|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:31:03   
Anoniman
A je previse ja mislim vezan za mene...Iz bolnice sam dosla sa slikom u glavi kako on place i 4 doktora nad njim, a ja ne mogu da ga utjesim, posto su mene istjerali napolje, rekla sam sama sebi, nikad necu dopustiti da place a da mu ne pridjem nije vazno koja vrsta placa...Tako sam ga i navikla on a ja na noge, jest da sam preumorna ali koliko ja njemu dam on meni da jos vise....Sinoc sam mu nastimala krevetac jer do sad je spavao samnom ali nema sanse da zaspe sam u njemu....Okupala sam ga i do pola 10 je vec zaspao bio, cim sam ga stavila u krevetac stoji ga vriska, pa je opet dojio, pa sam pokusala opet samog da ga stavim ukljucila mu onaj vrtuljak, deró se ko pivarauser posted image user posted image user posted image , cim sam ga uzela osmijeh od uha do uha...Par puta do sad je sam zaspao, inace uvijek dok doji, cucu nikad nije htjeo, elem moram da procitam sve sto ste pisale na ovoj temi mozda nadjem kakav lijep savjet...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 301
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:31:55   
Niobe

Ja, eto, svoje dijete ''''krkačim'''' kad god mi se hoće user posted image

< Poruku je uredio Niobe -- 10.10.2010 23:32:10 >


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:34:25   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Moja djeca idu u krevet odavno u 8 ali ja pričam o periodu bebe do 40 dana jer je to pitanje forumašica postavila i ''prepala'' se nosanja na ruke...
neke bebe žele da se nosaju...moja starija nije htjela...uzme flašu i ode u krevet a zato mi je mlađa vratila sve što nisma stariju nosla i tako do 14 mjeseca dojenja legne haman na mene pa ti mama vidi kako ćeš se izvuć iz sobeuser posted image ja se podignem ona na ruke pa malo da se mazi.

al eto i to je poršlo...sad se njih dvije uzmu za ruke, prsvuče mi velika malu u pidžamu i sebe...operu zube i odoše u krevet bez mene. user posted image




lako je tebi kad imas profesionalnog masera kod kuceuser posted image user posted image user posted image


ma jaštauser posted image user posted image user posted image user posted image

nema šta nema a masaže najmanje...više ja njega masiram nego on meneuser posted image user posted image user posted image user posted image

Noa i moja sarija je išla u krevet sama ...nakon orvog mjescea kada je aklirala pa je nisma dojila više nego joj dala bočicu...
njene zube nisam osjetila da rastu...
noću se zaplakivala al vrlo rijeko i uvijek bi sama ''potrefila'' cucu i usta...
u našem kerevtu nikada nije spavala niti joj ej bilo cool da bud eizmeđu nas...

a mlađa je sve ovo što hanadi nije bila.user posted image

Djeca su različita...
eto moje obe pa različite možeš mislit koliko ima različite dijece od dvije-tri mameuser posted image user posted image user posted image

ja sam farah do 40 dana na rukam nosal i nosala i ludila...al u neko doba skontam kolica u kuću...podojim je i ubacim u kolica pa ''nabijem'' onu prečku između dva točka na nogu i ljuljam a ja sve radim uput, peglam, perem, jedem...a ona konta ja je ljuljamuser posted image user posted image user posted image
a onda lad me porvalila stavljala sam pelenu platnenu sebi na jatuk i malo na njoj legim ap tu plenu sa mojim mirisom ubavim u kolicauser posted image user posted image user posted image
svašta sam smišljala da bih imala vrijeme da nahranim stariju...
nosla bih ja nju nije frka, ni leđa ni poslovi po kući...al ja sam imala stariju od 3 godine...i ona beba a ja samo ovu ebu da mazim i nosma i hranim...gdje bi mi kraj bio.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:34:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Niobe


Ja, eto, svoje dijete ''''krkačim'''' kad god mi se hoće user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image svaka cast,to je prava ljubav!!!!!

(odgovor članu Niobe)
  Neposredna veza do poruke: 304
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:37:28   
Niobe
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: Niobe


Ja, eto, svoje dijete ''''''''krkačim'''''''' kad god mi se hoće user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image svaka cas_t,to je prava ljubav!!!!!



user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:38:23   
Anoniman
ama Hanady razumijem ja da su djeca razlicita i da imaju razlicite potrebe,moja beba i ja imamo drugacije rituale al mislim da se nece sama grliti i ljuljati po kuci jer joj ja nisam dala dovoljno ljubaviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 306
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:40:37   
teacher75
IZVORNA PORUKA: noa

ama Hanady razumijem ja da su djeca razlicita i da imaju razlicite potrebe,moja beba i ja imamo drugacije rituale al mislim da se nece sama grliti i ljuljati po kuci jer joj ja nisam dala dovoljno ljubaviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

i da dodam i ja na ovo: ispade onda da je tvoja starija kcerka imala manje ljubavi i njeznosti i bila manje voljena od mladje (jer neki ovdje smatraju da djeca koja se ne nosaju i ne ninaju nisu voljena)user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:40:47   
indy_26
IZVORNA PORUKA: noa

moje djete od rodjenja spava bez mazenja i nosanjauser posted image  


I moje i to u svojoj sobici nikako i nikad sa mnom. Ima  vrijeme i za mazenje i pricanje i ljubljenje al kad treba da se spava onda se zna kako treba da se spava. I hvala bogu pa je nisam naucila na ruke  sve je to navika  jer prvo djete sam ninala i ljuljala do 1 godinu.

_____________________________

indy_26

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:43:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: noa

ama Hanady razumijem ja da su djeca razlicita i da imaju razlicite potrebe,moja beba i ja imamo drugacije rituale al mislim da se nece sama grliti i ljuljati po kuci jer joj ja nisam dala dovoljno ljubaviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ma hajde majketi ne brini...
sve i da počne sama da se grli...vrijeme leti ne brini naće i naše ko će ih grliti i ljubiti ko što smo i mi sebi našle.user posted image
Moja Hanadi grli koag stigne, hoće svakome...sad sa ceste ko da je zovne ona ode...a mlađa jok ona prvo da vidi gdje sam ja.
Al nema to veze sa naosanjem nego sa karakterom djeteta.
pa starija mi je sa 8 mjeseci ostal kod mame nije je ni briga bila što ja nisma tu...a ova mala bezobraznica evo sa 18 mjeseci dozva nas u 3 u noći da dođemo po nju kod nane.
ma samo staloženo...kad porastu žalit ćemo što se ne izamsismo...ko će ih uhvatit kasnije user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:46:19   
indy_26
Ljuljanje djeteta da bi djete zaspalo je samo i iskljucivo navika pa nek prica ko sta hoce. Isla sam na skolu roditeljstva s muzem i tamo su nam pricali da beba treba da spava u svom krevetu nikako s roditeljima i da ne treba da se uspavljuje na rukama. Ako pocnes da bebu uspavljujes na rukama ona misli da treba tako i drugi put da se uspava i zato trazi ljuljanje. Tako su bar nama pricali u toj skolici. Ja svojoj bebi pred vecernje spavanje procitam neku pricicu ili ispjevam uspavanku iako ne razumije  pomazim je i poljubim i ona je tako naucena da spava. Cim izadjem iz njene sobe ona je vec zaspala.

< Poruku je uredio indy_26 -- 10.10.2010 23:48:22 >


_____________________________

indy_26

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:46:48   
aida.

IZVORNA PORUKA: teacher75

ne pada mi napamet da nosam i uspavljujem, ionako su mi ledja otisla od dnevnog povremenog dizanja i spustanja, a jos da svaki put nosam pred spavanje, zavrsila bih sva iskrivljena. hvala bogu pa lana zaspi bez problema sama u svom kreveticu, ljepotauser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bilo gdje na bilo kojoj temi slazem se sa tvojim postovima!!!

i da dodam... najgluplja mi je stvar svjesno nauciti dijete na ljuljanje pred spavanjer i kad je mirno kad ne place, a znam tih izuzetaka jer vode se onom djeca brzo odrastu... kao sto rece zna se kad je vrijeme za mazenje, za ljubav i NE... to sto nosate djecu i ljuljuskate na prvu ne znaci da volite vise... me pada mi na pamet nosat stalno i ljuljat...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:47:04   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nasmijah se na jednoj drugoj temiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pa ti budi dobrauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
uglavnom za mene je ispravno ovako kako ja radim a nikad necu reci da je ono sto netko drugi radi sa svojim djetetom pogresno jer to nije moje djeteuser posted image

(odgovor članu indy_26)
  Neposredna veza do poruke: 312
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:47:30   
DM
S morala ljuljati u naručju do 2 god-nikad nije htio dudu, a nisam vidjela da je djetetu teže zaspati k'o njemu(i dan danas)-slomio mi leđa(što on što kileuser posted image )i kad se drugi rodio,kažem sama sebi-e nećemo onako više! I se sam uspavljivao, odn uz siku zaspe i ja ga samo u krevetić prebacim (ili u korpu koja je bila u dnevnoj sobi i uz sve naše aktivnosti je ipak spavao)! Ali nakon prestanka dojenja dolazi početak ljuljanjauser posted image user posted image user posted image
Nekad zaspi u z bočicu, a nekad promjenimo 100 poza da bi zaspao! Još nije noć prespavao na jednom mjestu!
Dok sam imala samo S-kritikovala sam mame kojima su djeca spavala sa njima u krevetu(izvinila im se na kraju svega) a sa I sam sve to dobila i to upakovano sa mašnicomuser posted image user posted image user posted image
Nema treninga-oni su takvi kakvi jesu!
I još bi na kraju dodala riječi jedne naše forumašiceuser posted image kad su je pitali o onim kaišićima za prohodavanje za djecu...sa prvom bi svima rekla-jeste li ludi
A sa drugom-gdje to ima kupiti!
Zato ne kritikujem ni one mame koje ljuljaju i nosaju niti one koje u naučile djecu da se sama uspavljuju! I nije samo ljuljanje i nosanje bebe pokazatelj majčine ljubavi!
>Mene moj S gleda sa nekim spešl popgledom, i pitam ja njega šta mu je,što me tako gleda?! A on meni-ma zato što te volim! Nije  samo dodir ljubav....ma k'o da vi to ne zante i bez mene...al' eto morala sam


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:48:05   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: noa

ama Hanady razumijem ja da su djeca razlicita i da imaju razlicite potrebe,moja beba i ja imamo drugacije rituale al mislim da se nece sama grliti i ljuljati po kuci jer joj ja nisam dala dovoljno ljubaviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

i da dodam i ja na ovo: ispade onda da je tvoja starija kcerka imala manje ljubavi i njeznosti i bila manje voljena od mladje (jer neki ovdje smatraju da djeca koja se ne nosaju i ne ninaju nisu voljena)user posted image


pa draga teacher...sad pišem o obe upravo da shavtite da to nije tako. i nije niko rekao da su manje voljenja ta dijeca i da im fali ljubavi...ali istina je ako dijete to traži od tebe...kako da ga odbaciš kad mu je 40 dana...šta staviš ga u krevet a enak plače neću te uzet a ono beba od 40 dana...
Sad vam pišem različita dva dijeteta moja lična...
starija je bial više pažena i bila cenatr svijeta al nije htjela da se nosa...a da je hrtjela kako bi ja nju stavila da spava ako ona plače o traži nosanje.

Znači zavisi od djeteta...ja nikako nisma mogla biti manje iskusna mama sa mlađom u odnosu na stariju zar ne, ligika al eto ispade ova mlađa mi setkla navike ružen a velika nije...nije to tako kako mi hoćemo nego kako oni hoće.
sreča kod mene rano spavaju obe...al to je već navika..jer kad su bile dovoljno velike ja ih  stavim u sobu u 20.00 h i legenm i ja sa njima,....one gledaju gledaju i zaspu...vide nema miscanjauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:48:47   
Lalana
ljuljala prvo dijete po 2-3 sata na nogama da zaspi, i kad spustim probudi se i onda jos 15-ak minuta da ponovo utone u san, i tako punih 9 mjeseci i onda uz reformu i savjete moga muza(ako ce mi neko povjerovati) uspjela dijete odvici od ljuljanja vec od prvog dana kada sam sa sobom rascistila da joj tim ne cinim nikakvu uslugu niti sebe okarakterisem kao "prebrizna majka", jos kada je upalilo, bila sam presretna, spustim je u sobu i zatvorim vrata- dijete se tek tada odmorilo, tek sam skontala da sam joj zaista bila dojadila, ali meni nije znacilo da je zaspala dok je ja tri sata ne "drmam" na nogama.

Drugo dijete, nikada nisam ljuljala, spavalo ko janje user posted image .

Svi odmorni, beba sretna, mama naspavana, sto ne kazem da je ne bih zaista nastavila ljuljati da sam vidjela da bez toga ne moze.

Sada kada su malo porasli imaju potrebe druge prirode, npr. nece jedno bez drugog leci haman pa nikad, ali to je meni bas slatko i simpa user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:51:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

A je previse ja mislim vezan za mene...Iz bolnice sam dosla sa slikom u glavi kako on place i 4 doktora nad njim, a ja ne mogu da ga utjesim, posto su mene istjerali napolje, rekla sam sama sebi, nikad necu dopustiti da place a da mu ne pridjem nije vazno koja vrsta placa...Tako sam ga i navikla on a ja na noge, jest da sam preumorna ali koliko ja njemu dam on meni da jos vise....Sinoc sam mu nastimala krevetac jer do sad je spavao samnom ali nema sanse da zaspe sam u njemu....Okupala sam ga i do pola 10 je vec zaspao bio, cim sam ga stavila u krevetac stoji ga vriska, pa je opet dojio, pa sam pokusala opet samog da ga stavim ukljucila mu onaj vrtuljak, deró se ko pivarauser posted image user posted image user posted image , cim sam ga uzela osmijeh od uha do uha...Par puta do sad je sam zaspao, inace uvijek dok doji, cucu nikad nije htjeo, elem moram da procitam sve sto ste pisale na ovoj temi mozda nadjem kakav lijep savjet...


Da dodam do treceg mjeseca bi sam zaspao , doji i ja ga stavim na krevet i zaspe ali ja sam uvijek prisutna bila ali doslo je bilo vrijeme kad nije htjeo nikako osim na rukama , valjda i zubici i alergija i tako ostade da cu ja za kji jjesec biti ko upitnik....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 316
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:51:37   
myb@by
Ja svoju bebu nekada samo spustim i ona zaspi, a nekada se ljuljamo. Bitno je da su nam djeca sretna, pa kako god. Samo cu jos reci da tako brzo odrastu i da nam ne treba nista biti zao sto uradimo za njih user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:52:26   
iv@ncica
ovo  sto  sam  pisala vazi za  malene tek rođene  bebe...nisam  ni  ja  na rukama  ninala  i   uspavljivala, pa  sad  je  toliki  da  bi  me  slomio....  moj  je decko  dugo  dojio,  i  nakon toga  bi  isao u  krevetac...i  uvijek  spava  u  kreveticu  ....ali  ne  nosati,  ne  maziti,   dijete  ono  inace  pogotovo  tako  malo,  pogotovo  kad  place,  kad  ga  boli,  kad  ima  grceve,  kad  je  tako  maleno...pa  ne  poigrat  se  i  mazati  s njim,  pa  i  s  cukom se  onda  vise  igra..jer  je  rijec  bila  o  navikavanju  na  ruke i  nosanju blizih,   to  je    meni  nebuloza  zesca...pa  mislim onda   ga  po  cijeli  dan  treba  susnuti  u  krevet  u  sobu  i ne  dirati... normalno  da  postoji za  sve  vrijneme  ,  ali  nimalo  ne nosati  i  ne maziti   bebu  zbog  straha  od  navikavanja  na  ruke  jeuser posted image ....kad  su  veci  mazenje je  drugacije, igra i  skaka..ali  malene  bebe..ne  znam ..druga  je  stvar  ritam  uspavljivanja..

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:53:44   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: noa

ama Hanady razumijem ja da su djeca razlicita i da imaju razlicite potrebe,moja beba i ja imamo drugacije rituale al mislim da se nece sama grliti i ljuljati po kuci jer joj ja nisam dala dovoljno ljubaviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

i da dodam i ja na ovo: ispade onda da je tvoja starija kcerka imala manje ljubavi i njeznosti i bila manje voljena od mladje (jer neki ovdje smatraju da djeca koja se ne nosaju i ne ninaju nisu voljena)user posted image


pa draga teacher...sad pišem o obe upravo da shavtite da to nije tako. i nije niko rekao da su manje voljenja ta dijeca i da im fali ljubavi...ali istina je ako dijete to traži od tebe...kako da ga odbaciš kad mu je 40 dana...šta staviš ga u krevet a enak plače neću te uzet a ono beba od 40 dana...
Sad vam pišem različita dva dijeteta moja lična...
starija je bial više pažena i bila cenatr svijeta al nije htjela da se nosa...a da je hrtjela kako bi ja nju stavila da spava ako ona plače o traži nosanje.

Znači zavisi od djeteta...ja nikako nisma mogla biti manje iskusna mama sa mlađom u odnosu na stariju zar ne, ligika al eto ispade ova mlađa mi setkla navike ružen a velika nije...nije to tako kako mi hoćemo nego kako oni hoće.
sreča kod mene rano spavaju obe...al to je već navika..jer kad su bile dovoljno velike ja ih  stavim u sobu u 20.00 h i legenm i ja sa njima,....one gledaju gledaju i zaspu...vide nema miscanjauser posted image


vrati se malo gore i procitaj sve postove, pa ces vidjeti kako se nosanje poistovjecuje sa voljenjem! a meni je smijesno poistovjecivanje mazenja sa nosanjem-nigdje veze! ja mazim svoju bebu stalno al je ne nosam i ne vidim kako joj to moze skoditi. maziti se moze i dok ti sjedi u krilu, dok se igrate i dok lezi, osjetice ljubav, njeznost i bliskost...naravno da treba maziti i posvecivati paznju, al nosanje,hmmmm. vjerujem da ima "teskih " beba koje nece cucu, nece u kolica, koje imaju takav karakter, ali ih ima jos vise koje roditelji naviknu na nosanje bez potrebe...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:54:35   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: indy_26

Ljuljanje djeteta da bi djete zaspalo je samo i iskljucivo navika pa nek prica ko sta hoce. Isla sam na skolu roditeljstva s muzem i tamo su nam pricali da beba treba da spava u svom krevetu nikako s roditeljima i da ne treba da se uspavljuje na rukama. Ako pocnes da bebu uspavljujes na rukama ona misli da treba tako i drugi put da se uspava i zato trazi ljuljanje. Tako su bar nama pricali u toj skolici. Ja svojoj bebi pred vecernje spavanje procitam neku pricicu ili ispjevam uspavanku iako ne razumije  pomazim je i poljubim i ona je tako naucena da spava. Cim izadjem iz njene sobe ona je vec zaspala.

Nisma vala u tu školu išla za roditelje...al vjeruj sama i kupla i prala i listila za njima i dojila i davala Ad i noću se sama budila i temperaturu kisdala i brohitis liječila a nisma ni pedijatar. Evo me ko hodajuća enciklopedijauser posted image user posted image user posted image

A sve jer imam dvije rođene u razlici od 2 godine i 8 mjeseci i svašta nešto pregurah sa njima.

Koliko znamo razmaziti djecu toliko znamo i tvrditi sa du naša savršena.user posted image
Ja sa odgojila u ovom segmentu eno odu same i spvaju bez mameuser posted image
pregurali smo i faze kad treba nosati a kada ne treba....
i sada da vam kažem...lijepo je kad porastu..al stavrno često se sjetim onoga preioda kad je neka od njih imala 5-6 mjeseci, meni su tada bebe najslađe...njuškaš je ljubiš maziš ona ti se smije komunicira sa tobom na svoj način...a sad ove moje...ma starija me ne ferma ni za suhu šljiu...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:54:41   
Niobe
IZVORNA PORUKA: Lalana

ljuljala prvo dijete po 2-3 sata na nogama da zaspi, i kad spustim probudi se i onda jos 15-ak minuta da ponovo utone u san, i tako punih 9 mjeseci i onda uz reformu i savjete moga muza(ako ce mi neko povjerovati) uspjela dijete odvici od ljuljanja vec od prvog dana kada sam sa sobom rascistila da joj tim ne cinim nikakvu uslugu niti sebe okarakterisem kao "prebrizna majka", jos kada je upalilo, bila sam presretna, spustim je u sobu i zatvorim vrata- dijete se tek tada odmorilo, tek sam skontala da sam joj zaista bila dojadila, ali meni nije znacilo da je zaspala dok je ja tri sata ne "drmam" na nogama.

Drugo dijete, nikada nisam ljuljala, spavalo ko janje user posted image .

Svi odmorni, beba sretna, mama naspavana, sto ne kazem da je ne bih zaista nastavila ljuljati da sam vidjela da bez toga ne moze.

Sada kada su malo porasli imaju potrebe druge prirode, npr. nece jedno bez drugog leci haman pa nikad, ali to je meni bas slatko i simpa user posted image


Adrian je imao par dana, kada su mu nicali zubici, da je plakao kada bih ga spustila u krevet, ali cim su iznikli, sve je bilo po starom.
Ne kazem da ga ljuljam satima pred spavanje, nego kad je pospan, ususka mi se u krilo, doji i tako zaspe, dakle na rukama. I spava sa mnom. Također jako voli biti u krilu i kad nije vrijeme za spavanjei, uopste, blizu mene.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:59:07   
indy_26
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

ovo  sto  sam  pisala vazi za  malene tek rođene  bebe...nisam  ni  ja  na rukama  ninala  i   uspavljivala, pa  sad  je  toliki  da  bi  me  slomio....  moj  je decko  dugo  dojio,  i  nakon toga  bi  isao u  krevetac...i  uvijek  spava  u  kreveticu  ....ali  ne  nosati,  ne  maziti,   dijete  ono  inace  pogotovo  tako  malo,  pogotovo  kad  place,  kad  ga  boli,  kad  ima  grceve,  kad  je  tako  maleno...pa  ne  poigrat  se  i  mazati  s njim,  pa  i  s  cukom se  onda  vise  igra..jer  je  rijec  bila  o  navikavanju  na  ruke i  nosanju blizih,   to  je    meni  nebuloza  zesca...pa  mislim onda   ga  po  cijeli  dan  treba  susnuti  u  krevet  u  sobu  i ne  dirati... normalno  da  postoji za  sve  vrijneme  ,  ali  nimalo  ne nosati  i  ne maziti   bebu  zbog  straha  od  navikavanja  na  ruke  jeuser posted image ....kad  su  veci  mazenje je  drugacije, igra i  skaka..ali  malene  bebe..ne  znam ..druga  je  stvar  ritam  uspavljivanja..


Pa nosam i ja svoju bebu i igram se po cijeli dan sa njom i ljubim i mazim i naravno volim je beskrajno al kad je rijec o spavanju zna se kako se treba spavati i nije istina da bebama znaci nesto ako ih ljuljate i one tako zaspu to je samo navika.

< Poruku je uredio indy_26 -- 11.10.2010 0:01:45 >


_____________________________

indy_26

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
10.10.2010 23:59:34   
Anoniman
Niobe tvoje djete doji i logicno je da tako spava a vjerovatno je i drugaciji od mog djetete koje se ne voli maziti niti sjediti u krilu...i mozda ja jesam tuka al moj osvrt je bio na onaj text nekog tamo psihologa ili slicno a ne na tvoje postove i tvoj nacin odgoja djetetauser posted image

(odgovor članu Niobe)
  Neposredna veza do poruke: 323
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 0:04:46   
Hanady RR
E vala žene vi kada upalite ne znate stati...a izvuć iz konteksta rečenicu duša nam.

teachež...
u svim prethodnim postovima nalizim ovo o čemu ti pirčaš u postu naše vještice...ali ženo ona piše o djecu bez roditeljskog staranj i sad ja pišem za svoje obe...to dijete koje je vještica vidjela od rođenja željealo je pažnju kao moja farah...nisma je boalns ostavljala da plače u behuteu u sobi i krevetu da bi je sa 2-3 mjeseca naučial da mi spava u 8. Hajde sad iskreno kaži...da je tvoja Lana drugačija beba...jel bi ti nju stavila u krevet pa šta god ona radila vi je nikada nebi podigli i pornosali, naravno da se nebi tako ponašala.

I sad evo paden moje dijete i udari se..ja je uzmem 2 sata maz8im, pušem ljubim udareno mjesto...
zar to nije ljubav...njoj je to trebalo ja sam joj dala.

A ko će ovom djetetu u domu puhat u udareno mjesto niko samo sebi...
zanči razlika je od djeteta do djeteta i nemožemo generalizirati stavri...ali niko nije rekao da dijeca koja se ne ljuljaju nisu voljena...pa zaboga logikom to nije moguće.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 0:04:57   
Niobe
IZVORNA PORUKA: noa

Niobe tvoje djete doji i logicno je da tako spava a vjerovatno je i drugaciji od mog djetete koje se ne voli maziti niti sjediti u krilu...i mozda ja jesam tuka al moj osvrt je bio na onaj text nekog tamo psihologa ili slicno a ne na tvoje postove i tvoj nacin odgoja djetetauser posted image


Svako dijete je jedna individua i normalno je da se ponasaju razlicito i da im odgovaraju razlicite stvari. Pa vidis kod Hanady; isti tata, ista mama, a ono dvije razlicite osobe :) Tu smo da razmjenjujemo iskustva.

Sad vidim sta sam napravila, pogresno tempiran post na temi ''Poručite...'', izvini, zaista nije namijenjeno tebi, nije moj nacin da se tako ponasam. user posted image

Tuka bi bila osoba iz moje familije od koje sam upravo primila sms. user posted image koma


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *