|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus
13.1.2013 21:03:23   
Galicia
Animagical, zar nisi imala abortus?
Ne pitam razlog, nego samo kratko jasno pitanje, jesi li imala abortus?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1076
   RE: Abortus
13.1.2013 21:03:32   
teacher75
a evo jos jedna situacija hipoteticka: djevojka odgovorna i koristi kontracepciju, recimo kondom i on pukne i djevojka peh pa zatrudni, momak nece da preuzme odgovornost a ona studira, ima stroge roditelje koji je ne podrzavaju. sta treba- da jedva sastavlja kraj sa krajem, ne bi imala ni da plati za stanarinu a kamoli da izdrzava dijete a na stranu to sto bi se trebala odreci studija i svojih ambicija i zelja u vezi buducnosti

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1077
   RE: Abortus
13.1.2013 21:03:54   
D_K

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ja sam se jasno izjasnila:
1. Abortus opravdavam u slučaju da je ugroženo zdravlje trudnice - iako je veliko pitanje dijete ili trudnica ? Iskreno, ne znam šta bih
odlučila i uradila da ja moram odlučivati na porođajnom stolu npr.
2. Abortus opravdavam ako dijete ima izraženu anomaliju koja će u velikoj mjeri uticati na njegov život i sl.
3.Abrotus opravdavam u slučaju da silovana djevojka ili žena ne želi zadržati dijete. Treba se sa ovim nositi.



trudnica!

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 1078
   RE: Abortus
13.1.2013 21:04:03   
animagical

IZVORNA PORUKA: Galicia

Animagical, zar nisi imala abortus?
Ne pitam razlog, nego samo kratko jasno pitanje, jesi li imala abortus?

ne, imala sam kiretazu vec umrle bebe...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1079
   RE: Abortus
13.1.2013 21:04:12   
Visnja RR
ja sam morala na abortus... vec sam pisala ...bile su trojke ...moj zivot bio u pitanju a upitan je i razvoj plodova...
ne kajem se ...
ponekad kad na TV vidim trojke malo me strecne ali... ne kajem se ... i nisam osoba koja svoj zivot unistava kajanjem zbog necega
lijepo rece Remark "Kajanje je najbeskrisnija stvar na svijetu...nista se ne moze vise vrtaiti ni popraviti" a imam samo jedan zivot... u kojem imam bitne ljude kojima sam potrebna ziva i zdrava i sretna bez vracanja u proslost ... ha ja user posted image

i da.. sad imam spiralu da se sta ne bi zakacilo pod stare dane ... da ne bih isla na abortus... jer u ovim godinama nikad ne bih radjala drugo ...kad vec imam jedno... (iz poznatih razloga)


i da mnogo nakon toga sam imala kiretazu mrtvog ploda... znam sta je to...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 13.1.2013 21:05:18 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1080
   RE: Abortus
13.1.2013 21:05:14   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: teacher75

ma 21 je super, ima ih od 16-17 kojima se to desi, pa il ih se roditelji odreknu ili nana i dedo odgajaju dijete, cast izuzecimauser posted image


E da nemaju abortus kao opciju malo bi pametnije razmišljale pa im se ne bi dešavalo takvo šta s 16-17 godina.



ti si zrela i pameta pa tako mislis. curice od 16-17 god. se stide otici ginekologu (ne stide se, medjutim, zbog drugih stvari) da ne pricamo ozbiljnom razmisljanju o kontracepciji, spolnoprenosivim bolestima, mogucim ocevima njihove djece...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1081
   RE: Abortus
13.1.2013 21:06:15   
teacher75
a mene zanima kad to tako ostavlja trag na psihu i kad to nije odlika moralnog covjeka zasto nikad nisam cula da neki muskarac razbija glavu o tome, najcesce upravo oni zagovaraju abortus ako nisu spremni za ocinstvo, cak i kad zena nece- ipak su i oni ucestvovali u tom zacecu i "ubitstvu"- jesu li onda oni u tom slucaju manje ljudi od zenauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1082
   RE: Abortus
13.1.2013 21:08:36   
Galicia

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Galicia

Animagical, zar nisi imala abortus?
Ne pitam razlog, nego samo kratko jasno pitanje, jesi li imala abortus?

ne, imala sam kiretazu vec umrle bebe...


Ok, hvala. (zao mi je user posted image )

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1083
   RE: Abortus
13.1.2013 21:12:49   
teacher75
meni je krivo sto uvijek najvece breme svega nosi zena, njoj se valja nositi i sa nezeljenom trudnocom i teskocama kao samohranoj majci ukoliko odluci zadrzati dijete i sa abortusom i fizickim i psihickim posljedicama istoguser posted image blago muskarcima, njima je uvijek lakse u zivotu...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1084
   RE: Abortus
13.1.2013 21:13:06   
D_K
kiretaza i abortus su tehnicki iste stvari ali se rade radi potpuno razlicitih razloga.. to se ne moze uporediti..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1085
   RE: Abortus
13.1.2013 21:13:13   
animagical

IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Galicia

Animagical, zar nisi imala abortus?
Ne pitam razlog, nego samo kratko jasno pitanje, jesi li imala abortus?

ne, imala sam kiretazu vec umrle bebe...


Ok, hvala. (zao mi je user posted image )

desava se

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1086
   RE: Abortus
13.1.2013 21:13:42   
Mrvica_83
Slazem se sa konstatacijom da je teska , preteska tema user posted image Dok sam bila mladja i u vezi cesto sam znala reci - ako se desi da zatrudnim da cu pobaciti .. Kako sam mlada , nisam zavrsila fax, nisam sigurna da li je to covjek mog zivota itd. Tada mi je odluka izgledala veoma jednostavna .. Nisam vidjela drugi izbor .. Srecom nisam dosla u tu situaciju .. Iako smo koristili zastitu uvijek sam bila u nekom strahu od trudnoce user posted image Moj decko / sadasnji muz je uvijek bio relaksiran i govorio i ako se desi da cemo zadrzati bebu jer se volimo , u ozbiljnoj smo vezi .. Da svako dijete ima svoju nafaku .. Da ne hulim na Boga .. Sad kad hocem svog bebaca .. I kad smo na tom putu izgubili jednu trudnocu user posted image ne prodje dan da se ne sjetim tih svojih misli .. Svako ima pravo na izbor- slazem se .. Ali zivot te pouci da nije sve crno i bijelo i da pri ovakvim odlukama treba gledati siru perspektivu , buducnost .. Nedavno sam bila upucena u strasnu situaciju .. Porodica .. Idila - jedno dijete od 1,5 godinu .. Muz naprasno umire od udara user posted image Zena ostaje sama - 26 godina .. Treba izvesti dijete na pravi put .. Sama .. 7 dana nakon muzeve smrti njoj kasni .. Misli od stresa .. Radi test .. Pozitivan .. Sta sad ?? Rana je trudnoca i napravila je prekid .. Dovoljno je tesko sa iskusenjem koje nosi na svojim plecima.. Nema moraliziranja - samo suosjecanje za taj ogromni gubitak .. Svi mi mozemo samo dati svoje vidjenje situacije - nista drugo ..A odluku svako donosi sam za sebe sa svim +/- koji stoje iza toga ..


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1087
   RE: Abortus
13.1.2013 21:19:20   
teacher75
mrvice, sva sam se najezila, moja jedna drugarica je tako imala doduse malo vece dijete od 5-6 dana i bila trudna sa drugim djetetom kad joj je muz umro od srcanog udarauser posted image . ona je zadrzala dijete. nedajboze tog iskusenja ali u toj situaciji (opet kazem nedajboze) ja bih zadrzala to dijete jer bi mi to bio kao neki znak, nesto posljednje njegovo (muzevo) sto mi je ostalouser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 13.1.2013 21:21:37 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 1088
   RE: Abortus
13.1.2013 21:24:53   
Mrvica_83
Teacher mila .. Znas kakav je to sok i trauma bio .. Neopisiv .. Voljeli se .. On mlad / premlad da mu se desi takvo sto user posted image Jedna beba jos u pelenama , ona ne radi , nema rijeseno stambeno pitanje .. Tuga golema .. I ja sam tako pomislila - isto kao ti .. A onda potisnes misli i samo pruzis ruku utjehe .. Uziva ona u svom bebacu kojeg ima i donijela je tu tesku , pretesku odluku koju samo ona nosi na duši user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1089
   RE: Abortus
13.1.2013 21:26:12   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Teacher mila .. Znas kakav je to sok i trauma bio .. Neopisiv .. Voljeli se .. On mlad / premlad da mu se desi takvo sto user posted image Jedna beba jos u pelenama , ona ne radi , nema rijeseno stambeno pitanje .. Tuga golema .. I ja sam tako pomislila - isto kao ti .. A onda potisnes misli i samo pruzis ruku utjehe .. Uziva ona u svom bebacu kojeg ima i donijela je tu tesku , pretesku odluku koju samo ona nosi na duši user posted image



Zao mi je,zivot je takav nazalost samo gaziuser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 1090
   RE: Abortus
13.1.2013 21:27:55   
morenaa
mrvice prestrasno,cuj pitanje sta sad?? otkud uopce to pitanje.. meni je eto zanimljivo kako se koriste rijeci prekid trudnoce,abortirati to, rijesiti to,prekinuti to na pocetku da se ublazi .. abortus je ubojstvo djeteta ,prekid nevinog zivota i nema ublazavanja.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1091
   RE: Abortus
13.1.2013 21:29:45   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Teacher mila .. Znas kakav je to sok i trauma bio .. Neopisiv .. Voljeli se .. On mlad / premlad da mu se desi takvo sto user posted image Jedna beba jos u pelenama , ona ne radi , nema rijeseno stambeno pitanje .. Tuga golema .. I ja sam tako pomislila - isto kao ti .. A onda potisnes misli i samo pruzis ruku utjehe .. Uziva ona u svom bebacu kojeg ima i donijela je tu tesku , pretesku odluku koju samo ona nosi na duši user posted image

vjerujem da je grozno, posebno jer ne radiuser posted image zato je najbolje prije braka i djece sebe osigurati koliko je to moguce, nikad ne znas sta ti zivot nosi

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 1092
   RE: Abortus
13.1.2013 21:32:50   
morenaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja sam morala na abortus... vec sam pisala ...bile su trojke ...moj zivot bio u pitanju a upitan je i razvoj plodova...


ja na ovaj slucaj gledam kao na spasavanje tvog zivota prilikom kojeg je doslo do abortusa a ne na namjerni abortus..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1093
   RE: Abortus
13.1.2013 21:38:33   
amra_sa
Ovo je teška tema, ali prvenstveno se odnosi na one žene, djevojke koje iz ćejfa rade to što rade, pa se onda hvataju za glavu šta dalje.
Ja bih svakoj od tih žena poručila da zadrži dijete i da je dijete veeelika radost i velika ali lijepa obaveza, a ne teret.
Djeca daju i upotpunjuju smisao života. Ne kažem da život bez djece nema smisla (ima itekako), ali sa djecom je taj život puno ljepši.

Teacher, ti me baš rasplaka. user posted image user posted image user posted image I dok ja plačem moja curica je donijela maramice da mi briše suze. To radi uglavnom svaki put kad zaplačem.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1094
   RE: Abortus
13.1.2013 21:42:50   
teacher75

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ovo je teška tema, ali prvenstveno se odnosi na one žene, djevojke koje iz ćejfa rade to što rade, pa se onda hvataju za glavu šta dalje.
Ja bih svakoj od tih žena poručila da zadrži dijete i da je dijete veeelika radost i velika ali lijepa obaveza, a ne teret.
Djeca daju i upotpunjuju smisao života. Ne kažem da život bez djece nema smisla (ima itekako), ali sa djecom je taj život puno ljepši.

Teacher, ti me baš rasplaka. user posted image user posted image user posted image I dok ja plačem moja curica je donijela maramice da mi briše suze. To radi uglavnom svaki put kad zaplačem.

sto ja? mene je mrvica rasplakalauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 1095
   RE: Abortus
13.1.2013 21:51:04   
amra_sa
Pardon, Mrvica user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1096
   RE: Abortus
13.1.2013 21:52:47   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ovo je teška tema, ali prvenstveno se odnosi na one žene, djevojke koje iz ćejfa rade to što rade, pa se onda hvataju za glavu šta dalje.
Ja bih svakoj od tih žena poručila da zadrži dijete i da je dijete veeelika radost i velika ali lijepa obaveza, a ne teret.
Djeca daju i upotpunjuju smisao života. Ne kažem da život bez djece nema smisla (ima itekako), ali sa djecom je taj život puno ljepši
.

Teacher, ti me baš rasplaka. user posted image user posted image user posted image I dok ja plačem moja curica je donijela maramice da mi briše suze. To radi uglavnom svaki put kad zaplačem.

ovo sam i ja pokusala reci user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 1097
   RE: Abortus
13.1.2013 21:55:57   
Mrvica_83
Teacher mila .. Slazem se u potpunosti .. Mi smo odlagali brak i trudnocu samo zbog egzistencijalnih uslova .. Dok ne obezbijedimo "sigurnu" situaciju za nas i user posted image .. Sa druge strane - ja sam veliki pobornik samostalnosti zene .. Tako da je moje ozbljno zaposlenje bilo jedan od osnovnih uvjeta .. No o tome dugom prilikom i na drugoj temi user posted image Izvini jer sam te rasplakala .. Nije mi bila namjera .. Samo sam htjela reci da nista nije jednostavno kako izgleda i da ima iskusenja i tereta za koje Boga molim da ih niko , niko od nas ne dozivi .. Zagrljaj ide za tebe user posted image
Morena .. Kako sam vec napisala .. Tesko je suditi drugima i krajnje nezahvalno .. Ja necu i ne zelim .. Jeste - ona je prekinula trudnocu , abortirala , ubila svoju zacetu bebu .. Nisam eufemizam koristila pa da prica bude blaza i da nosi neko opravdanje .. samo sam ispricala jedan scenario koji je zivot kreirao za jednu zenu .. Odluka je bila njena i niko od nas nije ni pomislio da joj sudi jer necu ja zivjeti njen zivot .. Svi mi cinimo svoje grijehe .. Ko je od nas bezgresan pa da prvi baci kamen ?? Moje misljenje - niko .. Ama bas niko .. Ne zelim niti cu ulaziti u formu rasprave jer mi to nije bila namjera kad sam objavila post na ovoj temi .. Ja sam imala abortus .. Kiretazu .. Jer je moja beba umrla jos dok je bila u meni .. Moja dusa je ostala na onom stolu .. Ali ne sudim ..

< Poruku je uredio Mrvica_83 -- 13.1.2013 21:59:55 >


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu morenaa)
Neposredna veza do poruke: 1098
   RE: Abortus
13.1.2013 21:58:23   
ada_
ne kontam pojedine postove?Ja sam trebala nastaviti trudnocu iako je beba bila bolesna i da je kojim slucajem izdrzala do kraja umrla bi posle poroda ja sam znaci ubila svoje dijete???

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 1099
   RE: Abortus
13.1.2013 22:02:51   
Mrvica_83
Amra mila .. Nije mi bio cilj da te rastuzim .. Oprosti .. I ja se raspisala bezveze user posted image Grli svoju curicu divnu .. user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *