|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.6.2011 16:41:01   
zumbulcica
Moja beba ne spavauser posted image , osjetim je cim se probudim i po citav dan udarauser posted image .Pitam se kako ce mi biti kad se rodi,ako zadrzi ovaj ritam koji ima,bice mi veselo.Najzesce je kad se nadjem u gradskom prevozu i stomak krene da se ,,mrda,, a ljudi,uglavnom muskarci zinuuser posted image user posted image ko da su videli ko zna sta.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.6.2011 18:17:13   
Selma.A.M
Moja babica miruje po danu,ali zato kao navijena jeli krene 18h odmah se uskomeša,pa se namješta,pa gura i tako sve do 2 pola 3 ujutro user posted image  
Ja sam već rekla da će ovo biti noćna ptičica user posted image

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.6.2011 18:29:52   
palachinken
Često ga osjetim, ustvari konstantno preko dana. Navečer imamo sličan ritam spavanja, on se smiri oko ponoći a ujutru je već oko 7 'na nogama'
Zadovoljna sam, jos mi se nije desilo da sam zbog bebe poremetila san user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.6.2011 19:19:04   
animagical
moj beban me probudi svako jutro oko 6user posted image razvlaci se, izbaci koljeno, guzu..sta bilo..napravi grbicu, ja ga pomazim i onda je miran koji sat...user posted image a po danu se sada vise razvlaci, valjda nema toliko prostora za zamaheuser posted image navece stomak narocito skakuce, ali meni je to superuser posted image koliko se vrti-prije mjesec je prednjacila glava, pa prije par sedmica guza pa sada opet glavauser posted image vrtirep...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.6.2011 20:39:31   
nicaze
drage zenice ja sam svoju bebu prvi put osjetila prije 2-3 dana neznam da li je to rano jer po uz mi je 18 sedmica a po zadnjoj user posted image 19 osjetila sam kao da mi baloncic pukne u stomaku al opet neznam dali je to to ili samo umisljam od silne zelje da osjetim prve pokrete bebe,inace prva mi je trudnoca

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.6.2011 20:48:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nicaze

drage zenice ja sam svoju bebu prvi put osjetila prije 2-3 dana neznam da li je to rano jer po uz mi je 18 sedmica a po zadnjoj user posted image 19 osjetila sam kao da mi baloncic pukne u stomaku al opet neznam dali je to to ili samo umisljam od silne zelje da osjetim prve pokrete bebe,inace prva mi je trudnoca

to je to...uzivajuser posted image

(odgovor članu nicaze)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
9.6.2011 8:52:46   
emma.L
user posted image  nicaze, to je to user posted image . Meni je izgledalo kao da leptir naglo poleti i okrzne me krilom.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu nicaze)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
17.6.2011 11:57:01   
jacy11
CAO,JA SAM NOVA CLANICA,JA SAM U 24-TOJ SEDMICI TRUDNOCE I NOSIM CURICU,ZANIMA ME JELI IMA JOS NEKO U TOM PERIODU TRUDNOCE I KAKO OSJETI SVOJU BEBICU,JA JE OSJETIM SKROZ SLABO KAO NEKO SKAKILJANJE ALI NISAM JOS NI JEDNOM OSJETILA UDARAC,UNAPRIJED SE ZAHVALJUJEM VASEM ODGOVORU

Molim pisati malim slovima. Velika slova predstavljaju vikanje u forumskoj komunikaciji
SKVO RR



< Poruku je uredio Skvo RR -- 17.6.2011 22:03:29 >

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
17.6.2011 12:01:44   
vila_7
jacy...zavisi i od zenine građe-ja sam jako visoka,pa kad sam bila trudna,dugo vremena sam osjecala bas to samo kao baloncici unutra da pucaju,tek dosta kasnije kad vise nije imala mjesta pocela me razvlaciti. A nikad me nije uspjela udariti bas da me zaboli-samopar puta mi pritisnula rebra al i to se ja samo malo ispravim i gotovo.
Mislim da je vaznije da je redovno osjetis,a sad jesu li jaki ili slabi nema veze. (koliko sam ja upucena)

Al u svakom slucaju spomeni doktoru.

< Poruku je uredio helena_7 -- 17.6.2011 12:02:28 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu jacy11)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
18.6.2011 17:07:42   
Binky
cao..ja sam u dubokoj 38 sedmici. i osjecam cesto pokrete bebe, gura me sa nogama pravo se osjeti njena nogica. pa onda sa rukicama me gura. kako kad. a prije ranije sam osjetila drugacije posto je bila laksa po tezini.
fino je nekako od 28 sedmice brojit gibe, 10 jih treba nabrojit u 12 sati. ja imam tabelu i svaki dan brojim. beba do 10 sati odradi 10 pokretauser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
19.6.2011 17:23:51   
any_sa
Ja sam trenutno zakoracila u 36 sedmicu.... a moja princeza je plaho aktivna... Osjetim je vec jako dugo.....i da ne znam da je curica pomislia bih da je kakav fudbaler ili bokser, ponekad pomislim da ce mi rebra slomiti!! hehehehe ali toliko sam se navikla na te njene pokrete da ne bih voljela da je drugacije! Stomak mi se konstantno preljeva heheheh ko valovi...a jos kao prvorotka...to mi je bas waaauuu iskustvo... stalno zovem ljude oko sebe...ono tipa...ee vidi ovo..eee vidi onooo

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
23.6.2011 13:41:46   
Anoniman
pozz u 17+4 sed. i osjecam nesto u stomaku prije par dana je postao tvrd, ali osjecam nesto ne znam kako da opisem nisu grcevi, kao da imate tvrdu stolicu i niste dugo isle u wc, izvinjavam se na ovakvom poredjenjuuser posted image zanima jesul to pokreti ili nesto druo, rekose mi ako je stomak tvrd i ako imam neku vrstu bola da su kontrakcije. kako da ja to razlikujem. kod dok idem tek 5 jula.

(odgovor članu any_sa)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
17.10.2011 18:27:52   
mama_81
Drage moje, vidim poslijednji post na temu je bio još u junu, pa da osvježim temu. user posted image

Moj user posted image bebac je aktivan tokom cijelog dana. Sada sam u 31-voj sedmici, stomačić i dalje raste, a i moj bebac. user posted image Duša moja draga tokom cijelog dana i naveće je aktivan, pa i kad legnem, budi se kad i ja i opet se vrti. user posted image Mene i muža čini presretnim. Tepamo mu, mazimo ga i ja i MM, pjevam mu, a osmjeh sa lica mi ne silazi. Krenula sam i na vježbe za trudnice da olakšam i sebi i mojoj dušici dolazak na ovaj svijet aBd. user posted image

Ljubav mamina jedva čekam aBd da se rodi, pa da ga uzmem u ruke gledam, milujem i pjevam. user posted image

Puno sreće želim sebi, a i svima vama dragim trudnicama. user posted image


_____________________________

Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz
nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano
na vlastitom razmišljanju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
17.10.2011 18:33:36   
Silver
mi smo sad 28+2 i on nemiruje user posted image  doduse ni ja! Ponekad mi se cini da je non stop aktivan ali nije, odmara i on kad mamu izudara u svaki unutrasnji organ vise puta!user posted image

Ali sad su pokreti postali maaaaalkice neugodniji, jednom me je udario ja mislim u lijevi jajnik...i ostalo je par minuta da me boli to mjesto,  i vec se stomak valja sa jedne na drugu stranu ili se naglo rasiri i tako...

Uglavnom bebac je aktivan i malo ako odmara ja se zabrinem...navikla sam se da mi stomak seta!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu mama_81)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
18.10.2011 18:31:19   
ivannna
Evo da se i ja javnem na ovoj temi, sad smo 22+2, bebu osjetim "pošteno" od 19-te sedmice, iako sam negdje već od 17-te osjecala lagane dodire.
Vec dvije sedmice osjetim bebaca gotovo po cijeli dan u nekim razmacima, ali je najaktivniji prijepodne i navečer, uglavnom najviše osjetim kad sjedim, to su lagani udarci i guranja, sve cesce se lijepo može vidjeti i na stomaku kako skakuce :) super mi je to, uživam user posted image

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
23.11.2011 14:57:09   
raja_ringe
Ja sam sada 18+3 i jedva čekam da osjetim pokrete :). Trenutno ne osjećam ništa, osim što težine stomaka (onako kao da ste obukli nešto tijesno). Je li to normalno?

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
28.11.2011 22:55:25   
Miracle*3
Ja sam u 21. nedjelji. Kad osjetim bebu, osjetim bas pravo, a ne ono kao da su leptirici u stomaku. Brine me samo sto je to jako rijetko, mozda 1-2 puta dnevno.

Ima li neka trudnica koja je otprilike tu negdje sa trudnocom da mi kaze koliko cesto ona osjeti bebu????

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
28.11.2011 23:53:00   
malaZara
Zdravo,
evo i ja da se prikljucim ovoj temi, danas sam usla u 25-tu sedmicu i vec fino moja bebica udara, nekad bas zaboli, a nekad se desi da po par sati nikako ne udara :D




< Poruku je uredio malaZara -- 28.11.2011 23:54:33 >


_____________________________

Radujemo se martu i nasem prvom zlatu :)

(odgovor članu jacy11)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
1.12.2011 10:52:00   
mamin_djecak
ja sma u 19 sedmici i jos nisam osjetila pokreteuser posted image
negdje sam procitala da se i do 24 sedmice ne moraju osjetiti ali mene bas brine..
jedva cekam da osjetim svog malog deckica kako udara

(odgovor članu malaZara)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
5.12.2011 13:53:52   
Victoria88
Ja sam u 16 sedmici (prva trudnoca) i ne znam da li umisljam ili je to to :)) ali ponekad kad se smirim osecam kao neke baloncice u stomaku kao da mi neka vodica protekne na momenat nekad sa leve strane nekad sa desne ,nekad na sredini stomaka.Rekla sam to zaovi koja ima 2 dece onakaze da je rano da bi osetila i da prvorotkinje oste tek posle 18 nedelje...A doktor mi je rekao na ultrazvuku u 13 nedelji da se beba pomera i da ne miruje i da cu je vrlo brzo osetiti...Kad ste vi osetile prvi put bebu?

_____________________________

"Pucaj, ne mozes mi nista ja sam k''o svemir velik'' pucaj, iz topova trista ovo je srce celik"''''''''''''''''''''''''''

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
5.12.2011 14:01:24   
Saly
caooo i j sam 24-ta sedmica i pokreti nisu uvijek isti...ponekad zna da me udara user posted image user posted image user posted image user posted image cijeli dan a onda sljedeci dan slabije......al ja uzivam kako goduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jacy11)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
5.12.2011 19:03:28   
mostarka82
trenutno sam u 23 tjednu a bebu osjecam od 21 tjedna najčešće u večernjim satima i rano ujutro preko dana je nikako ne osjetim, ne znam da li se to ikome desilo ali zadnja dva pregleda znači 2 mjeseca moja beba ima skupljene noge neki je jako čudan polozaj zauzela čak prvi put doktor nije mogao vidjeti šta nosim i danas sam išla u 23 tjednu i kaze da je user posted image  ali mi nije jasno zašto su noge stalno skupljenje u bebe user posted image

(odgovor članu Saly)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
5.12.2011 21:22:56   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Victoria88

Ja sam u 16 sedmici (prva trudnoca) i ne znam da li umisljam ili je to to :)) ali ponekad kad se smirim osecam kao neke baloncice u stomaku kao da mi neka vodica protekne na momenat nekad sa leve strane nekad sa desne ,nekad na sredini stomaka.Rekla sam to zaovi koja ima 2 dece onakaze da je rano da bi osetila i da prvorotkinje oste tek posle 18 nedelje...A doktor mi je rekao na ultrazvuku u 13 nedelji da se beba pomera i da ne miruje i da cu je vrlo brzo osetiti...Kad ste vi osetile prvi put bebu?



Ja sam takodjer vrlo rano osjetila svoju bebicu, bas tako kao baloncici, ili neki leptirici u stomaku, jako sladak osjecaj i pomalo neobican... mislim da je to to user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Victoria88)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
16.12.2011 11:51:27   
Merjema_Saraj
Ja sam počela tek da osjećam bebicu ali sve nekako pri dnu stomaka....Je li to u redu?

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
16.12.2011 13:37:13   
Monaa
Jeste, i kod mene je tako, osjetim mjehurice pri dnu stomaka, da izvines, kao da hocu da pustim vjetar. user posted image Pitala sam doktora da li je normalno da osjetim tako nisko, kaze da jeste, pogotovo ako je beba okrenuta guzom prema dole pa pritisce, kao sto je kod mene slucaj.  user posted image

(odgovor članu Merjema_Saraj)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *