|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
4.6.2011 18:58:30   
Victoria88
Pozdrav radila sam baby rapid i vadila krv i pokazao je razultat da sam trudna.No medjutim jos 8 dana pre nego sto sam trebala dobiti jako me je boleo donji stomak,oko pupka...I tako se nastavilo da me boli ali nije to bio neki jak bol ,vec kao kad treba da dobijem.I sad malopre sam isla na wc i izaslo mi je bas dosta krvi i kao ugrusci mali i sada me toliko vise ni ne boli .Zvali smo hitnu ali su oni rekli ukoliko nije obilno krvarenje da cekam ponedeljak pa da se javim ginekolgu (jer je vikend) Jel nekome ovako bilo ,jel ovo sad znaci da vise nisam trudna :(( ?? Skroz sam zbunjena :(((

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu _Brown_Lady_)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
4.6.2011 19:01:17   
Skvo RR
Kakav ponedeljakuser posted image ...

Javi se na GAK.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
4.6.2011 19:03:48   
koka i po
i to odmah

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
4.6.2011 19:06:12   
Victoria88
Zvali smo ali kao vasa trudnoca je jako rana (trebala sam dobiti 28.5) a danas je 4.6 ukoliko ne krvari obilno to je znak da se ocistila ,e tako su rekli mojoj sestri kada je zvala ginekologiju malopre :( A mene sad ne boli kao jutros i nemam te grceve i ne krvarim vise ,samo ta tri ugruska od malopre :(

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
15.6.2011 16:09:09   
lana32
Lijep pozdrav svima
Novi sam član ,i trudna po prvi put. Sad sam u 9 sedmici trudnoće. Prije par dana pojavilo mi se oksudno krvarenje smeđe boje. Kontaktirala ginekologa ,utvrđeno da je posteljica niže postavljena,terapija utrogestan 2 x1 ,a naročito mi je naglašeno da apstiniram od sex odnosa . Voljela bi da cujem i druga iskustva o tome. Vidim na forumu ima dosta postova o ovome ,ali ne znan do kad apstinencija?

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
15.6.2011 16:14:42   
Skvo RR
pa kada ti ginekolog dozvoli...to je nekako uobicajeno.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
15.6.2011 16:16:55   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: lana32

Lijep pozdrav svima
Novi sam član ,i trudna po prvi put. Sad sam u 9 sedmici trudnoće. Prije par dana pojavilo mi se oksudno krvarenje smeđe boje. Kontaktirala ginekologa ,utvrđeno da je posteljica niže postavljena,terapija utrogestan 2 x1 ,a naročito mi je naglašeno da apstiniram od sex odnosa . Voljela bi da cujem i druga iskustva o tome. Vidim na forumu ima dosta postova o ovome ,ali ne znan do kad apstinencija?


vjerovatno jos malo, dok se posteljica digne, i meni su sami doktori rekli "eh sad smijete imati odnose", mene je bilo stid i pitati. Meni su dozvolili u 13. sedmici, i ja sam krvarila...proci ce al se moras strpiti, dzaba je i mi ostale smo

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
16.6.2011 9:54:36   
emma.L
Meni apstinencija s prvom bebom bila do kraja 3. mjeseca, pila sam Dabroston. Napomena, ako se pojavi nakon što prestaneš s terapijom to smeđe krvarenje, ne mora biti strašno nego samo se čiste zaostaci (da se ne prepadneš kao ja što sam se prestravila). Sretno!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
16.6.2011 10:11:34   
Sensia
Iskreno ne razumijem bas to kad ti doktor kaze apstinencija da je neki extra problem user posted image

pa ja bih za svoju bebi i njenu sigurnost u tih 9 mjeseci sve zivo napravila, pogotov kad bi ne daj Boze krvarila, ne bi mi to padalo na pamet.

Moj ti je savjet da slusas doktora, pa i kad ti odobri da dobro razmislis ...

to je samo moje misljenje postujem i druga user posted image

_____________________________

Moja duša 23.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
16.6.2011 15:08:47   
lana32
Hvala na odgovorima ,vidim da i nije bas strasno . Nego ,radim u medicini ,s doktorima sam svaki dan i cesto puta se uvjerim da oni olako daju neke savjete i lijekove ,tako da bas i ne moram slijepo slusati ,ponekad se bolje osloniti i na druga iskustva . Drago mi je da ovo krvarenje i nije toliko strasno i da se moze prevazici .

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
16.6.2011 15:11:37   
palachinken
Generalno se ne preporučuju odnosi u prvom tromjesečju. Ipak ima rizika, pa što to nekom treba. A seks nije samo penetracija, treba samo malo više mašte user posted image user posted image i prežive se sve zabrane.




_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
16.6.2011 20:23:13   
Bebica11
Dobro Sensia, nismo sve iste niti su nam potrebe iste. Mene su isto sizovi hvatali, znala sam se preznojiti, imati cudne snoveuser posted image itd. cak i oplakatiuser posted image

palachinken, ja sam jednom pustila masti na volju s mm(bez penetracije) al sam odmah procurila i bilo mi je lose poslije, i tad sam oplakala(ludi hormoniuser posted image ) jer i samo uzbudjivanje moze potaci kontrakcije

zato-meni je najvise pomagalo to sto je mm imao posla vani po sedam-deset_ dana i kad budem kod mame, tad mi je najlakse padala apstinencijauser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 26.6.2011 0:00:22 >

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
16.6.2011 23:11:57   
madam x
Ja sam apstinirala svih devet mjeseci, uh...kad se sjetim, to nisam bila ja, nisam se takvu poznavala. Prvo je doktorica rekla: u početku nemojte imati odnose. Pitala sam u petom mjesecu- do kada, kaže do kraja.
Slučajno nešto bila kod drugog ginekologa i ja njemu onako stidno, ko da sam neki ovisnik, objasnim situaciju i pitam za njegovo mišljenje, a on neke papire gledao i nije mi ništa odgovoriouser posted image user posted image user posted image .Ja više nisam imala obraza pitati, ali eto izdržalo se. Nisam se smjela upuštati u nikakve eksperimente, jer sam se previše bojala.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
16.6.2011 23:17:53   
sporty mamaa
lana32, kad udes u drugo tromjesecje, vjerovatno ce ti odobriti, ako ne i prije. Do tada, strpljen, spasenuser posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 26.6.2011 0:01:11 >

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
17.6.2011 14:57:08   
Sensia
ne kazem ja da je lako ali ima puuuuuuuuno gorih stvari u trudnoci od apstinencije jt. ne shvatam to kao smak svijeta. Smak svijeta mi je ako bebi nije dobro

A potpisujem Palacinku 100%

Generalno se ne preporučuju odnosi u prvom tromjesečju. Ipak ima rizika, pa što to nekom treba. A seks nije samo penetracija, treba samo malo više mašte user posted image user posted image i prežive se sve zabrane.



< Poruku je uredio malena27 RR -- 26.6.2011 0:02:43 >


_____________________________

Moja duša 23.10.2011.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
17.6.2011 14:57:46   
miny
Meni su isto bili "zabranjeni" odnosi tokom cijele trudnoce, ali prezivilo se...user posted image user posted image
A slicna situacija je bila, smedji iscjedak u 8 sedmici ali terapija dabrostonom....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 26.6.2011 0:03:27 >


_____________________________

27.07.2010 mama je zagrlila i poljubila svog sina, i od tada ga ne prestaje grliti i ljubiti :=)

Apsolutno sve znacis za mene
i bilo gdje da krenem
ne mogu bez tebe
i svaki novi dan zivim za tebe
jer ja ne mogu i ne znam drukcije

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
17.6.2011 15:26:02   
Mamarica
Me too user posted image  sad mi smijesno...prvo na pocetku krvarenje, posteljica nisko, pa kad se povukla, onda kontrakcije, otvaranje, serklaz i tako do poroda, zatim ranetina-vadjenje konaca nakon 7 sedmica (nisu nikako htjeli ispast sami), helem naguralo se haman na godinu dana-evo me ziva, zdrava i u pameti (doduse ovo zadnje je diskutabilno).

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
17.6.2011 19:03:59   
madam x
ja imala prije te trudnoće dva pobačaja i tada dijagnozu prijetećeg pobačaja.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 26.6.2011 0:04:57 >

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
21.6.2011 12:11:26   
pegy
evo da Vam ispričam i ja svoju priću......imala sam urednu trudnoću plod se vidio u 6.tjednu i kucke također sve uredno se razvijalo do 12.tjedna(osim naravno mučnina i povraćanja koje me mučilo skoro svaki dan ali samo ujutro) kad su počele moje noćne more .U 13.tjednu ujutro kad sam se ustala i otišla na wc iz mene je počela šikljati krv ,čista krv prijateljica me odvezla na hitnu gdje mi je tokom pregleda doktorica rekla da je to za kiretažu.....moje lađe su potonule...no moj anđelak je bio još živ i mahao i rukicama i nogicama na UZ( inaće bolujem od endometrioze i imala sam laparaskopsku operaciju ,ostala bez pola jajnika i jako se veselila svojoj trudnoći) ostavljena sam u bolnici ,krvarenje se nastavilo u idućih mjesec dana pila sam dabrostane do 18.tjedna a tada prešla na prepare .Dva mjeseca sam bila u bolnici nijedan od doktora mi nije znao reći otkud krvarenje ništa se nije vidjelo na uz i tako sam otpuštena kući.Sada sam u 28.tjednu i moja rizična trudnoća protjeće sasvim uredu beba je odlično razvija se ,lupa me.....

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
25.6.2011 16:13:36   
snjeska
pegy wow bas sam happy zbog te,koja borba

cure zadnji nezatsiceni imala oko 5.6., trudnoca potvrdena na kucnom i u bolnici,dobila 15 kao mengu da valjda to nije bila menga nego mozda to implantacijsko,to trajalp par dana
unazad 3 dana javljaju mi se al jako jako malo smeckaste skoro sluzave flekice
inace sam na utrgestanu jer imam povijest niskog progesterona
sad kaj milite dal trebam biti zabrnuta il?
mislim znate kao neki jako slabi iscjedak al smeckaste boje
muka mi od svega panika me hvata
inace doktor rekao prije sveg tog da 2 tjedna mirujem,a sad kaj naci mirovanje,dal hodanje i sjedenje spada u to,nisam trcala il nekaj
u pon mi se vraca moja ginickia u ppodnevnoj smjeni bum zvala a do tad mislim da cu biti na iglama

(odgovor članu Ela35)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
25.6.2011 17:50:28   
Bebica11
snjeska, mirovanje podrazumijeva LEZANJE, bez hodanja, bez dizanja teskog, bez istezanja, BEZ SEX-a, bez naglih pokreta i BEZ SJEDENJA jer i sjedenjem vrsis pritisak na maternicu

I ja sam krvarila minimalno 15.puta i to pred kraj smeckasto, najbolje ti moze pomoci lezanje i mirovanje na lijevom boku, uz terapiju, BEZ STRESA, i popij nekad sumecu Mg ili Donat jer to ublazava kontrakcije i pomaze zatvaranju grlica i odrzavanju trudnoce

izguraces, samo se ne sekiraj!!!!

(odgovor članu snjeska)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
26.6.2011 15:15:03   
maj2011
da li je neko imao krvarenja neposredno nakon vaginalnog pregleda? sada sam u 8 sedmici i sve je bilo ok. dan poslije vaginalnog pregleda pojavio mi se blijedo crveni iscjedak, i poslije je stalo, nema nista, niti smedje niti crvenkasto. cula sam da to se to moze desiti ako zena ima osjetljiv grlic materice,al u svakom slucaju interesuje me jel se nekom desilo slicno. bolova u stomaku nema.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
26.6.2011 15:33:23   
ivanak
ljudi moji nije bit u sex.... nego je bit u orgazmu... on stvara kontrakcije što grči maternicu i može doći do krvarenja, bolova....
ja sam isto imala smještena nisko posteljicu negdje skoro 2 mjeseca, ali nisam krvarila ni ti sam imala bolove.
isto smo imali zabranu seksa i strpili smo se neko vrijeme.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu maj2011)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
26.6.2011 16:43:28   
Sonja
e nisam citala iznad jer nemam vremena pa samo post od ivanak i upravu je
orgazam zgrci misice
i nama je bio zabranjen sex i zadnji put rekla kao moze al njezno i to
a eto mene poslije uvijek zaboli stomak malo ne previse...mada sve ide po propisu polako njezno ...

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
30.6.2011 13:08:03   
pegy
Mi smo na početku imali odnose al nakon krvarenja zabranjen nam je .....istina je živa da orgazam stvara kontrakcije maternice a kada je rijeć o tako malenoj trudnoći bolje je izbjegavat i suzdržat se sve to se isplati za naše male anđelčićeuser posted image .......

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *