|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 18:02:14   
poetesa
i moj muž nikako ne voli gledati porođaje na Tv-u, to me malo zabrinjava jer smo se već dogovorila  DA IDE samnom ali nadam se da se neće predomisliti user posted image  Znam da mu to nije najdraže jer je podosta osjetljiv ali učinit će to radi mene. 

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 19:33:38   
jagodicabobica
Dok sam ostala u drugom stanju moj muz je bio presretan i rekao da zeli biti i na samom porodu.
Ja sam se malo protivila jer nezelim da me gleda kako se patim i kako sam iscrpljena itd da mu se nebih zgadilo.
Moja poznanica ima jedno dijete i htijela bih jos ali muz koji je bio na tom porodu nezeli da mu se draga opet pati..
Na kraju sam popustila jer sam vidjela da to silno zeli i da je malo sebicno od mene da mu to uskratim, pa sta bude...

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 19:38:15   
Amela V.
Ja kad sam bila trudna, nisam imala ama bas nikakvu zelju da MM bude prisutan, ali kako se porod blizio, promjenila sam misljenje. Bio je cijelo vrijeme sa mnom. Mene su smjestili u bolnicu dan prije predvidjenog termina i idukovali su mi porod.
Vjerujte mi da mi je MM bio veeeeelika podrska cijelo vrijeme, a najvise mi je pomogao kad je trebalo tiskati.
I drugo dijete kad budem trebala roditi ako Bog da, planiramo biti zajedno na porodu

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 21:31:44   
anitaMO
izgleda svi muški nekakvi osjetljivi.a ko oni bi trebali biti jaki.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 21:40:24   
larina
moj je bio na sva tri poroda,kad bi trebalo cetvrti ne bi mi trebala ni babica,ni doktorica,jer se ustelio ha,ha...mogao bi me on poroditiuser posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 22:05:53   
ena23
.Očito je da smo skroz dva različita tipa žena.
IZVORNA PORUKA: andji




E tu se slazem s tobom user posted image Ja tebe nikako da razumijem u potpunosti, a ni ti mene sigurno user posted image


user posted image user posted image user posted image za razlicita misljenja bez napadanja...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.4.2009 9:13:22   
delly
ovdje je normalno da bude muz uz zenu na porodu ,ja necu nikad skuzit bolnice koje NEDAJU da muz tu sudjeluje PA HALLO NIJE DJETE ZENA SAMA PRAVILA??????? to mi je tolika glupost majko moja user posted image

moj m je odavno rekao da zeli biti samnom u svakome trenutku i da mi pomogne ,i ovako mi uvijek pomaze ,i rekao je da zeli ,da nema te sanse da bi to propustio pa kako god bilouser posted image

a da je rekao da nezeli ili da cu mu se zgadit jojjj mislim da bi mu vrat okrenula nekoliko puta,,,cak i ostavila..
jer to je jako ruzno za reci !!!

sudjelovat ce i na porodu i sva tri dana biti s nama  u bolnici (dobit cemo svoju sobu s dva kreveta i mjesto za bebu :)

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.4.2009 9:30:16   
cicana
Imali neka iskusna mama koja je rodila na KC u Sarajevu, a da joj je muz prisustovao porodu. I ako ima voljela bih da mi napise kako to ide. Unaprijed hvalauser posted image !



_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.4.2009 15:58:14   
Modesty
Ja bih iskreno volila kada bi moj muz bio sa mnom na porodu, to bi mi puno znacilo. Prvo mislim da bi mi bio izuzetna podrska i potpora, a drugo sestre i doktori bi se vjerovatno ljubaznije ponasali. Medjutim, moj muz je kukavica po tom pitanju. Kaze da nema snage da me gleda kako se patim i da ne bi mogao izdrzati moje suze. Jedne prilike kada sam bila u bolnici zbog neke sitne operacije, moj muz se onesvijestio kada me je ugledao kako onako blijeda lezim dok me iznose iz operacione. Moram napomenuti da nije slabic, u zivotu se nagledao svakakvih grozota, ali kaze da je situacija potpuno drugacija kada smo u pitanju ja ili nas sin.

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Prisustvo oceva na porodima
30.4.2009 19:41:05   
beni29
Meni je muz bio prisutan na obadva poroda i nikada se to nije ni dovelo u pîtanje. Za prvi j bio jako radoznao da vidi kako se to sve odvija i naravno bio mi je od velik pomoci a on je i prvi uzeo bebu u narucje iako je poslije bi na mojim grudimaa za drugi je skoro pa bio zakasnio jer je otisao kuci da jede a Eliottu se zurilo da izadje. Bio mi je od velike pomoci iako sam ja imala lagane porode. Ovdje je sasvim normalno da ocevi prisustvuju porodima cak i carskom rezu i rijetko koji to propusti.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Prisustvo oceva na porodima
30.4.2009 20:51:26   
pipun
Licno ne zelim supruga pri samom porodu i uopste ne razumijem sta imam ja ili on od toga da prisustvuje samom cinu poroda koji u nasim idilicnim bolnicama traje famoznih 5 minuta koliko im treba da ti nasjednu na stomak, da te isjeku ili vakumom izvuku dijete, jer Boze moj zatrpani su bujicom nataliteta pa ne mogu uloziti vise vremena u sam izgon. user posted image

Ono sto po meni je daleko potrebnije..je njegovo prisustvo do samog odlaska u salu, kad sam maltene bespomocna u sobi u koju babica ili doktor zalaze tako ''cesto'' kao da je zarazena kugom, kad mi treba oslonac da odem na wc, prodjem kroz bolove, da mi doda vode, maramicu, da me pridrzi, da umjesto mene pozove ili bilo sta drugo..ehh da to mi treba i to mi je trebalo, a u samoj sali..tu smo najvise ja i moje dijete i iskreno tu mi nije ni trebao niti bi ga htjela i zaista smatram da sam cin poroda i izgona djeteta nije za muskarce s kojima dijelimo bracnu postelju i intimnosti.  Ja kao zena, neke stvarim smatram svojom svetom intimnoscu koju ne zelim dijeliti  s njim, jedna od njih je to.
Naravno moje licno misljenje user posted image

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Prisustvo oceva na porodima
30.4.2009 20:55:38   
andji
.tu smo najvise ja i moje dijete i iskreno tu mi nije ni trebao niti bi ga htjela i zaista smatram da sam cin poroda i izgona djeteta nije za muskarce s kojima dijelimo bracnu postelju i intimnosti. Ja kao zena, neke stvarim smatram svojom svetom intimnoscu koju ne zelim dijeliti s njim, jedna od njih je to.
Naravno moje licno misljenje user posted image


user posted image user posted image user posted image i moje!


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Prisustvo oceva na porodima
1.5.2009 1:06:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pipun

Licno ne zelim supruga pri samom porodu i uopste ne razumijem sta imam ja ili on od toga da prisustvuje samom cinu poroda koji u nasim idilicnim bolnicama traje famoznih 5 minuta koliko im treba da ti nasjednu na stomak, da te isjeku ili vakumom izvuku dijete, jer Boze moj zatrpani su bujicom nataliteta pa ne mogu uloziti vise vremena u sam izgon. user posted image

Ono sto po meni je daleko potrebnije..je njegovo prisustvo do samog odlaska u salu, kad sam maltene bespomocna u sobi u koju babica ili doktor zalaze tako ''cesto'' kao da je zarazena kugom, kad mi treba oslonac da odem na wc, prodjem kroz bolove, da mi doda vode, maramicu, da me pridrzi, da umjesto mene pozove ili bilo sta drugo..ehh da to mi treba i to mi je trebalo, a u samoj sali..tu smo najvise ja i moje dijete i iskreno tu mi nije ni trebao niti bi ga htjela i zaista smatram da sam cin poroda i izgona djeteta nije za muskarce s kojima dijelimo bracnu postelju i intimnosti.  Ja kao zena, neke stvarim smatram svojom svetom intimnoscu koju ne zelim dijeliti  s njim, jedna od njih je to.
Naravno moje licno misljenje user posted image





E ovo kao da sam ja pisala user posted image . Slažem se s tobom od riječi do riječi.

(odgovor članu pipun)
  Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.5.2009 13:59:06   
demented
Ja iskreno nisam htjela da mm prisustvuje porodu baš zbog toga što smatram da je to moja intimnost i da on ne treba da bude tu i da me gleda takvu. Ipak smatrala sam sebičnim da mu uskratim da prisustvuje rođenju naše cure pa sam odluku prepustila njemu. Nakon dugog razmišljanja odlučio je da će prisustvovati. Sada kada je sve prošlo bolje nego što smo mislili ni malo se ne kajemo zbog togauser posted image user posted image

_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Prisustvo oceva na porodima
6.5.2009 21:05:57   
NANICA
Mm nije bio samnom na prvom porodu ali na drugom jeste i opet bih ponovila drugi porod. Istina, kako rece nasa rodica babica "niko se ni za koga ne moze poroditi" ali psihicka potpora puno znaci.
To je moje misljenje a postujem i ona druga user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.5.2009 11:37:26   
mirelamedin
moj muz je bio samnom cijelo vrijeme dok se nisam porodila.

bila sam u bolnici cijelu noc i po danu do 13.55 kad sam rodila prelijepu djevojcicu.

on me je ohrabrivao i neznam kako bih uspjela sve ono bez njega.

jeste da je kad su mi dali epiduralnu i on zaplakao kad je vidio mene da placem i da nemogu da izdrzim bolove vise.

a ja kad sam vidjela njega da place bilo mi ga zao, u tom trenu sam mislila samo kako je njemu, nemoze mi pomoci a gleda kako se mucim. jer on bi mi sigurno pomogao da je nekako mogao,ali i jeste, bio je tu!

mada kada sam rodila morala sam na operaciju da mi zasiju sve jer sam i ispucala i rezana a njemu su dali bebu da se upoznaje s njom dok mene nije bilo. da nije bilo njega beba bi bila tamo negdje sama.

i danas mi on prica kako mu je bilo drago kad je vidio glavicu da je izasla. opet kad bi se poradjala htjela bih da bude samnom... ipak mi je bilo lakse da imam nekoga svoga sa sobomuser posted image

hvala mom muzicu

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.5.2009 0:49:16   
Marina939
Onog dana kad sam mu rekla da sam trudna sam je izrazio zelju da bude prisutan na porodu. U pocetku mi se ta ideja i nije svidjela ali kako vrijeme odmice i ne mislim da je tako losa. Narocito nakon sto sam procitala iskustva drugih clanica. user posted image user posted image

(odgovor članu mirelamedin)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.5.2009 1:12:27   
Hanady RR
kad smo se zabvaljali maštali smo kad ja budem rađala našu djecu prisustvovat će porodu al kad sam zatrudnila mislila sam da to baš i nije najpametnije tako da nismo o tome ni razgovarali više nakon moje skromne kontatacije u 2 mjesecu trudnoće da ja nebih voljela da me gleda kako se porođam. međutim tu noć kad su krenuli trudovi bio j sa mnom i dr puzić ga uveo u salu bez prethodne papirologije. Vjerujte mi da sam onoga trenutka kada sam bila n stolu bila presretna što je tu toliko mi je značilo da je uz mene. Nije me bilo strah bola samo nisam bila sigurna dali ću ja to uspjeti a on je bio taj koji mi je ulijevao sigurnost i vjerovao u mene do zadnjeg napona. Moj prvi porod bio je prirodan i ostao mi je u najboljem sjećanju, drugu bebu sam rodila carskim rezom morala sam iz medicinskih razloga, najteže mi je palo što smo ostali razdvojeni za vrijeme mog poroda i ležanja u bolnici, a i njemu. Nije mogao vidjeti bebu ja sma izgledala grozno nakon oeracije i moj dolazak do ulaznih vrata nije bio dovoljan da osjetim bliskost sa MM. Najteži dan u životu mi je bio kada su me povukli u salu da me carski porode, mislila sam da će mi srce pući što neću btiti budan da vdidim bebu kad je izvade iz mene i što mi je jedina utjeha puna sla meni ''nepoznatih'' lica koja me tješe a moj mm sjedi vani i čeka. ja nakon narkoze nisam ni njega vidjela a on danas kaže da je bolje bilo prisustvovati porodu nego me ispratiti u operacisku salu i nakon toga me vidjeti u hodniku dok me vraćaju u sobu.

Svima preporučujem da pokušaju dovesti svoj donos sa mm da bude uz njih na porodu, to iskustvo je neponovljivo i daje vam bliskost i razumjevanje koje se rjetko doživljava od mm.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Marina939)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.5.2009 11:09:38   
gvendolina
Od samog pocetka trudnoce mm je izrazio zelju da prisustvuje,ali ja nisam nesto bila za to.Do kraja trudnoce promijenila sam misljenje.Danas se Bogu zahvaljujem zbog toga,jer mi je porod dugo trajao nisam se otvarala.Kada su mi prikljucili indukciju i probili vodenjak,smjestili su me u posebnu salu i pustili su mm unutra.Isprva su se bolovi lako podnosili,mm me drzao za ruku,setali smo po sali.Kasnije su bolovi postajali sve jaci,javio mi se nagon za tiskanjem,ali posto je beba bila visoko rekli su da ne tiskam vec da predisem.A to je trajalo oko 3-4 sata,sto je strasno bolno i tesko.Da mi nije bilo mm ja ne znam kako bi sve to izdrzala.Ja sam mm bacala po onoj sali od bolova.Pola stvari se i ne sjecam,bila sam kao u transu.Vecinu vremena bili smo sami(zakacilo nas je vrijeme pred praznike,nigdje doktora user posted image ) sestra bi samo dolazila da mi radi CTG, a sve ostalo smo sami mm i ja predeverali.Ja sam samo mislila na price sa vjezbica,da se ne derem i stedim snagu za glavno.MM me molio da se dreknem samo da dodju da nas obidju
Tako sam ja par puta vrisnula iz sve snage,dodje dr.pregleda me kaze neka jos.
Kada su napokon rekli da mogu tiskati,meni svanulo.Ali i tada nas ostavljaju same,ja da sama tiskam.MM me drzao za ruke kvasio gazu,koju sam sisala,dehidrirala sam od napora.
Napokon sam i ja dosla na red da me porode.Zovnuli su neku krupnu sestricu koja mi se par puta navalila na stomak,zamalo mi glava nije eksplodirala,ali ja nisam glasa pustila.MM me cvrsto drzao za ruke.Napokon se rodio nas mali misic i uslijedio je blazeni osmijeh na nasim licimauser posted image
Posto su me rezali slijedilo je i sivanje MM je i tada bio uz mene,drzao me z a obje ruke,a ja sam zubima zagrizla njegov rukav.Iako su mi dali anesteziju bilo je jako bolno, suze su mi tekle i vritala sam kroz zube.
Jako traumaticno iskustvo s poroda,koje se zaboravi cim ugledas svoj mali zivot.Ali ne znam kako bi sve to izdrzala da mi nije bilo mm.Zahvaljujem se Bogu sto ga imam i volim ga najvise na svijetu.
Nakon ovog iskustva nas odnos se jos vise produbio i ojacao.Stoga svima vama zelim da vasi muzevi budu uz vas u ovim teskim ali i slatkim trenucima.
Sretno svim porodiljama i zelim im lagan porod


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.5.2009 11:11:44   
nikita
Voljela bi da MM bude na porodu aBd ali mislim da on to ne bi mogao podnijet, malo je gadljiv, i mislim da ne bi podnijeo...vidjet cemo jos !

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Prisustvo oceva na porodima
5.6.2009 7:35:33   
sweet BaBy
MM je jos dok smo se zabavljali rekao da ce aBd kad budem user posted image ici samnom na porodjaj. I ne bi volio to propustiti. Iskreno meni je bilo jako drago kada je to rekao. Danas sam usla u 8. mjesec i on jedva ceka aBd august. I uci zajedno samnom tehniku disanjauser posted image
Moje misljenje je da bi svaki muskarac trebao prisustvovati porodjaju, jer kao sto je neko rekao "mnogo je lakse u dvoje". Nisam ga sama ni pravilauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Prisustvo oceva na porodima
5.6.2009 14:17:48   
bubuli
mm se boji krvi i gadi mu se i inace mu je zlo od bolnice jer je imao operaciju na nezgodnom mjestu a rana je zarastala godinu dana tako da se nakusao svega i svacega...
reko je da on to nemoze i da to nije za njega...
s obzirom da znam kako izgleda porod jer sam gledala svojim ocima iskreno nebih da me vidi u tom stanju...
osim toga licno smatram da je nase stanovnistvo poprilicno zdravstveno neobrazovano za takve stvari....
desava se da muzevima pozlije,pa imaju vise posla oko njih nego oko zene,pa ima agresivnih ljudi koji kazu aaaa sta joj to radite ma svasta...
mislim da treba potpuna reorganizacija tog dijela zdravstva da bi se lijepo sprovelo u djelo...
kursevi za majke i oceve skupa,upoznat ih sa odjelom,radjaonom,ma sa svim da nenabrajam pa stvoriti uslove ...mislim zasebne radjaone sa jednim krevetom i bla bla...
moj muz ce mene cekati ispred vrata sto je sigurno sigurno...


_____________________________



(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Prisustvo oceva na porodima
5.6.2009 20:57:03   
larina
mm je sva tri puta bio uz mene,2 puta normalno a 1 na carski rez drzao me za ruku ,a ja na carskom sam bila svjesna svega i  znala sam sve sta mi rade,rezu,stavljaju ruke u stomak,jer je to bila pola narkoza-tako da sam odma vidjela svoju bebicu.a dva normalna poroda jos lakse sam prosla,brzo,bez rezanja,bez sivanja,odma mogla hodati ,sjediti.user posted image puno mi je znacilo sto je mm bio pored mene i sto smo to zajedno prosli

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Prisustvo oceva na porodima
5.6.2009 21:03:18   
dojbinica
kada sam se prvi put porađala moj mm, nije bio sa mnom, ali akobogda, ako sada zatrudnim, što oboje jako želimo i trudimo se već dvije godine, rekao je da će da bude sa mnom

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 18:37:30   
meme27
IZVORNA PORUKA: Suncica*

Zao mi je Lejla to nisam rekla niti izmislila ja..najpoznatiji svetki psiholozi su to rekli..dakle ja se potpuno slazem s njima..sem toga ne smuci im se zenin polni organ, nego sve ono na sta oni nisu pripremljeni..meni je mozda normalno da vidim mnogo krvi, jer je gledam svakog meseca, ali njima bas i nije najprijatniji prizor..uredu je da muskarac bude dobar otac, da kupa, presvlaci i hrani svoju bebu, ali dolazak na porodjaj je neprihvatljiv..mozda jesam malo konzervativna, ali ne mogu sebi pomoci..



ma lzene drage moj je meni sjedio vise glave i nije nis vidio znaci moze sigurno doci prisustovati a ne mora vala gledati dole niko ne drzi pusku i ne pretimu smrcu
a i da vidi pa sta psiholozi bas pretjeruju mislim da je muskarac sve zaboravi kada mu beba dodze na svijet
 
 
 

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *