|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
27.5.2011 13:12:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 13:15:20   
ziki
Nemirko u svoju kasicu ubacuje sve metalne pare koje nađe u stanu, i stavrno se nakupi. Nekad dok smo ja i mm bili sami ja sam kupila metalne pare koje ispadaju mm iz džepova i za mjesec skupila oko 80 km. (Džaba sam mu kupila novčanik sa rajfešlusom i dalje ispada samo sad Nemirko ide za njim i kupiuser posted image )

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 13:22:47   
mala86
mi nedavno dobili metalnu kasicu za malca!i napunili je,ja htjela prebrojat(obozavam sitne pare brojat)
mm neda user posted image user posted image ,kaze kupi drugu tu ostavljamouser posted image

morat cu ja kupit drugu istu ovakvu,samo da vidim koliko ovdje ima user posted image user posted image user posted image i onda prebacit user posted image user posted image

a inace mm nije radio neko vrijeme,trosile se zalihe iz Njemacke,hB jos se sve nije potrosilo,ali i on je poceo radit,pa cemo samo po potrebi uzimat ,a da ja nadjem sta posla,nebi ni to trebalo

pratim jeftina skupa struja za masinu,nekad i za kuhanje,bojler,podstanari smo

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 13:53:42   
dubravka01
Naravno da štedimo user posted image pare i još mu i mi svaki mjesec odvajamo.
Trajni nalog trenutno ne dolazi u obzir s obzirom da samo mm ima platu,ne vrijedi od toga trajno nalagati ništa jer bi opet morali te pare uzet.
Ali štednje kao prije dok sam ja radila, iskreno mislim više neće ni bit user posted image
Da bar nije ove kirije,al opet nek se samo zdravo.





_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 14:20:56   
emma.L
Mi štedjeti ne znamo. Sve što je aloa nabrojala da je prije radila, mi sada radimo sa dvije super plaće i grcamo u dugovima zbog kupovine stana. I opet je glavno udovoljiti dupetu, da izvinete user posted image . Nekad se baš ljutim na nas! A sjećam se vremena kad sam živjela sama, radila za 450 KM, plaćala režije, održavala auto (yugo, pa je svaki mjesec nešto trebalo user posted image ) i vozala se nemilice, dobro jela i izlazila, financirala faks i svaki mjesec kupovala po krpicu, nešto od kozmetike i sl. Tako da se tješim da se čovjek uvijek prostre koliko može. Ja sam na poslu do kraja godine, spast ćemo na jednu plaću, dobit ćemo drugo dijete i ostat će kredit za stan, ali se ne bojim jer kao što aloa reče: kuhat ću svaki dan, imati vremena za pravljenje kolača i odlazak do pijace, neću naručivati doručak i ručak što sada radim, imam vrijeme i dvije ruke da i ja mogu počistiti generalno i sl.   

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 18:44:51   
Anoniman
Ja najvise stedim na struji. Nema da gori svjetlo u sobi gdje nikoga nemauser posted image , kuham, peglam(a i to urijetko i bas po potrebi) i plaim bojler po jeftinoj.

Gledam da ne nagomilavam nepotrtebne stvari kako u kuci tako ni u ormaru. i uvijek sicu iz novcanika ubacimo u kasu. To nam je pravilo postalo.Dakle, gvozdenjaci se razduzuju po ulasku u stan.user posted image
Sta da vam pricam, kupili smo stan od stekauser posted image (doduse digli smo malkice i kredita, ali cemo ga brzo zatvoriti, aBd).
Kad sam ek rodila F. bila sam luda za svim tim malim stvarcicama i cesto nisam znala odoliti, a pola toga i obuce jednom ili nijednom. sada sam pametnija, i ne idem tamo gdje znam da iskusenje necu pobjeditiuser posted image Salim se, jednostavno u glavi poredas priorite i onda se moze.

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 18:48:35   
Anoniman
I nikad mi teta cistacica nije usla u stan. Niti ce, sve dok budem mogla.
Nemam fiksni tel., jer imam mob. i skype. 

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 27.5.2011 18:49:39 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 20:03:22   
mala86
ni mi nemamo fiksni user posted image nismo htjeli zbog previsoke pretplate a i nebi se kontrolirali



_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 20:58:01   
Hannica
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I nikad mi teta cistacica nije usla u stan. Niti ce, sve dok budem mogla.
Nemam fiksni tel., jer imam mob. i skype. 

Eh,i ja na ovom stedim.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Štedite li i kako?
27.5.2011 21:09:58   
Galicia
Ne stedim i ne znam kako da stedim. Ne znam na cemu bih mogla da ustedim a od sebe da otkidam. Na hrani nikad nisam stedila niti cu. Volimo i ja i mm pojesti i nikad nam nije zao dati za kvalitetnu i dobru hranu. Fiksni telefon nemam jer obadvoje nosimo mobilne i to nam je sasvim dovoljno.
Struja, hm. Ne mogu reci da stedimo tu, jer ja popalim sva moguca svjetla u kuci, kuhinja dnevna i hodnik. MM samo ide za mnom i samo gasi.
 
Sad kad malo bolje prokontam,, ne stedimo, ne znam zasto bih sebi uskracivala nesto za nesto drugo da mogu imati. I kad prokontom koje to drugo da imam, kad sve imamo sto nam treba.  Vodimo obican zivot, sasvim jednostavan i sluzimo se svim sto se danas moze sluziti da bi covjek sebi olaksao zivot.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Štedite li i kako?
31.5.2011 13:49:00   
sarisari
definitivno ne štedim i ne znam kako bih uštedila npr.struja, tel...ne mogu da sebi uskracujem npr.da nemam vruče vode i slicno, hrana takodjer pa valjda moramo da jedemo kako treba, gardaroba kada mi se nesto svidja kupim naravno i muž,...ali sve je to neki normalan zivot jednostavno ne mogu uskratiti neke osnovne stvari, kao sto neko rece koliki ti je jorgan prostri se, koliko ima toliko se i potrosi ( nekada i vise ), ali stediti ne znamo, takodjer za kucu kada nesto treba od namjestaja i slicno volim da mi je sve u kuci takodjer super pa se i tu trosi dosta, auto...svaka cast ko moze da stedi :):):)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Štedite li i kako?
24.8.2011 12:12:10   
najjda
ama ja ne znam kako da štedim pa sve mi treba i vala dosta mi je bilo kada sam radila za minimalnu platu sada kada imamo normalna primanja hocu da se malo opustim uvjek je bilo ne mogu kupiti ovo ne mogu ono e mogu vala bar sada kada je sve ok uvjek je bilo štedi te nehodaj te smiri te se e neću hocu i da hodam i da  se družim i da mi dođu i da im odem (prijateljima)e u vraga više

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Štedite li i kako?
24.8.2011 13:35:36   
Lulu_08
Ja sam po ovom pitanju prošla kroz pravi vrtlog, doživjela i trošenje na granici rasipanja i štednju na granici škrtosti. Sve zavisi o situaciji u kojoj se u životu nalazim.

U poslednje vrijeme sam shvatila dobrobit "rezerve" pa se sada trudim svaki mjesec da odvojim nešto novca koji ostavljam po strani, za vanredne troškove, baš kao što su registracija auta i sl. troškovi.

Uspješan čovjek je fleksibilan čovjek, i uspjeva adaptirati se novonastalim situacijama, kako u dobrim tako i u lošim.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Štedite li i kako?
24.8.2011 13:38:59   
koka i po
potpisujem djanu.
imam novi nacin stednje....sakrijem sama od sebe u cizmu i ne diram je do zime user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 19:11:31   
Miimy
ja stvarno neznam gdje da postavim ovo pitanje pa cu ovdje ako mu nije mjesto molim moderatore da prebace.... Interesuje me dali neko zna gdje se u sarajevu moze registrovati auto na rate, mom Tati treba inace on je penzioner.... hvala

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 19:13:50   
mama75
IZVORNA PORUKA: Miimy

ja stvarno neznam gdje da postavim ovo pitanje pa cu ovdje ako mu nije mjesto molim moderatore da prebace.... Interesuje me dali neko zna gdje se u sarajevu moze registrovati auto na rate, mom Tati treba inace on je penzioner.... hvala

U Bihamku, na 3 rate ili na 2 nisam sigurna, ali znam da moze na rate. 

< Poruku je uredio mama75 -- 3.3.2012 19:14:31 >

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 19:18:57   
Miimy

IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: Miimy

ja stvarno neznam gdje da postavim ovo pitanje pa cu ovdje ako mu nije mjesto molim moderatore da prebace.... Interesuje me dali neko zna gdje se u sarajevu moze registrovati auto na rate, mom Tati treba inace on je penzioner.... hvala

U Bihamku, na 3 rate ili na 2 nisam sigurna, ali znam da moze na rate. 

hvala puno nazovem ih u ponedjeljak da pitam ....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 19:23:49   
veeseelaa
Jer stvarno treba svaki čovjek da ima, ja bih to nazvala kulturu štednje. Ali da je sve puno lakše kad se ima para, jest. Ali eto nikad ne možeš znati šta te može zadesiti u životu. Okrene se situacija u sekundi.


tako je


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 19:34:13   
hatepsut
Ja kakva sam nikad nebi nista ustedila user posted image salim se,meni uvijek nesto treba.Imamo ustedjevine za ne daj Boze,jer su njegovi u godinama i nek' su zivi i zdravi,al' nikad se nezna!
Ja sam muzu predlagala u jednu kasicu po 1-2km i eto nam registracije,al' on voli kesirat s karticeuser posted image
Inace ja imam kasicu i tako odvajam neki sitnis,a zna se nakupit pofino.najdraze mi kad nadjem negdje u odjeci pare koje sam sklonila ko zna zasto user posted image


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 19:38:22   
veeseelaa
ja ću sad ko neke nane al ova današnja omladina ne zna štediti
skoro je jednoj mojoj poznanici umro svekar i oni su bili prisiljeni posudjivati novac za ukop
a i ona i njen muž rade, djece nemaju, meni to čudno
Ajde kontaj da je jedno hajvan al oboje, ne kontam.... mislim ako ima iole mogućnosti nešto se mora imati u šteku a kad dvoje rade to mi je pod obavezno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 20:12:16   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: Miimy

ja stvarno neznam gdje da postavim ovo pitanje pa cu ovdje ako mu nije mjesto molim moderatore da prebace.... Interesuje me dali neko zna gdje se u sarajevu moze registrovati auto na rate, mom Tati treba inace on je penzioner.... hvala

U Bihamku, na 3 rate ili na 2 nisam sigurna, ali znam da moze na rate. 

moze i u BSO

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 20:58:14   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: hatepsut


Inace ja imam kasicu i tako odvajam neki sitnis,a zna se nakupit pofino...


Kasicu sam ukinula u stanu odnosno njeno punjenje, jer su one prve na udaru lopova. Vrelo često se prilikom prijave krađa od prilike u prosjeku od 90 % u prijavi spominju puuuuune dječiej kasice. Žalosno ali tako je.

A štednja .. .imam minus tekućem računu u banci, imamo dvije kartice koje su nam neupotrijebljene i to mi je štednja...jer imamo masu kredita.
Kad iste otplatimo mooooožda ćemo štediti keš.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 21:22:48   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ću sad ko neke nane al ova današnja omladina ne zna štediti
skoro je jednoj mojoj poznanici umro svekar i oni su bili prisiljeni posudjivati novac za ukop
a i ona i njen muž rade, djece nemaju, meni to čudno
Ajde kontaj da je jedno hajvan al oboje, ne kontam.... mislim ako ima iole mogućnosti nešto se mora imati u šteku a kad dvoje rade to mi je pod obavezno


Bjezi bona veeseelaa,al` si pretjerala.Moras shvatiti da neki ljudi jednostavno zive za danas i smatraju to sasvim normalnim.
To sto ja i ti mislimo da treba imat stek nije i definicija da se to mora i ne daje nam za pravo da ga osudjujemo smatrajuci svoj izbor boljim.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 21:49:46   
bananica

IZVORNA PORUKA: Miimy


IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: Miimy

ja stvarno neznam gdje da postavim ovo pitanje pa cu ovdje ako mu nije mjesto molim moderatore da prebace.... Interesuje me dali neko zna gdje se u sarajevu moze registrovati auto na rate, mom Tati treba inace on je penzioner.... hvala

U Bihamku, na 3 rate ili na 2 nisam sigurna, ali znam da moze na rate. 

hvala puno nazovem ih u ponedjeljak da pitam ....


http://www.proex.ba/

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Štedite li i kako?
3.3.2012 21:55:20   
Miimy

IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: Miimy


IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: Miimy

ja stvarno neznam gdje da postavim ovo pitanje pa cu ovdje ako mu nije mjesto molim moderatore da prebace.... Interesuje me dali neko zna gdje se u sarajevu moze registrovati auto na rate, mom Tati treba inace on je penzioner.... hvala

U Bihamku, na 3 rate ili na 2 nisam sigurna, ali znam da moze na rate. 

hvala puno nazovem ih u ponedjeljak da pitam ....


http://www.proex.ba/


hvala ti puno ovo je dosad najbolje rjesenje ima da se tata obraduje ....


_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *