|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus ???
31.3.2010 16:44:21   
Husic10

IZVORNA PORUKA: jasmin

Vjeruj Dida i meni je tesko shvatiti taj postupak,sta to moze biti toliko veliko da se unisti jedan tek zaceti zivot.Meni je to isto kao kad ubijes rodjeno vlastito dijete,samo sto ovo u utrobi ne moze nikako da se brani.
Razumijem da ljudi planiraju porodicu,ali nikako ne razumijem da abortira jer se plasi za materijalno stanje tog djeteta.Sve mi znamo da nafaku ne dajemo mi nego Bog.Mi samo uzimamo uzroke.Neko moze pomisliti kako,ja sam ta koja radim i doprinosim dolasku nafake?!Zapitajmo se na trenutak sta bi bilo da izgubimo vid,ko bi onda izdrzavao to dijete,ili pak da izgubimo obje ruke?!Ne kazem da sad treba sjesti,prekriziti ruke i nista ne raditi,naprotiv,ja sam za to da se uzmu svi moguci uzroci stizanja opskrbe,nego hocu istaci da nismo mi te koje dajemo nafaku.Nas Stvoritelj nas je opskrbio svim onim sto pomaze stjecanju nafake i nase je da se trudimo,pa i ako se desi nezeljena trudnoca,da smo ubjedjene da ce to dijete imati svoju nafaku od Onoga koji ga je stvorio u nasoj utrobi.Cinjenica samog razvijanja u utrobi majke,bez bilo kakve nase pomoci dovoljan je znak da Neko stalno brine o tom nejakom bicu.
Kaže Uzvišeni: " Mi smo, zaista, čovjeka od biti zemlje stvorili, zatim ga kao kap sjemena na sigurno mjesto stavili (maternica), pa onda kap sjemena ugruškom učinili, zatim od ugruška grudu mesa stvorili, pa od grude mesa kosti napravili, a onda kosti mesom zaodjenuli, i poslije ga kao, drugo (živo) stvorenje oživljujemo, pa neka je Uzvišen Allah, najljepši Stvoritelj." (Prijevod značenja - El-Mu'minun, 12 - 14.
Prenosi se od Ebu Abdurrahmana, Abdullaha ibn Mes'uda, neka je Allah zadovoljan njim, da je rekao: "Pričao nam je Allahov Poslanik, s.a.v.s., a on istinu govori i istina mu kao objava dolazi: Uistinu se svako od vas, u utrobi svoje majke, oblikuje četrdeset dana kao kap sjemena, zatim biva kao ugrušak isto toliko, zatim biva kao gruda mesa isto toliko, a zatim mu se pošalje melek pa mu udahne dušu i propišu mu se četiri stvari: propiše mu se nafaka, koliko će živjeti (edžel), kakva će djela raditi i da li će biti sretan ili nesretan. Tako mi Onoga pored kojeg drugog boga nema, neko od vas će raditi djela stanovnika Dženneta sve dok između njega i Dženneta ne bude koliko je lakat, ali će ga preteći ono što je propisano, pa će raditi djela stanovnika vatre i ući će u nju. I neko od vas će raditi djela stanovnika vatre, sve dok između njega i vatre ne ostane koliko je lakat, ali će ga preteći ono što mu je propisano, pa će raditi djela stanovnika Dženneta i ući u njega". (Buharija)



Potpuno se slazem s tobom, jako fino si to napisala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Abortus
31.3.2010 18:22:49   
Husic10
aicha pile slazem se s tobom , to je zaista veliki grijeh ubiti nevino djete...a znas sta Allah uzviseni kaze
" Ko ubije jedan zivot kao da je ubio citavo covjecanstvo" zato kazem svako ce odgovarati za svoja djela pa i te zene sto su to pocinile, neka im Allah swt sudi samo to kazem nije to nasa stvar...nikad ne znas sta sve narodu prolazi kroz glavu, samo ti polahko i smireno , nemoj mi se sikirati oko toga...pusti nek radi kome sta volja. Ja znam da je ne bih imala snage to ucinit.....

A dati ce Allah swt pa ces nam i ti roditi cetvero odjednom . user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Abortus
31.3.2010 18:30:02   
ivana st
Razumijem kako  trudilice gledaju na abortus jer sam i sama jedna od njih, ali kako sam već pisala ne treba osuđivat nikoga jer to nije na nama.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Abortus
31.3.2010 18:36:18   
jasmin
Svakako da je trudilicama jako tesko shvatiti cin abortusa,svakom razumnom covjeku je takodjer mnogo tesko da to shvati...medjutim,moramo lagano obuzdati osjecaje.Ne smijemo odobravati tako groznu stvar,moramo osuditi cin,ali ne smijemo presuditi nekome ko jos ima sanse da se pokaje za to gnusno djelo i da mu Allah primi pokajanje :).
Allah,dž.š., kaže u prevodu znacenja:
"... I pokajte se Allahu svi, o vjernici, da bi ste bili spašeni!" (En-Nur, 31)
"I zatražite oprost od svoga Gospodara, zatim mu se vratite! (pokajte se)" (Hud,3)
"O vjernici, iskreno se pokajte Allahu..." (Et-Tahrim,8)
Ebu-Musa el-Eš ari, r.a., pripovijeda da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi we selem, rekao: "Zaista, Allah dž. š., drži Svoju ruku ispruženom tokom cijele noći, primajući pokajanja onih koji su danju griješili, a danju pruža ruku, primajući pokajanja onih koji su noću griješili, sve dok sunce ne izađe sa zapada (kao jedan od predznaka kraja ovoga svijeta)." - (Muslim)
Necemo doviti protiv tih zena i necemo im zeljeti lose,nego cemo doviti za njih,tj,da se pokaju iskreno za to svoje djelo.
Ebu Seid el-Hudri, r.a., prenosi da je Allahov Poslanik sallallahu alejhi we selem, rekao: "Davno prije vas, bio je jedan čovjek koji je ubio 99 osoba, pa je upitao za najučenijeg čovjeka na svijetu, te su ga uputili na jednog rahiba (isposnika). On ode do spomenutog rahiba i kaže mu da je ubio 99 osoba, pa ga onda upita, ima li za njega oprosta kod Allaha, dž.š. Na to mu rahib reče da za njega nema oprosta. Čovjek se na to podiže i ubi i rahiba i napuni stotinu ubijenih.
Zatim je ponovo upitao za najučenijeg čovjeka na svijetu, pa ga uputiše na jednog učenjaka, kome je on ispričao da je ubio 100 osoba, a zatim ga upitao ima li za njega takvog tevbe? Učenjak mu na to reče: Svakako. Ko te sprečava da učiniš tevbu? Idi u tu i tu zemlju, u njoj stanuju ljudi koji iskreno Allahu robuju, pa im se i ti pridruži u njihovom robovanju, i nipošto se ne vraćaj u svoju sredinu, jer je ona pokvarena.
Čovjek se uputi ka toj zemlji, ali ga negdje na pola puta zadesi smrt. Oko njega nastade spor između meleka milosti i meleka kazne. Meleci milosti rekoše: On je došao kao pokajnik od grijeha i srcem svojim okrenut prema Allahu!
Meleki kazne rekoše: "On nikada nije učinio ni jedno dobro djelo!" Tada melecima stiže jedan drugi melek, u ljudskom liku, koga oni uzeše za sudiju da im presudi. Melek-sudija im reče: "Izmjerite rastojanje između jednog i drugog mjesta, pa kojem od njih bude bliži, njemu i pripada." Meleki izmjeriše rastojanje i ustanoviše da je bliži zemlji kojoj je bio krenuo, te ga uzeše meleki milosti."
U Buharijinom rivajetu, stoji: "Bio je bliži zemlji dobra samo za jedan pedalj, te je zbog toga postao njen." A u sljedećem od Buharijinih rivajeta stoji: "Pa je Allah džš naredio zemlji dobra da se približi a zemlji grijeha da se udalji; zatim je naredio melecima da izmjere rastojanje i zmeđu njih. Meleki to uradiše i nađoše da je bliži zemlji dobra samo za jedan pedalj, te mu Allah džš oprosti njegove grijehe." A u jedno rivajetu se kaže da se on umirući pokušao približiti zamlji dobra, tako što se posljenjom snagom nageo prema zemlji dobra, te je to bio uzrok da je bio bliži. - (Muttefekun alejhi)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Abortus
31.3.2010 18:44:55   
aicha
Allah te nagradio jasmin, upravu si i drugim clanicamauser posted image

Ali ne znam da li razumijete kako je kada ja visim na temama npr vantjelesna oplodnja, vanmatericna trudnoca, spontani pobacaj i sa svakom od njih ponovo prozivljavam sve...pratim sad snowrose i lamamu(koja je dozivjela skoro identicno kao ja pa sada ide na vantjelesnu) sta ce se sa njima desiti, molim Boga da im uspije. Srce me boli sto riba nije uspjela i onda naletim na ovu temu pa malo frustracije ispustimuser posted image ...morala sam skroz otici off da se smirim pa da sad ponovo dodjem, zaista je tesko bez emocija gledati na to...sorry ako sam nekoga uvrijedila

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Abortus
31.3.2010 18:45:13   
Husic10
Jasmin nam to sve fino objasni, Allah te nagradio zaista ti zavidim...

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Abortus
31.3.2010 18:48:23   
Mirkica
meni je tesko ovu temu vidjeti a kamoli nedao BOg opravadavati ovaj cin 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Abortus
31.3.2010 18:56:08   
škorpija
Poznajem mnogo žena kojima je abortus kontracepcijska metoda i imale su po 5-6 abortusauser posted image . ja to ne razumijem i nikad neću razumjetiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Abortus
31.3.2010 18:59:33   
Emica_sa
Ja ne kontam ovdje inace na forumu ne smijes reci nista,odmah budes napadnut.Abortus jeste nesto strasno,i neodgovorno,ali isto tako to je privatna stvar i svako ima pravo da radi ono sto hoce u zivotu,pa i to.Nisam protiv toga,nekada je i bolje kad se otkrije da se plod ne razvija ili da ima neki sindrom,ne vidim svrhu onda radanja take dijece jer patis i sebe i njega,a to je zaista velika zrtva jer sam kroz svoj posao vidala puno nepokretne dijece,psihicki zaostale,pa cak i jako agresivne dijece,koja nista ne znaju,jadnici nisu oni krivi ali to je nesto zaista cudno i ne treba nikome suditi za to niti ga kleti kao doticna osoba jer Bog sve vidi i tu je da ocijeni koliko ko moze i da li je pogrijesio ili nije,a suvisno je raspravljati,a zalosno osudivati...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Abortus
31.3.2010 19:10:09   
Lalana
Emice, ne bude niko napadnut, ali ja mislim da je ova tema i odobravanje istog, veoma nepozeljna na forumu ili podforumu zatrudnjivanje, ubjedjena sam da boli i smeta svakoj trudilici.
A da ne pricam sada o tome da li podrzavam ili ne, znam mnogo slucajeva kada su rekli da nije sa plodom u redu, a kasnije se rodi zdravo dijete kao dren, sto nas narod kaze.
Ma vjerujte, ne treba mi nijedan video, niti da me iko ubjedjuje sta znaci prekinuti zapoceti zivotuser posted image
Svi imaju pravo na misljenje, ali to je za mene zaista grozan cin, na stranu sto je veliki grijeh, o tome se vec pisalo.user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Abortus
31.3.2010 19:12:57   
Mirkica
a ne kontam ovdje inace na forumu ne smijes reci nista,odmah budes napadnut.Abortus jeste nesto strasno,i neodgovorno,ali isto tako to je privatna stvar i svako ima pravo da radi ono sto hoce u zivotu,pa i to.Nisam protiv toga,nekada je i bolje kad se otkrije da se plod ne razvija ili da ima neki sindrom,ne vidim svrhu onda radanja take dijece jer patis i sebe i njega,a to je zaista velika zrtva jer sam kroz svoj posao vidala puno nepokretne dijece,psihicki zaostale,pa cak i jako agresivne dijece,koja nista ne znaju,jadnici nisu oni krivi ali to je nesto zaista cudno i ne treba nikome suditi za to niti ga kleti kao doticna osoba jer Bog sve vidi i tu je da ocijeni koliko ko moze i da li je pogrijesio ili nije,a suvisno je raspravljati,a zalosno osudivati...


to je nesto drugo , nisam citala sta su drugi pisalai ali jasmatram da je ovo sto ti pises nesto sasvim drugo od npr. hajde da se ocistim netreba mi vise dijece bas ovo sto pise Skorpija takvo sto je jako los cin .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Abortus
31.3.2010 19:14:23   
anidla
ne daj mi Boze da to ikad osjetim....daj Boze da svaka trudilica uskoro ugleda user posted image user posted image i da sve bude uredu....

osobe koje rade abortus sto rece skorpia jer im to sluzi kao kontracepcija user posted image user posted image user posted image to je katastrofa, a sve zene koje moraju uraditi abortus jer su bebe sa deformitetima user posted image user posted image user posted image user posted image jako mi ih je zao....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Abortus
31.3.2010 19:22:12   
aicha
nedavno mi jedna poznanica prica da je imala "spontani"...hajde ja se rastuzila

kaze "pila sam jake lijekove i nisam znala da sam trudna, kad sam saznala isla sam kod ginekologa i ona mi je rekla da ti lijekovi ne bi trebali imati efekta na plod ali da odem kore na Kliniku da ispitam, otisla sam medjutim ja sam prva koja sam pila te lijekove i nisu imali podataka. Da se ne bi javila deformacija ja sam se odlucila da se ocistim"
user posted image

ja sam zanijemila, bukvalno..ostala sam bez teksta, ukocila se, nisam znala sta da joj kazem

i ona to naziva spontanim i eto kako nije imala izborauser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Abortus
31.3.2010 19:24:10   
aicha
p.s. pozadina price je sto ta zena ima vec dvoje djece i nije planirala to trece kojeg je ubila

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Abortus
31.3.2010 19:27:06   
sara.at
eh niko nicije sudbine nezna zalosno je to, ja kad osjetim svoju mrvicu gdje mi skace po stomaku i onda mi proleti kroz glavu nedo Bog da mi je ko iscupa pa rukama svojim bi ga zadavilauser posted image
ja znam ono u starinska vremena ljudi samo odrade svoj posao a zene ostajale trudne pa su same pokusavale da pobace il abortuse radile po 5-6x, nasa komsinica sad je stara nene je srbkinja a udana za muslimana i ostala je tad trudna sa njim ona se naginjala na policu od prozora i stiskala stomak pa se cak jednom i bacila niz stepenice da pobaci al nije htjela musimansko djete roditi al eto Bog joj opet dao da to djete sve to prezivi....
ja znam kako sam se ja osjecala poslije kiretaze da to moze razumijeti samo majka kad izgubi djete, nisam se vise osjecala kao zena vec kao prazan panj user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Abortus
31.3.2010 19:31:07   
leona81
IZVORNA PORUKA: anidla

ne daj mi Boze da to ikad osjetim....daj Boze da svaka trudilica uskoro ugleda user posted image user posted image i da sve bude uredu....

osobe koje rade abortus sto rece skorpia jer im to sluzi kao kontracepcija user posted image user posted image user posted image to je katastrofa, a sve zene koje moraju uraditi abortus jer su bebe sa deformitetima user posted image user posted image user posted image user posted image jako mi ih je zao....



potpisujem, ja licno to nikad ne bi uradila, i da sam bila studentica i da me otac djeteta ostavio, i da nemam posla, i da nemam nista, i da se razvodim i da imam 5 malih beba pored ma nema sanse... znam da uvijek ima neko ko bi me podrzao u odgajanju malog bica, moji roditelji, sestra, brat ili neko od prijatelja...nikad ga ne bi dala ni na usvajanje, nesto sto sam tako dugo nosila i sto je dio mene, nema sanse...tako sam razmisljala prije a tako razmisljam i sad nakon sto sam dobila svoju curicu...samo sto su sad osjecaji jaci jer znam kako mi je bilo od prvog do posljednjeg dana...i kako se osjecam kad mi sve ladje potonu a moj andjeo se nasmijesi i ja shvatim da mi nista nije bitno na svijetu osim nje...i mm koji je srecom, moja srodna dusa:) zahvaljujem dragom Bogu sto mi je dao ovo sto imam, i od sveg srca zelim da ovo osjeti svaka zena...ljubim vas


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Abortus
31.3.2010 19:32:43   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Mirkica

a ne kontam ovdje inace na forumu ne smijes reci nista,odmah budes napadnut.Abortus jeste nesto strasno,i neodgovorno,ali isto tako to je privatna stvar i svako ima pravo da radi ono sto hoce u zivotu,pa i to.Nisam protiv toga,nekada je i bolje kad se otkrije da se plod ne razvija ili da ima neki sindrom,ne vidim svrhu onda radanja take dijece jer patis i sebe i njega,a to je zaista velika zrtva jer sam kroz svoj posao vidala puno nepokretne dijece,psihicki zaostale,pa cak i jako agresivne dijece,koja nista ne znaju,jadnici nisu oni krivi ali to je nesto zaista cudno i ne treba nikome suditi za to niti ga kleti kao doticna osoba jer Bog sve vidi i tu je da ocijeni koliko ko moze i da li je pogrijesio ili nije,a suvisno je raspravljati,a zalosno osudivati...


to je nesto drugo , nisam citala sta su drugi pisalai ali jasmatram da je ovo sto ti pises nesto sasvim drugo od npr. hajde da se ocistim netreba mi vise dijece bas ovo sto pise Skorpija takvo sto je jako los cin .



Sve to stoji znam i takvih slucajeva,ali opet cudno je to dosta poznajem zenu koja ima 3 dijece i prije 2 mjeseca je abortirala iz razloga sto vise niti moze fizicki zbog posla niti finasijski podnijeti jos jedno dijete,kaze pazili se ali eto ocigledno ne dovoljno dobro,i ja razumijem jer znam kako zive i da bi to tesko podnijela.Razumijem i trudilice,kako je to sama pomisao da neko ne zeli dijete,i rijesava ga se,a s druge strane neko se tako ocajno trudi,ali na svijetu ima svega i nazalost to je zivot.Evo sada moj slucaj imam bebu od 5 mijeseci,kontracecpciju ne podnosim imam strasne glavobolje,muz ne zeli da cuje za kondom,tako da je rijesenje apstinencija user posted image jer da ostanem trudna ne znam sta bi ali iskreno ne bi ga mogla roditi jer imam milion malih razloga

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Abortus
31.3.2010 19:38:21   
aicha
IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: anidla

ne daj mi Boze da to ikad osjetim....daj Boze da svaka trudilica uskoro ugleda user posted image user posted image i da sve bude uredu....

osobe koje rade abortus sto rece skorpia jer im to sluzi kao kontracepcija user posted image user posted image user posted image to je katastrofa, a sve zene koje moraju uraditi abortus jer su bebe sa deformitetima user posted image user posted image user posted image user posted image jako mi ih je zao....



potpisujem, ja licno to nikad ne bi uradila, i da sam bila studentica i da me otac djeteta ostavio, i da nemam posla, i da nemam nista, i da se razvodim i da imam 5 malih beba pored ma nema sanse... znam da uvijek ima neko ko bi me podrzao u odgajanju malog bica, moji roditelji, sestra, brat ili neko od prijatelja...nikad ga ne bi dala ni na usvajanje, nesto sto sam tako dugo nosila i sto je dio mene, nema sanse...tako sam razmisljala prije a tako razmisljam i sad nakon sto sam dobila svoju curicu...samo sto su sad osjecaji jaci jer znam kako mi je bilo od prvog do posljednjeg dana...i kako se osjecam kad mi sve ladje potonu a moj andjeo se nasmijesi i ja shvatim da mi nista nije bitno na svijetu osim nje...i mm koji je srecom, moja srodna dusa:) zahvaljujem dragom Bogu sto mi je dao ovo sto imam, i od sveg srca zelim da ovo osjeti svaka zena...ljubim vas



upravo tako

ali ne, danasnje zene radije ubiju dijete nego da ga dadnu na usvajanje(nekome ko bi jedva cekao to malo bice) ili nekome da ih pomogne

ma ja lakse je ubiti to malo bespomocno stvorenje nego ga dati ili ga sa mukom podizati

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Abortus
31.3.2010 19:58:30   
jasmin
Meni je jako bolna cinjenica da se neko usudi ubiti vlastito dijete bez opravdanog razloga,a jedini valjano opravdan razlog je kad je u pitanju zivot majke,a ja bih i tada tesko donijela odluku abortusa.Ne mogu da shvatim da mi je lakse ubiti dijete nego koristiti kondom 10 minuta???!!!Drage moje curice,moramo zrelo razmisljati.Sjesti i razgovarati s partnerom,poduzeti sve moguce da se ne desi nezeljena trudnoca u datom trenutku,ali nikako bas nikako se ne smijemo igrati s necijim zivotom.Pitam se bih li ubila ova moja dva zlata zbog toga sto mi plata nije dovoljna?Isto mi je ubiti njih ili ako se desi trece koje nisam planirala,samo sto ovo trece ne bi imalo snage da se brani i odupre tom zlocinu.Cure moje,zivot daje Uzviseni Stvoritelj i On savrseno dobro zna sta je dobro za nas,makar nam se to ne svidjalo.On stvara kako zeli i daje On daje nafaku.Ti ultrazvukom prognozirani deformiteti mogu biti cista laz i ne treba ubiti to bice `zeleci mu dobro`.Nek zivi kako i koliko mu je propisano.Ali ja necu dozvoliti da krvavih ruku stanem pred njegovog Stvoritelja na Sudnjem danu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Abortus
31.3.2010 20:05:26   
sara.at

IZVORNA PORUKA: jasmin

Cure moje,zivot daje Uzviseni Stvoritelj i On savrseno dobro zna sta je dobro za nas,makar nam se to ne svidjalo.On stvara kako zeli i daje On daje nafaku.Ti ultrazvukom prognozirani deformiteti mogu biti cista laz i ne treba ubiti to bice `zeleci mu dobro`.Nek zivi kako i koliko mu je propisano.Ali ja necu dozvoliti da krvavih ruku stanem pred njegovog Stvoritelja na Sudnjem danu.


ja sam vec negdje napisala pricu moje rodice koja je zbog 4D ultrazvuka ubila svoje djete jer je po tom ultrazvuku imalo deformacije i tumor a poslije se obdukcijom utvrdilo da je plod bio zdrav a ultrazvuk netocan... ja sam tad mislila da ce ona poludjeti user posted image user posted image zato sam protiv 4D ultrazvuka pretraga na svake neke bolesti bice sta mi dragi Bog odredi ja to promjeniti nemogu. Ja se sad uhvatim kako gladim stomak i govorim "ma neda mama nikome" a jos ni svijetlost ovog svijeta vidjelo nije a ako Bog da hoceuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Abortus
31.3.2010 20:29:13   
jasmin
Stvarno je tvojoj rodici trebalo puno snage,a bogami i da ostane pri razumu.
Akobogda rodice se zivo i zdravo.Da ti ga Bog cuva i podari mu svaki hajr na oba svijeta,da bude svijetlost tebi i tvom muzu kroz cijeli zivot.user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Abortus
31.3.2010 22:00:57   
vjestica
ja sam dugo bila trudilica i sad sam hB trudnjača
ne mogu da ulazim u ovu tematiku, jer samo žene koje su to prošle znaju kako je (pa bilo da su imale spontani, namjerni zbog deformiteta ili nekih svojih razloga) pa ja tu ne mogu polemisati (isto kao što ne može neka koja je zatrudnila bez problema, razumjeti trudilicu koja to pokušava godinama)
ono što je meni ovdje zasmetalo su 2 stvari
1. slike i video abortusa (ne vidim svrhu osim kolektivnog zgražavanja i dosipanja soli na ranu ženama koje su imale pobačaj- mislim i na one koje su imale spontani) jer ne vidim tu ništa edukativno (to su slike koja ja kao trudilica nikad nisma mogla pogledati, a pogotovo sad kao trudnjača)
možda bi te slike imalo smisla postaviti da postoji pdf zaštita od neželjenje trudnoće, gdje bi se ukazalo kako to niej metoda kontracepcije
2. pojedine forumašice su spominjale žene koje su imale abortuse kao metodu kontracepcije i pri tom su sasvim bespotrebno navele njihovu nacionalnu pripadnost
ne vidim kakve to veze ima abortusom, a zvuči veoma uvredljivo i neprilično


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Abortus
31.3.2010 22:12:04   
Mirkica
jeste vala a posebno ne da je normalno ovima ili onima da se ciste , to je sve od osobe do osobe ima svakakvijeh svugdje .

nego skorpija tema je off ali tvoj mali tako osmjeh sladak ima nek ti je zdrav i ziv :) ma sto puta sam ga do sad pohvalial al kad god vidim raznjezim se :)))


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Abortus
31.3.2010 22:17:21   
škorpija
paaa mirkice ako bude curica javi nam seuser posted image pa ovaj sladak osmjeh možeš gledati na licu svog zetauser posted image , šalim se, samo akobgoda nek bude živo i zdravo i hvala na komplimentu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Abortus
31.3.2010 22:19:33   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: škorpija

paaa mirkice ako bude curica javi nam seuser posted image pa ovaj sladak osmjeh možeš gledati na licu svog zetauser posted image , šalim se, samo akobgoda nek bude živo i zdravo i hvala na komplimentu


sam da bude sve kako treba dogovoricemo se :)


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *