|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 22:38:54   
acudesa
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Moj prijedlog za stednju je, izmedju ostalog, kupovati domace prizvode...Klas, Sprind, Dita Tuzla, Miklos, Saraj milk, Vispak, Violeta,travnicke sireve......Sve su to kvalitetni proizvodi, nisu skupi,a tako jacamo i nasu privredu. Mi zaista kupujemo sto je moguce vise domace proizvode. 

user posted image user posted image user posted image
pa kad ojačamo državu-nećemo se zamarati  ovoliko štednjomuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 22:41:11   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Nunny

hvala ti amrino vidis ja sam imala neku glupu naviku da mi po citav dan bude upaljen tv a uposte ga ne gledam evo upravo sad ja za kompjuterom, a on samo bezveze buku stvara i ustala sam da ga ugasim user posted image user posted image od sad kad ne gledam nece biti upaljen user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image -odoh i ja svoj ugasiti
hajmo žene gasite televizore dok ste na rr

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 22:42:56   
Amrino
IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: Nunny

hvala ti amrino vidis ja sam imala neku glupu naviku da mi po citav dan bude upaljen tv a uposte ga ne gledam evo upravo sad ja za kompjuterom, a on samo bezveze buku stvara i ustala sam da ga ugasim user posted image user posted image od sad kad ne gledam nece biti upaljen user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image -odoh i ja svoj ugasiti
hajmo žene gasite televizore dok ste na rr


Iz struje! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 22:47:11   
acudesa
Iz strujeuser posted image
(kako ovo revolucionarno zvuči: idemo drugovi i drugariceuser posted image )

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 23:08:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

i sve ostale instrumente, tv,dvd, linija,ps, komp,koristim produzne za dugmicem na on/off ai kod nas su sve uticnice sa tim na on/off, pa nije tesko...

znači ima vezeuser posted image
nisam nikada  čula za ovo, iskreno
a ne košta ništa probati


iskreno to pomaze, mada tv nije upaljen ali ako je na stand by ipak trosi struju...a zaboravila sam reci i za one lampe sa onim dugmicem da smanjis ili pojacas svjetlost(ne znam kako se to na nas zove) e ta lampe trose jako mnogo struje..

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 23:14:46   
almai
jos nesto ako niste znali.Kad kupujete elektronske uredaje uvijek pogledajte naljepnicu na uredaju sta pise i koji je tip potrosnje.Oznaceni su po slovima od slova A do D. A najmanje trosi struje a slovo D najvise pa tako da nakraju onaj elektronski aparat sa slovom D na kraju skuplje dode iako ste ga jeftino platili.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 23:18:57   
acudesa
IZVORNA PORUKA: almai

jos nesto ako niste znali.Kad kupujete elektronske uredaje uvijek pogledajte naljepnicu na uredaju sta pise i koji je tip potrosnje.Oznaceni su po slovima od slova A do D. A najmanje trosi struje a slovo D najvise pa tako da nakraju onaj elektronski aparat sa slovom D na kraju skuplje dode iako ste ga jeftino platili.

kod mene su Buser posted image , nije loše

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Štedite li i kako?
16.9.2009 16:00:29   
acudesa
Kako smanjujete telefonske troškove?
Ja na ultri trošim više nego što bih trebala, recimo znam dopuniti sa 10 KM, i odmah zovnem neku kolegicu i sa njom sve srajbamuser posted image
pa opet: "Molimo dopunite Vaš ultra kredit"
ovdje sam tanka-dajte mi savjet,ja nemam fiksni

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Štedite li i kako?
16.9.2009 16:05:32   
bloom
Ma mene ce dakrajcit i mobitel i fiksni, tu nemam savjet.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Štedite li i kako?
16.9.2009 16:07:37   
acudesa
izgleda da sve volimo pričati i pričati.........
(društvene ženeuser posted image )

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Štedite li i kako?
16.9.2009 16:15:14   
almai
IZVORNA PORUKA: acudesa

Kako smanjujete telefonske troškove?
Ja na ultri trošim više nego što bih trebala, recimo znam dopuniti sa 10 KM, i odmah zovnem neku kolegicu i sa njom sve srajbamuser posted image
pa opet: "Molimo dopunite Vaš ultra kredit"
ovdje sam tanka-dajte mi savjet,ja nemam fiksni


nemoj uzimati karticu od 10km vec uzmi od 5kmuser posted image user posted image user posted image
pa kad ti gosp. kaze dostigli ste limit bit ce ti mrsko odmah ici u trgovinu da nadopunis kredit i tako ces ustedjeti 5kmuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Štedite li i kako?
16.9.2009 16:21:27   
acudesa
IZVORNA PORUKA: almai

IZVORNA PORUKA: acudesa

Kako smanjujete telefonske troškove?
Ja na ultri trošim više nego što bih trebala, recimo znam dopuniti sa 10 KM, i odmah zovnem neku kolegicu i sa njom sve srajbamuser posted image
pa opet: "Molimo dopunite Vaš ultra kredit"
ovdje sam tanka-dajte mi savjet,ja nemam fiksni


nemoj uzimati karticu od 10km vec uzmi od 5kmuser posted image user posted image user posted image
pa kad ti gosp. kaze dostigli ste limit bit ce ti mrsko odmah ici u trgovinu da nadopunis kredit i tako ces ustedjeti 5kmuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image  hvala ti što me nasmija
za mene bi bile najbolje neke od 1KM

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Štedite li i kako?
16.9.2009 16:31:41   
emma.L
Vidim da većina kupuje mjesečno potrepštine, a kod nas se upravo suprotno pokazalo kao dobro- ne idemo u velike centre, nego namirnice kupim po potrebi. Ok kad MM ode subotom u mesnicu i na pijacu, pa kupi povrća i mesa za tjedan dana. Ali obično tamo pomahnitam, pa mi treba i Persil i Ariel i Sensitive omekšivač za Emu, a i normalan za nas ... pa čokolada, eurokrem, sve što mi inače ne treba.
Dosta uštedim kupujući DM proizvode (tečni deterdžent Aloa za veš je odličan, a duplo jeftiniji od Ariela). U Mercatoru kupujem njihove proizvode (smoki, vrećice za zamrzivač koje koristimo za prljave pelene, ubruse za kuhinju, suho voće...) Perilice uključujem noću, a onda veš čeka mokar do sljedeće jeftine struje da uključim sušilicu (zaista nemam mjesta gdje bih sušila veš user posted image , a sušilica troši baš puno).
E te kasice su nam bile super, prije par godina smo baš dobro stajali i ubacivali u kasicu- kad je trebalo mijenjati gume- eto ti novca user posted image . To je jedini put da smo uštedjeli nešto i osjećaj je super.
A hrana se jede po nekoliko dana, ništa se skoro ne baca, osim ako se može oboljeti od toga, kruh se redovno zamrzava, a čak i Ema dobije stari kruh u jogurt i juhu user posted image . A sramota me je reći koliko potrošimo na izlaske, večere, ručkove...
Od danas aktiviram kasicu ponovo!!!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Štedite li i kako?
16.9.2009 16:36:51   
emma.L
Evo sad čitam ovaj moj post- ispadoh paćenica, a gdje su mi pare onda user posted image ?! Fakat pazim na neke stvari, uvijek imam po jedan parfem, jedan sat, nisam od nekih prohtjeva tipa cipela, skupih torba ili od onih tipova što svaki mjesec odvoje za nešto od odjeće (osim kozmetičara i frizera, to mi je baš gušt), MM isto, čak i manje prohtjeva ima- pa jesmo li mi normalni, pitam se user posted image
Nije valjda da dvije solidne plaće pojedemo i popijemo vani (a i to vani je ručak vikendom negdje, odlazak na planinu, koja pizza- opet nisu pijanke).
Eh, da, i od zadnje plaće pišemo što trošimo, baš da vidimo.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Štedite li i kako?
16.9.2009 16:44:43   
acudesa
user posted image user posted image emma, ti si super, ja kad čitam svoje postove ništa ne kontam (šta je pisac htio da kažeuser posted image ) ali eto vi nekako skontate
DM-dobra ideja, nisam išla u njega ni jednom, ne znam ni ja što, a čula sam da ima dobrih i jeftinih stvari-budem obavezno

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Štedite li i kako?
16.9.2009 16:50:30   
neki
Ja jutros krenula sa MM kod doktora(doktor radio par sati samo,i ne stigoh),a zavrsila u Azelu kod vijecniceuser posted image Kupila djeci nekakve trenerkice i raznorazna cudesauser posted image Toliko o mojoj stednjiuser posted image
Ozbiljno sad,stedim eto koliko se moze,ali meni je problem sto svaki mjesec nesto neplanski izleti,tako da se i to sto ustedim,ne vidiuser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Štedite li i kako?
17.9.2009 22:33:18   
acudesa
IZVORNA PORUKA: neki

Ja jutros krenula sa MM kod doktora(doktor radio par sati samo,i ne stigoh),a zavrsila u Azelu kod vijecniceuser posted image Kupila djeci nekakve trenerkice i raznorazna cudesauser posted image Toliko o mojoj stednjiuser posted image
Ozbiljno sad,stedim eto koliko se moze,ali meni je problem sto svaki mjesec nesto neplanski izleti,tako da se i to sto ustedim,ne vidiuser posted image


ti si neki trebala na temu-Danas sam za sebe uradila (pa nakupovala svaštauser posted image )
Nemoj nas obeshrabrivatiuser posted image , čuj neplanski ti izleti, sram te bilouser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Štedite li i kako?
18.9.2009 8:44:20   
bloom
Trebamo uvest neke kazne za neplanski shopinguser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Štedite li i kako?
19.9.2009 0:22:21   
acudesa
IZVORNA PORUKA: bloom

Trebamo uvest neke kazne za neplanski shopinguser posted image

kazne-obavezno, to nas uništiuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Štedite li i kako?
19.9.2009 1:06:45   
neki
IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: neki

Ja jutros krenula sa MM kod doktora(doktor radio par sati samo,i ne stigoh),a zavrsila u Azelu kod vijecniceuser posted image Kupila djeci nekakve trenerkice i raznorazna cudesauser posted image Toliko o mojoj stednjiuser posted image
Ozbiljno sad,stedim eto koliko se moze,ali meni je problem sto svaki mjesec nesto neplanski izleti,tako da se i to sto ustedim,ne vidiuser posted image


ti si neki trebala na temu-Danas sam za sebe uradila (pa nakupovala svaštauser posted image )
Nemoj nas obeshrabrivatiuser posted image , čuj neplanski ti izleti, sram te bilouser posted image

Ama zeno kupila djeci,a na sebe sam zaboravila u svakom smisluuser posted image user posted image user posted image
Obecavam da vas necu vise obeshrabrivatiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Štedite li i kako?
19.9.2009 10:47:43   
acudesa
opet nigdje tebe, znaš šta, doći ću ti za Bajram, kupit ću ti nešto, uzeti ti djecu na čuvanje-a ti idi da radiš nešto za sebeuser posted image , može li?
Pa ćemo tako naizmjeničnouser posted image
pa da se javimo na temu Danas sam za sebe uradila sa nečim drugim osim jadikovanjem

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Štedite li i kako?
19.9.2009 14:07:16   
neki
IZVORNA PORUKA: acudesa

opet nigdje tebe, znaš šta, doći ću ti za Bajram, kupit ću ti nešto, uzeti ti djecu na čuvanje-a ti idi da radiš nešto za sebeuser posted image , može li?
Pa ćemo tako naizmjeničnouser posted image
pa da se javimo na temu Danas sam za sebe uradila sa nečim drugim osim jadikovanjem

user posted image user posted image user posted image Moze,mozeuser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image lol

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Štedite li i kako?
19.9.2009 14:16:09   
acudesa
ljubim ja tebeuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Štedite li i kako?
19.9.2009 18:22:30   
dana3
Sa bankom imam ugovor da skida odredjenu sumu svakog 30 u mjesecu,nije orocena stednja tako da po potrebi mogu da uzmem pare,ali stedim i dobro sam nakupila ovo godina.to sam uradila prvi put kad sma otvarala konto u Bosni a tako i ovde.
Sad kad sam na porodiljskom svaki put kad uzmam pare kazem-Dana Bog ti dao kad si tako pametna bilauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Štedite li i kako?
19.9.2009 18:26:56   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dana3

Sa bankom imam ugovor da skida odredjenu sumu svakog 30 u mjesecu,nije orocena stednja tako da po potrebi mogu da uzmem pare,ali stedim i dobro sam nakupila ovo godina.to sam uradila prvi put kad sma otvarala konto u Bosni a tako i ovde.
Sad kad sam na porodiljskom svaki put kad uzmam pare kazem-Dana Bog ti dao kad si tako pametna bilauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Znaš li ima li toga kod nas, da banka skida sa računa na neki depozit?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *