|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 19:35:21   
aazra
Ja se cesto naljutim kada neko namece nesto drugima...
Ako se necijim muzevima to "gadi" njihov problem, moj muz je bio prisutan na porodu i za mene je to nesto naljepse kada sam ga u svim onim bolovima vidjela kako nosa dijete po sali..user posted image
Da ne govorim koliko mi je pomogao jer nisam slusala doktora kada je rekao da "predisem napon" zahvaljujuci mm sam to uspjelauser posted image .
Mozda se neko cudi muzevima koji prisustvuju porodjaju, ali on kaze da se cudi onima koji bi to propustili.
I da ne duzim vasa stvar ako vi ili vasi muzevi to ne zelite.
Ali ima nas ciji je muz prisustvovao rodjenju svog djeteta i danas o tome govori i prisjeca se kao jednog predivnog iskustva kojeg ni drugi, ni bilo koji iduci put ne bi propustio nikad!

< Poruku je uredio aazra -- 7.6.2009 19:36:25 >


_____________________________








(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 21:05:42   
larina
jeste azra bas tako,i ja svog kad sam vidjela kako kupa bebu prvi put i kako je svojoj djecici prerezao pupak i mene tusirao onakvu poslije carskog i evo nisam mu se zgadila jos osjetim vise da me voliuser posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 21:28:39   
teta berta
Ma na sljedećem će moj doći sa mnom makar ga morala puškom tjeratuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 21:34:07   
dady
Ja aBd trebam da se porodim za koji dan,i moj drgi mužić je rekao da će prisustvovati porodu,i mislim da bi trebao svaki!
Jer u svakom slučaju žena je sigurnija i hrabrija kad nije sama...





(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 21:39:01   
meme27
IZVORNA PORUKA: teta berta

Ma na sljedećem će moj doći sa mnom makar ga morala puškom tjeratuser posted image user posted image user posted image user posted image



e tako je potpisujem!!!!!!!!!!!!!user posted image

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 21:41:35   
meme27
e na ovom krvavom balkanu se vrlo lako zarati
user posted image

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 21:48:23   
dinciii
mislim da je to individualna stvar,hoce li otac prisustvovati ili ne.meni da mm nije bilo ja ne znam kako bi izasla na kraj,bila sam u porodjajnoj sobi 34 sata gotovo i da nije bilo mm bila bi sama jer su babice samo navracala da vide jel sve ok,i smatram da je to na neki nacin njegova duznost da bude sa mnom.a sto se tice poroda nemora nista vidjet jer ti moze sjesti pored tvoje glave i vala nista ne vidi.ja sam na kraju imala carski gdje su mi dali epiduralnu i bila sam svjesna i posto nisam mogla uzet bebu u narucje prvi je bio mm koji je uzeo bebu i to je divno iskustvo i za njega i za mene.ma kakvi psiholozi nemaju oni pojma user posted image user posted image user posted image user posted image sta je taj dozivljaj i niko ne zna dok ga ne dozivi.Tako da bi svima preporucila koji imaju zelju i mogucnost neka prisustvuje porodu...




_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 22:00:58   
mirnac
Nisam citala prethodne stranice, ali mi je strasno bezveze bilo u porodilistu kad bih spomenula da je mm prisustvovao, svi su se divili. Strasno, mi moramo, a oni kad samo udju u salu od toga ispadne podvig. To sto sam ja prirodno rodila dvije curice, to je ok, a to sto je on prisustvovao je wau!!!
Ali ipak sam mu zahvalna. Tokom cijele trudnoce ja sam govorila kako bih voljela da prisustvuje ali nisam nista forsirala, a on je govorio kako bi mogao gledati 300 poroda, ali ne i svoju zenu. Prije nego sto cu ja preci na sto u porodjajnu salu on mi salje poruku, samo reci ako zelis da i ja udjem...pa naravno da zelim. Ne znam sta bi se desilo da nije prisustvovao, jer prva beba nije odmah zaplakala, ja sam vristala 'ne place, ne place', kaze babica place ti je ne cujes, ja sam pogledala u njega, naravno sumnjajuci u njene rijeci, i njegov izraz lica je bio kao sve je uredu, a ja sam se morala nastaviti napinjati. Da mi on nije klimnuo i tako me ubijedio da je ok, pretpostavljam da bih ja nastavila paniciti. Tek sam poslije par mjeseci sjetila se da ga pitam je li mi lagao, kaze da jeste, jer to i jeste bila njegova uloga.


(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 23:01:30   
mynxlee
mm je prisustvovao porodu iz razloga sto ja ne znam njemacki. jako mi je znacilo njegovo prisustvo. osjecala sam se sigurnom i nisam se niceg plasila. on je zamisljao da ce biti paravan ispred njega i da nece nista vidjeti, medjutim paravana nije bilo i vidio je svaki detalj. kaze da mu je zeludac bio u grlu. bio je priseban, prerezao je pupcanu vrpcu, zajedno smo docekali naseg andjela, zajedno culi njegov plac, zajedno vidjeli njegov prvi pogled, sve zajedno kao sto smo ga zajedno i stvorili. ja sam za to da ocevi prisustvuju samo ako oni to zele, tj. ako mogu podnijeti.
on je bio prisutan kad mi je bilo najlakse, tj. na samom porodu, a kad mi je bilo najteze, kad sam se previjala od bolova bila je moja zaova i nikad joj necu moci to zaboraviti. njeno milovanje, kvasenje cela, pogled koji govori puno... znam reci da je ona Ivana zajedno sa mnom rodila. njoj je bilo lose tada iako je zena, tj. cura. mislim da joj poslije tih prizora i mog urlikanja nece pasti na pamet poroditi se.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.6.2009 23:51:25   
mama75
IZVORNA PORUKA: pipun


Ono sto po meni je daleko potrebnije..je njegovo prisustvo do samog odlaska u salu, kad sam maltene bespomocna u sobi u koju babica ili doktor zalaze tako ''cesto'' kao da je zarazena kugom, kad mi treba oslonac da odem na wc, prodjem kroz bolove, da mi doda vode, maramicu, da me pridrzi, da umjesto mene pozove ili bilo sta drugo..ehh da to mi treba i to mi je trebalo, a u samoj sali..


E SLAZEM SE U POTPUNOSTI S OVIM... Ja sam cijelo poslijepodne i noc imala grozne bolove, muz naravno svo vrijeme bio ispred porodilista, pustili ga par puta da me malo obidje. Navece ga ja poslala da ide kuci, makar on da spava kad vec ja ne mogu. I onda me ujutro stavili u salu i kao: muz je ispred, on bi da prisustvuje porodu pa... E tada mi vise zaista nije trebao!!! A sve ono prije toga i poslije, ne znam jel me vise bolio porodjaj ili to sto sam sama

(odgovor članu pipun)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.6.2009 0:09:18   
nikita
moj je meni rekao da ce jos razmisliti user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.6.2009 10:26:17   
Junior
super je da je muz uz zenu, ali ako joj jos on nece prisjesti na muku user posted image , vec je ohrabriti i biti joj podrska...sve je to ipak individualno...moj dragi kaze da zeli da prisustvuje, pa cemo vidjeti koje koristi od toga user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.6.2009 11:48:50   
palčica
 još nisam ni trudna, al čitam sve postove , tako da znam što me aBd čeka....user posted image  ja sam svog dragog jednom iz zezancije pitala bi li bio sa mnom na porodu i on je rekao ako ja hoću da hoće. Ali kad ja njega vidim sada kako umre od brige kada je meni prvi danuser posted image  pa me boli sve i ležim u krevetu......kako nosa čaja,ljekova, kuha ručak i sve ostalo.... mislim da bi babice i doktor imali više posla oko njega nego mene. user posted image user posted image user posted image   voljela bi da bude samnom u predrađaoni, dok traju bolovi i ostalo ali na samom porodu.... poštedit ću ga toga.. a i sebe još jedno brige...user posted image user posted image

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.6.2009 13:01:31   
poetesa
u sumnjam da može biti u predrađaoni, jer kako ovdje žene pišu - baš tamo ih ne puštaju! A kako i bi doduše, kad je kod nas po dvedeset žena u sobi user posted image

(odgovor članu palčica)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.6.2009 15:09:07   
abh
moj muz je bio na porodu i to samo radi mene. ali sada kad je sve proslo uvijek govori da mu je to nesto najljepse sto mu se dogodilo. ako je porod normalan onda si ti u sali za porod max 10 minuta, nije toliko strasno koliko se misli.

_____________________________

Omar, 13.12.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=236

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.6.2009 21:13:40   
mamma mumi
moj suprug je prisustovao porodu, i, sam se izjasnio da zeli. Posto sam radjena na carski rez i u totalnoj anestezij , muz je sve slikao i naravno prvi uzeo bebu, a ja sam zahvaljujuci njegovim slikama kasnije uzivala i osjecala sam kao da sam bila budna. Smatram da je stvar dogovora izmedju partnera da li ili ne muz treba da prisustvuje porodu, ali je po meni to normalno da zajedno budemo u porodu kao i u trudnoci.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Prisustvo oceva na porodima
9.6.2009 9:26:57   
Tity
Mm je čitavu trudnoću govorio kako on to ne može, kako nije sposoban i bla, bla, ali kad je došlo do poroda iako mi je u svim onim mukama malo i smetao, na kraju ne znam šta bi da njega nije bilo.
Neka svaki muž bude uz svoju ženu, pa ako ništa nek vidi kako se ona pati u bolovima, sigurna sam da će je malo više cijeniti.
A i sad kad ga pitam kako ti je bilo, on sav ponosan kaže kako mu je to bilo nešto najljepše u životu, a i sigurna sam da je to iskustvo koje se pamti. Neko po dobrom neko po lošem...
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.9.2009 0:31:30   
my_little_baby
ja sam prevrtljiva po pitanju toga ..evo dok citam ove vase  poruke ..i ja bih da bude samnom..mada mislim da u travnickoj bolnici ne dozvoljavaju(mozda neko zna zasigurno da li daju)....inace nije prije prisustvovao....nedavno je spomenuo mogu li i ja ici...a ja sam bila zapanjena da uopste predlaze jer mi nije djelovao poput nekog ko bi rado bio u radjaoni ....rekla sam ma nema potrebe ,a mislim da i ne daju..al nekako vagam..da kazem ne bi voljela niposto ,lagala bi ..da kazem da zelim cijelim srcem da bude uz men opet bi slagala..elem bice da ne znam ni ja sta bi...:)user posted image

(odgovor članu Tity)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.9.2009 0:56:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

moj suprug je prisustovao porodu, i, sam se izjasnio da zeli. Posto sam radjena na carski rez i u totalnoj anestezij , muz je sve slikao i naravno prvi uzeo bebu, a ja sam zahvaljujuci njegovim slikama kasnije uzivala i osjecala sam kao da sam bila budna. Smatram da je stvar dogovora izmedju partnera da li ili ne muz treba da prisustvuje porodu, ali je po meni to normalno da zajedno budemo u porodu kao i u trudnoci.


ma drugo je prisustvovati porodu na carski a drugo kad radjaš prirodno
To su dvije nespojive stvari za ženu e sad je ok da on u oba slučaju među prvim vidi bebu
A kad tebe uhvate bolovi pa se cijepaš od istih a muž pored tebe se gubi i nezna kako ti pomoći, gleda te na ogromnim mukama to je nešto drugo
Dal je ženi lakše???
Kako je mužu?
ja lično voljela bi roditi negdje u samoći, prisustvo muža bi mi mislim smetalo
ma što reče my_little_baby ko bi  znao šta ja hoću

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.9.2009 0:57:31   
veeseelaa
ops neznam otkud anoniman, ja sam pisala post gornji

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.9.2009 11:10:39   
leona81
ja nisam htjela da prisustvuje ali on insistira na tome od samog pocetka i meni se sve vise ta ideja svidja...barem znam da je neko moj uz mene i cim ga pogledam bit ce mi lakse:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.9.2009 11:20:12   
dady
Upravo pročitah svoj post dok sam bila trudna!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
MM je prisustvovao porodu,i to mi je bilo super!Trajalo sve ukupno 10 minuta,on prvi vidio bebenu,ja se osječala nekako sigurnije!!! I danas puno više cijeni ženu općenito,kad je sve vidjeo!!!I nije pao u nesvjest!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image BRAVO ZA KENU!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio dady -- 10.9.2009 11:22:49 >


_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.9.2009 13:22:28   
Nadja08
meni/nama je bio jako lijep osjecaj da smo nasu bebicu docekali i ugledali zajedno. to se ni s kim ne moze ni dozivjeti nego sa suprugom. toplo preporucujem svakome. za mene je to bilo jedno od najljepsih iskustava. ako je dozvoljeno, ne razumijem zasto ga iskljucivati iz tog iskustva. pa i on to dijete iscekuje zeljno. osim naravno, ako to ne zeli.

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.9.2009 15:49:05   
Junior
Ja sam rodila prije 12 dana i moj muz je bio sa mnom od pocetka do kraja...to je najljepse sto nam se desilo u zivotu, i tako nas je zblizilo na jedan poseban nacin...a, da ne pricam koliko mi je pomogao, to je cudo jedno...on mi je, slobodno mogu re3ci, olaksao za 50 po sto...u radjaoni sam cula samo njegov glas kako me bodri...svaka  mu cast, trebalo je ipak sve ono vidjeti...hehehhe..na kraju pogledam ga, a on u faci zut ko limun, place od srece, zagleda bebicu...hehehehehehe...blago nase malo...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.9.2009 22:28:43   
Noor
Dok sam bila trudna nisam bas bila za to da MM prisustvuje porodu, medjutim kako se termin blizio promijenila sam misljenje i on je bio uz mene u sali. Malo jeste bezveze sto muz ne moze biti s tobom prije vec ga uvedu samo kad te stave na sto, jer zenama koje imaju jake bolove sigurno bi oslonac dobro dosao jer si u toj situaciji oslonjena samo na zene iz sobe koje su u istoj situaciji i nisu ti od neke pomoci.. Puno mi je znacilo sto je bio uz mene i aBd kad bude druga bebica opet ce. I njemu je to bilo super iskustvo jer je u svojoj glavi zamisljao ko zna sta, a sad drugacije gleda na to. I nasuprot mnogim teroijama da muskarac nakon takvog iskustva drugacije gleda na zenu, nama je bas to iskustvo ucvrstilo odnos, cini mi se da sad puno vise postujem i volim MM, kao i on mene. Jos jedna stvar je dobra kod prisustva na porodu, mada jako, jako nelogicna. Npr. ocevi koji prisustvuju porodu odmah vide svoju bebicu dok oni koji ne prisustvuju to iskustvo dozive tek kad zena izlazi iz bolnice (barem je u Opcoj tako). Ima li gluplje situacije? To mi je i malo nehumano. Otac se prvi put sa svojim djetetom srece i upoznaje na onom hodniku pred 50 ljudi koji samo gledaju u njega i cekaju njegovu reakciju. Kad vec puste oca u salu i obuku ga u one haljine, onda bi ga vala mogli isto tako odvesti i pokazati mu bebicu i postediti ga neugodnog osjecaja dok stoji  na hodniku sa onim glupim cvijecem i ceka svoju dragu i malu user posted image .

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *