|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
9.4.2014 22:11:52   
purplerain
Da malo aktiviramo temu... Ima li vas sa friskim iskustvima i procedurama prisustva oceva na porodjaju (Gak)? Ja sam 2009 rodila svoju curicu u Vojnoj i muz je prisustvovao, pa me zanima kako to sada tece na Gak-u. Dobrodosla je svaka informacija.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Prisustvo oceva na porodima
18.4.2014 2:06:07   
Tackica.
Drage moje,

iskreno zavidim vam. Uzasno se bojim poroda i bila bih najsretnija na svijetu da imam pored sebe nekog u tim trenucima, ali nazalost muz je posljednja osoba koju bih voljela vidjeti tad. Prije moje trudnoce bio je najdivnija osoba na svijetu, pazljiv, njezan, medjutim od dana kad sam mu saopstila da sam trudna, poceo je da se mijenja... kao da je pao u neku depresiju. Za ovih 9 mjeseci apsolutno nista nije uradio da mi olaksa trudnocu, da mi pomogne barem nesto u kuci, da sjedne sa mnom poprica, da zajedno gledamo i kupujemo baby stvari. Jedva sam ga natjerala da okrecimo stan, a da napomenemo da jos ni krevetac nemamo, a polahko ulazim u termin (39) sedmica. Sta god ga pitam, sve mu je svejedno. Moze me po sat gledati kako usisavam ili mucim se s necim, ovako gabaritna al nikad u njemu ne bi proradila ona trunka suosjecanja da mi pomogne i olaksa... kao da nas ne zeli, hladan kao na apsolutno sve... i ne mogu reci da me to ne boli...Tako da bi mi bilo malo ironicno pustiti ga u salu da bude dio svega toga, a 9 mjeseci nije bio tu...
Da li se nekoj od vas ovo desavalo, jer sam ubijedjena da je ovo neka vrsta depresije...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Prisustvo oceva na porodima
19.4.2014 11:24:55   
elmaL
Tackice sigurno ti nije lahko to gledati, i sto kazes ocekujes od njega da ti priskoci pomogne, kupuje s tobom stvari....

ti ga najbolje poznajes, pa pokusaj s njim razgovarati, neka ti se otvori, vidi sta on misli, kako se osjeca, mozda osjeca neki strah ili nesto slicno zbog dolaska bebe, ko ce znati, nismo svi isti...i ne reagujemo isto na sve...

ako mozete popricajte, reci i ti njemu sta ocekujes od njega, i kako god, ova promjena se tebe tic emnogo vise, ako nista imas i fizicko opterecenje, tijelo se mijenja, ceka te porod, a da ne spominjem hormone user posted image ..... jer poslije poroda ce ti trebati jos i vise njegova podrska.

sretno, i ne sekiraj se, vjerovanto se radi o nekoj prolaznoj fazi, mozda nije cojvek skontao sta se desava user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.4.2014 22:26:00   
purplerain
Draga tackice, vjerovatno jos uvijek nije svjestan sta to desava... Ali bice sigurno kad ugleda bebicu. Cula sam nekoliko slicnih prica, ali uvijek na kraju sa pozitivnim ishodom., promjene se, zainteresuju i sl. Elmin savjet je 100% na mjestu, pricaj sa njim opet ga ti sigurno dobro poznajes i mozda se otvori... Kakogod ne brini, opusti se, promjenice se to.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.4.2014 22:44:37   
Tackica.
Pokusavam i pricam user posted image user posted image .. al opet mislim da sam ja ta s kojom treba pricati ili barem na neki nacin me utjesiti da ce sve biti ok. Nadam se da abd kad vidi bebicu da ce se sve promijeniti i da ce proraditi instinkti...
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu purplerain)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.12.2014 20:50:43   
pihtija
Da li sada dozvoljavaju prisustvo muza na porodu, na gaku?
Zna li neko kakva je procedura, da li se dodatno placa?

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.12.2014 21:21:19   
škorpija
Ne plaća se,samo mora briseve uraditi,mislim da ne smiju biti stariji od 15 dana

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pihtija)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.12.2014 8:42:04   
pihtija
Hvala :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.10.2015 17:06:01   
UmmuHamza2305
Drage mame, ima li neka svježijih informacija o prisustvu očeva na porodu?
Dr. Lačević mi je rekla da mm treba izvaditi bris grla i nosa, i da ne smije biti stariji od 10 dana.. Osim toga, da li treba napisati neki zahtjev i koliko ranije se treba najaviti i kome?

(odgovor članu pihtija)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.10.2015 20:20:09   
merima_s
Samo najaviti na prijemu da i muz ide, ne treba nista prije.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.10.2015 21:52:46   
UmmuHamza2305
E hvala ti na odgovoru :)

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Prisustvo oceva na porodima
12.11.2015 9:49:52   
Massa
50:50 je moje razmišljanje, još nisam sigurna šta želim, zanimljiva su mi iskustva koja su ispisana, imamo još vremena da se odlučimo, malo više me strah.

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Prisustvo oceva na porodima
5.12.2015 22:23:02   
Idina mama
Zasto samo razgovarate o ocevima?
Na porodu nam treba bliska ososba. Povedite mamau ili sestru, tetku,..
Ili i muza i mamu...
Hajde da napravimo peticiju:
Zena moze birati gdje ce se poradjati. U citavoj BiH: Ne smije biti ogranicena kantonima i entitetima.
Porodilista moraju omoguciti organizivano obilazenje da se vidi i da se moze odluciti gdje cete se poroditi.
Pripremi za porod i porodu prisustvuje bliska osoba.



Ako ne trazimo necemo ni dobiti...

< Poruku je uredio Idina mama -- 5.12.2015 22:25:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Prisustvo oceva na porodima
6.12.2015 0:05:33   
Galicia
Ma moze i otac i muz i mama i tetka i strina i komsija. Uglavnom moze biti uz tebe ko god ti zelis.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Prisustvo oceva na porodima
23.5.2016 11:30:50   
Duchess
Ima li neka mama da se porađala u Tuzli uz prisustvo muža da mi pojasni kakva je procedura?

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Prisustvo oceva na porodima
4.8.2016 22:48:33   
NARI
Pozdrav! Ima li koja zenica da zna kakva je mogućnost prisustva očeva porodu (CR/sekciji) u zenickoj bolnici? Čula sam da može, ali to su sve priče rekla/ kazala. Treba mi provjerena informacija kao i procedura.

(odgovor članu Duchess)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Prisustvo oceva na porodima
22.8.2016 14:51:04   
amelaaaa
Draga Duchess vidim da si pitala a nisi dobila informaciju. Meni su objasnili da se izjasnis da li zelis da muz prisustvuje porodjaju na prijemu i da nema nikakve procedure. Problem je jedino sto ima samo jedna sala u koju porodilja ide sa pratnjom, tako da ako je zauzeto u trenutku kada dodjes sve pada u vodu.
Medjutim, ja kad sam dosla u julu prosle godine niko me nije priupitao za muza, i naravno da nisu bili ni pretjerano ljubazni. Nije bilo ni spomena o tome da prisustvuje, mada mi to nismo ni planirali. Sve u svemu, i ja bih voljela da se javi neko ko je zaista i iskoristio tu mogućnost, da nam kaze kako je.

(odgovor članu NARI)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.10.2018 10:22:58   
vortex RR
Drage zene, 
Ima li novijih iskustava? Zanima me procedura za Gak u Sarajevu, mada su sva iskustva dobrodosla bez obzira na bolnicu

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 493
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *