|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 23:21:47   
salmy
IZVORNA PORUKA: kolacic

Ovako: kako probati  nekako je odvici da je nosim, taj sling mi ne odgovara, ne mogu sebe zamisliti da nosim dijete po kuci i pravim rucak, to mi ne ide u glavu nikako, a sad ce mi svi navaliti na babine pa valja docekati sve te ljude, a kako kad mi bebi place i moram i uzeti je na ruke... inace sam uredna, i mora mi sve biti cisto, pa je u tome problem isto, ne mogu sve stici ako beba place i stid me je docekati ljude u neurednom stanu pa joj sve je sad mi poremeceno a tako sam bila to fino zamislila... uh user posted image user posted image user posted image user posted image
Ne ocajavaj sve je to normalnouser posted image user posted image user posted image mi smo svog user posted image vjecito nosali! pa stauser posted image user posted image user posted image bilo pa proslo! obzirom da su nama SVI dosli u tih  40 danauser posted image user posted image user posted image user posted image ja sam ga nosala a MM pravio kafu i zarzevate! i tako na smjenuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
11.10.2010 23:33:54   
Lalana
kolacicu, tako mala beba zaista ne zasluzuje da je se pusti plakati zbog straha od navikavanja na ruke, pa ona je skroz malesna, moze biti i da su joj grcici poceli, tako mala beba se iz dana u dan mijenja, tek nekada kada bude imala 3 mjeseca moci ces razluciti da li se radi o placu zbog ovog ili onog ali sada, premala je i nemoj ni misliti da poduzimas bilo kakve metode, pogotovo ne surove.


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 0:26:41   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: Lalana

kolacicu, tako mala beba zaista ne zasluzuje da je se pusti plakati zbog straha od navikavanja na ruke, pa ona je skroz malesna, moze biti i da su joj grcici poceli, tako mala beba se iz dana u dan mijenja, tek nekada kada bude imala 3 mjeseca moci ces razluciti da li se radi o placu zbog ovog ili onog ali sada, premala je i nemoj ni misliti da poduzimas bilo kakve metode, pogotovo ne surove.


Prvo, beba od 40 dana da se naucila na ruke!!! Vecu glupost jos nisam cula. Inace, uvjerena sam da se nijedna beba ne moze nauciti na ruke. To ne postoji. Bebe nesto muci i traze nasu blizinu. Kad ih prestane muciti prestanu nas i traziti.
Lalana, potpuno si u pravu. Takve metode su surove. Kolacicu, sta ti je vaznije dijete ili uredna kuca i tamo neki gosti? Pusti goste i kucu. Najvaznije je dijete. Ja sam svog stalno nosala i stalno je plakao. Nisam kuhala niti docekivala goste. Znala sam reci da ne dolaze. MM je pomagao oko svega. Ma, kakav rucak kakvi gosti kad je beba mala. To ima samo u filmovima koji granice sa bajkom. Moras promijenti svoja ocekivanja.Mozda su poceli i grcevi...
Kuhala sam kasnije tako sto bih na brzinu sve isjeckala i stavila u frizider, A onda kad stignem sve strpala u serpu i kuhala. Medjutim, nisam pravo kuhala dok nije napunio mozda i 6 mjeseci. Skorpija, potpuno si u pravu, jedva cekam drugo dijete pa da ga jos vise nosam. Zao mi je i ono malo sto je plakao dok sam radila tamo neku glupost po kuci.


< Poruku je uredio Idina mama -- 12.10.2010 0:37:58 >

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 0:37:06   
reallove
lalana,idina mama,slazem se..i ja sam svog nosala,ali se nije naucio na ruke,sada ga nemogu uzeti i kad bih htjelauser posted image user posted image ja sam znala po cijelu noc hodati i nositi ga,dok je imao grceve i tako to,kolacic tvoja beba je mala,sto kazu zenice prije mene,pusti posao i kucu,beba ti je najvaznija

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 0:41:50   
reallove
moj Emin 3 mjeseca nikako nije spavao nocu,pa smo ga nosili na smjenu mm i ja

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 0:45:18   
Idina mama
Draga reallove, bas kao i nas Armin, ali on jos duze nije spavao, a i sad sa 19 mjeseci ne prespava noc. Pa, sta. A kako se sve brzo zaboravi. Da me sad neko pita, rekla bih da ga nisam ni osjetila, pravo mirna beba, "pflegeleicht" kako kazu Nijemci.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 0:49:06   
sporty mamaa
Lako je kad muz pomaze, ali kad je zena sama, pa cijelu noc ustaj, a ujutro ko zombi, ni do cega joj nije.... Kad je moja bila bebica mm je ustajao svako 2h a ja isto tako, ali ona je pocela jako brzo spavati cijelu noc, sa dva mj.skoro iako bi je ja u snu nahranila...
Lako je i reci, pusti kucu i sve, pusti malo sutra, ako ja ne skuham nece mi niko, ako ja ne operem i opeglam nece mi niko... Lako je onima kojima su mame ili vec ko tu, te zene mogu samo oko bebe, ja vala iako mi je mm skoro u svemu pomagao ipak sam morala vecinu sama....

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 0:49:09   
reallove
Emin je jednom zaspao u 8:30 ujutro...poslije toga je poceo malo bolje spavati i sada sa 14 mjeseci prespava noc bez budjenja,masallah...OT,Armin-lijepo imeuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 0:53:38   
reallove

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Lako je kad muz pomaze, ali kad je zena sama, pa cijelu noc ustaj, a ujutro ko zombi, ni do cega joj nije.... Kad je moja bila bebica mm je ustajao svako 2h a ja isto tako, ali ona je pocela jako brzo spavati cijelu noc, sa dva mj.skoro iako bi je ja u snu nahranila...
Lako je i reci, pusti kucu i sve, pusti malo sutra, ako ja ne skuham nece mi niko, ako ja ne operem i opeglam nece mi niko... Lako je onima kojima su mame ili vec ko tu, te zene mogu samo oko bebe, ja vala iako mi je mm skoro u svemu pomagao ipak sam morala vecinu sama....

i ja sam vecinu obavljala sama,u to vrijeme mm nije radio pa mi je pomagao,eh onda poceo raditi i morala sam bez njega dalje,ni sama neznam kako,ali izdrzala sam,znala sam sjesti i plakati,nestane mi snage,ali sve to prodje..ali..to nije tema ove emisijeuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 0:53:58   
Idina mama
Hvala reallove. Sprty mama, ja sam ovdje u Njemackoj sama samocata. Nemam nikog. Nemam nikakav kontakt sa nasim ljudima, tek sam tri godine u Njemackoj, nemam ni prijatelje, samo poznanike i kolege s posla, mm radi od 8 do 6-7-8 uvijek prekovremeno. Niko nije vise sam nego ja. Pustila sam kucu i sve. I nevjerovatno kako se brzo kuca moze dovesti u red. Za nekliko dana kad armin nije trebao toliko moju blizinu sve se dovelo u red. A izgubljeno vrijeme sa bebom je nepovratno izgubljeno i posljedice su tu....

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 0:55:53   
Idina mama
Odosmo van teme. A da otvorimo temu za zombije?

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 1:02:06   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Idina mama

Odosmo van teme. A da otvorimo temu za zombije?



Nema potrebe za vrijedanjemuser posted image Vec je sinoc bilo prepirke, neke mame uspavljuju dijete nosanjem, neke ih samo spuste u krevetac i dadnu im dudu... Kao sto sam bila ja.... Mislim da sam vrijeme kvalitetno rasporedila i za ritual s bebom i za kucaanse poslove i svi smo zadovoljni i sretni, nikakvih posljedicauser posted image user posted image

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 1:06:28   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Odosmo van teme. A da otvorimo temu za zombije?



Nema potrebe za vrijedanjemuser posted image Vec je sinoc bilo prepirke, neke mame uspavljuju dijete nosanjem, neke ih samo spuste u krevetac i dadnu im dudu... Kao sto sam bila ja.... Mislim da sam vrijeme kvalitetno rasporedila i za ritual s bebom i za kucaanse poslove i svi smo zadovoljni i sretni, nikakvih posljedicauser posted image user posted image



Joj, draga sprty mama, kakvo vrijedjanje. Nije valjda zbog onog zombi. to mi je tako simpaticno i jednostavno sam to upotrijebila kao salu (prvi put sam upotrijebila taj izraz). Meni lakse kad cijem da nisam jedina nenaspavana. Ja se izvinjavam ako sam rekla sta pogresno.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 1:09:50   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Idina mama

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Odosmo van teme. A da otvorimo temu za zombije?



Nema potrebe za vrijedanjemuser posted image Vec je sinoc bilo prepirke, neke mame uspavljuju dijete nosanjem, neke ih samo spuste u krevetac i dadnu im dudu... Kao sto sam bila ja.... Mislim da sam vrijeme kvalitetno rasporedila i za ritual s bebom i za kucaanse poslove i svi smo zadovoljni i sretni, nikakvih posljedicauser posted image user posted image



Joj, draga sprty mama, kakvo vrijedjanje. Nije valjda zbog onog zombi. to mi je tako simpaticno i jednostavno sam to upotrijebila kao salu (prvi put sam upotrijebila taj izraz). Meni lakse kad cijem da nisam jedina nenaspavana. Ja se izvinjavam ako sam rekla sta pogresno.



Sve okuser posted image user posted image

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 8:48:13   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: kolacic

Molim vas dajte mi kakav savjet za odvikavanje od ruku, citat cu sutra jer je sad moram nahraniti...joj panika me hvata, ipak je to beba od 40 dana, jos mala da bi naucena bila za 2 dana na ruke, dakle, imam mogucnost da nesto promijenim samo kako??

pusa vam svima user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


kolacic nije to za panike, polako samo, kakva je situacija danas?,
Kad je beba suha i sita i u toj starosnoj dobi mogu biti grcevi, znam da je do sada bila mirna ali eto moras i na to racunati, masiraj joj malo pupu kruznim pokretom (tema grčevi), muziku vjerujem da si pustala, probaj i fen, ljuljanje na nogama je opet bolja varijanta nego nosanje barem meni, javi jel se vratilo na staro



_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 9:14:38   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Idina mama

Prvo, beba od 40 dana da se naucila na ruke!!! Vecu glupost jos nisam cula. Inace, uvjerena sam da se nijedna beba ne moze nauciti na ruke. To ne postoji. Bebe nesto muci i traze nasu blizinu. Kad ih prestane muciti prestanu nas i traziti.
Lalana, potpuno si u pravu. Takve metode su surove. Kolacicu, sta ti je vaznije dijete ili uredna kuca i tamo neki gosti? Pusti goste i kucu. Najvaznije je dijete. Ja sam svog stalno nosala i stalno je plakao. Nisam kuhala niti docekivala goste. Znala sam reci da ne dolaze. MM je pomagao oko svega. Ma, kakav rucak kakvi gosti kad je beba mala. To ima samo u filmovima koji granice sa bajkom. Moras promijenti svoja ocekivanja.Mozda su poceli i grcevi...
Kuhala sam kasnije tako sto bih na brzinu sve isjeckala i stavila u frizider, A onda kad stignem sve strpala u serpu i kuhala. Medjutim, nisam pravo kuhala dok nije napunio mozda i 6 mjeseci. Skorpija, potpuno si u pravu, jedva cekam drugo dijete pa da ga jos vise nosam. Zao mi je i ono malo sto je plakao dok sam radila tamo neku glupost po kuci.


potpisujem (ovo sam htjela i sinoć napisati, ali sam se bojala da me opet žene pogrešno ne shvateuser posted image )
NIKO me ne može ubjediti da se tako mala beba može naučiti na ruke i to za 1 dan
normalno je da beba traži našu blizinu, pa 9 mjeseci je bila 24 sata s nama
i ovo definitivno - jesu li ti važniji gosti i uredna kuća ili tvoje dijete? (ja sam u početku imala pomoć, sad ne, ako i gosti dođu meni je sasvim ok ponuditi ih sokom i kupljenim kolačima)
a jedina metoda da odvikneš bebu od svoje blizine je i najnehumanija - da je pustiš da plače



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 11:19:59   
dacy
moj sin ima 2 god. i naučen je na ruke. Sada se neda baš nositi i maziti, ali ga zato uspavljujemo na rukama. kupili smo neku ljulju gdje ponekad zaspe, nekad nas baš smori i ruke mi hoće otpast, jer je ipak bucko (ima 18 kg)
Dosta ljudi mi je rekla da sam pogriješila što smo ga tako naučili, ali mene boli uvo za to šta pričaju, ja im uvjek odgovorim,  ja ga nosim a ne ti, to je moje dijete i meni ga nije teško ni na glavi nosit ako treba.

i još nešto, nije nam ništa bilo draže dok je bio beba, nositi ga, mazit, ljubit, pričat, mi smo stvrano u tome uživali. Znam 100% da kad budem imala drugo dijete da ćemo isto i sa njim


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 11:24:22   
lavić Simba

IZVORNA PORUKA: dacy

moj sin ima 2 god. i naučen je na ruke. Sada se neda baš nositi i maziti, ali ga zato uspavljujemo na rukama. kupili smo neku ljulju gdje ponekad zaspe, nekad nas baš smori i ruke mi hoće otpast, jer je ipak bucko (ima 18 kg)
Dosta ljudi mi je rekla da sam pogriješila što smo ga tako naučili, ali mene boli uvo za to šta pričaju, ja im uvjek odgovorim,  ja ga nosim a ne ti, to je moje dijete i meni ga nije teško ni na glavi nosit ako treba.

i još nešto, nije nam ništa bilo draže dok je bio beba, nositi ga, mazit, ljubit, pričat, mi smo stvrano u tome uživali. Znam 100% da kad budem imala drugo dijete da ćemo isto i sa njim


user posted image  mama, i rodjendan nam je isti dan
I ja nosam ljuljam sta da radim on se moze i umoriti i biti pospan ali hoce mami na nogeuser posted image

_____________________________

mamina radost....moj mali djecak
03.10.2009.
prvi zubic sa 9.5 mjeseci
prohodao sa 11 mjeseci

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 12:01:19   
škorpija

IZVORNA PORUKA: nikita

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

evo moja mama daje savjet za odvikavanje od ruku: pustiš bebu da plače dok se ne umori i dok sama ne zaspe, isproban na mojoj seki


Ja ne bi nikada ovo uradila...okej 5 minuta...ali da "reve" dok ne zaspe...beba od 40 dana...ne...ne....


uh to ne bih ni ja za tako malu bebu, oni prva 2mj trebaju svu paznju majke dok se naviknu na ovaj svijet a i tad su najlaksi, sta je nosit 5kg a vec kad budu imali 10kg onda ako vec hocete da sami zaspu pustit da place jedno vrijeme je ok i to ja ne bih naglo, prvu vece bi 5 min pa 10 pa 15 i tako dok se malo naviknu na to da na plac odmah ne reagujete...nisam nikad pokusavala da mali sam zaspe , jedino ako me naljuti tijekom dana ostavim ga u vrticu da se dreci dok ja nesto uradim



Eeee da znate kakave je moja seka na kraju ispala ne bi nikad djecu ostavljale da plače, ja vjerujem da je ta mamina metoda ostavila traga na njen psihički razvojuser posted image . ja sam rekla da je ovo metoda moje mame, a ne moja, ali ona kaže da su tada druga vremena bila i da je bilo normalno puštati dijete da plače, da se navodno ne razmaziuser posted image .
a na kraju krajeva kolačić želi da čuje savjet kako da odvikne bebu od ruku i ništa drugo od naših savjeta ne prihvata. ustavri vjerovatno želi da joj kažemo da nije loša majka ako dijete neće da nosa. e pa ova metod moje mame je jedini metod za tako malu bebu, ko voli bujrum

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 12:10:17   
anidla
kako ga uspavljujem?

pa, inace ako ga nista ne muci (zubici, tura, stomacic i sl), onda nas dvoje odemo u spavacu, prigusim svjetlo, dam mu cucu i u rukicu mu dam dudu (to je ona krpica). on se sam okrene na bok, pa opet malo na drugi dok sebi ne nadje polozaj koji mu godi i zaspe....

e sad, kad je bas bas nervozan onda ga ljuljuskam na jastuku na nogama, to mu godi kad ga nesto muci...

upoznala sam svoje dijete i tacno znam kad i kako ce zaspati, ali taj ritam NIKAD nisam mijenjala, zna se kad je popodnevno spavanje a kad je vecernje i toga se striktno drzim pa nek sve ori gori user posted image

sunce moje user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 12:12:28   
dacy
IZVORNA PORUKA: lavić Simba
user posted image  mama, i rodjendan nam je isti dan
I ja nosam ljuljam sta da radim on se moze i umoriti i biti pospan ali hoce mami na nogeuser posted image


veliki user posted image za nasu dječicu

A što se tiće savjeta kolačiću kako da se odvikne od ruku, ja stvarno nemam nikakav.  Dok je moj bebi bio manji, ja ako ćujem da plače ostavljam sve što sam radila i uzimam ga. Nije mi bilo bitno jesam li stigla kuću pospremiti, nisam dala da plače.



_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu lavić Simba)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 14:07:03   
kolacic
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Lako je kad muz pomaze, ali kad je zena sama, pa cijelu noc ustaj, a ujutro ko zombi, ni do cega joj nije.... Kad je moja bila bebica mm je ustajao svako 2h a ja isto tako, ali ona je pocela jako brzo spavati cijelu noc, sa dva mj.skoro iako bi je ja u snu nahranila...
Lako je i reci, pusti kucu i sve, pusti malo sutra, ako ja ne skuham nece mi niko, ako ja ne operem i opeglam nece mi niko... Lako je onima kojima su mame ili vec ko tu, te zene mogu samo oko bebe, ja vala iako mi je mm skoro u svemu pomagao ipak sam morala vecinu sama....




potpisujem user posted image  slazem se sa svim, ja imam divnog muza pomaze mi koliko moze, ali radi i po cijeli dan sam sama s bebom, evo uspjela sam je smiriti danas je mirna ziva se ne cuje, stizem nekako sve, i ves njen oprati i pelene, i sloziti ves, i ispeglati, evo sad cu rucak.. pa je hraniti ponovo a gosti vec dolaze eto u nedjelju nam bili vec jedni, sutra su drugi pa treci i tako sigurno ce biti mjesec, dok dodju svi muzevi, pa moji, bit ce ljudi, a meni je vazno i da je dijete dobro i da je kuca cista.
sad mi je malo lakse jer mi je mirna. lijepo smo se mazile cijelo jutro pa sam joj dala da jede i malo kamilice, i sad spava pile moje... :)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 14:09:53   
Anoniman
upoznala sam svoje dijete i tacno znam kad i kako ce zaspati, ali taj ritam NIKAD nisam mijenjala, zna se kad je popodnevno spavanje a kad je vecernje i toga se striktno drzim pa nek sve ori gori user posted image

sunce moje user posted image
potpuno isto kao,kod nasuser posted image user posted image

(odgovor članu kolacic)
  Neposredna veza do poruke: 423
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
12.10.2010 23:01:05   
iv@ncica
kolacicu  -  halo  draga, nije  beba  na dugme  pa da je  sikljucis  i  ukljucisuser posted image ...bit  ce dana  kad  ce  biti  nervoza,  bit  ce  dna  kad  ce  samo  spavati..ili  obratno...malena  je  i  promjenit  ce  se  sto  puta..i  danju  i  nocu..privikava  se na  okolinu,  ljude,  mirise, promjene  okoline..hranu...noc-dan...promjene  vremena  i  klime..i  problemi sa  stomacicem su  tu..pa  sve  ostalo  sto  te  ceka,,,sve  je  to  pocetak......i  nema  veze  jos  s  navikavanjem  na  ruke...bebe  su  naj gore  kad  mjenjaju  okolinu  i kad  su  među  vise  ljudi..jer    im  je  sve  stresno  i  placem  se  rjesavaju  nervoze..pa  kako  ce  ti  bebac  reci  da se umorio,  da  mu  nije  ugodno,  da  mu  je  vruće-hladno..da  ga  boli,  ako  ne  nerimrom  ,  placem  i  nervozom..pusti  ruke...a  gosti  ce  navaliti  dolaziti,  bit  ces  i  ti  i  beba  nervozne,  nemoj  da  te  to  iznenadi...cekat  ce  te i  kuca  i  rucak i pelene..i  sve ostalo..kao  i  sve  nas..
ja s am  bila  potpuno sama od  prvog  dana..  bebac  nije  spavao  ni  dan ni noc...stalno  je  bio  nervozan,  ni  danas  ne  spava  u  ccijelosti  noc...i  stizala sam  i  docekivati  goste,  i spremati..i  napraviti  rucak -  naravno  nesto  brzinski..a  brate  pšonekad  i naruciti....i  sve  je  to  fumkcioniralo..samo  treba  uhvatiti  ritam..polako...a gosti  mogu  i  koaca  iz slasticarne  i  kave  i  soka..svi  su  bili  docekani  fino...nisam  se  zamarala  da im  jos  kuham  sta ;))),  a  bebac  je  na  prvom  mjestu  uvijek  bio...i  nikad se nije  navikao  na  ruke..  podokio  bi  pa  u krevetac...i  danas  cuca  i u krevetic....e sad  sto  se  on  10000 puta  budi  i  danas..to  je  do  bebe..kad  bude  spreman  prespavat  ce  noc...a  nosala  sam  ga  kad  je  bio  malen  kad  sam  god  mogla i  danas  bi  da hoce,  nije  bas  mazast...i  nije  se  ni  na  sta  navikao..poslije  se  vec  uhvati  ritam  pa  to  ide  drugacije..a  sto  ces  od  male  bebe, nego  mazit..kupat,  hraniti,presvlaciti  i  nosati  ;))))

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 0:40:00   
Anoniman
user posted image

Evo jedna metoda ali samo dok sam ja u krevetu, inace ne da place vec reve, ni minute sam nece u krevetu, zaspe ja ga spustim i onda histerija,Bojim se komsija da ne pomisle i da ga maltretiram...E veceras i ja se uvalim kod njega uh srece zaspo cim sam ustala rikkkaaaa....Imam osjecaj da se boji krevetca. a odmah je do mene, naslagala sam mu igracki , igrali smo se veceras, sve super al jel se odmaknem havarija....
Ps, ne obracajte paznju na moju seksi pidzamu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *