|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 11:40:03   
veeseelaa
ja ne radim u državnoj službi pa ne mogu da sudim al znam kad sam išla kod kolegice koja radi u PDV upravi da nije imala minutu slobodno, što od telefona što od strankiuser posted image user posted image user posted image
Užas! jedino dobro koje ja tu vidim je uredna plata, godišnji i bolovanje bez problema! inače ovisi i gdje i u kojoj službi radiš, negdje je da Bog sačuva!
Nevjerovatno kakve predsrasude postoje, neko reče s četiri razreda osnovne neko obavlja određene visoke funkcije, nidje veze.... nemojte kriviti druge za svoje lične neuspjehe!
Ja npr imam rodjaka koji je završio srednju školu a jedan je od bogatijih ljudi, čovjek se bavi privatnim biznisom, pa bavimo se i mi pa ćemo imati al mnogima od nas nedostaje ideja, kreativnosti, odricanja, marljivosti itd pa nam onda krivi oni koji su se "snašli" i nazivamo ih sretnim, šta ima sretnimuser posted image , zapnimo pa ćemo i imati!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 11:42:25   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: vjestica

veeseelaa potpisujem te
meni je jako bitno da odem svako ljeto na more i slične stvari
a ove priče kako ljudi u državnoj službi imaju više od 1000 km platu i samo ispijaju kafu je bolje da ne komentarišem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ne znam jesu li to samo predrasude i to žestoke ili vadiona



vještice ovo je smješno....
ko nije radio i ne zna...
a da je malo 1000KM to je sramota i reći...al dobro svako ima svoje, pogotovo kada neke porodice žive od 400KM koje muž na crno zaradi...user posted image


ja bih sa svojom školom i haustore čistila la kući nebi sjedila...
moja djeca su sretna i presretna sam mamom koja im sve prža...a ja sam zadovoljnija i sretnija što mogu pomoći i onima kijiam je pomoć potrebna...nekada bez da ih i poznajem.

to što ja radim nimalo ne umanjuje moju ljubav mojoj djeci...

moja mama radila je dugo...
i zaista opet mamu da biram istu bih izabrala...
žena sada ima svoju penziju...zamisli ona svojoj unučadi kupuje što joj je volja...uživa u životu...raduje se svakom danu jer ne brine kako platiti režije...bez da joj i ja i seka pomognemo. Ja oca nemam...šta bi ona sama...šta???ja i seka možemo pomoći...al zamisli da smo sa po jednom platom...i dvoje djece...teško bi i nama stiglo a kamli njoj.

Godine brzo prolaze...
ja neću da me sutra starost pita što nisma u mladosti bila vrijednija...
ja sam savršeno sretna i kao radnica i kao kućanica...i oba posla stižem do perfekcije da dovedem...toliko perfektno to radim...da vremena za kafu malo imam i na jednom i na drugom poslu.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 11:46:27   
Starka
Svaka čast Veeseelaa i Hanady, ljepo je vidjet da postoje još ovakve žene i ovakvo razmišljanje.user posted image

_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 11:52:10   
veeseelaa
Hanady ne okolišaj, nego kolika ti je plata? user posted image  s ovom hiljadom cilja se na tebe al ja sam uvjerena da ti imaš veću platu user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 2.7.2010 11:53:54 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 11:53:35   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Starka

Svaka čast Veeseelaa i Hanady, ljepo je vidjet da postoje još ovakve žene i ovakvo razmišljanje.user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 11:56:56   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Godine brzo prolaze...
ja neću da me sutra starost pita što nisma u mladosti bila vrijednija...
ja sam savršeno sretna i kao radnica i kao kućanica...i oba posla stižem do perfekcije da dovedem...toliko perfektno to radim...da vremena za kafu malo imam i na jednom i na drugom poslu.





tako je, i mene često pitaju kako stižeš na poslu biti i na RR i na FB i piti kafu a da sam više puta nagrađivana od strane pretpostavljenim za iskazani doprinos u radu!  eeeeeee sikret user posted image user posted image user posted image  ja npr radim ugovor 3 minute a moja neka kolegica 3 sata user posted image user posted image user posted image  i onda kuka joooj ti vazda solo, pa šta ću ženo, brže tipkaj, brže računaj, brže kontaj, pa ja!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 11:57:35   
malena sharena
Vidim, obavili se sastanci, popila se kafa user posted image . Ovo za drzavnu sluzbu je bio sarkazam, vise onako da se oni koji tamo rade ljutnu, a oni koji bi zeljeli raditi, a ne mogu kazu jest vala, bas nista ne rade user posted image , zao mi je sto se to nije razumjelo iz postova.
I da, ne bih radila za platu od 1000 KM i ostavila malu bebu kod kuce. Ako ja ne osudujem zene koje bi to radile i jos navedem u svom postu da to postujem, onda ne vidim razloga da se meni iscudjava i da me se smatra lijenom. Radila bih za te pare i radila sam i za manje dok nisam dobila bebu. Meni je malo i 5000 ako cu ostaviti dijete nekom drugom da ga cuva. Bas sramota, zar ne?

I ne smatram da zivim na margini zato sto nemamo dva auta i ne idemo na more. Ne dijelimo iste vrijednosti jednostavno. Nemam frustraciju zato sto ne mogu sebi i svom djetetu priustiti sve sto mi padne na pamet. Ozbiljno. Voljela bih da mogu, ali ne po cijenu ja je za mene previsoka.

< Poruku je uredio malena sharena -- 2.7.2010 11:59:32 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:05:23   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Hanady ne okolišaj, nego kolika ti je plata? user posted image  s ovom hiljadom cilja se na tebe al ja sam uvjerena da ti imaš višu platu user posted image

imam vesela veću i ne krijem je...
ima i u zakonu napisano osnova za državnog službenika x koeficient....

imam školu pa mi je koeficient dobar...

a ja sam radila i u srednjoj školi...
radila kao prevodilac, konobarica, hostesa, ...sve uvijek imala mogućnost da pomognem mami koja je bila samohrana majka....

vjerovatno je mene malo moja životna priča...tačnije moje mame...osvjestila prerano...
ali ja želim svim ženama ovoga svijeta da dobiju i ljubav i pažlju i poštovanje i imaju dva posla ...posao kućanice i posao u dobroj firmi plaćen adekvtano.

Vremena su teška...al mi je žao da nam život prođe u nadi da sutra bolje će biti...učini sebi bolje i biće ti bolje...

nisam materijalista...vrlo rado dijelim i posljednju kiflu...al sa više novca lakše je u svemu...bar nemam strah od ovisnosti sutra ...neću ni ja svoju djecu da zamaram potrebom da mi plate struju i vodu...kad sam mogla sebi sama to da obezbijedim.

Jedino u svoj ovoj priči žao mi je što posao koji naše forumašice rade nije adekvatno plaćen, što nam država nije ostavila prostor da biramo mjesto rada i da ga ima više u ponudi a manje potražnje...ovako teško je do posla doći i čini mi se dosta se nas pomori sa tom situacijom pa sebe kuraže kako je super biti samo kućanica.

ja stojim iza stajališta da je svaka mama super mama...i da bi svaka voljela biti sa svojim bebama al ja priznajem ja se od svojih beba na poslu odmorim...i zadovoljnija sam...24 sata vrtit se po kući, kuhinja, hala...soba i na sve to šetat sa njima...hej bolan pa za šetnju sa njima odmah sebi apaurin u tašnu stavim prije pelena....

kako radim nisma niti jednom ton na djecu povisila a na trudničkom bogami od 8 mjeseca do povratka na posao...brinula sam se za sebe.

Ja ne krivim one koje su kućanice samo...nisu one to odabrale...rijetko je neka sjela i rekla napuštam posao...ja sam mama i kućanica. Svaka il je ostala bez posla ili ga napustila silom nekih drugih prilika.

i sa osnovnom školom posao treba imati svaka žena...svaka...stojim iza toga i stav nemjenjam...

žena je bolja u svemu i hrabrija i sigurnija i ne malo puta više poštovana kada je i na jednom i drugom poslu...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:05:38   
bucko
Da i ja doprinesem mišljenjem...Radim u dobroj firmi i imam OK platu. Muž također radi, plata srednja žalost. Ugl, ne fali nam, i daj Bože da ovako ostane! Bože zdravlja da u ovom uživamo! Znam nekad reći da bih odustala od karijere (a imam je) i rodila 5 djece (sad sanjam i jednouser posted image ) i bila mama i domaćica. Pod jednim uslovom - da muž dobro zarađuje da ne moram kalkulisati imamo li para za zimsku obuću svima, flomastere, rođendane itd itd. A danas su rijetki takvi...Gledajući prijateljicu koja s porodicom živi od muževa minimalca, srce me zaboli. I ne može mi niko reći da je sretna što je vidjela djetetov prvi zub i korak. Jer znam da bi platila za kakv takav posao. Ne samo da bi zaradila djetetu više, već da izađe iz kuće. Jer ako živiš od minimalca, ne možeš si priuštiti frizuru da te digne il' kafe s jaranicama. Svaka marka je velika...Znam da ljudi žive od 500 KM, manji prohtjevi i želje...Al' svaka čast kad žena koja s 500KM sve organizuje kaže da je sretna i ispunjena. Znam da se nađe utjeha u drugim stvarima, al' život je život i pare su potrebne. A svakako da i ja poželim da mi najveća briga bude šta ću za ručak i dal' da peglam il' usisavam. Nas je još uvijek samo 2 i poslije posla letim na ručak, pa operi, popeglaj ...I u sve uklopi familiju i prijatelje. Ja sam fax završila sebi, karijeru gradim sebi. Nikad nisam rekla moje-tvoje (a bilo je perioda kad je moja plata bila jedina). Al' zato kupim šta god mi i kad god mi padne na pamet (razumno, naravno), ne kalkulišem jel' vrijeme za pramenove i obradujem druge kad god mi se prohtje. I definitivno - sve je naše, al' svakom svačije.
I pitanje - za mame koje ne rade - šta je sa stažom, danas sutra penzijom?Treba od nečeg živiti i sa 60. Da Bog da nam muževi bili živi i zdravi, ali treba razmišljati i o tužnim situacijama.
Sretno svima, uživajte u onome što vas raduje, najprije da budemo svi zdravi...

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:06:00   
Anoniman
ne bih se slozila sa tobom vesela da nema ljudi koji su se sa srednjom skolom uvalili na visoke pozicije i da znaju sta rade...i da su pametni i vrijedni...jer da je tako, nasa drzava ne bi bila u ovolikim gouser posted image u kojima je...eto ti dodika...pijacar, vozac...sta li je vec...dokopao se fotelje...e kad primitivac sjedne on ne ustaje...on nema osjecaj za moral...niti ga interesuje narod...niti pamet...on gura pa dokle dogura...sve za svoju guzu...a takvih imas koliko hoces na pozicijama na kojima bi trebali sjediti pametni, skolovani,elokventni ljudi...a ne da svako nase zasjedanje izgleda kao velika sprdnja...ovo je moje misljenje

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:06:16   
veeseelaa
malena sharena ma ja sam pričala općenitouser posted image  ništa direktno nije tebi upućeno
Ja i neznam kako ko živi od nas ovdje, to što neko ne radi ne mora značiti da je na margini, ima nas koji radimo pa smo u nokdaunuuser posted image user posted image user posted image  
nego je meni neshvatljivo da većina ženica koja se javila na ovoj temi u današnji vakat, koji je priznajmo jako težak ne želi da radi i isto smatra za extru stvar!
e pa ti si možda u ok situaciji al vjerujem da masa nije, e pričam o tim što nisu
I da, ja bi crkla da kažem mužu daj mi 10,00 KM hoću s jaranicom na kafu, ne zato što mi ih on ne bi dao, nego što bi se osjećala nekako nesamostalno, ovisno itd
Šta misliš posvadjam se sa mužem pa kako onda da mu tražim, ljuta na njega a treba mi cener hahahah mislim nespojivo, ne mogu ja garantirati da ću uvijek biti u ok odnosima s njim, naravno svi se mi u braku posvadjamo



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:07:29   
Anoniman
Evo jedan interesantan tekst.
                   
                      *******************

Žene koje se smatraju feministkinjama mogle bi biti šokirane onime što neki nazivaju novim valom feminizma: vraćanjem žena u kuhinje – i u vrt. Kad je Shannon Hayes završavala doktorat, napravila je popis svih profesorica koje su joj ikada predavale. Među njima nije bilo niti jedne koja je imala muža i djecu. Shannon Hayes željela je muža i obitelj, ali je shvatila da, ako želi sveučilišnu poziciju - po njezinim riječima - 'neću moći imati to što želim. A osnivanje obitelji jednako mi je važno kao i karijera – zapravo i više.' Na užas članova doktoratske komisije, vratila se u sjeverni dio planinskog gorja Appalachian, na farmu gdje je odrasla. Sa svojim suprugom kupila je u blizini kuću. U mjestu se šaputalo: 'što je pošlo na krivo?' Nakon što je napustila fakultet, Shannon Hayes nikako nije mogla biti pozvana na intervju za posao. Da stvar bude gora, njen je muž ostao bez posla dva tjedna nakon što su kupili kuću. Stoga su se oboje posvetili kućanskim poslovima: "Ako bi se nešto razbilo, mi bi to popravili. Ako se nešto rasporilo, to bi zašili. Meni je išlo konzerviranje hrane pa bih hranu koju nismo uzgajali u vrtu ili na farmi, kupila na lokalnoj tržnici u jeku sezone i konzervirala je, zamrznula ili fermentirala" - priča Shannon. Ona kaže da se njezino mišljenje o tome što znači biti 'uspješan u životu' promijenilo. Za nju je sada 'uspjeh' - biti s roditeljima i njezinom djecom, te kuhanje za cijelu obitelj. Uz to, primjećuje da sve više ljudi shvaća važnost spravljanja hrane kod kuće. Shannon Hayes je o tome izdala i knjigu, pod naslovom Radikalne domaćice. Piše o dvadesetak američkih obitelji koje su odbile stalno zaposlenje i umjesto toga rade na zemlju - uzgajaju piliće i povrće. Domaćinstvo je, kaže ona, novi put za žene koje se i dalje smatraju feministicama: "Mislim da mnoge feministice shvaćaju da je život u obiteljskom domu od iznimne važnosti. Zaista smatram da je to dio novog vala feminizma." Na ovu je izjavu jedna feministička blogerica reagirala s gađenjem: 'želite li reći ženama da se vrate u kuhinju? To je nešto što tradicionalne feministice ne vole čuti'. I Brittany Shoot je jedna od feministica na internetu. Nju zabrinjava poistovjećivanje domaćica s feminizmom. Ona na svom blogu piše o eko-feminističkim pitanjima za jednu medijsku kuću i novinsku agenciju na internetu, The Women’s International Perspective. Kaže da činjenica što to rade neke žene ne znači da je to feminizam te dodaje da bi se poruka Shannon Hayes mogla protumačiti kao korak unazad za žene: "Ne mogu zamisliti da kažem svojoj baki: ‘Ostat ću doma i ništa ne raditi.’ Brittany Shoot kaže da se njena baka borila da se upiše na fakultet i tada nije imala ni blizu toliko izbora za karijeru kao danas ona. Njena bi baka željela da Brittany iskoristi sve životne šanse do maksimuma. ‘Toliko smo toga postigle, pa zašto bi donijele takvu odluku kad imamo mogućnost karijere koja nije možda samo unosna, već i ispunjavajuća’ - pita se Brittany. Međutim, Shannon Hayes na to odgovara da su 'žene danas programirane da žele novac i status koje donosi važan posao', a da se to pokazalo isto tako praznim za mnoge žene kao i za muškarce. Shannon Hayes kaže i da je biti domaćica u pedesetim i šezdesetim godinama za žene bilo ograničavajuće i činilo ih je depresivnima. Gubile su vlastiti identitet kako bi služile svojim muževima i djeci. No danas, kaže Hayes, žene gube svoj identitet na poslu. A u domovima su ulogu domaćice - kaže Shannon Hayes - preuzele velike korporacije i zbog toga danas konzumiramo prerađenu, nezdravu hranu: "Mislim da bi se svi morali vratiti u kuhinju, ne samo žene. To je zato što ne bi smjeli kupovati prerađenu hranu niti podržavati industrijsku poljoprivredu, kao ni prehrambene proizvode koji putuju tisuće kilometara prije nego se nađu na policama u samoposluzi." Shannon Hayes kaže da biti domaćica ne znači da žena odustaje od feminizma, već da ga redefinira njenim vlastitim promjenama. Ona domaćinske poslove dijeli sa svojim suprugom i tako njih oboje nalaze više ravnoteže između obiteljskog života i posla.

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:08:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Godine brzo prolaze...
ja neću da me sutra starost pita što nisma u mladosti bila vrijednija...
ja sam savršeno sretna i kao radnica i kao kućanica...i oba posla stižem do perfekcije da dovedem...toliko perfektno to radim...da vremena za kafu malo imam i na jednom i na drugom poslu.






tako je, i mene često pitaju kako stižeš na poslu biti i na RR i na FB i piti kafu a da sam više puta nagrađivana od strane pretpostavljenim za iskazani doprinos u radu!  eeeeeee sikret user posted image user posted image user posted image  ja npr radim ugovor 3 minute a moja neka kolegica 3 sata user posted image user posted image user posted image  i onda kuka joooj ti vazda solo, pa šta ću ženo, brže tipkaj, brže računaj, brže kontaj, pa ja!


ja i sada radim...vama tipkam sekretarici diktiram...
jutro u 7,30 došla....
sve pripremila ....
čekam da mi obarde tri predmeta drugi da ja sastavim žalbu i pošaljem je na postpis...rok za ovo mi je srijeda..al šta ću ja nevolim da radim posao u posljednjem trenutku.

ja liježem u 2 ustajem u 5,30....taman da svakom poslu i sebi samoj dam vremena na pretek...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:09:22   
malena sharena
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

veeseelaa potpisujem te
meni je jako bitno da odem svako ljeto na more i slične stvari
a ove priče kako ljudi u državnoj službi imaju više od 1000 km platu i samo ispijaju kafu je bolje da ne komentarišem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ne znam jesu li to samo predrasude i to žestoke ili vadiona



vještice ovo je smješno....
ko nije radio i ne zna...
a da je malo 1000KM to je sramota i reći...al dobro svako ima svoje, pogotovo kada neke porodice žive od 400KM koje muž na crno zaradi...user posted image


ja bih sa svojom školom i haustore čistila la kući nebi sjedila...
moja djeca su sretna i presretna sam mamom koja im sve prža...a ja sam zadovoljnija i sretnija što mogu pomoći i onima kijiam je pomoć potrebna...nekada bez da ih i poznajem.

to što ja radim nimalo ne umanjuje moju ljubav mojoj djeci...

moja mama radila je dugo...
i zaista opet mamu da biram istu bih izabrala...
žena sada ima svoju penziju...zamisli ona svojoj unučadi kupuje što joj je volja...uživa u životu...raduje se svakom danu jer ne brine kako platiti režije...bez da joj i ja i seka pomognemo. Ja oca nemam...šta bi ona sama...šta???ja i seka možemo pomoći...al zamisli da smo sa po jednom platom...i dvoje djece...teško bi i nama stiglo a kamli njoj.

Godine brzo prolaze...
ja neću da me sutra starost pita što nisma u mladosti bila vrijednija...
ja sam savršeno sretna i kao radnica i kao kućanica...i oba posla stižem do perfekcije da dovedem...toliko perfektno to radim...da vremena za kafu malo imam i na jednom i na drugom poslu.





Da, ali ni to sto ja ne zelim da radim ne umanjuje moju ljubav prema mom djetetu. Pa pobogu, ne umiremo od gladi user posted image , MM radi, ima solidnu platu, ne fali mi nista sto JA SMATRAM da mi u zivotu treba. E sad, to sto neko drugi misli da meni ili mom djetetu nesto fali, nije moj problem.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:12:18   
brzamala
Ja sam kroz razgovore sa nekim ženama vidjela da one koje su domaćice uglavnom predbacuju onima koje rade jer kao ostavljaju djecu, drugi im ih odgaja, zato je omladima ovako iskvarena, i slicno, dok opet žene koje rade ne mogu da shvete kako neko može sjediti kući i ne raditi. Mialim da je najvažnije da je žena zadovoljna sa životom radila ili ne.

Ja lično ne radim ali sam prisiljena na to jer ne mogu naći posao. Iako nisam ni ovako nezadovoljna jer ipak imam svoje zanimacije, idem na kurseve, družim se, dodatno se edukujem, aktivna sam u nekoliko organizacija ali ipak ću sve dati koliko je u mojoj moći da se zaposlim. Naravno, na prvom mjestu zbog novca jer mi on ipak pored egzistencijalne sigurnosti daje i samostalnost, ali i zato što znam da ću se bolje, zadovoljnije, ispunjenije osjećati, budem li radila. A samim tim će i moja okolina biti sretnija.

< Poruku je uredio brzamala -- 2.7.2010 12:14:25 >

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:12:51   
mama75
Tema je: SRETNE KUCANICE PREBOJMO SE :-) Dakle, one koje su svojom voljom to ili su prisiljene da budu, jer ne mogu naci posao, ali ipak su sretne. Ja sam kucanica jer moj muz, kao sto sam vec rekla, ima stvarno dobru platu i imamo i stan i auto i idemo na more i jedemo van kuce i ... Dakle: moze mi se. I zato mi je mrsko da tazim zenu koja bi mi cuvala dijete, da se sekiram oko toga, da ustajem ujutro prije 7, trcim na posao, s posla... Elem, to je moj izbor trenutno. Ne mislim da sam bolja majka od one koja radi niti da je neka koja radi vrjednija od mene sebi, muzu niti bilo kome. Moja sestra je morala poceti raditi kada je njenoj bebi bilo 3 mjeseca. I opet je super majka. Dakle, ponavljam, neko je kucanica zato sto hoce, neko zato sto mora, ali bitno je da se sve trudimo da budemo sretne kucanice. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:13:15   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Evo jedan interesantan tekst.
                  
                     *******************

Žene koje se smatraju feministkinjama mogle bi biti šokirane onime što neki nazivaju novim valom feminizma: vraćanjem žena u kuhinje – i u vrt. Kad je Shannon Hayes završavala doktorat, napravila je popis svih profesorica koje su joj ikada predavale. Među njima nije bilo niti jedne koja je imala muža i djecu. Shannon Hayes željela je muža i obitelj, ali je shvatila da, ako želi sveučilišnu poziciju - po njezinim riječima - 'neću moći imati to što želim. A osnivanje obitelji jednako mi je važno kao i karijera – zapravo i više.' Na užas članova doktoratske komisije, vratila se u sjeverni dio planinskog gorja Appalachian, na farmu gdje je odrasla. Sa svojim suprugom kupila je u blizini kuću. U mjestu se šaputalo: 'što je pošlo na krivo?' Nakon što je napustila fakultet, Shannon Hayes nikako nije mogla biti pozvana na intervju za posao. Da stvar bude gora, njen je muž ostao bez posla dva tjedna nakon što su kupili kuću. Stoga su se oboje posvetili kućanskim poslovima: "Ako bi se nešto razbilo, mi bi to popravili. Ako se nešto rasporilo, to bi zašili. Meni je išlo konzerviranje hrane pa bih hranu koju nismo uzgajali u vrtu ili na farmi, kupila na lokalnoj tržnici u jeku sezone i konzervirala je, zamrznula ili fermentirala" - priča Shannon. Ona kaže da se njezino mišljenje o tome što znači biti 'uspješan u životu' promijenilo. Za nju je sada 'uspjeh' - biti s roditeljima i njezinom djecom, te kuhanje za cijelu obitelj. Uz to, primjećuje da sve više ljudi shvaća važnost spravljanja hrane kod kuće. Shannon Hayes je o tome izdala i knjigu, pod naslovom Radikalne domaćice. Piše o dvadesetak američkih obitelji koje su odbile stalno zaposlenje i umjesto toga rade na zemlju - uzgajaju piliće i povrće. Domaćinstvo je, kaže ona, novi put za žene koje se i dalje smatraju feministicama: "Mislim da mnoge feministice shvaćaju da je život u obiteljskom domu od iznimne važnosti. Zaista smatram da je to dio novog vala feminizma." Na ovu je izjavu jedna feministička blogerica reagirala s gađenjem: 'želite li reći ženama da se vrate u kuhinju? To je nešto što tradicionalne feministice ne vole čuti'. I Brittany Shoot je jedna od feministica na internetu. Nju zabrinjava poistovjećivanje domaćica s feminizmom. Ona na svom blogu piše o eko-feminističkim pitanjima za jednu medijsku kuću i novinsku agenciju na internetu, The Women’s International Perspective. Kaže da činjenica što to rade neke žene ne znači da je to feminizam te dodaje da bi se poruka Shannon Hayes mogla protumačiti kao korak unazad za žene: "Ne mogu zamisliti da kažem svojoj baki: ‘Ostat ću doma i ništa ne raditi.’ Brittany Shoot kaže da se njena baka borila da se upiše na fakultet i tada nije imala ni blizu toliko izbora za karijeru kao danas ona. Njena bi baka željela da Brittany iskoristi sve životne šanse do maksimuma. ‘Toliko smo toga postigle, pa zašto bi donijele takvu odluku kad imamo mogućnost karijere koja nije možda samo unosna, već i ispunjavajuća’ - pita se Brittany. Međutim, Shannon Hayes na to odgovara da su 'žene danas programirane da žele novac i status koje donosi važan posao', a da se to pokazalo isto tako praznim za mnoge žene kao i za muškarce. Shannon Hayes kaže i da je biti domaćica u pedesetim i šezdesetim godinama za žene bilo ograničavajuće i činilo ih je depresivnima. Gubile su vlastiti identitet kako bi služile svojim muževima i djeci. No danas, kaže Hayes, žene gube svoj identitet na poslu. A u domovima su ulogu domaćice - kaže Shannon Hayes - preuzele velike korporacije i zbog toga danas konzumiramo prerađenu, nezdravu hranu: "Mislim da bi se svi morali vratiti u kuhinju, ne samo žene. To je zato što ne bi smjeli kupovati prerađenu hranu niti podržavati industrijsku poljoprivredu, kao ni prehrambene proizvode koji putuju tisuće kilometara prije nego se nađu na policama u samoposluzi." Shannon Hayes kaže da biti domaćica ne znači da žena odustaje od feminizma, već da ga redefinira njenim vlastitim promjenama. Ona domaćinske poslove dijeli sa svojim suprugom i tako njih oboje nalaze više ravnoteže između obiteljskog života i posla.


ja ti pahuljice taman dođem ko ova u novom valu feministkinja...

samo eto nisma još doktorirala i nisma napustila firmu...
al meni korporacije nikakve u kuću ne ulaze...

a samo domaće jedemo u porodici...mojom rukom posađeno....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

i da djelimo posao ja i MM...ja stavim suđe u mašinu on upali dugme...
on kosi , pere auta, vodi brigu o garaži , alatima i kupovina je njegov dio...ja samo spisak napišem...user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:16:24   
Hanady RR
e kućanice ja sad odoh radit...intelektualno-psihičke poslove
a nakon posla javim vam se sa drugog posla vesel kućanice...pitu razvijat moram zaova mi na ručak dolazi, a bome i bašta mi zatravila od kiša trebam malo poplijevit...sve se bavim mišlju da kakav lapatopa sebi kupim i u bašču iznesem da sam u toku sa RR dok plijevim.user posted image user posted image user posted image user posted image

šala mala naravno...al nisma vam daleko do istine.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:16:50   
mamine oci
vidim i ovde se zakuhavauser posted image ja samo da vas pozdravim i kazem idem na odmor evo ova domacica ipak moze sebi priustiti skromni odmor od 10 dana...
papre,pare,pare samo se o njima prica ko da nema bitnijih stvari u zivotu

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:17:21   
mama75
I pitanje - za mame koje ne rade - šta je sa stažom, danas sutra penzijom?Treba od nečeg živiti i sa 60. Da Bog da nam muževi bili živi i zdravi, ali treba razmišljati i o tužnim situacijama.

Odgovor 1: placamo dobrovoljno penziono osiguranje
Odogvor 2: placamo neko strano zivotno osiguranje
Odgovor 3: Ulazrmo u svoju djecu pa se nadamo da nas sa 60 nece ostaviti gladne
Bla bla bla Ode tema skroz....bas je bezveze da jedne druge napadamo. Meni to isto ka da plavuse napadaju smedjokose sto im je kosa te boje!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:17:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Hanady ne okolišaj, nego kolika ti je plata? user posted image  s ovom hiljadom cilja se na tebe al ja sam uvjerena da ti imaš višu platu user posted image

imam vesela veću i ne krijem je...
ima i u zakonu napisano osnova za državnog službenika x koeficient....

imam školu pa mi je koeficient dobar...

a ja sam radila i u srednjoj školi...
radila kao prevodilac, konobarica, hostesa, ...sve uvijek imala mogućnost da pomognem mami koja je bila samohrana majka....

vjerovatno je mene malo moja životna priča...tačnije moje mame...osvjestila prerano...
ali ja želim svim ženama ovoga svijeta da dobiju i ljubav i pažlju i poštovanje i imaju dva posla ...posao kućanice i posao u dobroj firmi plaćen adekvtano.

Vremena su teška...al mi je žao da nam život prođe u nadi da sutra bolje će biti...učini sebi bolje i biće ti bolje...

nisam materijalista...vrlo rado dijelim i posljednju kiflu...al sa više novca lakše je u svemu...bar nemam strah od ovisnosti sutra ...neću ni ja svoju djecu da zamaram potrebom da mi plate struju i vodu...kad sam mogla sebi sama to da obezbijedim.

Jedino u svoj ovoj priči žao mi je što posao koji naše forumašice rade nije adekvatno plaćen, što nam država nije ostavila prostor da biramo mjesto rada i da ga ima više u ponudi a manje potražnje...ovako teško je do posla doći i čini mi se dosta se nas pomori sa tom situacijom pa sebe kuraže kako je super biti samo kućanica.

ja stojim iza stajališta da je svaka mama super mama...i da bi svaka voljela biti sa svojim bebama al ja priznajem ja se od svojih beba na poslu odmorim...i zadovoljnija sam...24 sata vrtit se po kući, kuhinja, hala...soba i na sve to šetat sa njima...hej bolan pa za šetnju sa njima odmah sebi apaurin u tašnu stavim prije pelena....

kako radim nisma niti jednom ton na djecu povisila a na trudničkom bogami od 8 mjeseca do povratka na posao...brinula sam se za sebe.

Ja ne krivim one koje su kućanice samo...nisu one to odabrale...rijetko je neka sjela i rekla napuštam posao...ja sam mama i kućanica. Svaka il je ostala bez posla ili ga napustila silom nekih drugih prilika.

i sa osnovnom školom posao treba imati svaka žena...svaka...stojim iza toga i stav nemjenjam...

žena je bolja u svemu i hrabrija i sigurnija i ne malo puta više poštovana kada je i na jednom i drugom poslu...





za platu sam se šalila booonaaa, moja je isto visoka  hahahah
ovo drugo sve potpisujem, i sama nisam materijalista al kad radim mogu kupiti dvije kifle i jednu dati radije nego ništa kad nemam ni za sebe, pa ja
i ja ne krivim kućanice, svašta al samo mi nije jasno jel iste kuraže sebe da je najbolje to biti ili zaista tako misle? na kraju krajeva iskazujemo svoje stavove, ne mora niko da se ljuti
Ja svo vrijeme i govorim o tome da je žena hrabrija i sigurnija i poštovanija kad je i jedno i drugo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:19:47   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: brzamala

Ja sam kroz razgovore sa nekim ženama vidjela da one koje su domaćice uglavnom predbacuju onima koje rade jer kao ostavljaju djecu, drugi im ih odgaja, zato je omladima ovako iskvarena, i slicno, dok opet žene koje rade ne mogu da shvete kako neko može sjediti kući i ne raditi. Mialim da je najvažnije da je žena zadovoljna sa životom radila ili ne.

Ja lično ne radim ali sam prisiljena na to jer ne mogu naći posao. Iako nisam ni ovako nezadovoljna jer ipak imam svoje zanimacije, idem na kurseve, družim se, dodatno se edukujem, aktivna sam u nekoliko organizacija ali ipak ću sve dati koliko je u mojoj moći da se zaposlim. Naravno, na prvom mjestu zbog novca jer mi on ipak pored egzistencijalne sigurnosti daje i samostalnost, ali i zato što znam da ću se bolje, zadovoljnije, ispunjenije osjećati, budem li radila. A samim tim će i moja okolina biti sretnija.



svaka čast, realno brate user posted image user posted image user posted image  pozdrav

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:21:08   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mama75

I pitanje - za mame koje ne rade - šta je sa stažom, danas sutra penzijom?Treba od nečeg živiti i sa 60. Da Bog da nam muževi bili živi i zdravi, ali treba razmišljati i o tužnim situacijama.

Odgovor 1: placamo dobrovoljno penziono osiguranje
Odogvor 2: placamo neko strano zivotno osiguranje
Odgovor 3: Ulazrmo u svoju djecu pa se nadamo da nas sa 60 nece ostaviti gladne
Bla bla bla Ode tema skroz....bas je bezveze da jedne druge napadamo. Meni to isto ka da plavuse napadaju smedjokose sto im je kosa te boje!



zamolila bi te da mi objasniš kako i na koji način? ako se ne varam imaju neka oštra pravila kad i kako možeš plaćati sebi osiguranje, željela bi znati za ne daj Bože

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:21:35   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

vidim i ovde se zakuhavauser posted image ja samo da vas pozdravim i kazem idem na odmor evo ova domacica ipak moze sebi priustiti skromni odmor od 10 dana...
papre,pare,pare samo se o njima prica ko da nema bitnijih stvari u zivotu


a gdje ćeš ti? ništa ne pričaš user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
2.7.2010 12:22:45   
veeseelaa
ja znam kad se zakuhalo na ovoj temi, nakon postavljenog niza pitanja od one vesele user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *