|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zavaljena maternica
1.8.2009 13:08:49   
scarlett
Moja mama ima zavaljenu maternicu, a zatrudnila je bez problema i rodila mene i seku također bez problema - kaže poželjela bi svakom takav porod.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.6.2012 9:57:02 >

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zavaljena Maternica
1.8.2009 14:57:34   
scarlett
Znači, nema razloga da se puno brinete. Dr. nas često isprepadaju pogotovo svojim hladnokrvnim stavom, ali njihovo je da nam kažu sve na šta sumnjaju i da nas upozore, a naše da ne gubimo nadu, nadamo se najboljem i vjerujemo da će na kraju opet biti onako kako nam Bog da.user posted image user posted image user posted image
Svaka od nas zna poneki slučaj gdje je dr. sam bio iznenađen da se njegova negativna prognoza preobratila u pozitivnouser posted image i hvala Bogu da je tako.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zavaljena Maternica
1.8.2009 15:05:38   
Anoniman
Imala sam zavaljenu matericu prije trudnoce, zatrudnila bez problema a i imala prirodan porod, i sad mi je poslije poroda na prvom pregledu rekao opet da mi je zavaljena, iskreno se nadam da to ni tebi nece biti problemuser posted image

(odgovor članu scarlett)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zavaljena Maternica
4.8.2009 15:47:12   
assmiras
Draag mina23,

ma naravno da ce nasa bebcad aBd bit dobro user posted image .....  Kako prodje termin kod doktora, jel se user posted image  vrtila ili spavala?
Kakva je situacija sa matericom? Ispravljena? I kakvu si preporuku dobila za dabroston dalje? Jos piti ili prestat?



_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zavaljena Maternica
4.8.2009 19:07:25   
mina23
Beba se jos nije provrtila  da je osjetim ali smo bili na pregledu i kako mi je pepa ova bebica samo se vrti i sisa svoj prstic malecki uh sunce moje.
Rekla mi je da pijem magnezij a za dabroston nije nista rekla tek u ponedeljak idem svom pravom doktoru pa cemo vidjeti sta ce mi reci .
Kako si ti assmiras ??


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zavaljena Maternica
4.8.2009 22:32:07   
Doraa
Ja sam se isto nasikirala zbog saznanja da mi je maternica zavaljena taman kontam sve je ok i neće bit spontani aBd kao prošli put kad pročitah da je to uzrok spontanog oči su mi zasuzile jer znam da me čeka 2,5mjeseca  straha i sikirancije prošli put zbog rh faktora sad zbog toga... Nikako da čovjek uživa u prelijepom saznanju da nosiš malo biće i da ne misliš o glupostima... Nadam se da će sve biti ok,ali ipak se bojim,užasno se bojim!

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zavaljena Maternica
5.8.2009 10:43:38   
mamine oci
netreba da vas puno brine zavaljena materica nije to  strasno eto i kod mene je ja sam rodila dvoje djece i to sve od 4kg bez problema porod pripodan trajao prvi 5min drugi 3min mozda zvuci nestvarno al je istinito zelim da sve trudnice prodju dobro na porodu kao ja ja cak nisam ni sa jednim djetetom secena niti imala konce a i kako cu kad djeca sama izlazeuser posted image zelim vam puno srece moje trudnice i nemoj da vas brine sto je materca zavaljena...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zavaljena Maternica
10.8.2009 13:20:56   
Doraa
Hvala na utješnim riječima...nadam se da će mi porod aBd biti kao tvoj.
P.S.ima li neka tajna?user posted image

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zavaljena Maternica
10.8.2009 14:06:08   
mamine oci
nema ti tu neke tajne draga moja ni sve trudnice nisu iste kao ni svi porodi kod mene eto tako hvala Bogu ide lako i brzo sto i svim trudnicama iskreno zelim,jesam bila do poslednjeg dana aktivna i u pokretu ali neznaci da je to pravilo,usvakom slucaju nemas brige sto je materica zavaljena,cvrsta vjera u Boga,Bog pomaze...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zavaljena Maternica
15.10.2009 6:45:42   
Tam Tam
I meni je jednom jedan dr rekao da imam zavaljenu matericu.
I bilo je spomenuto da se u tom slucaju teze zatrudni... user posted image

Posle sam od drugog dr cula da dosta zena ima to i da se pacijentkinjama ni ne saopstava, jer nije ni bitno..

Zatrudnela sam cim smo pokusali user posted image tako da je prica o teskoci zaceca - nista manje nego netacna!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zavaljena Maternica
19.6.2012 14:16:54   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

netreba da vas puno brine zavaljena materica nije to  strasno eto i kod mene je ja sam rodila dvoje djece i to sve od 4kg bez problema porod pripodan trajao prvi 5min drugi 3min mozda zvuci nestvarno al je istinito zelim da sve trudnice prodju dobro na porodu kao ja ja cak nisam ni sa jednim djetetom secena niti imala konce a i kako cu kad djeca sama izlazeuser posted image zelim vam puno srece moje trudnice i nemoj da vas brine sto je materca zavaljena...


meni je dr sinoć na pregledu rekao da mi je malo zavaljena maternica?
kontam dal je oduvijek bila zavaljena il se sad nedje zavalila user posted image user posted image user posted image
ja mi idiotskog pitanja
no ne sjećam se da mi je u prvoj trudnoći iko to rekao user posted image

e sad ispade da su žene sa zavaljenom maternicom sklonije spontanim pobačajima? ma ko bi više brinuo o svemu
Bit će što biti mora, ha ya


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zavaljena Maternica
19.6.2012 14:25:22   
Mir@H
Meni je doktor rekao da mi je puno zavaljena maternica i da se zbog toga teze zatrudni( ja sam uspjela nakon godinu dana nezasticenih odnosa,po meni je to normalno). Takodje mi je rekao da moram mirovati ( sto vise lezati na lijevom boku,ni slucajno se ne saginjati niti istezati,nosti nista teze od 1kg) prvih tri mjeseca trudnoce,dok se ona ne "vrati" u normalu. Imala sam i mali hematom u 10.sedmici,ne znam da li zbog toga sto je zavaljena ili neceg drugog. Uglavnom sam mirovala do 15. sedmice i koristila progesteron vaginalete 15 dana,nakon cega je sve bilo ok,hematom se povukao,maternica vratila. Nakon toga je trudnoca bila ok. Sada sam u 37. sedmici.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zavaljena Maternica
19.6.2012 14:27:54   
veeseelaa
auuuu meni to ništa ne reče, to spomenu tek tako, onako ko ne bitnu info
ma ja sam sva u defektu izgleda user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mir@H)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zavaljena Maternica
19.6.2012 14:33:58   
Mir@H
heheh,ma mozda ti nije rekao jer je smao malo zavaljena. Ima razlicitih stupnjeva zavaljenosti,tebi je to mozda ostalo od prvog poroda zavaljeno malo,moze se i to desiti. Moja je bila bas,bas zavaljena prema kicmi,pa je doktor strahovao da nece moci normalno da raste i izadje iz male karlice. Zbog toga sve te mjere predostroznosti,a mozda je i pretjerao user posted image Malo se pripazi prvih tri mjeseca,pazi da se ne istezes i ne dizes nista previse tesko i bit ce sve ok aBd. Zelim ti sto laganiju trudnocu ;)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zavaljena Maternica
19.6.2012 14:34:50   
veeseelaa
hvala draga, priupitam još dr na sljedećem pregledu o mom slučaju



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mir@H)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zavaljena Maternica
19.6.2012 14:54:26   
ajla86
vesela ma ima raznih pricca o zavaljenim matericama...
ja sam se naslusala kako zena sa zavaljenom amtericom jedva zanesu,imaju bolovve u ledima i jakoo bolne menstrucacije...
Nikulin je jako detaljan i da je ista tu njemu zasmrsilo reko bih nesto..samo se opusti..on je samo na glas ocito uz nebrinis e...
meni je sinoc isto tako reko da je nogica u cudnom polazaju i na genitalijama a ja milion filmova snimila covjek samo spomeno ali dzaba...ja odmah mozda se nerazvija kako treba mozda neka anomalija...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zavaljena Maternica
19.6.2012 14:55:42   
veeseelaa
ajla ma nije mi vala sada ni na kraj pameti ta zavaljena maternica, zadeverana sam oko ploda, dal će sve biti ok i dal ćemo ga ugledati na sljedećem pregleduuser posted image

i od kada sam rodila nemam bolne menstruacije a prije fkt jesam, ono prvi dan moram preležati haman uz tablete
a oba puta sam zanijela hB jako brzo, za par mjeseci

< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.6.2012 14:57:03 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zavaljena Maternica
19.6.2012 15:04:18   
ajla86
sorry nisam u toku..sta je sa plodom???
jel ga vidio Cile....mozda ti je kasnila ovulacija pa si kasnije zanijela negos to mislis kao ja npr...pa su dosta kasnije vidjeli plod...evo is ad sam 27 sedmica ono skolski a po bebi 25....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zavaljena Maternica
20.6.2012 9:02:17   
veeseelaa
Cile vidio samo gest.vrećicu, veli mora da je rano, mada i ja mislim da sam zanijela pred kraj maja, i da je trudnoća rana, reče mi da dodjem u sljedeći četvrtak da vidimo jel sve ok, kaže tada da je dežurni, nadam se da nije fulio 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zavaljena Maternica
20.6.2012 9:24:06   
Lulu_08
vesela meni je na pocetku ove trudnoce jedna doktorica rekla da imam zavaljenu matericu, kada sam otisla kod druge nista ne veli, i ta druga mi je evo "iznjela" trudnocu do 9og mj. hB! I mene je ta prva prepala pogotovo jer nije objasnila nista a nije se jos ni vidjelo na UZV nista samo ta divna konstantacija, pih.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zavaljena Maternica
20.6.2012 9:25:13   
veeseelaa
ma ajd ga znaj... nadam se da će biti sve ok, Bog odlučuje 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zavaljena maternica
20.6.2012 9:54:54   
Mya_81 RR
Vesela, meni je nakon poroda ostala zavaljena maternica.
A nemoj uopće razmišljati o negativnostima. Samo naprijed gledaj i bit će sve ok!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.6.2012 9:57:47 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zavaljena maternica
20.6.2012 10:04:03   
veeseelaa
hvala Mya, tako sam i odlučila, što će biti bit će, ja ne mogu uticati na dešavanja
Bitno je da ne dižem teško, da se ne naporišem, da jedem kvalitetno, pijem vitamine a sve ostalo je u Božijim rukama


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zavaljena maternica
20.6.2012 10:09:34   
lepetetka
meni je dr rekao da mi je malo zavaljena materica, i u moje obe trudnoće plodovo su se razvijali normalno ali u drugačijem položaju nego inače, u prvoj trudnoći je beba bilo koso okrenuta, glava skroz ispod desnih rebara, a noge dole nasuprot prema jajnicima,... u drugoj trudnoći beba je bila skroz poprečno okrenuta cijelo vrijeme, znači od kuka do kuka hehe ne znam kako da objasnim user posted image , ne znam da li je ovaj položaj bebe posljedica položaja ili uopće oblika materice, ali eto kod mene je bilo ovako.. ali eto hvala Bogu obje bebe su se okrenule pred porod tako da sam mogla roditi prirodnim putem, ali bilo je vrlo neizvjesno pogotovo u prvoj trudnoći user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zavaljena maternica
20.6.2012 10:21:53   
ajla86

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

hvala Mya, tako sam i odlučila, što će biti bit će, ja ne mogu uticati na dešavanja
Bitno je da ne dižem teško, da se ne naporišem, da jedem kvalitetno, pijem vitamine a sve ostalo je u Božijim rukama




vesela ti si pametna djevojcica i mudro zboris..ja sam optimista jer je meni isto tako bilo kasnila ovulacija 2-3 sedmice haman ja zanijela taj dan kad sam trebala dobiti user posted image user posted image a nidze veze jos stimulacija i pracenje folikula fol prezrele folikule nisu pukle a evo kokara moja raste iz te folikule od koje nema nista....
meni je cile reko da je ove sedmice u srijedu dezurni i subotu????? nazovi ga pa vidi....ili anzovi gak pa nek ti oni akzu kad je cile tu....
nadam se lijepim vjestima...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *