati posude. Ostaviti na hladno i tamno mjesto 7 dana. Osmi dan ujutro procijediti i popiti prije jela i pića. I tako svako jutro u isto vrijeme. Doza je jedna mala čašica za rakiju.
   Evo sada je taman proljeće pa mogu zasaditi neven, ja sam negdje tik pred jesen saznala za ovo, pa mi je mama to u vaze zasadila u kući i njegovala dok nisu procvjetale.
   Jedna gospodja kojoj je ovaj prirodan lijek pomogao je sada napravila business od toga, pravi i prodaje. Ja ne bih mogla takvo nešto raditi, bilo bi mi drago da s ovim pomognem još kome, da još neko dočeka onaj + i bude radostan kao ja sada user posted image .
  A ja, animagical živim u Ljubljani, ali sam rodom iz Bosne user posted image .
Eto, čuvaj te se sve, a i svoje bebaće user posted image .
  

(odgovor članu _Brown_Lady_)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
1.4.2011 15:14:31   
emma.L
Super vijesti user posted image , sad samo polako i sretno!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu _Brown_Lady_)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
1.4.2011 15:59:58   
_Brown_Lady_
Oh, najljepša hvala user posted image !
user posted image user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
1.4.2011 16:13:56   
sporty mamaa
Brown lady puno ti hvala, odmah joj saljem na mail, jer bi bila tako sretna da zajedno setamo svoje bebaceuser posted image user posted image A tebi sve najbolje zelim, drago mi je da je sve okuser posted image

(odgovor članu _Brown_Lady_)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
3.4.2011 12:46:04   
_Brown_Lady_
Nema na čemu dušo, zadovoljstvo mi je pomoći nekom!
Ako šta bude, javi, da znam user posted image .

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *