|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 11:25:01   
henna ze
joj kad vidim sad ovo..plate iste..režije sad dodju 240 KM...
lažem..mogu sad da štedim dobila sam piovećanje plate čak 36 KMuser posted image user posted image

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 11:29:46   
10 mart 2009
Osim polica osiguranja, ništa drugo ne mogu da uštedim... ostavim (bolje reći ostavljala sam) ja štek, ali bogami imam jednog miša u kući (ja) i sve to rasturi...uvijek kažem ma vratit ću ja to, ali sve slabije i slabije...ove cijene su haos, preko noći skaču...Ne mogu reći da ne zarađujem solidno, ali ja bukvalno nisam žena za štednju, najviše mi se izvuče na djecu i hiljade nekih nepotrebnih gluposti koje ili kupe prašinu ili budu poklonjene...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 11:48:10   
Hannica
Prosle godine smo stedili malo,mm kupio jeftiniji auto koji trosi manje goriva i za koji nismo morali placati mjesecno parking za cuvanje ( 80 KM),naravno i troskovi registracije su bili znatno manj,bar 200-300 KM,internet smo smanjili sa 30 KM na 20 KM,bilo je tu jos nekih sitnih stvari,npr.ja ukljucujem masinu i peglam ves kad je jeftina struja.user posted image
Na hrani i odjeci nikad nismo stedili:Ustvari jesmo mm je kupio 2-3 kosulje koje nisu markirane.user posted image Ja cesto kupujem na snizenju za mene i Hanu.user posted image
Ove godine se vecina stvari vratila u normalu,jedino je internet ostao na 20 KM i ja jos uvijek ukljucujem masinu kad je jeftina struja.user posted image   Ipak nista ne ustedimo,ali smo zadovoljni da nismo duzni nikom i nemamo kredita.Stedit ce se kad dodju bolja vremena,danas je bitno prezivjeti.


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu 10 mart 2009)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 11:49:56   
veeseelaa
Na hrani i odjeci nikad nismo stedili:Ustvari jesmo mm je kupio 2-3 kosulje koje nisu markirane.


kako si ga uspjela nagovoriti?
ovaj moj čak i kupaći skupo plati i mora biti firmirano user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 11:58:45   
palachinken
Mi imamo plate s redovnih poslova da od njih živimo, a imamo oboje jos poslijepodnevne honorarne poslove od kojih se počelo štedjeti. Mislim da ce sve to što se stavi na štedni račun da se istopi kad budem na porodiljskom.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:00:30   
dubravka01
Mi smo fino štedili dok sam i ja radila,jednu platu štedimo jednu trošimo, a sad sa samo jednom platom fino živimo a štednju smo prolongirali za neka bolja vremena (dok ja opet ne počnem raditi) 

_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:06:33   
Hannica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Na hrani i odjeci nikad nismo stedili:Ustvari jesmo mm je kupio 2-3 kosulje koje nisu markirane.


kako si ga uspjela nagovoriti?
ovaj moj čak i kupaći skupo plati i mora biti firmirano user posted image

Nisam ga nagovarala,bio se nalozio na stednju pravo.user posted image Pratio je sva moguca snizenja i tom prilikom je nakupovao brdo nepotrebnih stvari,na pr. 3 suncobrana,Hani patike br.27(u to vrijeme je nosila br.19),ne mogu se sad sjetiti svega ali bilo je gluposti....user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:13:05   
palachinken
U svakom slučaju, mi skromno živimo, ne patimo od gomilanja stvari, markirane odjeće i inače konzumerizma. Da dupetu ugodimo, to može uvijek, ali opet mislim da bi mogli biti ekonomičnije domaćinstvo. Na svu sreću, još nas nužda nije natjerala da ekonomišemo.
Doduse, sad će nas user posted image natjerati user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:13:45   
Lalana

IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Na hrani i odjeci nikad nismo stedili:Ustvari jesmo mm je kupio 2-3 kosulje koje nisu markirane.


kako si ga uspjela nagovoriti?
ovaj moj čak i kupaći skupo plati i mora biti firmirano user posted image

Nisam ga nagovarala,bio se nalozio na stednju pravo.user posted image Pratio je sva moguca snizenja i tom prilikom je nakupovao brdo nepotrebnih stvari,na pr. 3 suncobrana,Hani patike br.27(u to vrijeme je nosila br.19),ne mogu se sad sjetiti svega ali bilo je gluposti....user posted image



E upravo je ovo problem prilikom pracenja snizenja. Nema sumnje da je uzeti stvar na akciji previse korisno za budzet, ali usput kupimo bar jos 3 stvari koje nismo uopste planirali, zar neuser posted image .

Mi smo vise puta pokusavali stediti i skontali smo da je bolje kupiti svakodnevno po potrebi mesi, povrce, mlijeko i sta vec, nego mjesecna namira, gdje ode velika suma novca, a nakon toga svaki dan dodatno kupimo sve i svasta, a da ne pricam o odjeci.user posted image

Citala sam davno da covjek mora trositi pare, posebno mi zene, na bilo sta, bitno je da taj dan ode i nesti kupi, kako bi se dobro osjecala. Nazalost cesto to sprovodim, nije mi bitno, zvaka ili majica, samo nek sam isla u kupovinu. Ovoga, sam se totalno operisala, jer to unistava svu ustedjevinu.
Znam ljude koji sa platom od 500 KM u BiH zive i ne zale se, e to je stednja.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:24:26   
ziki
IZVORNA PORUKA: palachinken

Mi imamo plate s redovnih poslova da od njih živimo, a imamo oboje jos poslijepodnevne honorarne poslove od kojih se počelo štedjeti. Mislim da ce sve to što se stavi na štedni račun da se istopi kad budem na porodiljskom.


Hoće, ne znam kako al odeuser posted image jedino što smo uspjeli je da Nemirku ostane skoro svaka marka koju je do sad dobio- babine, rođendani, bajramluci... Nadam se da će i sa drugom bebom bit isto.
Inače par put sam pokušala da napravim kućni budžet i da ga se držimo uredno al uvijek ispadne teki trocifreni nepredviđeni trošak tako da sam sad odustala od toga.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:27:37   
MaminaBeba
Ja bih voljela da mogu uštedjeti i štedjeti. Ali ne ide. Pokušali smo muž i ja, ali nam na kraju mjeseca sve to padne u vodu. Moj muž sam radi i student je, a ja nisam ni radila nego sam se udala na prvoj godini fakulteta i dalje studiram. Ima finu platu, ali vozari relacija Zenica-Sarajevo i to nas punoooo zeza. Dok nismo dobili bebu, nismo ni marili o tome kako ćemo platu potrošiti. Doduše, nikada nismo nosili ni firmirano, ni skupo. Otplaćujemo kredit od koga smo sebi spremili stan po svojoj volji. Struje nam dođe od 30-50 km, kako kada, internet, kablovska 45 km, voda, stanarina, smeće, spremačica u zgradi, grijanje sve to dođe preko 60 km, a telefon sam nedavno isključila. Mjesečno se podmirujemo u marketima gdje je najpovoljnije. Muž školarinu plaća u ratama, pošto je na privatnom fakultetu. I svakodnevne sitnice koje se moraju kupiti, voće povrće, bebi ponešto, jer naravno svi gledamo da dječici ništa ne fali. Na kraju mjeseca kriziramo. user posted image Voljela bih raditi nešto dodatno, baš zbog toga da bih mogla uštedjeti i ostavljati novac sa strane i pokušavala sam aplicirati na neka mjesta, ali bezuspješno. user posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 186
   [Obrisana poruka]
27.5.2011 12:27:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:34:11   
aloa
Ćao,

Prije par godina muž i ja smo imali dvije dobre plate, bili bez djece, onda smo dobili jedno dijete a i dalje imali dvije dobre plate. Zatim je mužu postepeno posao krenuo nizbrdo, a dobili još jedno dijete. Sad smo sa dvoje djece na samo mojoj plati, a sve užasno skuplje nego prije. Znači, materijalna situacija se drastično pogoršala. Kako sam se prilagodila?
Taksi sam prestala koristiti a koristila sam ga i kad treba i kad ne treba. Na poslu jedem uglavnom skuhano od kuće. A prije sam znala baciti ostatak ručka a na poslu naručivati nešto od 6 KM. Djeci sam kupovala za sok npr. Revitu koja košta 56 KM a sad im pravim sok od zove, sok od drenjaka itd. U hrani i ostalim kućnim potrebštinama sam prešla gdje sam god mogla na jeftinije stvari. Npr. prvom djetetu sam sam samo kupovala Pampers pelene i maramice jer su kao najbolje, a ima isto dobrih i za manje para. Monte više ne kupujem, niti je zdrav a njih dvoje pojedu 4 u sekundi. Za slatko kupim namirnice pa zajedno sa djecom svakih nekoliko dana pravim kuglice ili neke jednostavne kolacice koji im se svidjaju. Povreće i voće, idem na pijacu a ne u zelenaru. Prije sam imala ženu za čišćenje, sad čistimo ja i muž, a više me uopšte ne nervira kad prozori nisu oprani 4 mjeseca. Prije sam za svaku glupost išla privatno doktoru jer mi se bilo mrsko peglati sa našim zdravstvenim sistemom, sad ipak iskoristim zdravstveno za dosta stvari. Ovo su samo neki primjeri a ima ih milion. I znam da ću se pridržavati dosta ovih stvari i kad muž opet bude imao platu. Jer stvarno treba svaki čovjek da ima, ja bih to nazvala kulturu štednje. Ali da je sve puno lakše kad se ima para, jest. Ali eto nikad ne možeš znati šta te može zadesiti u životu. Okrene se situacija u sekundi.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:40:59   
palachinken
IZVORNA PORUKA: Iman83

Dobri stari trajni nalog, pa se skida s plate a i ne znaš. Najbolja odluka koju smo donijeli. user posted image Usto još štedimo i za Iman, jer smo njene pare spiskali/posudili mm za postdiplomski, pa joj sad 'vraćamo' novac.
Hvala Bogu, dobrom organizacijom uspjevamo uštedjeti, nisu to neke basnoslovne sume, al bolje išta- nego ništa.




Ja ovo namjeravam bebarinju otvoriti, neku malu sumu da mi skida mjesečno ali da konstantno ide, pa će se do fakulteta nabrati user posted image



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:42:43   
vila_7
e lalana ma kakvih 500, moj svekar i svekrva imaju samo njegovu minimalnu penziju, i jos im cerka studira i kod njih zivi i nikad se ne zale i sto je najgore ni ne primjeti se da "nemaju".Imaju bastu al nebitno,ne znam kako uspijevaju.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:45:59   
vila_7
palachinken...i ja pokusavam naci nesto honorarno za nas,al nista nema user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 191
   [Obrisana poruka]
27.5.2011 12:46:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 192
   [Obrisana poruka]
27.5.2011 12:47:54   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:53:02   
ziki
Trajni nalog evo tri godine kako pričamo da ćemo otvorit i nikako. A to mi je super načinuser posted image , bolji od dječije štednje(sto me muka spopadne kad krenem sa kasom u koju on ubacuje po 5,10,20 feninga a tek blagajnicu kad me vidiuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:54:48   
vila_7
kakoide taj trajni nalog?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:56:05   
leona81
stedimo za curicu ali na muza, jer cu vece kamate:) za njeno skolovanje, plus stedimo na rafu zirafu a stedi i svekrva za nju u drugoj banci...sto se tice nas, ja ne radim pa ne mozemo jos da stedimo ali cim pocnem stedicemo pomalo i abd da zavrsimo stambeno pitanje:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 12:56:43   
henna ze
mi na poslu imamo kasicu tj..naša ekipa ( nas 5) svaki mjesec od plate dajemo 20 KM i kolega drži na računiu kod sebe..svakih 6 mjeseci izvlačimo i neko dobije 600 KM...kad dobije nema više pravo da bude na papiriću...dok se ne završi cijeli krug..ni ne osjetimo..iz zezanicje te strefi tako poklon...
a trajni nalog je super..otići ću i ja to vidjeti...pametne ste vi meni...kad nečeg nema..bez njega se i može i mora..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 13:02:06   
leona81
eh da plus imamo 3 kasice, jedna za feninge, jedna za marke i jedna za eure:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 198
   [Obrisana poruka]
27.5.2011 13:07:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 13:08:11   
palachinken
Mi imamo kurban-kasicu (ne ide da se zove prasica user posted image user posted image ) u koju idu gvožđare, pa se tako skupi. Kontala sam i registracija-kasicu da instaliramo.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *