|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 0:43:26   
anidla
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

user posted image

Evo jedna metoda ali samo dok sam ja u krevetu, inace ne da place vec reve, ni minute sam nece u krevetu, zaspe ja ga spustim i onda histerija,Bojim se komsija da ne pomisle i da ga maltretiram...E veceras i ja se uvalim kod njega uh srece zaspo cim sam ustala rikkkaaaa....Imam osjecaj da se boji krevetca. a odmah je do mene, naslagala sam mu igracki , igrali smo se veceras, sve super al jel se odmaknem havarija....
Ps, ne obracajte paznju na moju seksi pidzamu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ovo je tako slatko....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 0:50:49   
idacha
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

user posted image

Evo jedna metoda ali samo dok sam ja u krevetu, inace ne da place vec reve, ni minute sam nece u krevetu, zaspe ja ga spustim i onda histerija,Bojim se komsija da ne pomisle i da ga maltretiram...E veceras i ja se uvalim kod njega uh srece zaspo cim sam ustala rikkkaaaa....Imam osjecaj da se boji krevetca. a odmah je do mene, naslagala sam mu igracki , igrali smo se veceras, sve super al jel se odmaknem havarija....
Ps, ne obracajte paznju na moju seksi pidzamu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


preslatki steee user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 0:55:41   
idacha
ja prosto obozavam krevetice i, poput tebe Marina, i ja pozelim da se ususkam u kreveticu user posted image user posted image to nije zbog Imrana, nego zbog sebe :)
helem, mi hB nemamo problema sa uspavljivanjem... nekada sam zaspi, nekada (najcesce navece) se unervozi pred spavanje, pa ga uzmem u narucje i ljuljuskam i pjevam mu.. ja to volim i nikada mi nije tesko.. Imran je prava maza, pa ga mazim po licu, a on prede i uzdise koliko se prepusti.. to su nasi rituali, koje ne bih mijenjala ni za jedan trenutak dana... :) ja mazim njega, on mene rukicom po licu, i vrlo brzo zaspe... ja ga cesto jos neko vrijeme drzim u narucju i uzivam u Bozijem daru...


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 1:00:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: idacha

ja prosto obozavam krevetice i, poput tebe Marina, i ja pozelim da se ususkam u kreveticu user posted image user posted image to nije zbog Imrana, nego zbog sebe :)
helem, mi hB nemamo problema sa uspavljivanjem... nekada sam zaspi, nekada (najcesce navece) se unervozi pred spavanje, pa ga uzmem u narucje i ljuljuskam i pjevam mu.. ja to volim i nikada mi nije tesko.. Imran je prava maza, pa ga mazim po licu, a on prede i uzdise koliko se prepusti.. to su nasi rituali, koje ne bih mijenjala ni za jedan trenutak dana... :) ja mazim njega, on mene rukicom po licu, i vrlo brzo zaspe... ja ga cesto jos neko vrijeme drzim u narucju i uzivam u Bozijem daru...



Isti smo ti, al on je do sad samnom spavao na bracnom, ali vec puze i okrece se pa me strah da ne otrese na pod ili nedaj boze da ga ugusim, pa eto pokusavam da ga naucim na krevetac, tesko mi je navikla sam i ja da je on kraj meneuser posted image user posted image user posted image  ali kad tad ce morati da se odvoji, jer smatram da nije zdravo za njega

(odgovor članu idacha)
  Neposredna veza do poruke: 429
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 1:03:34   
melly__

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

user posted image

Evo jedna metoda ali samo dok sam ja u krevetu, inace ne da place vec reve, ni minute sam nece u krevetu, zaspe ja ga spustim i onda histerija,Bojim se komsija da ne pomisle i da ga maltretiram...E veceras i ja se uvalim kod njega uh srece zaspo cim sam ustala rikkkaaaa....Imam osjecaj da se boji krevetca. a odmah je do mene, naslagala sam mu igracki , igrali smo se veceras, sve super al jel se odmaknem havarija....
Ps, ne obracajte paznju na moju seksi pidzamu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kako si ovo uspjelauser posted image

_____________________________

17.06.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 1:18:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: melly__


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

user posted image

Evo jedna metoda ali samo dok sam ja u krevetu, inace ne da place vec reve, ni minute sam nece u krevetu, zaspe ja ga spustim i onda histerija,Bojim se komsija da ne pomisle i da ga maltretiram...E veceras i ja se uvalim kod njega uh srece zaspo cim sam ustala rikkkaaaa....Imam osjecaj da se boji krevetca. a odmah je do mene, naslagala sam mu igracki , igrali smo se veceras, sve super al jel se odmaknem havarija....
Ps, ne obracajte paznju na moju seksi pidzamu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kako si ovo uspjelauser posted image


Krevetac je veliki pa i mama moze stati hahha samo noge  moram u zrak user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu melly__)
  Neposredna veza do poruke: 431
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 1:18:23   
sara.at
Marina i meni dodje da mu se uvucem u kreveticuser posted image ne zato StO nece da zaspe vec zato StO tako slatko spava user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 13:22:02   
kolacic
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

kolacicu  -  halo  draga, nije  beba  na dugme  pa da je  sikljucis  i  ukljucisuser posted image ...bit  ce dana  kad  ce  biti  nervoza,  bit  ce  dna  kad  ce  samo  spavati..ili  obratno...malena  je  i  promjenit  ce  se  sto  puta..i  danju  i  nocu..privikava  se na  okolinu,  ljude,  mirise, promjene  okoline..hranu...noc-dan...promjene  vremena  i  klime..i  problemi sa  stomacicem su  tu..pa  sve  ostalo  sto  te  ceka,,,sve  je  to  pocetak......i  nema  veze  jos  s  navikavanjem  na  ruke...bebe  su  naj gore  kad  mjenjaju  okolinu  i kad  su  među  vise  ljudi..jer    im  je  sve  stresno  i  placem  se  rjesavaju  nervoze..pa  kako  ce  ti  bebac  reci  da se umorio,  da  mu  nije  ugodno,  da  mu  je  vruće-hladno..da  ga  boli,  ako  ne  nerimrom  ,  placem  i  nervozom..pusti  ruke...a  gosti  ce  navaliti  dolaziti,  bit  ces  i  ti  i  beba  nervozne,  nemoj  da  te  to  iznenadi...cekat  ce  te i  kuca  i  rucak i pelene..i  sve ostalo..kao  i  sve  nas..
ja s am  bila  potpuno sama od  prvog  dana..  bebac  nije  spavao  ni  dan ni noc...stalno  je  bio  nervozan,  ni  danas  ne  spava  u  ccijelosti  noc...i  stizala sam  i  docekivati  goste,  i spremati..i  napraviti  rucak -  naravno  nesto  brzinski..a  brate  pšonekad  i naruciti....i  sve  je  to  fumkcioniralo..samo  treba  uhvatiti  ritam..polako...a gosti  mogu  i  koaca  iz slasticarne  i  kave  i  soka..svi  su  bili  docekani  fino...nisam  se  zamarala  da im  jos  kuham  sta ;))),  a  bebac  je  na  prvom  mjestu  uvijek  bio...i  nikad se nije  navikao  na  ruke..  podokio  bi  pa  u krevetac...i  danas  cuca  i u krevetic....e sad  sto  se  on  10000 puta  budi  i  danas..to  je  do  bebe..kad  bude  spreman  prespavat  ce  noc...a  nosala  sam  ga  kad  je  bio  malen  kad  sam  god  mogla i  danas  bi  da hoce,  nije  bas  mazast...i  nije  se  ni  na  sta  navikao..poslije  se  vec  uhvati  ritam  pa  to  ide  drugacije..a  sto  ces  od  male  bebe, nego  mazit..kupat,  hraniti,presvlaciti  i  nosati  ;))))



u pravu si, meni je neobicno bilo sto je plakala najednom poslije odlaska od svekrve jer smo je tu nosali cijeli dan, pa joj bilo lijepo valjda, pa kad se  vratilaa u nas dom imas sta vidjeti, place dijete cim je stavis u krevetac, sad se vec vratila na staro, mazimo se i dalje i malo pricamo ali i spavamo u nasem krevetcu :) joj nije lahko biti mama, promjene su to, a poslusat cu vas, malo sam ja cistunica, pa mi muka kad vidim nered, a s bebom koja hoce stalno na ruke ne mozes stici nista...znam da trebiam malo prestati misliti na kucu i opustiti se i uzivati u majcinstvu.. ali da hoce se samo ovi gosti izredatiuser posted image user posted image user posted image pa da ne mislim ni na sta osim na bebu....user posted image user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 14:07:22   
iv@ncica
dok  se  gosti  izredaju..beba  ti  vec  naraste..pa  taman    ces  onda  nesto  i  moci...sjenes  bebu  u  ljulju  ili  na  pod...zabavlja  se saq  svim  sto  nisu  igrackeuser posted image ..a  ti  namirujes  rucak  i  sve  ostalouser posted image ..bona  tako  ti  to  ide..sve  nas  je  to  mucilo..i  na  kraju  covjek  s e navikne..sretno i  ne  brini  se..kolaca,.  meze  i  soka  kupis  da  docekas  goste..ostalo  podignes  prije  njihova  dolaska...rucku  nesto  brzinski...a  sve  ostalo  oko  bebe..navecer  kad  je  legnes,  sređujes  sebe..i  onda  se  i  velikoj  bebi  posvetis user posted image ..tako  da s vi  zadovoljni...dok  ne  krene,  hodanje,  trcanje,  penjanje..posao..vrtic...ma  uvijek  nestouser posted image ..sretno user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 14:34:25   
Anoniman
Kolacic opusti se i uzivaj u majcinstvu jer svaki dan je blagoslov, a poso nece nigdje pobjeci...Svi mi volimo da nam je cisto i uredno, ali imamo djecu i normalno je da ima igracaka po podu, sofama, a gosti odu i dodju a tebi tvoje dijete treba da bude na prvom mjestu....

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 435
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 14:37:20   
teacher75
IZVORNA PORUKA: idacha

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

user posted image

Evo jedna metoda ali samo dok sam ja u krevetu, inace ne da place vec reve, ni minute sam nece u krevetu, zaspe ja ga spustim i onda histerija,Bojim se komsija da ne pomisle i da ga maltretiram...E veceras i ja se uvalim kod njega uh srece zaspo cim sam ustala rikkkaaaa....Imam osjecaj da se boji krevetca. a odmah je do mene, naslagala sam mu igracki , igrali smo se veceras, sve super al jel se odmaknem havarija....
Ps, ne obracajte paznju na moju seksi pidzamu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


preslatki steee user posted image user posted image user posted image user posted image


divnouser posted image user posted image user posted image a ja sa svojih 182 cm nema sanse da bih stala u kreveticuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 14:41:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: idacha

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

user posted image

Evo jedna metoda ali samo dok sam ja u krevetu, inace ne da place vec reve, ni minute sam nece u krevetu, zaspe ja ga spustim i onda histerija,Bojim se komsija da ne pomisle i da ga maltretiram...E veceras i ja se uvalim kod njega uh srece zaspo cim sam ustala rikkkaaaa....Imam osjecaj da se boji krevetca. a odmah je do mene, naslagala sam mu igracki , igrali smo se veceras, sve super al jel se odmaknem havarija....
Ps, ne obracajte paznju na moju seksi pidzamu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


preslatki steee user posted image user posted image user posted image user posted image


divnouser posted image user posted image user posted image a ja sa svojih 182 cm nema sanse da bih stala u kreveticuser posted image user posted image user posted image


ej kako je super slikauser posted image user posted image user posted image user posted image

kada mi je beba mala bila ja sam mogla dužinom stat u krevetac al nisma širinomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
e bilo mi žao krevetića da ga ne ''provalim''user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 14:47:04   
mamina enica
Ja legnem pored svoje user posted image i ona zaspe u roku 10 minuta a onda je premjestim u krevetac.

_____________________________

Moj život je moja Ena :)))))

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 14:49:57   
Hannica
U poslijednje vrijeme ona mene uspavljuje,nece da zaspi do 2 poslije ponoci,a u 12 krene plakati.....joj ovi zubici ce nas izluditi.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mamina enica)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 15:42:53   
kolacic
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hvala vam ivancice i marina cokim vas, upravu ste malo oduska moram sebi dati, ovo je bas pritisak na mene, prvo mi dijete a muz mi perfekcionista veci od mene pa mozes misliti, hahhahhah ali bit ce to sve ok. hvala vam jedan hug za vas
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 19:29:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kolacic

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hvala vam ivancice i marina cokim vas, upravu ste malo oduska moram sebi dati, ovo je bas pritisak na mene, prvo mi dijete a muz mi perfekcionista veci od mene pa mozes misliti, hahhahhah ali bit ce to sve ok. hvala vam jedan hug za vas
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ma draga ja ako ne usisam mene znojevi oblijevaju, citavu noc mi usisivac u snovima, ali nije vrijedno da se jedem ako jedan dan preskocim usisavanje a to vrijeme provedem sa svojim sinom...I kod mene je kroz kucu proslo gostiju ali ako ce mi neko gledati jel usisano ili nije nek mi ne ulazi u kucu...Prvo moje dijete dolazi pa ja, pa svi ostali kome se ne svidja nek uradi bolje...I ja sam ispocetka tako jela sama sebe sto ovo sto ono, a sad za svoje dijete uradim, posvetim i sebi vremena , spavam kad i on po danu...Zasto da se lomim , kad si zdrav svi su tu a kad se razbolis nece niko pitati za tebe....

(odgovor članu kolacic)
  Neposredna veza do poruke: 441
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 19:36:30   
melly__
Ja prvo pustim muziku,pojacam user posted image zamotam ga u dekicu ,eventualno ga malo ljuljuskam ili legnem kraj njega i ceskim ga po glaviuser posted image i on zaspi sad pa saduser posted image
A na muziku i galamu ga namjerno ucim..jer mi ide na zivce kad se mora saputati dokuser posted image spavauser posted image
Doduse nekad ga moram i u kolicima vozati po stanu user posted image

_____________________________

17.06.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
13.10.2010 21:39:01   
Anoniman
evo ja sam opet pokusala u krevetac da ga spustim ja ne znam sta je u pitanju ali dodje mi da bjezim iz kuce....Jel vidi krevetac vristi , histerise, sinoc je jecao 3 sata, nakon 20 minuta u krevetcu...Jos ja danas odem kupim mu drugi vrtuljak, sa raznovrsnim melodijama, zvucima prirode, svjetlima...Ma nista , vise sam u dilemi...Zaspe dok  ga dojim , ali cim ga spustim u krevetac histerise a ne mogu ga slusati duze od 5 minuta da vristi....
Jel jos ko imao ovakvo iskustvo???

(odgovor članu melly__)
  Neposredna veza do poruke: 443
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
16.10.2010 0:05:03   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

evo ja sam opet pokusala u krevetac da ga spustim ja ne znam sta je u pitanju ali dodje mi da bjezim iz kuce....Jel vidi krevetac vristi , histerise, sinoc je jecao 3 sata, nakon 20 minuta u krevetcu...Jos ja danas odem kupim mu drugi vrtuljak, sa raznovrsnim melodijama, zvucima prirode, svjetlima...Ma nista , vise sam u dilemi...Zaspe dok  ga dojim , ali cim ga spustim u krevetac histerise a ne mogu ga slusati duze od 5 minuta da vristi....
Jel jos ko imao ovakvo iskustvo???


Ja sam imala i imam takvo iskustvo. Mislim da nije problem u kreveticu. Beba treba tvoju blizinu jer je nesto muci. Mi smo vrlo dugo spavali sve troje citavu noc u velikom krevetu. (Ja ne bih mogla stati u bebin krevet nikako user posted image ) Nas je mucio stomak (antibiotici mu unistili crijevnu floru) i zubici i skokovi u razvoju i ko zna sta jos. Najgore je bilo od 2. mjeseca do 13-14 mjeseci. Ne znam ni ja kad, ali pocela sam svog sina stavljati u krevetic bez vecih problema. Naucila sam kad treba da ga spustim i kako. Podojim ga na velikom krevetu i on zaspi dojeci ( i danas je tako sa 19 mjeseci ). Onda kad vidim da su mu se rukice i nogice opustile i da na licu ima onaj svoj izraz kad cvrsce spava, ja ga prebacim u krevetic. Kad ga nista ne muci, cak i ako se probudi, pogleda me, nasmije se, okrene i nastavi spavati. Moram ga vrlo polahko spustati, jer to spustanje najvise osjeti. Onda se budi 1000 puta u toku noci. Kad prokmeci prebacim ga kod nas u krevet i dam mu da doji. To ga smiri i ne place. Nekad zaspi vrlo brzo, a nekad mu treba malo vise vremena. Ako sam budna kad zaspi, vratim ga u njegov krevetic, a najcesce ostane s nama. Zbog ovog budjenja i ne pomisljam da prestanem dojiti. Ovdje nikom ne smijem reci da jos dojim. Ne mogu da shvate: govore mi kako to nije dobro za dijete!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
16.10.2010 0:32:55   
kolacic
MarinaDK ja sam ti imala isti takav slucaj sa svojom malom prije par dana...eto vidi str  12 i moj problem..kme kme cim u krevetac a inace mirna...to je kako bebu naucis, najbolje ti je mazi ga, niposto ljuljati, i spustis na par min i onda cucla, i nastoj da ti je manje u krevetu vise koristi krevetac, moja se igra u kreveticu, ali taj dan cijeli preplakala jer je bila kod svekrve na krevetu lezala... dakle, cucla kad je budan, i svako malo ga stavljaj, nek nauci, ne mora tu samo spavati vec i igrati se... sretno javi kako je proslo...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
16.10.2010 13:19:02   
lavić Simba
hocu da poludim spavala sam samo 2,5h cijelu noc se vrtio,pa flasica ma uzas...evo samo sto ne pocnem vristati.......user posted image user posted image

_____________________________

mamina radost....moj mali djecak
03.10.2009.
prvi zubic sa 9.5 mjeseci
prohodao sa 11 mjeseci

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
16.10.2010 13:35:48   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: lavić Simba

hocu da poludim spavala sam samo 2,5h cijelu noc se vrtio,pa flasica ma uzas...evo samo sto ne pocnem vristati.......user posted image user posted image


Draga Simba, izdrzi. Nisi jedina. Tako smo i mi imali periode uzasnog nespavanja. Ako iskljucis stomak i zubice, onda bi mogli biti skokovi u mentalnom razvoju. Imam knjigu o tome i mogu ti reci da su bas tacno opisali te muke sa nespavanjem. Izmedju ostalih muka. Neke bebe kroz to prolaze lakse i/ili brze, a neke bas osjete nervozu i uznemirene su. Moze trajati od nekoliko dana do nekoliko sedmica. Beba pocinje da shvata okolinu i sebe samu i to je tako tesko da izgleda kao beba ima munje i gromove u mozgu. Valja im to izdrzati (a i nama s njima). Gledam sad knjigu. Pise da ima jedna teska faza sa nepunih 13 mjeseci (to je okvirno i moze biti nekoliko sedmica prije ili kasnije). Obrati paznju da li sad moze nesto novo ili vjezba nesto novo. Obicno se u teskoj fazi vraca mami. Treba mu tvoja blizina i paznja. Ako te zanima, mogu potraziti u knjizi kako mu pomoci u ovom mentalnom razvoju pa da teska faza brze prodje, ali moracemo to na drugoj temi.

(odgovor članu lavić Simba)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
16.10.2010 13:39:09   
lirio
mi hB nemamo problema sa spavanjem ni uspavljivanjem...mozda nekad, kad imamo goste, ili ako je bio bas naporan dan....inace ja svoga kenu oko 9 h spustim u krevetac, nekad legnem i ja a nekada izadjem iz sobe...ponekad se budi ak se zapetlja u vrecu za spavanje ili kad nesto ruzno sanja...al zato po danu je prava mala baraba, nece da spava skoro nikako, sve po 15 min...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lavić Simba)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
16.10.2010 14:38:54   
kolacic
danas smo kenjkali pola dana, zivce sam svoje istrosila, obzirom da sam legla u 3 sinoc..sve dok je nisam izvela na balkon na zrak da malo je drzim 10 min nismo se smirili, sad spava ko janjeuser posted image user posted image

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
16.10.2010 14:44:33   
Anoniman
kad je bas pospan i nervozan mm.ga uspava sa medom brundom pjesmomuser posted image user posted image to uzadnje vrijeme nam bas paliuser posted image Stavi ga na krilo,da sjedi pored lapt.upali pjesmu  na youtube da gleda i slusa i zaspi tako za nepovjerovat
Joj reko,sve ga ucis sta netrebauser posted image user posted image od toliki lijepi uspavanki ti,bas nasao medu brundu

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *