|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
9.5.2011 8:16:22   
palachinken
Breeeeeeskvoooooooo šta bi s tortom, kakva je na kraju ispala?
Mom čo'eku prekosutra rođendan, pa se dvoumim odnosno troumim između te tvoje, one četričokoladne što je Skvo fotokuhala i fenomenalne ferrero.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Torte
9.5.2011 9:04:01   
Meri29
Uh Breskva ova torta izgleda super, pravim je danas-sutra pa i ja javim sta je bilo user posted image



_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Torte
9.5.2011 10:15:43   
Anoniman
Pitala sam tetu sa coolinarke koja je postavila recept kaže preko noći treba da se stisne i ide 20g želatine u jednu kremu i 20g želatine u drugu kremu...  ja stavila u led nisam mogla čekati bilo mi ba ko čorbauser posted image i eto sad je ko sladoleduser posted image ...
user posted image


Palanchinken ne znam šta da ti kažem, ova torta ukusna jest, al ipak slika više mami (mislim slika tete sa coolinarke ne ova mojauser posted image )..Kad pogledam sastojke ferero torte mmmmm, ipak nek ti izbor bude ferero.

Meri
hajd kad napraviš slikaj i ti, pa da vidim gdje sam sve pogriješila, ja bih je još jednom pokušala napravit.  Ne vidim ni jedne bijele šareuser posted image

< Poruku je uredio Breskva -- 9.5.2011 10:17:02 >

(odgovor članu Meri29)
  Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Torte
9.5.2011 10:18:41   
Meri29
Nemoj se prerano radovati, mozda sara ni kod mene ne bude user posted image user posted image Onda cemo Ivani na obuku user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Torte
9.5.2011 10:23:13   
Anoniman
Hej nije loša ni kad se stavi u led vjeruj mi, nemožeš pogriješit znači ako se ne stisne preko noći ti u leduser posted image ...samo još da nije ovako hladno, hoću sunce imam tortu sladolednu

i još kreme ti moraju biti potpuno hladne pa tek onda da dodaš šlag, bijela krema mi je bila mlaka i tu mi je greška pa je istopila šlag...Uspjet ćeš ti uči na mojim greškama.user posted image


(odgovor članu Meri29)
  Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Torte
9.5.2011 10:26:33   
palachinken
Zato ja s rezervom uzimam te recepte s coolinarike na koje svi svršavaju u komentarima. Meni su neki od tamo najpopularnijih recepata sa fenski profesionalnom slikom ustvari bili prosjek kad se naprave. Ma ferrero je ferrero, a pošto je muž u pitanju, kupit ću pravi mascarpone, a ne zamjenu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Torte
9.5.2011 21:31:52   
Meri29
Evo i ja sam napravila i cini mi se super kolac, jedva cekam jutro, a ko fol sam na dijetiuser posted image user posted image
Inace mislim da bi bijela krema trebala biti malo rjeda od crne da bi se dobio onaj efekat sa coolinarike. Ovako je bijela samo propala u crnu, vjerujem da ce se vidjeti na presjeku, ali nema onako odozgo da se vidi kao na onoj slici sa linka. Ja cu ujutro slikati dok se sve stegne

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Torte
10.5.2011 10:05:10   
Anoniman
Meri čekam slikuuser posted image , ja treba da idem na popravni pa me malo prosvijetli user posted image

(odgovor članu Meri29)
  Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Torte
10.5.2011 10:10:14   
d.dita
meri29, stavljaj sliku!!!
svi sastojci mi stoje na radnom stolu, ne usudim se početi dok ne vidim kako je tebi uspio!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Torte
10.5.2011 12:30:31   
Meri29
[img]user posted image [/img]

[img]user posted image [/img]


Uh kako je dobra i ukusna, Breskva hvala, cesto cemo je praviti user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Torte
10.5.2011 12:49:25   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image ...Joj natjerat ćeš me da sutra odmah pravim da vidim kakav je taj ukus sad mi je previše ledenuser posted image

(odgovor članu Meri29)
  Neposredna veza do poruke: 911
   RE: Torte
10.5.2011 13:00:27   
Honey3
mmmmm kako dobro izgledauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: Torte
10.5.2011 13:39:16   
Meri29
Hajde kod mene da probas, zasluzila si, ipak si nam ti nasla ovo cokoladno cudo user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: Torte
10.5.2011 22:58:19   
Meri29
E Breskva samo da znas da vise nema ni komadica, dok se ti javis prode voz user posted image user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: Torte
11.5.2011 9:47:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Meri29

E Breskva samo da znas da vise nema ni komadica, dok se ti javis prode voz user posted image user posted image

Ma napravit ćeš ti još jednuuser posted image user posted image user posted image , čekaj samo malo još da ugrije šetat ću se ja bulevaromuser posted image
...i mi smo pojeli onaj moj sladoled, kaže mm možda ti torta nije uspjela ali sad imamo recept za dobar sladoleduser posted image

(odgovor članu Meri29)
  Neposredna veza do poruke: 915
   RE: Torte
12.5.2011 11:06:50   
Niobe
Đula torta

- 12 jaja
- 10 kašika brašna
- 9 kašika mljevenih oraha
- 24 kašike šećera
- 2 vanilin šećera
- 1/2 litra mlijeka
- 150 g želea
- 150 g sjeckanih oraha
- 150 g grožđica

Umutiti 4 bjelanca sa 4 kašike šećera, dodati dva žumanca i dobro umutiti. Lagano umiješati 2 kašike brašna i 3 kašike mljevenih oraha. Peći tri kore po 20 minuta na 180°C.
Umutiti 6 žumanaca sa 12 kašika šećera i 4 kašike brašna (po potrebi rashladiti sa malo hladnog mlijeka). Lagano sipati u pola litra vrelog mlijeka, kuhati uz neprestano miješanje, dok se ne zgusne.
Kada se ohladi sjediniti s jednim umućenim margarinom i 2 vanilijina šećera.
Odvojiti dio mase za mazanje torte po vrhu i okolo.
U veći, preostali dio dodati 150g sjeckanih oraha, 150g želea i 150g grožđica.
Naizmjenično mazati kore.




_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: Torte
12.5.2011 11:35:28   
Hannica
IZVORNA PORUKA: palachinken

Zato ja s rezervom uzimam te recepte s coolinarike na koje svi svršavaju u komentarima. Meni su neki od tamo najpopularnijih recepata sa fenski profesionalnom slikom ustvari bili prosjek kad se naprave. Ma ferrero je ferrero, a pošto je muž u pitanju, kupit ću pravi mascarpone, a ne zamjenu user posted image user posted image user posted image


S ovim se slazem.user posted image Nazalost,morala sam ucit iz vlastite greske.Ja prije par dana pravila reform tortu,tamo neki 100 komentara kako je predobra,najbolja torta koju su probali.Meni bezze skroz.Uz komad torte moras popit litar kafe da je poguras,bas prejaka.
Meni je dobro torta ona torta koje mozes pojesti bar 2 komada i da je ne moras zaljevat.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: Torte
12.5.2011 11:37:42   
Hannica
Jel neko pravio ovu tortu,izgleda mi super,a vise nisam sigurna u ove recepte s coolinarke.user posted image
http://www.coolinarika.com/recept/violet-dream/


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: Torte
12.5.2011 11:39:20   
Hannica
Palachinken po kojem receptu pravis ferero tortu,gdje kupis taj mascarpone i koliko je maraka?user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: Torte
12.5.2011 11:55:32   
palachinken
Marcarpone je naaaaajjeftiniji u Snjelu na Jaliji, 7.50km pola kile. Inace je po 8-9. A ako ne nadjes mascarpone, moze i Dukatela sirni namaz.
a ferrero je ovaj:
http://www.coolinarika.com/recept/ferrero/


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 920
   RE: Torte
12.5.2011 15:03:04   
Hannica
Hvala.Ovaj sam juce dodala u omiljene.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 921
   RE: Torte
17.5.2011 8:19:34   
dush
Zene, trebam pomoc!

Jedna prijateljica me je zamolila da joj napravim tortu u cetvrtak s fondanom, ali da nije jaka (npr kao reform -> jaja, orasi, cokolada, brdo secera) i po mogucnosti da nema cokolade, jer ona doji. E sada, ja pojma nemam sta jos smje ona kada doji :S Sta je jos tako tvrdo da moze pod fondan??? Ja sam do sada pravila reform, klavir i teodora tortu, ma to su sve torte cije su kore s orasi + bjelanca, a kreme jaja, puter i cokolada.

Heeeeeeeepl pliz!!!!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 922
   RE: Torte
17.5.2011 8:25:35   
palachinken
Krema iz kinder torte, a kore kao u ledenom vjetru ili nekom od tih vjetrova (bjelanjci i malo brašna i malo sirćeta)


< Poruku je uredio palachinken -- 17.5.2011 8:26:46 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 923
   RE: Torte
17.5.2011 10:01:21   
dush
Hvala palachinken, probat cu nesto tako.... 

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 924
   RE: Torte
17.5.2011 13:47:15   
dush
A moze li se kakvo voce dodavati? Je li iko pravio neku vocnu tortu pa preko fondan?

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *