|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  102 103 104 [105] 106   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.2.2014 17:54:02   
maza85

IZVORNA PORUKA: cuca21

pozz cure ja sam isto imala 2 spontana jedan je bio 2012 u oktobru drugi u maju 2013 mjesecu ,,do sad sam sve nalze radila sem papa tes i cladimija ,,preporuka moje doktorice prociscavanje jajovoda sto mi nije jasno zbog cega ,,jel koja od vas to radila posle spontnog hvala :*

pozz mila ja sam imala spontani 2 x meni to nisu trazili

(odgovor članu cuca21)
Neposredna veza do poruke: 2601
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.2.2014 23:03:37   
cuca21

IZVORNA PORUKA: maza85


IZVORNA PORUKA: cuca21

pozz cure ja sam isto imala 2 spontana jedan je bio 2012 u oktobru drugi u maju 2013 mjesecu ,,do sad sam sve nalze radila sem papa tes i cladimija ,,preporuka moje doktorice prociscavanje jajovoda sto mi nije jasno zbog cega ,,jel koja od vas to radila posle spontnog hvala :*

pozz mila ja sam imala spontani 2 x meni to nisu trazili



izvni draga koje su tebi pretrage trazili odnosno nalaze

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 2602
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.2.2014 10:47:49   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: cuca21

pozz cure ja sam isto imala 2 spontana jedan je bio 2012 u oktobru drugi u maju 2013 mjesecu ,,do sad sam sve nalze radila sem papa tes i cladimija ,,preporuka moje doktorice prociscavanje jajovoda sto mi nije jasno zbog cega ,,jel koja od vas to radila posle spontnog hvala :*


Potraži drugo mišljenje.

Jajovodi se dovode u pitanje kad se trudnoća ne može ostvariti, kad se desi vanmaterična trudnoća, ali kad se trudnoća dešava spontano, i kad plod dolazi do materice, onda to nema veze sa jajovodima.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu cuca21)
Neposredna veza do poruke: 2603
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.2.2014 11:26:17   
cuca21

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: cuca21

pozz cure ja sam isto imala 2 spontana jedan je bio 2012 u oktobru drugi u maju 2013 mjesecu ,,do sad sam sve nalze radila sem papa tes i cladimija ,,preporuka moje doktorice prociscavanje jajovoda sto mi nije jasno zbog cega ,,jel koja od vas to radila posle spontnog hvala :*


Potraži drugo mišljenje.

Jajovodi se dovode u pitanje kad se trudnoća ne može ostvariti, kad se desi vanmaterična trudnoća, ali kad se trudnoća dešava spontano, i kad plod dolazi do materice, onda to nema veze sa jajovodima.

ccc svasta ja izgleda njima dodem ko eksperimentni kunic

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2604
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.2.2014 13:35:01   
mala87
pozzz
U 7 ned sam primjetila sedji iscjedak nakon pregleda jako krvarenje je trajalo 10 dana i kad prestao otisla sam na pregled gdje mi je dok saopstila da sam imala spontani, juce nisam krvarila ali sam danas pokrvarila koliko traje krvarenje posle spontanog

nisam radila kiretazu dok kaze da nema potrebe ali ipak vadim betu pa ce mo vidjeti kolika je vrijednost.......

cucu ja ne znam ni sta se radi ni koji nalazi posle spontanog ali ako nisi sigurna trazi misljenj e drugog dok SRETNO......

_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu cuca21)
Neposredna veza do poruke: 2605
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.2.2014 15:14:18   
maza85

IZVORNA PORUKA: cuca21


IZVORNA PORUKA: maza85


IZVORNA PORUKA: cuca21

pozz cure ja sam isto imala 2 spontana jedan je bio 2012 u oktobru drugi u maju 2013 mjesecu ,,do sad sam sve nalze radila sem papa tes i cladimija ,,preporuka moje doktorice prociscavanje jajovoda sto mi nije jasno zbog cega ,,jel koja od vas to radila posle spontnog hvala :* mila ja sam imala dva spontana i trazili mi samo nalaz torch jer sve mi kao bilo uredu a ja jadna nisam znala ni gdje sam i ja sam ocekivala da mi daju hrpu uputnica kad sam taj torch uradila i bio uredu osim naravno i papa testa i to su mi trazili drugo nista,

pozz mila ja sam imala spontani 2 x meni to nisu trazili



izvni draga koje su tebi pretrage trazili odnosno nalaze


(odgovor članu cuca21)
Neposredna veza do poruke: 2606
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.2.2014 15:16:35   
maza85
draga cuca21 meni su trazili papa test i torch test kad sam uradila taj torch i bio uredan nista mi drugo nisu trazili kao sve uredu i ja sam jadna ocekivala nakon dva puta istog sto se desilo da cu imati hrpu nalaza za izvaditi ali eto meni su samo to trazili

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 2607
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.2.2014 15:19:04   
maza85

IZVORNA PORUKA: mala87

pozzz
U 7 ned sam primjetila sedji iscjedak nakon pregleda jako krvarenje je trajalo 10 dana i kad prestao otisla sam na pregled gdje mi je dok saopstila da sam imala spontani, juce nisam krvarila ali sam danas pokrvarila koliko traje krvarenje posle spontanog

nisam radila kiretazu dok kaze da nema potrebe ali ipak vadim betu pa ce mo vidjeti kolika je vrijednost.......

cucu ja ne znam ni sta se radi ni koji nalazi posle spontanog ali ako nisi sigurna trazi misljenj e drugog dok SRETNO......
mila imala si srecu sto je sve izaslo samo od sebe pa nisi morala prozivljavati kiretazu a krvarenje posle spontanog ne traje puno para dana i posle mozda ono smedje brljanje koji dan ,zao mi je sto ti se to desilo bice bolje aBd

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 2608
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.2.2014 15:49:38   
mala87
moja dok kaze da necu morati raditi ali ipak radi cu betu dva puta da vidimo sta se desava, ja sam pila onu tarapiju dok nisam otisla kod dok i prestalo mi je ali danas opet grcevi u stomaku kao prvi dan ciklusa dok ne krane ono jako......nadam se da ce smanjivati a ne pojacavati........

hvala ti puno.......

voljela bih da nas ima manje sa ovim teskim iskustvoma.......user posted image
aBd insAllah da se vise nikome ne ponove i da srculenca kucaju sto jace mogu.........

_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 2609
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.2.2014 17:19:07   
cuca21
hvala vam cure moje jel kome poznata doktorica INDIRA SERAK kakva je ona doktorica sto se tice spontanih tako to,,posto sam odlucila potrazit jos ciju pomoc

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 2610
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
21.2.2014 0:23:23   
maza85

IZVORNA PORUKA: cuca21

hvala vam cure moje jel kome poznata doktorica INDIRA SERAK kakva je ona doktorica sto se tice spontanih tako to,,posto sam odlucila potrazit jos ciju pomoc

draga,ja nisam cula za nju,a ako zelis potraziti drugo misljenje mozes otici dokt kojem sam ja otisla nakon dva spontan, rodila sam sina,moj zivot moje zlato, zahvaljujuci dragom bogu pa tom ginekologu

(odgovor članu cuca21)
Neposredna veza do poruke: 2611
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
23.2.2014 18:33:03   
cuca21

IZVORNA PORUKA: maza85


IZVORNA PORUKA: cuca21

hvala vam cure moje jel kome poznata doktorica INDIRA SERAK kakva je ona doktorica sto se tice spontanih tako to,,posto sam odlucila potrazit jos ciju pomoc

draga,ja nisam cula za nju,a ako zelis potraziti drugo misljenje mozes otici dokt kojem sam ja otisla nakon dva spontan, rodila sam sina,moj zivot moje zlato, zahvaljujuci dragom bogu pa tom ginekologu moze mila imate tog doktora bila bi ti stvarno zahvalna


(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 2612
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.3.2014 23:37:04   
maza85
mila javicu ti se u pp

(odgovor članu cuca21)
Neposredna veza do poruke: 2613
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
14.3.2014 11:05:54   
kokouli
Ja sam u januaru imala mised abort.i dali su mi da uradim svasta ,sama sam insistitrala ,brisevi papa torch ,protein s ,c,VK ,antifosfolipidna antitijela ,antikardiolipinska antitijela ,urinokultura ,KKS,Kariotip ,MTHFR ,PAI1,I ostala geneticka pretrazivanja .Mislim da prohodnost jajovoda veze nema ssa spontanim ,jer je vec doslo do trudnoce matericne .Pozdrav .

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 2614
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
22.3.2014 8:53:57   
Nadya
Tuzna sam pretuzna. Juce sam saznala da je i moja 6.trudnoca iste sudbine kao i prethodnih 5. Missed ab. Ne znam vise sta da radim. Vrtim se u krug 6 godina. Uradila sve nalaze. U BiH vise nemam sta traziti. Doktorima sam fenomen sve u redu a nista nije u redu..ogromno iskusenje za mene. Na zalost nemam ni jedno dijete koje bi vjerujem skrenulo moje misli.
Gledam sunce i behar, tako veselo a tako daleko. Ni suza vise nemam. Molim Boga za milost i put za dalje.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2615
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
22.3.2014 9:48:53   
9months
IZVORNA PORUKA: Nadya

Tuzna sam pretuzna. Juce sam saznala da je i moja 6.trudnoca iste sudbine kao i prethodnih 5. Missed ab. Ne znam vise sta da radim. Vrtim se u krug 6 godina. Uradila sve nalaze. U BiH vise nemam sta traziti. Doktorima sam fenomen sve u redu a nista nije u redu..ogromno iskusenje za mene. Na zalost nemam ni jedno dijete koje bi vjerujem skrenulo moje misli.
Gledam sunce i behar, tako veselo a tako daleko. Ni suza vise nemam. Molim Boga za milost i put za dalje.



Ne mogu ni zamisliti kako se osjećaš user posted image user posted image žao mi je što ti se to događa.
Iskreno, ne mogu ti dati neki savjet jer nemam iskustva s tim ali ti mogu dati zagrljaj podrške i reći ti da se svim srcem nadam da ćeš sljedeću trudnoću uspjeti izgurati do kraja i roditi zdravu i sretnu bebicu
user posted image user posted image user posted image
Drzi se draga, sutra je novi dan i nemoj dopustiti da te to psihicki slomi...moras biti jaka zbog bebice koju ces jednoga dana aBd roditi user posted image

< Poruku je uredio 9months -- 22.3.2014 9:50:10 >


_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 2616
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
22.3.2014 19:24:55   
AAvalon

IZVORNA PORUKA: Nadya

Tuzna sam pretuzna. Juce sam saznala da je i moja 6.trudnoca iste sudbine kao i prethodnih 5. Missed ab. Ne znam vise sta da radim. Vrtim se u krug 6 godina. Uradila sve nalaze. U BiH vise nemam sta traziti. Doktorima sam fenomen sve u redu a nista nije u redu..ogromno iskusenje za mene. Na zalost nemam ni jedno dijete koje bi vjerujem skrenulo moje misli.
Gledam sunce i behar, tako veselo a tako daleko. Ni suza vise nemam. Molim Boga za milost i put za dalje.


Nadya, zao mi je zbog tvojih gubitaka. Ja sam imala dva, i jedva sam prezivjela, tako da samo mogu zamisliti kako je tebi.
Reci mi, koje si nalaze radila? Jesi li radila nalaze mutacija na trombofiliju, ona moze uzrokovati ovoliki broj spontanih, pa cak i vise. Kod mene se to pokazao kao jedan od uzroka. Jesi li radila inzulinemije, cesto hiperinzulinemija moze dovesti do losih jajnih stanica koje su osudjene na spontani. Ali dobra vijest je da za sve ima jednostavan lijek.
Gledaj u sunce, gledaj u behar, ne daj se, znam da ti je tesko i pretesko... Ali samo vjeruj da ces i ti jednog dana biti mama. Ljubim te, cuvaj se user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 2617
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.3.2014 20:48:28   
kokouli
Ma uradi ito ,nista te nece kostati .Citam sad gore ove postove ,i svoj ....jos je frisko ,jos sam u strahu ,divim se svakoj koja se odvazila ponovo krenuti u trudnocu .Nisam inace kukavica ,ali ovo me slomilo potpuno ,trudim se da se ne vracam nazad ,ali jace je od mene .Kad sam imala spontani pitala sam dr.kad mogu opet raditi na bebi rekao je za 3 cilusa ,a ja sam tek dobila prvi menzes ...Skoro mi kaze ,odmah mozes raditi na bebi ,a ja ko iz topa velim nisam spremna za bebu ,kakva beba ,i to ja koja se borila toliko snazno ,isla glavom kroz zid ,svađala se ,tragala ,trudila ,sve cinila ...i vidite me sad .Pala .Zao mi je svake zene koja je iskusila takav gubitak zeljenog djeteta i nadam se da cemo sve jednog lijepog dana drzati kraj sebe svoje voljeno cedo .Sebe za sad ne vidim u tome ,na zalost.

(odgovor članu cuca21)
Neposredna veza do poruke: 2618
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.3.2014 20:51:54   
kokouli

IZVORNA PORUKA: Nadya

Tuzna sam pretuzna. Juce sam saznala da je i moja 6.trudnoca iste sudbine kao i prethodnih 5. Missed ab. Ne znam vise sta da radim. Vrtim se u krug 6 godina. Uradila sve nalaze. U BiH vise nemam sta traziti. Doktorima sam fenomen sve u redu a nista nije u redu..ogromno iskusenje za mene. Na zalost nemam ni jedno dijete koje bi vjerujem skrenulo moje misli.
Gledam sunce i behar, tako veselo a tako daleko. Ni suza vise nemam. Molim Boga za milost i put za dalje.


Draga ,ja ne znam sta bih ti rekla .Sad sam se zakucala sasvim nakon ove tvoje price .Tragaj dalje sta se moze ,boziji je i zivot i smrt ,grlim te najjace i zelim ti da uspijes.

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 2619
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
24.8.2014 13:06:59   
tamtam
Evo i ja se pridruzujem ovom forumu, nazalost. Prosle subote sam u 13 sedmici trudnoce koja je bila u potpunosti uredna dozivjela missed abortion, radili su mi kiretazu, boljelo je uzasno, malo jos krvarim i fizicki sam bila dobro do juce kad sam dobila otpusno pismo i u potpunosti sam se slomila i fizicki a i psihicki. Imam sina od 4 godine i divnog muza koji me pokusava izvuci iz ovog mog stanja ali ja vec dva dana ne razmisljam normalno, nemam strpljenja ni za sina a kamoli za kog drugog, imam osjecaj da cu se ugusiti. Kako ste vi izdrzale sve ovo? Da li da pijem kakve tablete za smirenje?

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2620
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
25.8.2014 10:12:01   
djudrdjica
Tamtam, zao mi je sto ti se to dogodilo. Nema recepta kako dalje, dan po dan, svako se sa gubitkom nosi na svoj nacin. Ja sam imala tri spontana i ono sto je mene izvuklo je moj sin. Bilo je tesko, svaki put sve teze, ali vremenom se naucis nositi sa tim.
Da li da pijes lijekove? Ne znam za tebe, mogu govoriti iz svoje perspektive: sta bi mi donio lijek za smirenje? Da li bi rijesio moj problem? Odagnao moju tugu? Ne. Ja nisam bila u panici, da bih pila lijekove za smirenje. Bila sam tuzna i tu lijekovi za smirenje ne pomazu. Meni je pomoglo vrijeme i moj sin, a zadnjih mjeseci i pokusaji da ucinim sve kako bih eventualno otkrila uzrok mojih spontanih. Bice lakse, vjeruj mi

(odgovor članu tamtam)
Neposredna veza do poruke: 2621
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.11.2015 23:20:47   
Queer
Drage moje... nažalost pridružujem vam se sa istom boli... Naime nakon 9 mjeseci braka, presretna, ugledam one prelijepe dvije crtice. U 10 sedmici konstatiran missed... Kažu "viša sila"... Od Boga ja... Deset dana citotexa i muka puštena sam kući. Prosao je mjesec i pol... od prvog dana nastojala sam biti extra hrabra, utješivši sve, a čini mi se ne i sebe. kako vrijeme prolazi ta bol postaje jača... povlačim se u svoj svijet gdje nema nikoga. svjesna sam da će nekada poći... to vidim u vašim divnim, ohrabrujućim, komentarima. Večeras sam i ja pronašla "mjesto gdje pripadam". Danas su tražili dala uradim beta hcg... nadam se da je uobičajno da to gin. taži nakon ovoliko vremena. <3

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 2622
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
21.11.2015 0:58:55   
Isha
Queer, zao mi je sto si prosla kroz to, a nazalost, samo si jedna od mnostva zena koje znaju kako ti je. Moj missed je bio u 11. sedmici, i nakon kiretaze pila sam dvije doze antibiotika, ergometrin i buscopan. Ja sam dobila 28. dan od kiretaze, pa dr nije ni trazio ds radim betu. Ne mogu ti reci kako da se nosis sa gubitkom, svako ima svoj nacin, tu smo jedna za drugu user posted image user posted image .

(odgovor članu Queer)
Neposredna veza do poruke: 2623
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
21.11.2015 14:03:42   
Queer
Veliko hvala, draga Isha...mnogo mi znaci svaka rijec ♡ imala sam vec jedan uredan ciklus te me zbunila njegova odluka... kada sam pitala zasto samo mi je rekao "nista ne brinite, bit ce sve u redu"... nadam se da si ti dobro i da cemo uskoro veseliti jedne druge sa lijepim vijestima... veliko hvala

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 2624
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2016 10:41:17   
livadarka
Pozdrav, Ja sam nova na forumu prije 4 dana sam imala spontani pobačaj. Doktor mi je na zadnjem pregledu rekao da je plod pprestao sa razvojem u sestoj sedmici i da ce doci do spontanog. Nije me poslao na kiretažu jer je smatrao da će sve otići samo. Nakon nekoliko dana tako se i desilo, nakon nekoliko dana krvarenja (po malo) došlo je do pravog krvarenja i ja sam to uz jake bolove izbacila iz sebe. Sada sam u strahu kako će to sve proći. Još traje čišćenje, a doktor je rekao da za sedam dana dođem kod njega da provjerim kakvo je stanje je li sve otišlo. Od terapije mi je dao da pijem Ergometrin i Dimoksicilin. Ako je neko imao sličnog iskustva molim vas da mi javite. Da li je sve bilo u redu nakon pobačaja bez kiretaže? Ja se bojim nekih komplikacija :( Koliko je potrebno mirovati? Kada krenuti na posao?
Hvala unaprijed na odgovorima.
Lijep pozdrav za sve

(odgovor članu Queer)
Neposredna veza do poruke: 2625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  102 103 104 [105] 106   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  102 103 104 [105] 106   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *