|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štedite li i kako?
14.11.2009 14:34:13   
bebica89
posto pravim kucu trudim se da sto manje potrosim na sebe i muza,ja taj ostatak ulozimo u kucu,jer lakse je neg uzeti kredit,ovako pomalo i ured gotova kuca hvala Bogu

_____________________________

joj necu da razmisljam o simptomima,borim se,al sta cu to je jace od mene,pobjeđuje me zelja za bebom......

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Štedite li i kako?
27.11.2009 19:11:11   
jabuka28
IZVORNA PORUKA: *Seve*

Kupujem sve sto hocu,sto se tice hrane na tome nikad nebi stedila.
Kada mi je zelja nesto pojesti,pa da neznam koliko kosta ja to kupim.
Mada se mijesecno podnamirujemo,veliki komision se kupi svega od do...
Uzimam sta volim.A svaki dan opet izadjem u prodavnicu po hljeb,sallatu,svjeze voce
povrce i uz to uvijek jos nesto kupim....A odjecu da ne govoriim....user posted image


Tako i mi mada bi htjela da se to malo promjeniuser posted image
Moj pokusaj za stednju:

1.U Bih kada smo bili uzeli smo dvje steke cigara Drina za 20 maraka a ovdje bi bilo 200 maraka dvje steke cigara Malbro
2.imamo neke skrojz bezveze kanale vec 1,5 god. i zelim ji zatvoriti...
3.internet isto necu vise da placam 45 maraka,i to mi je bezveze kada mogu placati manje...

Nije da nemamo para za taj luksuz jednostavno doslo da oprostite iz g...ce u glavu i zelim trositi pare u korisnije stvari


< Poruku je uredio jabuka28 -- 27.11.2009 19:24:34 >

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Štedite li i kako?
27.11.2009 19:33:32   
jabuka28
IZVORNA PORUKA: jabuka28

IZVORNA PORUKA: *Seve*

Kupujem sve sto hocu,sto se tice hrane na tome nikad nebi stedila.
Kada mi je zelja nesto pojesti,pa da neznam koliko kosta ja to kupim.
Mada se mijesecno podnamirujemo,veliki komision se kupi svega od do...
Uzimam sta volim.A svaki dan opet izadjem u prodavnicu po hljeb,sallatu,svjeze voce
povrce i uz to uvijek jos nesto kupim....A odjecu da ne govoriim....user posted image


Tako i mi mada bi htjela da se to malo promjeniuser posted image
Moj pokusaj za stednju:

1.U Bih kada smo bili uzeli smo dvje steke cigara Drina za 20 maraka a ovdje bi bilo 200 maraka dvje steke cigara Malbro
2.imamo neke skrojz bezveze kanale vec 1,5 god. i zelim ji zatvoriti...
3.internet isto necu vise da placam 45 maraka,i to mi je bezveze kada mogu placati manje...

Nije da nemamo para za taj luksuz jednostavno doslo da oprostite iz g...ce u glavu i zelim trositi pare u korisnije stvari



4.Zaboravila sam napisati da gledamo da ne zaglavimo u kredite imao dva manja kredita i mislim da smo u tom uspjesni...Jos malo pa cemo imati samo 1 manji kredit. Ko se zaglavi u kredite sa prosjecnom platom jadan je!

5. Ustedzene pare gledamo da ulozimo da nam se vrijednost kuce ili neceg drugog poveca....
 

< Poruku je uredio jabuka28 -- 27.11.2009 19:49:43 >

(odgovor članu jabuka28)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Štedite li i kako?
21.1.2010 20:02:32   
bubaze
jest da je tema malo zastarjela, ali hocu da podijelim ono sto mi radimo kako bi nesto ustedjeli..mozda nekom bude od koristi..muz i ja smo otvorili trajne naloge u banci preko koje primamo plate, i svakog 1., banka sama prebaci novac na stedni racun..i tako svaki mjesec..od tog novca smo do sad isli na more, promijenili drvenariju u stanu i jos milion nekih stvari..dok to nismo napravili, nikad nismo bili u stanju nista ustediti..a ovako banka uzme, i to je to..moze se staviti minimalan iznos od npr. 10 km, cak i od toga se nabere solidno..

(odgovor članu jabuka28)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Štedite li i kako?
28.1.2010 14:09:01   
Anoniman
Eh ovako...
Kad sam se tek udala razbacivala sam se nemilice,i imalo se brate od čega.
Sad kad smo napravili kuću i uvalili se u kredite Boga mi ima svega što se tiče štednje.
Štedimo ama baš na svemu,od režija platimo struju oko 45,00KM mjesečno,ali sve radi mašina za veš,mašina za suđe,mikrovalna,friteza,bojler,zamrzivač,frižider.
Vodu 20KM,treba i voda za ove aparate,i dopunjavamo mob.telefone što manje mjesečno.
Što se tiče grijanja mm i svekar su bili vrijedni pa su nasjekli drva na selu odakle je m.svekar i dovukli.
Na hrani se ne razbacujemo,kupujemo ono osnovno što treba ali ne baš pretjerano osnovno,kupi se i slatka ponekad haha.Naravno da sad pratim i cijene,a prije uopšte nisu bile važne.


Boga mi dok platimo kredite,dok ovo što sam nabrojala slabo šta ostane za uštediti ali hB dobro je ne treba čovjek biti ne zadovoljan.

Da sam prije štedila ko sad nebi se uvalila u kredit ali mladost ludost.

(odgovor članu bubaze)
  Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Štedite li i kako?
28.1.2010 14:35:05   
milenium
Štedimo ama baš na svemu,od režija platimo struju oko 45,00KM mjesečno,ali sve radi mašina za veš,mašina za suđe,mikrovalna,friteza,bojler,zamrzivač,frižider.


kako vam je struja ovako jeftina,ne koristim mikrovalnu,ni mašinu za suđe,ni fritezu a plaćam 80-90km

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Štedite li i kako?
28.1.2010 14:43:33   
Radoznalica
Štedimo tako da bude dovoljno za cijeli mjesecuser posted image Mada ima nešto sitno u šteku, za ne daj Bože. Inače ne znam kako da uštedim, budući da sad samo mm radi, ali hvala Bogu imamo sve što nam je potrebno i ni u čemu ne oskudjevamo. Bitno je da je čovjek zadovoljan sa onim što ima!
I mi gledamo da štedimo struju, tako da nam dođe mjesečno 40-45 KM, voda dođe kako kad - računaju po članu, smeće, grijanje, kablovska, internet i održavanje stana je uvijek ista cijena tako da se tu nema šta štediti. Na hranu ne štedimo. Mislim da se može uštediti jedino ako bukvalno sakriješ nešto od sebe, pa sad ili u čošak ili na račun, bolje na račun, znam iz iskustvauser posted image I mm ne da nikakve kredite, pa sam bar zbog toga rahat.
Milenium, provjeri imaš li dvotarifno mjerilo struje, periode skupe i jeftine, ja palim mašine i bojler kad je jeftina i tako uštedim.

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Štedite li i kako?
28.1.2010 14:44:43   
mama2009
IZVORNA PORUKA: milenium

Štedimo ama baš na svemu,od režija platimo struju oko 45,00KM mjesečno,ali sve radi mašina za veš,mašina za suđe,mikrovalna,friteza,bojler,zamrzivač,frižider.


kako vam je struja ovako jeftina,ne koristim mikrovalnu,ni mašinu za suđe,ni fritezu a plaćam 80-90km


dobro ti ne dodje 200KM kako dobro i cesto kuhas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Štedite li i kako?
28.1.2010 14:47:16   
ivanak
Ma brate uvijek štedim. Ne znam jeli iti jedan mjesec prošao da ne štedimo. A jbg kad moramo. Da ne moramo, ne bi štedili, zar ne! Dolazi druga bebica, to znači još jedan krevetić, kolica.... user posted image user posted image a osim toga moj muž ide na doktorat kojeg sam plaća pa i to treba i standardne mjesečne režije, hrana, beba... Sebi ništa ne kupujem, jedino dnevne uloške user posted image


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Štedite li i kako?
28.1.2010 14:50:53   
misica
Ma mi sto ustedimo odmah i potrosimo odose pare ko lude nama sin izvuce paricu za cas.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Štedite li i kako?
28.1.2010 14:55:30   
milenium
IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: milenium

Štedimo ama baš na svemu,od režija platimo struju oko 45,00KM mjesečno,ali sve radi mašina za veš,mašina za suđe,mikrovalna,friteza,bojler,zamrzivač,frižider.


kako vam je struja ovako jeftina,ne koristim mikrovalnu,ni mašinu za suđe,ni fritezu a plaćam 80-90km


dobro ti ne dodje 200KM kako dobro i cesto kuhas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image hvala mama2009,al kuham u ljetnoj kuhinji na plinuuser posted image ,a bojler nam je upaljen otkad god postojiuser posted image ,kod bojlera nema kod nas paljenja gašenja.većini ljudi ovde dolazi iznad 80 pa nadalje.jedino možda je u sarajevu kod vas jeftinije šta liuser posted image ,čak sam i peglanje ukinula pa pet stoja dođeuser posted image

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Štedite li i kako?
28.1.2010 15:11:50   
dzeni_nl
Kako koji mjesec, nekada vise ustedimo, nekada manje, a nekada nista. Sve zavisi da li idemo negdje dalje u goste ili nama  neko dolazi iz daljine od gostiju, tada se bas nista ne ustedi.
mm ima platu €1500, ja imam €350
hipoteka €700
sttruja i plin zajedno €150
stubiste €55
zdravstveno osiguranje za nas dvoje €240
tv, internet i telefon €50 nekada i vise zavisi koliko zovem bosnu + €17 za tri mjeseca kabal sto placamo.
Osiguranje stana mjesecno €10
osiguranje auta ne znam koliko muz placa.
gorivo za auto nekad €50, a nekada i €100 mjesecno zavisi koliko vozimo
za hranu ne znam nekada vise nekada manje, u glavnom na hrani ne stedimo.
ostane nam mjesecno:€545 bez hrane, a eto nek i na hranu potrosimo €200 znaci ostane za ustediti oko 300, a to samo ako ne idemo taj mjesec nigdje.

< Poruku je uredio dzeni_nl -- 28.1.2010 15:13:29 >


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Štedite li i kako?
17.2.2010 22:11:16   
de_de
Eh i ja sam iscitavala ovu temu i odlucila stediti: pocela sam od struje. Inace nam je dolazilo oko 50 KM mjesecno. Pocela sam paziti kad ukljucujem masinu za ves, bojler, masinu za sudje, kad peglam...i na kraju mjeseca dodje nam racun za stuju od 130 KMuser posted image user posted image user posted image user posted image Zeznula nas klimauser posted image user posted image

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Štedite li i kako?
17.2.2010 22:16:53   
leona81
uspjeli smo ustediti na telefonu, inace sam placala ultru po 40 km mjesecno plus 100 fiksni, sad placamo 60 fiksni(u cemu je i pretplata za tv i telefon) a 40 placam pretplatu...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Štedite li i kako?
17.2.2010 22:22:21   
mama Nataša
de_de user posted image user posted image user posted image
milenium - ODLIČNA ideja za ukidanje peglanja, nema mi mržeg posla a sad imam i na šta da se vadimuser posted image user posted image user posted image

Kod mene se uvijek štedilo ali iz ugla - da se ne troši više nego se mora. Znači, sve po jeftnoj struji, mašina, bojler, peglanje, usisavanje, ama sve. Na moju veliku žalost na troškove vode se ne može uticati ali eto da spomenem - u stambenoj zgradi gdje se plaća po članu domaćinstva račun je bar triput veći nego kad imaš svoje lično mjerilo i to me izluđuje!

Kupovina uvijek ide smisleno, po spisku i planu, i nemoguće je što sam u stanju nekoliko veletrgovina obići da bih uzela stvari po nižim cijenama. Meni je bezze uzeti npr. tjesteninu po 2 KM kad znam da mogu i za duplo manje.

E sad, jesamm li ja škrta ili šta, ne znam, al mi je duša štekat lovu user posted image user posted image user posted image I onda planiram velike kupovine - sušilica, namještaj isl. I skupim. I kupim. Bravo ja! user posted image


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Štedite li i kako?
17.2.2010 22:35:41   
de_de
IZVORNA PORUKA: mama Nataša

de_de user posted image user posted image user posted image
milenium - ODLIČNA ideja za ukidanje peglanja, nema mi mržeg posla a sad imam i na šta da se vadimuser posted image user posted image user posted image

Kod mene se uvijek štedilo ali iz ugla - da se ne troši više nego se mora. Znači, sve po jeftnoj struji, mašina, bojler, peglanje, usisavanje, ama sve. Na moju veliku žalost na troškove vode se ne može uticati ali eto da spomenem - u stambenoj zgradi gdje se plaća po članu domaćinstva račun je bar triput veći nego kad imaš svoje lično mjerilo i to me izluđuje!

Kupovina uvijek ide smisleno, po spisku i planu, i nemoguće je što sam u stanju nekoliko veletrgovina obići da bih uzela stvari po nižim cijenama. Meni je bezze uzeti npr. tjesteninu po 2 KM kad znam da mogu i za duplo manje.

E sad, jesamm li ja škrta ili šta, ne znam, al mi je duša štekat lovu user posted image user posted image user posted image I onda planiram velike kupovine - sušilica, namještaj isl. I skupim. I kupim. Bravo ja! user posted image



Svaka cast, ma i ja napravim spisak za kupovinu, al oci gladne, uvijek kupim duplo viseuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Štedite li i kako?
18.2.2010 0:17:48   
mama Nataša
IZVORNA PORUKA: de_de

Svaka cast, ma i ja napravim spisak za kupovinu, al oci gladne, uvijek kupim duplo viseuser posted image user posted image user posted image



Za ovo je zadužen MMuser posted image user posted image


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Štedite li i kako?
18.2.2010 8:31:44   
leli§

IZVORNA PORUKA: mama Nataša

IZVORNA PORUKA: de_de

Svaka cast, ma i ja napravim spisak za kupovinu, al oci gladne, uvijek kupim duplo viseuser posted image user posted image user posted image



Za ovo je zadužen MMuser posted image user posted image



uvijek duplo vise u korpi ali u nasem slucaju je MM taj koji trpa u korpuuser posted image user posted image user posted image ali taj "problemcic" rijesm tako sto ponekad sama odem u kupovinu pa izbjegnem viska stvari u frizderu, i bacanje hrane koja nije iskoristena

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Štedite li i kako?
29.5.2010 13:50:31   
acudesa
Postovi sa: struja ili plin
IZVORNA PORUKA: mama Nataša

evo jedne dileme oko kuhanja - šta se više isplati, struja ili plin???

ja sam dijete odraslo uz plinsku bocu i nije mi neobično niti zastrašujuće imati plin u kući niti ga svakodnevno koristiti, ali sad smo u naselju gdje nema gradskog plina, boca nam traje oko 2 mjeseca što dođe oko 10 KM na mjesec jer košta boca oko 20 KM i sad se pitam šta bi se više isplatilo???

Ili je sve to tu negdje u pet deka???

Kako vi kuhate, na struju ili plin??? KOlike račune za struju dobijete i jedni i drugi, pa da malo uporedim...




IZVORNA PORUKA: mala8'

ja najvise volim na plin,i svi govore da je to veca usteda!bas mi ga je juce nestalo,i fali mi,a mm juce zaboravio narucit novu bocu!nekako sam i navikla!cak sam prije imala i rernu na plin,joj bas sam se bila navikla na nju,samo je frka kad nestane u pola kuhanja,ovi sporeti pola-pola su najbolji
racun za struju mi dodje ispod 30km,s tim da za bojler i masinu pratim jeftinu struju


IZVORNA PORUKA: mama Nataša

i nama je tako račun oko 30 ljeti, oko 40 zimi a ovaj sam mjesec baš kuhala na struju, zanima me sad koliki će račun biti ...



IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Meni je racun  oko 60/70 KM, kuham na struju...Mislim da je plin povoljniji.


IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: mama Nataša

i nama je tako račun oko 30 ljeti, oko 40 zimi a ovaj sam mjesec baš kuhala na struju, zanima me sad koliki će račun biti ...


Ja kuham na plin a iste su mi cijene računa kao i tvoje,(al uzmi u obzir da ja više pečem nego kuham) prednost plina je brzina, ja nemam strpljenja čekati nešto da se skuha na ringli...navikla sam i tako kad mi nestane plina meni se i ne kuha.



IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ne znam tačne brojčane podatke ali znam da su nam jednom došli iz distribucije da provjere brojilo u toku zime jer su nam računi za struju u tada zimskom periodu bili neobično niski. Svekrva je tada kuhala večinski na plin, a i topla voda nam je iz plinskog bojlera. Jedino su vešerice i suđerice, te frižideri i zamrzivači vukli struju.




IZVORNA PORUKA: mama Nataša

vidi molim te što su pedantni kad je to u pitanju, a kad se pokvari sklopka pa fura samo skupa struja onda moraš mjesec dana da moljakaš i da se natežeš da bi poslali nekog user posted image



_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Štedite li i kako?
25.8.2010 12:53:27   
Anoniman
Haj'mo zenice, 'vamo plan stednjeuser posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Štedite li i kako?
25.8.2010 13:21:00   
henna ze
a od cega cu stedit majko moja...kupila sam neki dan onu limenu kasicu..pa sad ubacujemo po 10 KM od moje plate 10 Km od njegove..u medjuvremenu po koju markicu i to je da iduce godine aBda moemo na more rahat...
MM ima 550 KM platu al obicno dobije 500 jer mu vazda odbijaju zbog nekih inventura..ja dobijem 300 KM plate( 300 KM imam jo kredita) i 150 toplog.znai 950 ukupno..
100 KM rezije ljeti(zimi na to plus 88 KM za grijanje)
150-200 KM muu dzeparac
100 KM svekrvi za cuvanje djeteta
100 KM za gorivo.
100 KM meni za dzeparca ( hrana plus sve zenske potreptine)
eto ono ostane..
prvog podmirim kuu ..kupim mesa najvie mljevenog i piletine..i onih dzidza za 100 - 150 Km i ono 200-250 ostane za svaki dan..dokupit voa, heni to treba...
naravno to je sad kad hena ne ide u skolu..kad ide..onda treba dodati njoj svaki dan najmanje 1 KM..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Štedite li i kako?
25.8.2010 14:23:17   
mama2009
IZVORNA PORUKA: henna ze

a od cega cu stedit majko moja...kupila sam neki dan onu limenu kasicu..pa sad ubacujemo po 10 KM od moje plate 10 Km od njegove..u medjuvremenu po koju markicu i to je da iduce godine aBda moemo na more rahat...
MM ima 550 KM platu al obicno dobije 500 jer mu vazda odbijaju zbog nekih inventura..ja dobijem 300 KM plate( 300 KM imam jo kredita) i 150 toplog.znai 950 ukupno..
100 KM rezije ljeti(zimi na to plus 88 KM za grijanje)
150-200 KM muu dzeparac
100 KM svekrvi za cuvanje djeteta
100 KM za gorivo.
100 KM meni za dzeparca ( hrana plus sve zenske potreptine)
eto ono ostane..
prvog podmirim kuu ..kupim mesa najvie mljevenog i piletine..i onih dzidza za 100 - 150 Km i ono 200-250 ostane za svaki dan..dokupit voa, heni to treba...
naravno to je sad kad hena ne ide u skolu..kad ide..onda treba dodati njoj svaki dan najmanje 1 KM..



svaka ti cast zeno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , ja sam rekla kad bi mi neko dao plan kako prezivi sa slicnim primanjima ja bi mu g... poljubila.....kod mene udje mnogo vise novca u kucu al ja ne znam ekonomisati....dovedem se pred platu da imam 20km u dzepu


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 10:02:30   
mamin cvjetić
Sve što samo uštedili nedavno uplatili za stan i sad je svečano naš a mi sa ušteđevinom soro na nuli ali nije mi žao.
Trenutno muž sam radi pa što se štekanja tiče pravo da vam kažem slabo mi ide sa dvoje djece jedno u školi drugo pola godine ma sve im živo treba ali ja ponekad uspijem ukrasti user posted image pokoju markicu i šteknuti u crni fond a kako neznam ni sama.



_____________________________

Nevidljivom niti najčvršće smo povezani

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 10:09:58   
vila_7
ma nemam od cega stediti....jos podstanari! i ono sto ustedimo -1000-2000 , ode zimi jer nam tad istekne registracija i drva moramo kupiti i uvijek izleti neki kvar na autu il idr.nepredvidjeni trosak. I kad god pozelim stediti nesto nam izleti,a kad ne stedim nadje se para u kuciuser posted image . A kad stavim na papir,ne skontam kako ispadne da vise potrosimo nego sto imamo primanja user posted image ,pa me onda prpa uhvati user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mamin cvjetić)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 11:12:35   
veeseelaa
mm najbolje štedi on kupi suđuku pikantnu 1 kg = 23,00 KM user posted image user posted image  ili nadje neki sir, komadić cener user posted image
a ja? ja kupim Ajši viljuškicu i kašikicu 11 KM


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *