|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  305 306 [307] 308 309   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 15:36:42   
An Nur
Ja prokrvarila danas. Malo, puno pojma nemam. Od straha sam zalegla i usutila se. Sad stavljala utrogestan. Na ulosku nista nema al kao da mi osta trag na prstu kad sam stavljala utrice. Mm se jos uvjek nada a ja... ne znam sta bi. Duracu do ponedeljka pa cu uraditi betu tek zato sto sam obecala doktoru da cu je raditi. Inace, ne nadam se previse. Nije mi ni do plakanja za sad. Plakala, ne plakala, nista se ne mjenja, jel'!?

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7651
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 15:55:10   
harmonika
An Nur draga moja,kao što i sama reče plakala ili ne istoje. Zato budi jaka nemoj da plačeš. Znam da je teško,preteško ali pokušaj. Lezi,miruj,zovni nekog pozitivnog da ti pravi društvo. Ništa to ne mora da znači. Možda da počneš da piješ utrogestan da sad ne petljaš dole. Nazovi dr i konsultuj se ako si u mogućnosti. grlim te jakooooo i molim se za tebe da sve bude dobro.

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7652
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 17:37:52   
mikica81
Draga moja An Nur i sama sam ti takva. Sinoc sam imala neke grceve po stomaku bas sam mislila da cu dobit. Danas nista posebno. Inace napuhana sam ko zaba sto od utrogestana sto od lose probave. Katastrofa user posted image

_____________________________

2012/2013 - 4 inseminacije-rezultat=0
2014 - ivf vraćene 2 blastociste, beta54,8; 186; 547; na kraju nista :-( otislo
2015 - Fet, vraćena 3 embriona, ....beta 0, idemo dalje...

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7653
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 17:45:03   
mikica81
Obavezno uradi betu. Ja sam prosli put bas prokrvarila. Curilo mi vise nego u normalnoj menstruaciji a beta pozitivna nakon toga. Mozda bi bilo dobro da se odmah javis svom ginekologu. Reci mu o cemu se radi. Mene je moj prosli put odmah ostavio u bolnici i ukljucio mi dodatno injekcije progesterona. Hajde drzi se. Jos ima nade.

_____________________________

2012/2013 - 4 inseminacije-rezultat=0
2014 - ivf vraćene 2 blastociste, beta54,8; 186; 547; na kraju nista :-( otislo
2015 - Fet, vraćena 3 embriona, ....beta 0, idemo dalje...

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7654
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 17:48:42   
nikitan
draga an nur jel bas krvaris ili je samo smeđe,neznam sta bih ti napisala,kako da ti olaksam,dzi se,nije lako znam,

(odgovor članu mikica81)
Neposredna veza do poruke: 7655
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 17:49:32   
nikitan
evo i greske pravim u pisanju,izvinite,

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7656
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 18:27:20   
ringer
An Nur kakvo je stanje?

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7657
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 21:42:01   
mionab
An Nur rano je da prokrvariš.Tek ti je 10 dan.Miruj , koristi terapiju.To je još rano.Na forumu nisam čitala da je neko dobio 10 dan.Ako i prokrvari to nije bila vještica.Nadam se da će dobro završiti.
Nina ti si nam baš vjesnik proljećauser posted image .Ponedeljak će biti, nadam se tvoj sretan danuser posted image
Ostale cure koje se spremaju za postupak puno sreće....

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 7658
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 22:00:05   
Maksi13
Imam jedno stručno pitanje za upućene...kako se treba ponašati posle ET? Da li mirovati tj. ležati, šetati samo do wc-a ili...? Kakvo je vaše mišljenje a šta kažu doktori? Generalno znam kako ide procedura aspiracije i ET ali me ovo interesuje jer sam čula oprečna mišljenja. Smem li makar spremati ručak za mm i mene u tih prvih 15 dana do bete? Hvala unapred na svakom komentaru!! :-*

_____________________________

Don't walk, just fly!!

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 7659
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 22:24:51   
mionab
Maksi nema tu posebnog pravila.U glavnom da se ne rade poslovi gdje se teško diže, pomjera i dugo stoji.
Moje mišljenje je da prvih 5 dana od et ne treba puno hodati i raditi.Bolje se primiriti prvu sedmicu.A onda lagano šetati i raditi.Mislim da ručak možeš napraviti , to nije prezahtjevno.Ali prvi dan nemoj ništa, samo odmaraj.

(odgovor članu Maksi13)
Neposredna veza do poruke: 7660
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 22:34:16   
mikica81
Meni su rekli da se ponasam normalno. Umjerena aktivnost se preporucuje radi cirkulacije. Posto sam radola ET u srijedu ja sam odmarala jos cet i pet ( umjereno), zatim vikend, a u pon se vratila na posao. Medjutim morala sam prosle sedmice uzeti par dana bolovanja jer sam fasovala gripu sam imala temperaturu 38,5. U pon cu ponovo na posao ( bar ce mi vrijeme brze proci do petka kada radim betu). Moj ti je davjet ponasaj se onako kako se osjecas. Skuhaj rucak fino papaj, pa s muzicem lagano u setnjicu. Normalno nemoj nista tesko nositi. Pozz

_____________________________

2012/2013 - 4 inseminacije-rezultat=0
2014 - ivf vraćene 2 blastociste, beta54,8; 186; 547; na kraju nista :-( otislo
2015 - Fet, vraćena 3 embriona, ....beta 0, idemo dalje...

(odgovor članu Maksi13)
Neposredna veza do poruke: 7661
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 22:40:02   
Maksi13
Hvala drage moje na ovim odgovorima. Nekako je razumljivije kad se ovako čuje lično mišljenje. Naravno da neću dizati ništa teško, ali neko me isprepadao da treba strogo mirovati...a ne bih ni da budem ukočena da ležim bespotrebno. Hvala još jednom!

_____________________________

Don't walk, just fly!!

(odgovor članu mikica81)
Neposredna veza do poruke: 7662
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 23:29:36   
An Nur
Drage moje, vi me tjesite ali... dobila sam ja. Bistra krv sa malim krvnim ugruscima mi ide, sve tegobe kao kod user posted image . Lezim,a ne nadam se. Uredno sam se bocnula heparinom iako mi ide, a i sutra cu.U ponedeljak cu raditi betu ali...
Hvala vam na brizi i lijepim rijecima, nije mi zao mene, zao mi MM, zlatan mi je,a meni ovo radjanje djece izgleda ne ide bas lako.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu Maksi13)
Neposredna veza do poruke: 7663
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 23:47:40   
harmonika
Jao An Nur znam da ti se ruši svijet... Ja sam mislila nikad više a evo sada jedva čekam da ponovo počnem sa terapijom. Isto sam više mislila na muža,on jadničak već imena dao mrvicama user posted image Evo,kucam ovo a suze liju... svakako odradi betu pa ko zna...
maksi što se tiče ponašanja poslije ET,ja sam u nekoliko navrata pisala da ovaj put neću samo ležati.vidite,meni je embriolog rekao da se ponašam normalno,radim što i svaki dan,dr mi rekla da imam umjerene aktivnosti a na otpusnoj listi napisala STROGO MIROVANJE. Pa ti sad budi pametan. Ja sam ležala svih 15 dana,samo jedno veče iziđem u laganu šetnju 20ak minuta. Mogu ti reći da sam se baš namučila. Po prirodi sam aktivna pa me je ležanje ubilo. sljedeći put ležim 2-3 dana a onda lagano u normalan život. pa kako bude!

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7664
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.3.2015 23:59:43   
kolač
Draga An Nur,mnogo mi je žao.Ne znam šta da ti kažem.Dobro je rekla Harmonika,kao da se svijet sruši.U jednom trenu si pun nade,očekivanja...a onda tras.Strašno je to kroz šta mi prolazimo.Teško je,ali vidjećeš ponovo ćeš dalje,jednostavno dodje ponovo ta snaga, podigne te i kreneš u novu bitku.Vljda je tako i sve ostalo u životu,samo što ovo najviše boli.NE DAJ SE!

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7665
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.3.2015 7:18:25   
mikica81
Draga An Nur. Ne prekidaj terapiju ni slucajno. Rekla sam ti da je i meni prosli put lilo isto tako i bas me potrefio ito vikend. Ja se razocarala, otplakala, prekinula sa terapijom i u ponedeljak ujutro odem reda radi da uradim betu cisto reko onako da mogu nazvat BLuku i reci da je negativna. Kad tamo beta preko 50. I nastavila je rasti i duplati se, nazalost rano je otislo. Zato ti kazem. Lezi morno nastavi sa terapijom, nazovi ili svog ginekologa ili dr kod koje si radila ET pa pitaj za savjet. Hajde molom te nazovi jos danas pa mi javi sta su ti rekli. Razumijem te u potpunosti jer sam sve to prosla prosle godine isto u martu.

_____________________________

2012/2013 - 4 inseminacije-rezultat=0
2014 - ivf vraćene 2 blastociste, beta54,8; 186; 547; na kraju nista :-( otislo
2015 - Fet, vraćena 3 embriona, ....beta 0, idemo dalje...

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7666
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.3.2015 14:16:58   
lejla145
An Nur drži se,meni danas bio Et.vracene 2 blastociste i sada čekanje bete.

(odgovor članu mikica81)
Neposredna veza do poruke: 7667
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.3.2015 14:39:45   
mikica81
Lejla145 sretno da aBd docekas user posted image i user posted image .
An Nur mila javi se kako se osjecas.
Nina79 kakva je kod tebe situacija?
Kod mene nista posebno. Danas 11 dpt. Nikakvih posebnih simptoma.


_____________________________

2012/2013 - 4 inseminacije-rezultat=0
2014 - ivf vraćene 2 blastociste, beta54,8; 186; 547; na kraju nista :-( otislo
2015 - Fet, vraćena 3 embriona, ....beta 0, idemo dalje...

(odgovor članu lejla145)
Neposredna veza do poruke: 7668
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.3.2015 14:52:21   
tina15
Evo i mene, da vam se javim :) an nur, imas svu nasu podrsku, uz tebe smo... Lejla, srecno i da docekas user posted image ... Kod mene nista posebno, pijem mikrog. Ok sam :) hvala Bogu... Sad u cetvrtak mi je uz u BL i treba da uzmem terapiju za bockanje, valjda je to sad sto slediuser posted image eto, pratim vas i uz sve sam vas svim srcem. Ljubim jakooo user posted image

(odgovor članu mikica81)
Neposredna veza do poruke: 7669
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.3.2015 15:47:27   
An Nur
Drage moje ženice
Dobro sam vam ja...
Uredno mirujem, pijem utrogestan, bodem se heparinom i čekam da sutra radim betu.
MM mi je bolestan, boli ga oko pa mu kapamo kapi i zajedno bolujemo svoje bole.
Ja redovno mjenjam uloške jer mi lije ali iz ljubavi i poštovanja prema svima vama uradiću betu sutra, da budemo sigurni.
Nisam se razočarala, ne plačem, nekakva sam tvrda skroz.
Prošle godine kad sam isto imala neuspješan postupak i 26.02 prokrvarila plakala sam 24h. U toliku depresiju sam pala da bi 02. juna totalno odljepila i čak podigla ruku na sebe.
Znam da ćete me vi ovdje razumjeti. Nadala sam se, mirovala ko stijena, sama se bola hrpom inekcija i na kraju kad nije uspjelo, haos u glavi, ruši se svijet.
Realno gledajući, sve mi hvala Bogu imamo svoj vrlo stabilan svijet, muževe, familiju, doktore...Sebe, na kraju krajeva.
Ti naši svjetovi su vrlo jaki, jer da nisu, mi nebi imale snage i volje da se toliko borimo da ih još uljepšamo, rađajući dječicu.
Zato o "rušenju svijeta" ne želim ni da pomislim.
Moj svijet je moj ljubljeni muž, moj milostivi doktor, moja familija i moji dobri prijatelji i mislim da je taj svijet jako teško srušiti...
Posebno netreba da ga ruši par malih sitnih embriona koji iz nekog razloga nisu mogli da ostanu u meni i rastu.
Sutra kad uradim betu i ako bude negativna, prestaću da pijem ljekove i da se bodem heparinom.
Znam da smo svi uradili ono što smo mislili da je najbolje i niko nije kriv što nije uspjelo.
Nastojaću da odmah zakažem termin kod doktora za konsultacije šta i kako dalje.
Budem li očajna, trebaće mi još više vremena za oporavak, a ne želim vrijeme da gubim.
Želim pokušavati dok god imam snage da dišem i ne želim odustati nikada.
Možda djeluje hladno što "embrione" krivim jer nisu ostali. Koga drugog da krivim?
Neznam zašto nisu ostali.
Znam da bi bilo veeeeliko slavlje da jesu.Znam da bi i muž i ja disali za njih.

Budite mi hrabre i nedajte da vam se svijet zbog bilo čega ruši.
Ja mome nedam da se ruši.


_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7670
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.3.2015 16:01:35   
nikitan
an nur citam sta pises i...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image [

sm=smiley19.gif]user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7671
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.3.2015 16:06:12   
nikitan
samo neodustaj to nikako,vidi mene,prvi neuspjeli ivf isto kao ti prozivjela,plakala dva dana,pozeljela da se neprobudim vise,da nezivim,cemu kad nema djece,bebice male,ali nisam odustala,hvala bogu svog muza zlaznog imam ,i trudila se dalje i uspjela,dobila blizanke,najljepsi poklon na svjetu,nema veceg blaga ,na svjetu,vjeruj mi,zato te znam,razumijem kako ti je tesko,ali neodustaj idi dalje,pokusaj opet kad mognes,i tako je ,negubi vrijeme,gledaj sto prije u novi postupak,ljubim te

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7672
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.3.2015 16:12:48   
nikitan
lejla sretno cekanje bete

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7673
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.3.2015 16:21:54   
dobro
Ananur,otresi prasinu sa sebe,podigni se i uzdignute glave u nove pobjede..

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7674
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.3.2015 16:28:35   
An Nur
Nemoj user posted image user posted image user posted image ,
Sad na forumu nađoh potpis ženice koja iza sebe ima 20 (DVADESET) postupaka... AIH, IVF, ICIS...
Kako je ona preživjela?!

Nisam pitala doktore ali živo me zanima koliko najmanje mora proći vremena da bi se ušlo u novi postupak.

Još jednu dilemu veeeliku imam.

Naime, moj jedini imalo uspješan pokušaj bila je INSEMINACIJA.
Dakle uz 5 klomifena, 3 menopura i štopericu, samo se u meni oplodilo, samo se zakačilo i iako je tek kratko trajalo, a beta bila mini-minimalna, ipak je to jedini moj uspjeh po pitanju začeća.
Sada bi tražila i vaše mišljenje o tome.
Prije 2,5 godine potpuno su mi uklonili štitnu žlijezdu. Redovno pijem letrox i ti hormoni štitne su mi većinom OK.
Samo jednom sam imala povišen tsh na 4,?? ali uz korekciju terapije već na slijedećoj kontroli mi je bio ispod 2.
Kao što već znate, pronašli su mi i sklonost trombofiliji.
Ne znam šta sad da radim.
Da li da tražim od doktora da mi pretresu i druge hormone jer zaista to nikada uradili nisu.
Da li kad se ti hormoni ako nisu uredni riješe i uz terapiju heparinom da ponovim inseminaciju ili da ih slušam i ponovo idem u taj teški hormonalni ivf postupak na kojem i u Medikosu i kod Balića insistiraju, a meni se čini da mi baš to uzburka organizam i da zbog tih silnih inekcija nisam na kraju user posted image ?
I uz put, ako je koja raila te veeelike hormonalne pretrage, molim da mi javi koje i koji dc da ih radim.
Otišla bi ih uraditi na svoju ruku.
Šta mi vrijedi da se bodem ili da me bodu kad uspjeha u ivf očito nema.
Da li je neka od vas čula da se i ovdje kod nas u ivf postupcima daju neke imunoglobinske infuzije koje spriječavaju NK stanice da pojedu embrione u maternici kao strana opasna tijela?

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  305 306 [307] 308 309   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  305 306 [307] 308 309   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *