|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 9:55:32   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

A eto ja cula da je cuca dobra, jer kao djeca koja u ustima imaju cucu imaju manju opasnost od dojenacke smrti u krevecu... kao naucno dokazano, zasto je to tako, ne znam, ali ostalo mi negdje u podsvjesti da sam to procitala...user posted image


I ja sam ovo pročitala. Onda sam na Zone Reality gledala i reportažu u kojoj pedijatri tvrde da cucla ima puno prednosti, u odnosu na mane koje su joj godinama pripisivane. I kupila sam sve, ali sve cucle koje su bile na tržištu, ali moja beba nije prihvatila niti jednu jedinu! A starija kćerka je imala cucu do 13 mjesecai obožavala ju je.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:15:41   
vjestica
vidim da je moj post pogrešno shvaćen, pa ću pokušati objasniti malo jasnije
ne poredim nosanje i ljuljanje sa voljenjem svog djeteta (btw ni ja svoju ne uspavljujem nosanjem i ljuljanjem, možda ponekad, ali je uvijek nosam kad plače)
moj post je bio odgovor na pitanje žene koja ima malu bebu koja plače i kako da je oduči od ruku
"odvikavanje" od ruku može samo da pustiš bebu da plače
e tad sam poredila sa djecom iz ljubice ivezić
ako tvoja beba plače, ti je uzmeš u ruke (pa svaka majka tako uradi, zar ne?) ona se osjeća sigurno
djeca u domu kad plaču, nema ko da ih uzme i utješi i ona vremenom razviju taj drugi zaštitini mehanizam (uhvate se za ogradicu ili se zagrle pa se ljuljaju)
e u tom kontekstu sam milsila kad sam govorila da se djeca osjećaju sigurnije i voljeno, jer je tu mama koja će uzet bebu kad plače, poljubiti kad se udari i sl, a dijete u domu to nema


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:19:44   
vjestica
i Ot je , ali moram reći - nijedan ukućanin nikad nije imao koristi od fizioterapeuta, tako da ne mislite da je Hanady lako
čak je njima gore, jer ne mogu otići ni nekom drugom fizioterapeutu na masažu, jer će se ovaj "kućni"  fizioterapeu naljutiti user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:24:47   
snijeg
Dok je pahuljica bila manja najčešće je znala zaspati na siki, sad prvo podoji, legne pored mene pjevamo uspavanku, zagrlimo medu i pakamo (tako ona kaže "ma - ma, paka" user posted image user posted image ). Nikad nije bila pretjerani ljubitelj ljuljanja/nosanja, iako ja nisam bježala od toga - valjda sam sretnica user posted image  

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:28:19   
Dinkica
Ja svoju ljepoticu kad god se udari ljubim po 100 puta ali je nisam nosala da je uspavam  ili iz bilo kojeg drugog razloga. Jesmo se mazile ležeći, često sam je ljuljala na nogamam ali nosala ja i niko od mojih nikad nije. Dijete nikad nije bilo naviknuto na ruke, kad je plakala pjevala sam, puštala muziku pa čak i fen u periodu grčeva ali navika na nosanje mi se nikad nije sviđala.
Sve moje prijateljice su se divile kako ona leži u krevetiću ili ležaljci i ne plače a da je nosamo, naravno da sam je nosala kad je meni želja da se igramo i foliramouser posted image ali to nije pod moranje.

Možda ja nisam bila dovoljno brižna user posted image ali činjenica  da je nismo morali nosati jeste da sam ja bila relativno odmorna porodilja.




_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:29:08   
megi
evo i nas
dok smo bili manji zaspala bi dok doji, svi su mi govorili nemoj je na to uciti neces je nikad odvici, ali ona sama je u neka doba prestala
pa smo se onda jedan period dok su nas mucili zubici, ili sta li vec nosali do iznemoglosti, jer bi plakala cim je spustim, al nije mi bilo zao
sad popije mlijeko, ja je ljuljnem 2-3 put na nogama i ona vec spava
ni to mi nije mrsko, jer znam da ce proci kao sto su prosle sve faze
pa ce doci vrijeme kad ce sama zaspati

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:32:49   
jasmin
S obzirom da smo prestali dojiti,operemo zubice,obucemo pidzame,gasimo svjetlo(lampica gori) i oboje zaspu.Nisam ih za nocno spavanje ljuljala,mozda samo ponekad.Poljubac i mazenje da,ali vecinom bi sami zaspali.Sada je od svega ostao poljubac,jer malisani spavaju sami i vjerovatno sto su skupa nikada se ne bune.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:34:12   
vjestica
pobogu jel moram crtati user posted image
sad napisah,ali izgleda da ste se sve uhvatile za onaj prvi post, ali eto pokušaću još jasnije - ne mislim da je nebrižna mama koja ne nosi svoje dijete, nego koja pusti da plače
to mi je nehumano, puštanje djeteta da dušu isplače da bi se odviklo od ruku
nosanje nije jednako ljubav

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:45:59   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: vjestica

pobogu jel moram crtati user posted image
sad napisah,ali izgleda da ste se sve uhvatile za onaj prvi post, ali eto pokušaću još jasnije - ne mislim da je nebrižna mama koja ne nosi svoje dijete, nego koja pusti da plače
to mi je nehumano, puštanje djeteta da dušu isplače da bi se odviklo od ruku
nosanje nije jednako ljubav


Draga moja vidi se da si mlada mama, nisam ni ja puno starija ali za ovih 20 mjeseci sam je pustila da plače iz  desteine razloga, i dan danas nekad kenjka kad je pospana a nismo kući, pa zar da nosam dijete od skoro 14 kg, kenjka kad joj ne damo da dira što ne treba, kad dobije batine jer je neposlušna...
i treba da plače, meni je čudno kad roditelji skaču na svaku djetetovu i strepe nad njom, znači da je sutra ne smijem zaružiti jer će plakatiuser posted image i nosanje dok je još malena je isto navika,  to svi govore i pedijatri i stari ljudi i ja je pustim da odplače 5-10 minuta i prestane, imala sam neke metode, napisah ranije i meni su super palile.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:46:04   
škorpija
slažem se sa vješticom, bebe kad su jako male trebaju nosanje i puno maženja, ali kasnije mogu postati mali manipulatori kad je vrijeme spavanja, ali ja svejedno nikad nisma mogla pustiti da plače duže od minute, moj je donedavno shavtio da mu je draže da se igra nego da spava i u vrijeme spavanj hoće da ide van iz sobe, ali ja mu to ne dozvoljavam, nego s eigra karaj mene na krevetiću i an kraju sam zaspe. ali te faze ga uvijek drže 3-4 dana i to prođe samo do sebe

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:52:21   
Niobe
IZVORNA PORUKA: vjestica

vidim da je moj post pogrešno shvaćen, pa ću pokušati objasniti malo jasnije
ne poredim nosanje i ljuljanje sa voljenjem svog djeteta (btw ni ja svoju ne uspavljujem nosanjem i ljuljanjem, možda ponekad, ali je uvijek nosam kad plače)
moj post je bio odgovor na pitanje žene koja ima malu bebu koja plače i kako da je oduči od ruku
"odvikavanje" od ruku može samo da pustiš bebu da plače
e tad sam poredila sa djecom iz ljubice ivezić
ako tvoja beba plače, ti je uzmeš u ruke (pa svaka majka tako uradi, zar ne?) ona se osjeća sigurno
djeca u domu kad plaču, nema ko da ih uzme i utješi i ona vremenom razviju taj drugi zaštitini mehanizam (uhvate se za ogradicu ili se zagrle pa se ljuljaju)
e u tom kontekstu sam milsila kad sam govorila da se djeca osjećaju sigurnije i voljeno, jer je tu mama koja će uzet bebu kad plače, poljubiti kad se udari i sl, a dijete u domu to nema




Like


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 10:54:02   
vjestica
opet ponavjam (po ko zna koji putuser posted image ) referirala sam se na post mame koja ima bebu od 40 dana
govorila sam o jako maloj bebi, koje nije još svjesna ničega - niko me ne može ubjediti da tako mala beba može manipulirati) a ne starijim bebama tj djeci koje već počinju ispitivati granice


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:01:10   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: vjestica

opet ponavjam (po ko zna koji putuser posted image ) referirala sam se na post mame koja ima bebu od 40 dana
govorila sam o jako maloj bebi, koje nije još svjesna ničega - niko me ne može ubjediti da tako mala beba može manipulirati) a ne starijim bebama tj djeci koje već počinju ispitivati granice



U pravu si, možda ja stvarno nisam okusila "čari" tog beskrajnog plakanja, u suštini i nisam, dijete bilo hairli, nije plakalo pa je nisam ni nosala, evo kaže kolegica na poslu ima dva dječačića, s jednim joj ruke otpale a drugi nije ni tražio da se nosa jer nije plakao.
Možda mi koje zagovaramo metodu "nenosanja" nismo ni morale jer su neke druge metode umirivanja palile.

< Poruku je uredio Dinkica -- 11.10.2010 11:02:07 >


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:03:34   
Hanady RR
Džaba...
možeš vala pisati postova koliko hoćeš...a na temi samo posljednji porčitaju il posljednju stranu i onda pišu odgovor citiranjem.

Ama nisma blesava žena da dijetetu od godinu i pol govorim ne, ne , ne , ne , ne , ne DVD i onda kad počne plakati uzmem je i izljubim. pa narvno da ću tako doći u fazu da joj sama DVD iščupam iz komode i dam u ruke.

od početka pišemo o mami koja je pitala za bebu od 40 dana i prepala se navike nosanja...
ja ne bih svoje dijete puistila da mi plače od 40 dana da bih mu dokazala da sam ja u pravu i da mora spavati u 8 i da neću da ga učim ružnim navikama...dan-dva sve traje, faze ...polako...
pa mala je to beba.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:07:14   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Džaba...
možeš vala pisati postova koliko hoćeš...a na temi samo posljednji porčitaju il posljednju stranu i onda pišu odgovor citiranjem.

Ama nisma blesava žena da dijetetu od godinu i pol govorim ne, ne , ne , ne , ne , ne DVD i onda kad počne plakati uzmem je i izljubim. pa narvno da ću tako doći u fazu da joj sama DVD iščupam iz komode i dam u ruke.

od početka pišemo o mami koja je pitala za bebu od 40 dana i prepala se navike nosanja...
ja ne bih svoje dijete puistila da mi plače od 40 dana da bih mu dokazala da sam ja u pravu i da mora spavati u 8 i da neću da ga učim ružnim navikama...dan-dva sve traje, faze ...polako...
pa mala je to beba.user posted image



Upravo ovako.Ne bih ni ja.Nimalo me ne zanima sta ce drugi reci,to je moje dijete.Ja ga nosam.I da ne treba moju paznju i blizinu ne bi ni plakala.To je mala bebica koja zaista treba nas zagrljaj.U cemu mi se ocituje briga za bebu...da pustim bebicu da place jer necu da bude na rukama?Ma mila moja,slobodno ti svoju bebi s ljubavlju nosaj.Proci ce taj period.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:10:36   
Dinkica
Handay, ja znam mamu koja dijete od 20 mjeseci uspavljuje nosanjem, a nosala ga je i od 40 dana,naravno  ne treba genaralizirati da će tako sve mame, daleko od toga ali eto ona nosa do besvjesti, možda ne bi da ga nije navikla ali sad je kasno. 

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:21:49   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Handay, ja znam mamu koja dijete od 20 mjeseci uspavljuje nosanjem, a nosala ga je i od 40 dana,naravno  ne treba genaralizirati da će tako sve mame, daleko od toga ali eto ona nosa do besvjesti, možda ne bi da ga nije navikla ali sad je kasno. 

ma znam ja jednu koja nosa dijete od 4 godine...al nema drugo pa može joj seuser posted image
šalim se ženo, znam ja da djeca sa ve stiču naviku...
ali nisma mišljenja da odmah čim rodim treba da uredujem u navikama...ako me shataš...
recimo i hranjenje beb ne možemo uobročit do 40 dana...kad beba doji doji na zahtjev kad plače zahtjeva neštouser posted image
A beba od 5 mjeseci e to je beba kojoj uvodiš pravila polako ali sigurno...
moja dijeca jedu fino, spavaju fino, peru zube, slušaju...stavrno nemam zamjerki....
a nosla sam kad su htjel i koja je htjela...
al nisma se zarobila...kad sma vdijela da će je vrijem da navike spremam u red...kolica nabijem na nogu ubacim u kuću i nju u kolica i ninajuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:32:59   
Dinkica
Pa i ja sam zagovrnik alternativa samo da bi mamama bilo lakše, ja stvarno nisam jaka ni čvrsta žena ( u fizičkom smislu), mršavica onako i mene bi to nosanje dokrajčilo, zato sam ja ljuljala na nogama (jer su mi noge jače od ruku user posted image ), fen mi je najviše pomagao i stvarno hvala Bogu i to malo što je plakala ubrzo je prestala....

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:34:58   
Hanady RR
e jeste i nama je fen pomogao kada je u trećem mjesecu imala on grčeve od 18 do 20 h...
ja fen uključim ona ušutiuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:35:18   
vjestica
ne bitno je šta je, bitno je da se beba smiri
moja je sad meni na krilu i sluša sweet child of mine user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:40:03   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: vjestica

ne bitno je šta je, bitno je da se beba smiri
moja je sad meni na krilu i sluša sweet child of mine user posted image


e a oavo je sigurno da treba na vrijeme muziku dobru puštatuser posted image user posted image user posted image user posted image
meni starijoj sestra puštala seku aleksić i daru bubamaru ja kad dijete poče samo DM sat paliti...ukinusmo kanal radi njeuser posted image user posted image user posted image
a mlađa...e nju je mama na van Gogh naučila oizdaže album novi za vrijeme mog trudničkog pa mi dijete pjeva ludo, ludaaaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:44:19   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

ne bitno je šta je, bitno je da se beba smiri
moja je sad meni na krilu i sluša sweet child of mine user posted image


e a oavo je sigurno da treba na vrijeme muziku dobru puštatuser posted image user posted image user posted image user posted image
meni starijoj sestra puštala seku aleksić i daru bubamaru ja kad dijete poče samo DM sat paliti...ukinusmo kanal radi njeuser posted image user posted image user posted image
a mlađa...e nju je mama na van Gogh naučila oizdaže album novi za vrijeme mog trudničkog pa mi dijete pjeva ludo, ludaaaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ti si dobro, ja sam svojoj puštala pepperse, californication joj je najdraža i dan danas user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:44:50   
vjestica
ma ja sam svojoj iz zezancije počela pjevati kad je presvlačim gola, gola, skini mi se gola user posted image user posted image user posted image user posted image
pa se zabrinuh da mi se dijete ne navikne na narodnjake, pa da je na vrijeme učim na ono šta treba da sluša user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:47:04   
Mona Mohamed

IZVORNA PORUKA: vjestica

ma ja sam svojoj iz zezancije počela pjevati kad je presvlačim gola, gola, skini mi se gola user posted image user posted image user posted image user posted image
pa se zabrinuh da mi se dijete ne navikne na narodnjake, pa da je na vrijeme učim na ono šta treba da sluša user posted image


Mjenjaj plocu.Ne dao Bog da slusa narodnjake. [sm=smiley1.gif]

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 11:50:08   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: vjestica

ma ja sam svojoj iz zezancije počela pjevati kad je presvlačim gola, gola, skini mi se gola user posted image user posted image user posted image user posted image
pa se zabrinuh da mi se dijete ne navikne na narodnjake, pa da je na vrijeme učim na ono šta treba da sluša user posted image



heheh, nećeš vjerovati ovo je i moja A. negdje čula, biće da je kod mojih na TV-u, pa dijete pjeva "gola gola", sramota user posted image   user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *