|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 48 49 [50]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
17.9.2018 10:09:50   
Valerie
Dobro jutro,

ne znam na kojoj temi da postavim ovo pitanje, pa ću pokušati dobiti odgovor ovdje. Ne bih da ulazim u polemiku za i protiv vakcina, ni zasto da, ni zašto ne, samo me zanima da li je neko od roditelja koji ne vakcinišu djecu dobio poziv od inspektorata da se izjasni oko vakcinisanja. Ako je neko dobio poziv i bio na tom razgovoru molim da mi odgovori kako razgovor izgleda, a ako nemate to iskustvo, onda ništa, hvala , LP

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1226
   RE: vakcine da-ne?
17.9.2018 12:19:07   
Visnja RR
Odustala sam od zadnje revakcinacije MMR Moja kćerka sada ima 10 
Nismo imali nikakav poziv/razgovor
Kada je sistematski u školi svaki put nas pokušaju nagovoriti ali ostajem pri svojoj odluci
Znam nisam ti pomogla jer vjerovatno misliš na kompletan program vakcinacije (?)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 1227
   RE: vakcine da-ne?
17.9.2018 18:45:09   
Valerie
Ove godine su u domovima zdravlja uveli da prilikom izdavanja ljekarskog uvjerenja roditelj potpise da odbija vakcinaciju. Tek onda daju uvjerenje. S tim papirom koji ste potpisali salju prijavu inspekciji, nisam sigurna kojoj, sanitarnoj valjda, i inspektori pozivaju pismeno roditelje na izjasnjavanje. Navodno od toga zavisi da li ce podnijeti prekrsajnu prijavu. Kazne su od 100 do 2000 KM. Citala sam o tome jedino u Doboju, da to bude kao edukativni razgovor nakon kojeg se neki roditelji izjasne da nece nikako, neki da prolongiraju iz nekih svojih razloga a neki da pristaju. Par roditelja je prekrsajno kaznjeno sa tom minimalnom kaznom od 100 KM. I nista, opet djeca nisu vakcinisana. Zeljela bih da procitam iskustva roditelja sa takvih razgovora iz Sarajeva.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1228
   RE: vakcine da-ne?
18.9.2018 6:54:25   
manuela RR
Imam par prijateljica koje odlucno ne vakcinisu djecu...Od rodjenja djeca nisu primila niti jednu vakcinu pa ni onu u bolnici sto se daje odmah po rodjenju....Samo su potpisali izjavu da odbijaju i to je to...Bez problema djeca idu u vrtic,starije i u skoli i nikad ih niko nije zvao..
Moj slucaj je da sam starijeg sina odlucila da ne vakcinisem MMR....Ustvari nije isao na revakcinaciju zato sto je imao groznu reakciju sa 13 mj kad je dobio redovnu...U skolu kad je krenuo razredna je dobila spisak djece koja su djelomicno vakcinisana i mi smo dobili poziv da se javimo...Ja otisla sa djetetom ispricala sta i kako se desilo i pedijatrica mi rekla da ne radimo revakcinaciju...I to je to...Al inace sve druge vakcine je redovno isprimao...

< Poruku je uredio manuela RR -- 18.9.2018 6:56:55 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 1229
   RE: vakcine da-ne?
18.9.2018 13:26:11   
ijaa
Bas ovih dana mi je ta tema glavna. Vakcinacija! I bas me zanima kako biste vi postupili! Kcerka je rodjena u bosni primala je sve redovno do 6 mj....i onda je bila prava buka oko MMR mi smo je dugooo prolongirali...u medjuvremenu smo se preslili u Njemacku i oko 3 godine je primila vakcine koje smo dole izbjegavali...znam da poslije toga dijete je bilo stalno bolesno do tad ni temperature nije dobila! Nejse ja predpostavljam da je to ne mora da znaci! Sad sam dobila drugo dijete! U bolnici ne vakcinisu djecu dobije se samo K vitamin oralno jedna doza druga doza na prvoj kontroli kod pedijatra. ...i na toj kontroli mi dali neke prirucnike o vakcinaciji i dali termin sad ovog mjeseca i receno mi ukoliko odlucimo da ne vakcinisemo dovoljno je da nazovem i otkazem termin! Znaci kako biste vi postupili? Na volju mi je .....ja nisam pametna iskreno...ako pristanemo onda ide redovno vakcinisanje 

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1230
   RE: vakcine da-ne?
14.1.2019 10:55:40   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: ijaa

Bas ovih dana mi je ta tema glavna. Vakcinacija! I bas me zanima kako biste vi postupili! Kcerka je rodjena u bosni primala je sve redovno do 6 mj....i onda je bila prava buka oko MMR mi smo je dugooo prolongirali...u medjuvremenu smo se preslili u Njemacku i oko 3 godine je primila vakcine koje smo dole izbjegavali...znam da poslije toga dijete je bilo stalno bolesno do tad ni temperature nije dobila! Nejse ja predpostavljam da je to ne mora da znaci! Sad sam dobila drugo dijete! U bolnici ne vakcinisu djecu dobije se samo K vitamin oralno jedna doza druga doza na prvoj kontroli kod pedijatra. ...i na toj kontroli mi dali neke prirucnike o vakcinaciji i dali termin sad ovog mjeseca i receno mi ukoliko odlucimo da ne vakcinisemo dovoljno je da nazovem i otkazem termin! Znaci kako biste vi postupili? Na volju mi je .....ja nisam pametna iskreno...ako pristanemo onda ide redovno vakcinisanje 


Draga Ijaa, sta si odlucila za drzgo dijete? I kako je imunitet sada prvom?

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 1231
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 48 49 [50]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 48 49 [50]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *