|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
17.5.2011 17:29:18   
palachinken
Ja sam stavljala voćnu kremu a i komadiće kajsije iz kompota, ali uvijek sam imala sloj nuttercreama okolo ili čokoladnu glazuru, uglavnom da mi voće ne dolazi u dodir s fondanom.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 926
   RE: Torte
18.5.2011 9:14:39   
dush
Hvala palachinken :) Ipak sam pravila bez voca, nadam se da mi nece biti suha torta previse :)
Nasla sam na kulinarici recept za kinder u ciju se kremu u 1/2 stavlja plazma keks a u drugo 1/2 cokolada. Pa mi se cini da je ova krema sa plazmom malo suha... I da, jos bi u kremu trebalo dodati 1 slag, ali ja nisam radi fondana. A i nasla sam recept na Minjinoj kuhinjici za kinder tortu bez slaga. A kore sam pravila od jaja, brasna, ulja, mlijeka i praska za pecivo (jednom pehla, prerezala pa dobila 2 kore) i posto sam zumanjca stavila u kremu, od bjelanjaka sam ispekla jos jednu koru pa sam je stavila u sredinu medju kreme.

Sve u svemu, mislim da nistam trebala stavljati plazma keks ako vec nisam dodavala slag... Ali dobro, vidjet cu kakva ce ispasti kada probam :)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 927
   RE: Torte
18.5.2011 9:28:53   
Niobe
Cheesecake by me(juče izmislila i napravila i pojelo se...)
elem..

Kora:
250gr mljevene plazme
100 gr margarina
3 kašike šećera

Krema:
500 gr mascarponea(ili dva vajkrema i jedna pavlake)
500 gr voćnog jogurta (šumsko voće) u čaši (jer je gušći)
10 supenih kašika šećera
2 želatine

Preljev:
200 gr jagoda
250 ml voćnog soka
1 preljev za torte


Priprema:

Pomiješati šećer, omekšali margarin i keks da se dobije kompaktna masa i od njome obložiti dno kalupa.
Mikserom umutiti mascarpone, voćni jogurt i šećer, pa tome dodati otopljene želatine. Sipati u kalup, preko kore.
Jagode isjeći na ploškice i poredati po kremi. Sa 250ml voćnog soka napraviti preljev za torte i preliti preko jagoda.

Torta se treba hladiti par sati u frižideru.

Osvježavajuće, ukusno..Preporučujem da probate :)


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: Torte
23.5.2011 11:48:15   
Anoniman
Eh, evo gdje....pravila sam je mm (mojoj mamiuser posted image ) neki dan za rodjendan...ne mogu se sjetiti ko je ovdje na rr postavio link za ovu tortu...znam da neko jeste...jer sam je odmah bukmarkovala...prava je ljetna...osvjezava...ukusna je...preporucujem...a nije tesko za napraviti

user posted image

torta od vrhnja s jagodama

(odgovor članu Niobe)
  Neposredna veza do poruke: 929
   RE: Torte
23.5.2011 11:51:56   
Lady26
Odakle je i cija je slika, hajd priznaj user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 930
   RE: Torte
23.5.2011 11:54:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Odakle je i cija je slika, hajd priznaj user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
grozna siuser posted image user posted image user posted image user posted image
nemoj da ti stol s A. na njemu uslikamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 931
   RE: Torte
23.5.2011 12:43:12   
palachinken
Uh dadadadad kako je dobra, bolja neg kod tete s coolinarike, uža, a viša user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 932
   RE: Torte
23.5.2011 12:48:35   
Lady26
IZVORNA PORUKA: dadada

nemoj da ti stol s A. na njemu uslikam


Sta mene briga za sto, ja pitam za tortu user posted image user posted image user posted image user posted image

A sad ozbiljno (al i oFo gore je ozbiljno) super izgleda...bravo "neko ko ju je pravio" user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 933
   [Obrisana poruka]
23.5.2011 12:49:30   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 934
   RE: Torte
23.5.2011 12:49:54   
Hannica
IZVORNA PORUKA: dadada

Eh, evo gdje....pravila sam je mm (mojoj mamiuser posted image ) neki dan za rodjendan...ne mogu se sjetiti ko je ovdje na rr postavio link za ovu tortu...znam da neko jeste...jer sam je odmah bukmarkovala...prava je ljetna...osvjezava...ukusna je...preporucujem...a nije tesko za napraviti

user posted image

torta od vrhnja s jagodama


Ja nikako da skontam sta je cvrsti jogurt.user posted image user posted image Nisam nikad nasla nikakav jogurt da na njemu pise da je cvrsti. Dadada prosvijetli me,pliz.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: Torte
23.5.2011 12:49:55   
bebacha
dadada daj link ove torte i sto bolan ne slika presjekuser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: Torte
23.5.2011 12:50:25   
Hannica
IZVORNA PORUKA: bebacha

dadada daj link ove torte i sto bolan ne slika presjekuser posted image user posted image

vec imas link ispod torte.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: Torte
23.5.2011 12:50:54   
bebacha
Hannice na jogurtu u casama pise cvrsti jogurt.bolje pogledajuser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: Torte
23.5.2011 12:51:41   
palachinken
I meni se čini da sam ga ja postavila, ali nisam nikad napravila tortu. user posted image E vala danas cu!
Hannice, to je onaj jogurt u čaši, imaš dukatov, baš piše čvrsti (ili piše jogurt a na onom drugom piše tečni user posted image )





_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: Torte
23.5.2011 13:01:15   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Hannica

Ja nikako da skontam sta je cvrsti jogurt.user posted image user posted image Nisam nikad nasla nikakav jogurt da na njemu pise da je cvrsti. Dadada prosvijetli me,pliz.user posted image


Hannice
user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 940
   [Obrisana poruka]
23.5.2011 13:08:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 941
   RE: Torte
23.5.2011 13:27:13   
Hannica
IZVORNA PORUKA: bebacha

Hannice na jogurtu u casama pise cvrsti jogurt.bolje pogledajuser posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image OOOOOOO,Boze......koliko sam ih samo pojela.Fakat sam postala rasijana.


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: Torte
23.5.2011 14:09:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

Eh, evo gdje....pravila sam je mm (mojoj mamiuser posted image ) neki dan za rodjendan...ne mogu se sjetiti ko je ovdje na rr postavio link za ovu tortu...znam da neko jeste...jer sam je odmah bukmarkovala...prava je ljetna...osvjezava...ukusna je...preporucujem...a nije tesko za napraviti

user posted image

torta od vrhnja s jagodama


user posted image user posted image user posted image user posted image
ovo izgleda pravo mljac...de mi reci je li toliko lagana da bi i meni uspjelauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 943
   RE: Torte
23.5.2011 17:45:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: dadada

Eh, evo gdje....pravila sam je mm (mojoj mamiuser posted image ) neki dan za rodjendan...ne mogu se sjetiti ko je ovdje na rr postavio link za ovu tortu...znam da neko jeste...jer sam je odmah bukmarkovala...prava je ljetna...osvjezava...ukusna je...preporucujem...a nije tesko za napraviti

user posted image

torta od vrhnja s jagodama


user posted image user posted image user posted image user posted image
ovo izgleda pravo mljac...de mi reci je li toliko lagana da bi i meni uspjelauser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image ...nije fakat teskouser posted image ...mos ti touser posted image ...samo nemoj davati piskote Alimu jer je 400g knapuser posted image ...meni je A. maznuo dvije pa su falile u srediniuser posted image ...bolje kupi dva paketa...da imas...i ne bacaj one dijelove sto odsjeces...ja sam s njima popunjavala rupiceuser posted image ...sljedecu put cu praviti s 450guser posted image ...a za ukrasavanje sam uzela ove mutant jagode...mada sam mogla i bolje naciuser posted image

bebacha...nisam se sjetila...zapravo...ovi moji su nasrnuli na tortu ko da su iz biafre...tako da je nestala za sec...al je pravim ovih dana opet...stvarno je fina, a nije zahmetli...samo slijedite upute...ja sam tacno stavljala 2 kesice zelatine...nisam se usudila s manje, jer kad stavite jogurt slag postane tecan

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 944
   RE: Torte
23.5.2011 21:18:01   
Hannica
Dadada ruse li se ove piskote kad ih poredas okolo i da li se previse rastope kad potopis u mlijeku??

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 945
   RE: Torte
23.5.2011 21:19:22   
Hannica
Jos jedno pitanje...user posted image Jesi li jagode prelila zelatinom? U receptu ne pise da li treba.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 946
   RE: Torte
23.5.2011 21:27:22   
Anoniman
e ovako...piskote inace umaces bukvalno samo sekundu...brzinom svjetlosti...isto kao i kad tiramisu pravis...jer ce se one jos omeksati od kreme..piskote rezes pri dnu i slazes jednu uz drugu, bez imalo lufta, po rubu kalupa...onaj kalup za torte sto se moze otvoriti...tj. rasiriti...znaci bas ih stisnes...ja sam i po dnu fino poredala i popunila rupe ostacima piskota (ovim sto sam rezala)...mada kad gledas prjesek torte s kulinarke izgleda da to nije potrebno...al eto..ja sam bas napravila "koru" od piskota...zelatinu  sam samo stavljala u ovu kremu od slaga i jogurta...ne volim voce u zelatini...a mislim da i nema razloga...a i ljepse mi je ovako s friskim jagodamauser posted image ...u sredini sam prepolovila jagode na pola pa ih redala..a ove odozgo, za ukras...sam na listice

(odgovor članu Hannica)
  Neposredna veza do poruke: 947
   RE: Torte
23.5.2011 21:32:49   
Anoniman
i jos nesto...kada zamutis zelatinu s kremom...tj.spojis...slobodno ostavi 5-10 min da se ona malo stisne prije nego je naspes u kalup...jer je jos premekana, pa ce ti jagode propadati...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 948
   RE: Torte
23.5.2011 21:34:01   
Hannica
Hvala dadada.Kontam ako torta bude stajala 2-3 dana da ce se jagode pokvarit,morat cu ja ipak zelatinu stavit,a i ja vise volim kolac bRez nje.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 949
   RE: Torte
23.5.2011 21:37:46   
salmy
ja je gledam  cjeli dan user posted image user posted image user posted image al obzirom da meni ne idu kolaci,kontam da cu se bezzze mucituser posted image user posted image a nemam okrugli kalup
MM sad gleda i kaze:đaba ti nju gledas kad ti ne iduuser posted image user posted image  nego da ja odletim do konzuma

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *