|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
23.5.2011 22:36:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

ja je gledam  cjeli dan user posted image user posted image user posted image al obzirom da meni ne idu kolaci,kontam da cu se bezzze mucituser posted image user posted image a nemam okrugli kalup
MM sad gleda i kaze:đaba ti nju gledas kad ti ne iduuser posted image user posted image  nego da ja odletim do konzuma
user posted image user posted image user posted image user posted image .ma nije fakat zahmetli...ne znam sta tu moze poci po zlu...ne pece se, nista se ne kuha (sem sto se zelatina malo ugrijeuser posted image )...svako zna drzati mikser i mutitiuser posted image ..samo hrabrouser posted image

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 951
   RE: Torte
23.5.2011 23:27:47   
N_N
dadada, user posted image user posted image user posted image  mmmmmmm kako dobro izgleda. Bravo!!!

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 952
   RE: Torte
24.5.2011 8:54:34   
zagy
Ja pravim ovu tortu, nisam stručnjak za kolače ali ova uvijek uspijeva user posted image  i stavljam na kraju kada se malo stisne i preljev za torte crveni, bude mi nešto efektnije vizuelno. I torta je tako lagan i ukusna, ubila se za ljeta, još samo da nam ljeto dođeuser posted image

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 953
   RE: Torte
24.5.2011 9:02:28   
Amani12
IZVORNA PORUKA: dadada


user posted image

torta od vrhnja s jagodama



user posted image user posted image user posted image Kako odlicno izgleda,svaka cast Dadada user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 954
   RE: Torte
24.5.2011 21:13:11   
Bossica
Posto sam nova na forumu i nisam pratila temu od pocetka, moze li mi neko dati recept za tortu bez jaja. Naime, pravim za rodjendan djeci ali ne smiju biti jaja u biskvitu. Ako imate neki fin recept molim vas da postavite. 

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 955
   RE: Torte
24.5.2011 21:19:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Bossica

Posto sam nova na forumu i nisam pratila temu od pocetka, moze li mi neko dati recept za tortu bez jaja. Naime, pravim za rodjendan djeci ali ne smiju biti jaja u biskvitu. Ako imate neki fin recept molim vas da postavite. 

jesi nova la nam ''viriš'' dugo po ovim slatkim temama torte, fonfant itd...joj jesam žbir, drago mi je da si nam se javilasm=bravo.gif]user posted image user posted image

ja imam nekoliko recepta oblika torte bez jaja...međutim u neke idu orasi, pa sad ne znam jel OK da to može djeci a ne jaja...nisma sigurna jel ti treba radi preosjetljivosti na jaja ili ono do godinu dana djeca da jedu tu tortu user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bossica)
Neposredna veza do poruke: 956
   RE: Torte
24.5.2011 21:21:18   
InLove
Evo jedna interesantna :))


http://www.coolinarika.com/recept/739500/

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Bossica)
Neposredna veza do poruke: 957
   RE: Torte
24.5.2011 21:22:38   
Hannica
Pa evo ova dadadina torta je ok,e sad ne znam da li u piskotama ima jaja.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 958
   RE: Torte
24.5.2011 21:31:59   
Hanady RR
torta keksara :)
300 g mljevenih petit beurre keksa
2 šalice crne kave
2 šalice mlijeka
2 šalice šećera
krema: 1 l mlijeka
2-3 pudinga od vanilije
2 žlice brašna
200 g šećera
250 g margarina

Sve sastojke za tijesto zajedno izraditi i formirati u željeni kalup. Sastojke za kremu zajedno kuhati (osim margarina). Kad se ohladi dodati margarin i sve dobro promiješati. Dodati 3-4 banane. Kremu razmazati po prethodno formiranom tijestu-kori. Ukrasiti po želji tučenim slatkim vrhnjem.

Torta bez jaja :)
3 dl mlijeka
10 dkg mljevenih oraha
30 dkg griza
24 dkg šećera
½ žlice sode bikarbone ili ½ vrećice praška za pecivo

Sve izmješati i pustiti da stoji na hladnom mjestu 2 sata. Peći 2 kore, svaku posebno u obliku za torte. Oblik za pečenje obavezno obložiti papirom za pečenje (važno je da je papir na dnu oblika, jer na stranicama ima malo tijesta pa nije problem).

½ l mlijeka
4 žlice brašna
7 dkg šećera
4 velike žlice nutele
150 dkg putra

Skuhati mlijeko sa brašnom i šećerom. Kad se krema dovoljno zgusne dodati nutelu i pustiti da se potpuno ohladi. U dobro ohlađenu kremu dodati na putar (prethodno ga dobro pjenasto umutiti – rastući). Kore s grizom mogu se malo namočiti zasklađenim mlijekom, ali nije nužno. Smjesu za tijesto udvostručiti pa ispeći 3 kore (za veću tortu), a file je dovoljno 1.5 puta.

Ledena torta za zimske dane


250 grama margarina
250 grama šećera u prahu
250 grama sjeckanih oraha
250 grama grožćica
250 grama žele bombona
400 grama petit keksa
malo mlijea
vanilija šećer ili ekstrat vanilije
200 gr čokolade za kuhanje

margarin izraditi sa šećeroma, pa orahe, pa nasjeckane žele bombone, pa grožđice ( prije nego ih stavite potopite ih u mlaku vodu da odstoje jedno 20 min sa ekstratom vanilije ili vanilija šećerom), kad se ovo umuti dodati petit keks koji se rukama mrvi u smjesu na manje komadiće, i na kraju dodati istopljenju čokoladu. Dobro umutiti, voditi računa da vam je zdjela u kojoj ovo radite velika jer je malo teže mutiti ovu smjesu, po potrebi od zavisnosti od gustoće za sjedinjavanje dodati malo mlijeka ( pola fildžana otpirlike). staviti u torten pleh, dekorisati po želji, sa vrhnjem ili čokoladom i žele bombonama kao ja, ostaviti da prenoći i to je to. 8 imaš sliku mog remek djeca na 5 strani ove teme....

u ovu tortu po orginalnom receptu iddu 4 žumanceta koja se izmute sa šećerom i margarinom na početku...ali ja nikada nisma stavljala ta žumanca jer nisu termički obrađena pa im nisma vjerovala...tako d aja sam isključila ih a torta je super ima i slika negdje na temama iste.

i evo jedna brza i smješnoh naziva al jako lgana i ukusna....

torta za lijenu ženu

trebaju tii 6 dl kisele vode
250 gr mljevene plazme
200 grama čokoldae za kuhanje
6 šlag krema od čokolade....
200 gr šećera

izmutiš 3 šlag kreme sa 3 dl kisle mikserom, 100 gr šećera i u to dodaš plazmu i staviš u torten pleh...

izmutiš ostale 3 plag kreme sa 3 dl kisele vode, 100 gr šećera i u to dodaš naribanu čokoladu ( 1 red naribane ostavi za dekoraciju )
staviš preko prvog dijela u torten pleg...preko stavš naribanu čokoladu i neka se ostisne jedno 20 minuta u frižideru...
ukusna za nepovjerivati

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 959
   RE: Torte
24.5.2011 21:35:04   
muaaa
E Hanady svaka ti cast ti to na brzinu ipisauser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 960
   RE: Torte
24.5.2011 21:35:36   
Bossica
Super, hvala vam na receptima, sad cu detaljnije pregledati recepte i odluciti se za neki od njih.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 961
   RE: Torte
24.5.2011 21:35:40   
muaaa

IZVORNA PORUKA: muaaa

E Hanady svaka ti cast ti to na brzinu ipisauser posted image


pardon ispisauser posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 962
   RE: Torte
24.5.2011 21:38:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: muaaa


IZVORNA PORUKA: muaaa

E Hanady svaka ti cast ti to na brzinu ipisauser posted image


pardon ispisauser posted image user posted image


ma ja ti imam riznicu recepata u word dokumentu...pa ti aj to sortiram u porbala recepti i nisam porbala recepti...ovo je iz porbala hahahaha
tako d asma copy -past a neke sam prekopirala sa prehodnih stranica ove teme :9 ih kuham ko velika nekad ...izbacujem ko slatičarna majkemi kad sam u elemntuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 963
   RE: Torte
24.5.2011 22:05:21   
myb@by
Hanady kakav je šlag sa kiselom vodom user posted image . rado bih ovo probala ali ne mogu nikako da svarim šlag i kiselu user posted image user posted image user posted image .

Imaš li kakav kolač nabrzaka sa jagodama?

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 964
   RE: Torte
24.5.2011 22:09:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: myb@by

Hanady kakav je šlag sa kiselom vodom user posted image . rado bih ovo probala ali ne mogu nikako da svarim šlag i kiselu user posted image user posted image user posted image .

Imaš li kakav kolač nabrzaka sa jagodama?





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image odlican je slag s kiselomuser posted image user posted image user posted image user posted image ukus isti a ne spadne brzo kao s vodom i mlijekomuser posted image

(odgovor članu myb@by)
  Neposredna veza do poruke: 965
   RE: Torte
24.5.2011 22:10:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: myb@by

Hanady kakav je šlag sa kiselom vodom user posted image . rado bih ovo probala ali ne mogu nikako da svarim šlag i kiselu user posted image user posted image user posted image .

Imaš li kakav kolač nabrzaka sa jagodama?

ma vjeruj ova je torta super...
nevjerovatno kako dobar okus...
ja sma taj recept davno pokupila na trudničkom iz one emisjihe debeli a sretniuser posted image ...ma ludnica...

a sa jagodama...nemam vala brz neki ...ja ti jagode radim nekako smao kao dekoraciju po tortama i prlejevam čokoldaom...ili špinujem pa među svije kore...nekako ih ne tretiram nešto posebnouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 966
   RE: Torte
24.5.2011 22:10:57   
myb@by

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: myb@by

Hanady kakav je šlag sa kiselom vodom user posted image . rado bih ovo probala ali ne mogu nikako da svarim šlag i kiselu user posted image user posted image user posted image .

Imaš li kakav kolač nabrzaka sa jagodama?





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image odlican je slag s kiselomuser posted image user posted image user posted image user posted image ukus isti a ne spadne brzo kao s vodom i mlijekomuser posted image


Domaćice nisam te prepoznala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 967
   RE: Torte
24.5.2011 22:14:10   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pravi ledeni vjetar s jagodamauser posted image user posted image user posted image user posted image ja cu ga sutra pravitiuser posted image user posted image user posted image user posted image al ne znam đe mi je rokovnik s receptimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image stalno pravim kolace s kulinarke pa sam ga negdje zametnulauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu myb@by)
  Neposredna veza do poruke: 968
   RE: Torte
24.5.2011 23:15:13   
enči80
torta za lijenu ženu

trebaju tii 6 dl kisele vode
250 gr mljevene plazme
200 grama čokoldae za kuhanje
6 šlag krema od čokolade....
200 gr šećera

izmutiš 3 šlag kreme sa 3 dl kisle mikserom, 100 gr šećera i u to dodaš plazmu i staviš u torten pleh...

izmutiš ostale 3 plag kreme sa 3 dl kisele vode, 100 gr šećera i u to dodaš naribanu čokoladu ( 1 red naribane ostavi za dekoraciju )
staviš preko prvog dijela u torten pleg...preko stavš naribanu čokoladu i neka se ostisne jedno 20 minuta u frižideru...
ukusna za nepovjerivati



Ovo je ekstra torta,mm nikad da dosadi i samo bi nju jeo.Šlag sa kiselom nekako po mojoj procjeni duže ostaje svjež.

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 969
   RE: Torte
24.5.2011 23:18:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR



torta za lijenu ženu



user posted image user posted image user posted image
ja pravim ovu tortu al nisam znala nazivuser posted image user posted image user posted image ...

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 970
   RE: Torte
25.5.2011 0:38:18   
enči80

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: myb@by

Hanady kakav je šlag sa kiselom vodom user posted image . rado bih ovo probala ali ne mogu nikako da svarim šlag i kiselu user posted image user posted image user posted image .

Imaš li kakav kolač nabrzaka sa jagodama?

ma vjeruj ova je torta super...
nevjerovatno kako dobar okus...
ja sma taj recept davno pokupila na trudničkom iz one emisjihe debeli a sretniuser posted image ...ma ludnica...

a sa jagodama...nemam vala brz neki ...ja ti jagode radim nekako smao kao dekoraciju po tortama i prlejevam čokoldaom...ili špinujem pa među svije kore...nekako ih ne tretiram nešto posebnouser posted image



Ili "Hrana i vino"


_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 971
   RE: Torte
25.5.2011 0:40:11   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: enči80


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: myb@by

Hanady kakav je šlag sa kiselom vodom user posted image . rado bih ovo probala ali ne mogu nikako da svarim šlag i kiselu user posted image user posted image user posted image .

Imaš li kakav kolač nabrzaka sa jagodama?

ma vjeruj ova je torta super...
nevjerovatno kako dobar okus...
ja sma taj recept davno pokupila na trudničkom iz one emisjihe debeli a sretniuser posted image ...ma ludnica...

a sa jagodama...nemam vala brz neki ...ja ti jagode radim nekako smao kao dekoraciju po tortama i prlejevam čokoldaom...ili špinujem pa među svije kore...nekako ih ne tretiram nešto posebnouser posted image



Ili "Hrana i vino"


ma ja...samo tada je bio ovaj neprilagođeni naziv pa ih nešta haman opomenuše...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 972
   RE: Torte
25.5.2011 0:41:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: Hanady RR



torta za lijenu ženu



user posted image user posted image user posted image
ja pravim ovu tortu al nisam znala nazivuser posted image user posted image user posted image ...


naziv savršen...brzina je njena milina za ženu...a gosti s edave ..ja im nisma još nikada pravi naziv reklauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 973
   RE: Torte
25.5.2011 9:26:27   
zagy
Ja pravim nešto slično, samo imaju 3 reda šlag i keks, pa šlag i tops, pa šlag i čokoladne mrvice i bas je dobrauser posted image
http://www.coolinarika.com/recept/etina-torta/
Preporuka -kada pravite ovakve torte uzmite 1 kg šlaga što se pravi s vodom, praktičnije je kada se ova torta pravi češćeuser posted image  i staviti nakon pravljenja u zamrzivač da se malo stegne pa u frižider, bude lakše za rezati.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 974
   RE: Torte
14.6.2011 16:55:51   
scarlett
Imali ko dobar recept za čvrstu tortu ( s puno oraha ili badema, alergična sam na lješnjakeuser posted image ) . Hoću da se okušam s fondantom, pa mi treba neki dobar recept, a i MM je rođendanuser posted image , pa mi torta mora uspjetiuser posted image .
Hvala unaprijed

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *