|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 11:10:31   
andji
Da je reko da nece da prisustvuje zato sto bi mu se zgadila do sada bi bili razvedeni.... izvini andji, nista protiv tebe i tovg muza, ali stvarno svaka ti cast kada si sve mogla sama podnijeti, u neku ruku ti se i divim....


Ništa draga..ja ovo doživljavam kao komplimentuser posted image user posted image nemam ja patnju od toga da uz sve moram imati mužauser posted image user posted image ja sam još davno naučila biti samostalna u svakom smislu,pa tako i kad je porod bio upitanju!Muž meni služi za druge stvari,koje mene čine sretnom....a u onakvim bolovima od dripa ne vjerujem ni da bi ga pogledala(i da je bio tu)!


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 11:55:11   
ena23
Ponavljam, stvarno ti se divim, ako u toj situaciji nisi bila uvrijedjena...

neko je vec spomenuo gore, ne radi se tu o fizickom bolu, nego bi se ja psihicki osjecala zapostavljeno, napustena, ostavljena na milost i nemilost babica i doktora... msilim da je radjane djeteta najvazniji trenutak u zivotu, ne samo zene nego i covjeka, i bas zato sto spaja sve emocije, i bol i tugu i neizmjernu srecu, ocekivla bih da je moj muz dovoljno musko da ima hrabrosti izdrzati sve sa mnom zajedno, zbog mene i zbog nase bebe...

pa kako bi da, ne dao bog, ostanem invalid za trideset godina... i on me mora prati i njegovati, hocul mu se tad zgaditi? hoce li me tad ostaviti na cjedilu kada ne mognem sama o sebi da se brinem, zato sto sam mu se zgadila? Bi li me ostavio za durgu, zdravu? Iskreno, ja bih se to pitala da sam na tvom mjestu... ja znam da ja njega ne bih ostavila, da bi ga njegovala i bila uz njega, da bi ga prala i kupala, a isto to ocekujem od njega...
Lahko je biti tu jedno za drugo kada je lijepo i veselo, a sta ce biti kada je ruzno i tesko?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 12:02:22   
HanaBana
Moj mm je jako osjetljiv na krv i jednostavno ne podnosi bolnice jer odmah pada u nesvjest. Obzirom da je moj porod bio ugivireni CR nismo ni pricali na tu temu ali sma se sokirala kada sma ga vidjela da zajedno sa med sestrom gura moj krevet u salu i pita dr moze li on biti u sali za vrijeme op. Ipak ostao je ispred sale. Ipak je prevaladao svoj strah i bio spreman biti uz mene bez obzira na sve. Inace on Hanu drzi na vakcinama i kada joj vade krv iako je taj strah zaisto jako prisutan - dovolkjno je reci da mi je kolegica bila u bolnici i isli smo joj u posjetu. Obzirom da je pacijentica pored nje imala fiksatore u nozi on kada je pogledao jako me uhvatio za ruku i samo rekao ja izlazim nije mi dobro. Ponosna sam na svoga mm jer je dokazao da bi za mene prevladao sve strahove!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 12:18:11   
anitaMO
kod nas još ne puštaju muževe na porod,a i da je bio ne znam gdje bi stao pored 3 doktora ,3 sestre i babice.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 12:38:23   
sanja.sa
ja sam se porodila u Sloveniji i tamo dozvoljavaju da muz bude sa tobom od pocetka do kraja, i moj je bio samnomuser posted image .
koliko sam citala kod nas dozvoljavaju da muz udje na kraju, to mi je bezveze. meni je vise znacilo njegovo prisustvo onih 10 sati trudova kada mi je donosio vodu, masirao ledja, pricao samnom da mi vrijeme brze prodje... a ne samo zadnjih pola sata-sat kada i onako vise ne znas kako se zovesuser posted image


_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 12:46:45   
leli§

IZVORNA PORUKA: manuela

On je 2 leksurina popio kad me ostavio u bolnici,otišao prati auto 2x u toku istog dana u istu auto praonu,ma prolupo taj dan skrozuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ne bi mi takav baš bio od pomoćiuser posted image user posted image user posted image user posted image



tvoj suprug je pio sredstva za smirenje, i prao auta... ja nesto ne mogu ni da zamislim sta bi sa mojim bilo da nije samnomuser posted image ?!? ja kad sam otkrila da me nesto boli sa lijeve strane (ispostavilo se da je cista na jajniku) dragi i ja isli kod ginekologa zajedno...kao sad se sjecam ja ulazim u ordinaciju, od nekakve nervoze se sva tresem na meni kosulja drhti, i on mi lagahno dotaknu rame i kaze nemoj se bojati, ja kad sam u njega pogledala mislim da mu je trebalo secera i vode... dusa draga... poslije je morao turu odspavatiuser posted image

a sto se tice poroda...samo mi je rekao da kad ako Bog da dodje do toga skratim nokte i da jezik ne moram skracivati da se slobodno derem i psujem niko me ne razumijeuser posted image user posted image user posted image user posted image a onda je rekao da ce se "ubiti" ko zemljauser posted image user posted image user posted image ali od toga nece biti nista, niko ziv od njegovih drugova ne pijeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 12:56:31   
andji
IZVORNA PORUKA: ena23

Ponavljam, stvarno ti se divim, ako u toj situaciji nisi bila uvrijedjena...

neko je vec spomenuo gore, ne radi se tu o fizickom bolu, nego bi se ja psihicki osjecala zapostavljeno, napustena, ostavljena na milost i nemilost babica i doktora... msilim da je radjane djeteta najvazniji trenutak u zivotu, ne samo zene nego i covjeka, i bas zato sto spaja sve emocije, i bol i tugu i neizmjernu srecu, ocekivla bih da je moj muz dovoljno musko da ima hrabrosti izdrzati sve sa mnom zajedno, zbog mene i zbog nase bebe...

pa kako bi da, ne dao bog, ostanem invalid za trideset godina... i on me mora prati i njegovati, hocul mu se tad zgaditi? hoce li me tad ostaviti na cjedilu kada ne mognem sama o sebi da se brinem, zato sto sam mu se zgadila? Bi li me ostavio za durgu, zdravu? Iskreno, ja bih se to pitala da sam na tvom mjestu... ja znam da ja njega ne bih ostavila, da bi ga njegovala i bila uz njega, da bi ga prala i kupala, a isto to ocekujem od njega...
Lahko je biti tu jedno za drugo kada je lijepo i veselo, a sta ce biti kada je ruzno i tesko?


Kažem da ne patim od toga da imam pažnju muža 24 sata i tako i ostaje!A o tome šta bi bilo,kad bi bilo....ne želim da razmišljam,suviše sam jaka da bi dozvolila da me iko vidi slabu,pa čak i ako je upitanju rodjenje mog djeteta(našeg djeteta).Meni su neke stvari samo ženske,i ne vidim razlog da uplićem jaču stranu u to.I ja to nikako ne vezujem sa svim tim sa čim si ti draga.Očito je da smo skroz dva različita tipa žena.I to treba poštovati...ono što je uvreda za tebe vidiš da je meni ponos na samu sebe!Različita gledanja na stvari i dešavanja!Ja sam ponosna na svog muža,ali na neke druge stvari koje su meni bitne...a tebi vjerovatno ništa ne znače!Opet vidiš da su upitanju različiti prioritetiuser posted image


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 12:59:32   
andji
I moram napomenuti da sam imala izvrstan tretman u bolnici,jer me porodio moj doktor,kojem sam ja išla privatno u ordinaciju i vodila čitavu trudnoću.A išla sam mu,odnosno porodio me je,jer sam mu plaćala sve to veoma dobro!A plaćala sam mu jer je novac obezbijedio moj suprug!Opet kažem različiti su nam prioritetiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 13:01:10   
Okarica
MM je toliko želio da prisustvuje porođaju da je jednom bio samnom na vježbicama, kada je bilo organizovano da dođu i muževi. Iako sam mislila da će me nervirati i bila protivnik njegovog pristustva na porodu, mnogo mi je pomogao i bio velika podrška. Iskoristio je sve što je naučio na vježbicama i dosta mi je olakšao porođaj. Jako je ponosan što je prisustvovao rođenju svoje kćerkice.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 13:05:29   
lotos
ja licno ne zelim da moj muz bude tu kad se budem poradzala..

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 15:24:46   
scarlett
Ja sam oduvijek imala želju da moj suprug prisustvuje, čak i prije nego sam ga imala, to mi se nekako uvijek podrazumijevalo kao neka vrsta bliskosti - kada čovjek i takve trenutke podijeli.
Zaista bih bila razočarana da moj suprug ne želi prisustvovati ( meni je to prioritet, jer ja ipak nisam baš jaka u takvim situacijama kao andji, čak nekad mislim da više ne bih znala živjet bez supruga, kao da sam se rodila s njim user posted image ).
Međutim, kada gledamo na tv neke operacije, porod (na nationalnoj geografiji)  i sl., on ili neće da gleda ili me zamoli da prebacim kanal.
Znam od ranije da mu je nelagodno kad je u bolnici i sl., jer je još kao dječak bio više puta tamo, pa nema baš lijepa iskustva.
Ali još uvijek govori da će prisustvovati porodu.
Ja sam ipak odlučila, da ako na njemu pred porod primijetim nelagodu i strah od krvi, reći ću mu da ne prisustvuje, jer ne želim da to radi u takvoj situaciji. Inače je muškarac u svakom smislu i ne bih sebi mogla zamisliti boljeg supruga.
Ne znam šta život nosi, ali nekad mislim da poslije njega ( u nekom ne daj Bože slučaju) nijedan drugi muškarac meni ne bi bio dovoljno dobar. Tako da u ovom slučaju zaista ne bih forsirala da prisustvuje. Imam razumijevanja za to. Bitno mi je da znam da bi on želio.

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 15:31:42   
teta berta
zajedno smo napravili bebicu - ajmo sad biti hrabri pa je zajedno i dočekati!!! to je moje mišljenje - imala sam carski, ali da je bio prirodan porod muž bi bio sa mnom.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 15:36:47   
scarlett
Ma i kod mene će najvjerovatnije biti carski, ali sam nešto načula da i sada mogu prisustvovati i u tom slučaju, a ni ja se sama još nisam odlučila da li želim da mi to rade uz potpunu anesteziju ili lokalnu. ( Vjerovatno za to postoje pravilniji nazivi).
Nisam se još uvijek duboko pozabavila ovom temom i čitala taj pdf - malo me strah da se opterećujem, "tek" sam u 25 sedmici.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 15:44:24   
Schecherlemica
Pozz svima!
Ja sam za varijantu da je u dvoje ipak lakse.
Trudna sam tek sest sedmica ali smo se vec usaglasili da cemo zajedno i kroz to proci,pa kako bude.
Njegova podrska mi u svemu neizmjerno mnogo znaci,a i prilicno me razmazio,tako da nije bilo dileme,idemo zajedno docekati nasu bebicu aBd... :-)


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 15:57:00   
remzy
ja sam rodila troje prekrasne djecice,ali NE u prisustvu muza!!!
svaka trudnoca je imala razgovor o tome ,medutim kako bi se blizio termin poroda to bi se sve rijede spominjalo!!user posted image
sjecam se kad sam otisla na prvi porod ,da je MM sjedio citavo vrijeme u cekaoni ,i kad mu je sestra rekla da ide kuci ,pa da ce mu javiti ,on se s njom posvadao i svasta joj se nagovorio!!!user posted image a i bio je BAS van sebe!!!,pa mozda je i bolje sto sam bila sama na porodima!!!,A inace nesmije do zubara da ode ,a kamoli da prisustvuje porodu!!!user posted image user posted image user posted image


ali svaka cast onim muzevima koji su prisutni porodu svoje supruge i najboljeg i najljepseg poklona koji u zivotu moze da dobije-BEBE!!!user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 15:57:20   
haidy
Moj muzek je trebao da bude sa mnom na porodu, ali na zalost nije bilo slobodnih salauser posted image Zapravo na Kosevu ima samo jedna sala, u kojoj ima jedan samo sto i ona je bila zauzeta, neka zena se satima na vakum poradjalauser posted image . a naravno nece ga pustiti u salu gdje se jos dvije zene poradjaju. sad mi je na neki nacin drago sto nije bio, ako se vec ja patim ne mora i on, a i ja sam takva osoba, da je on bio tu, samo bih se razmazila i mozda ne bih bila tako hrabrauser posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 16:03:04   
dinciii
ja sam od pocetka htjela da mm bude sa mnom a on je sve govorio joj nemoj da ja budem tu itd...kad je dosao taj momentat kad su me ostavili u bolnici u pitali me ko ce sa vama ici muz je rekao da ce on,imali smo sobu nas dvoje sami i bio je sa mnom 34 sata koje sam ja provela u trudovima i na kraju je isao sa mnom u i salu gdje sam rodila carski,kraj mene je sjedio i pricao sa mnom da ne budem previse opterecena sta sada rade tj,kako vade bebu...

zahvalna sam mu na tome,jer ne znam kako bi bez njega podnjela gotovo 2 dana sa bolovima.i sad mm kaze kako je i on rodio curicu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 16:03:39   
scarlett
izgleda da smo mi žene ( govorim u globalu) ipak malo hrabrije kada je krv u pitanju

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 16:05:42   
scarlett
moj komentar se odnosio na remzy

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 16:14:21   
remzy
scarlett
pa mislim da si nazalost u pravu!!!!jer evo ja sam bas danas vodila sina da radi nalaze ,i sinoc se dogovarala sa muzem da ga on vodi ,a on me pogleda i rece mi "pa ,bona ,kako cu ,pa to je vadenje krvi...",aman isto da sam ga slala na streljanje!!!user posted image

_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 16:23:35   
andji
i rece mi "pa ,bona ,kako cu ,pa to je vadenje krvi...",aman isto da sam ga slala na streljanje!!!user posted image



DA,da...e baš ovako,žene su definitivno jači  pol u mnogim situacijama!Za ne povjerovati,ali tako je!Ja i nemam živaca ubjedjivat se sa njima tako oko nečega,prihvatim se posla...a ti jarane onda se pokaži u nekim drugim stvarima!


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 16:23:47   
scarlett
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ovo se mi malo šalimo na njihov račun, ipak gore ima i onih koji su prisustvovali i svaka im čast.
Ja sam se samo malo iznenadila kad vidim koliko ih ima da se boje.
Ipak, nek su oni nama živi i zdravi, ovako se malo možemo našaliti i na njihov račun.
A izdržat ćemo mi sve, prošle su žene u prošlosti i gore.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 16:28:40   
belmac
prvo dvoje djece sam rodila bez prisustva muža, jer  u to vrijeme nije bila praksa da muževi prisustvuju porodima. s trečom bebarom imala sam želju da bude sa mnom.u startu nije bio baš oduševljen. kada sam mu rekla da bi mi to puno značilo počeo je da razmišlja o toj ideji. imala sam sreću da je porod tekao super, za poželjeti. mm je cijelo vrijeme bio samnom. masirao mi leđa, čuvao za ruku...došao je sam trenutak poroda.puno mi je značilo to što je bio uz mene, držao me za ruku i bio moralna podrška. kada je sve bilo gotovo, pogledala sam ga. oči su mu bile pune suza. kasnije mi je priznao da je to bilo jedno od najvrijednijih iskustava u njegovom životu.rekao mi je da to nikada ne bi propustio. posebno vam moram reći da je veza koja se razvila između nas posebna. naravno i do sada smo bili super, ali ono je ipak nešto posebno. vjeruj te mi!

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 16:37:31   
scarlett
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 16:39:07   
emma.L
Mi smo zajedno išli to odraditi. Suprug je mogao sam odlučiti želi li prisustvovati, ali je znao da bi mi puno značilo da bude tu. I zaista mi jeste značilo puno, a on je sada oduševljen i hoće ponovo user posted image . Jedino je problem što ne dozvoljavaju prisustvo cijelo vrijeme, nego samo na samom činu poroda, a tada sam već mogla i sama. Mislim da bi mi bilo puno lakše podnijeti onaj drip i cijeli dan trudova da je mogao biti tu i masirati mi leđa. Ali je vrijedilo vidjeti ga kako je uzeo Emu čim su je umotali user posted image  i donio mi je.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *