|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.8.2008 14:04:10   
lida
Ja sam jednom rađena pod likalnom anestezijom,nemoj da se brineš ne boli toliko mene je više duša bolila,ružni su zvukovi koje ćuješ i zbog toga sam tražila totalnu anesteziju kad su me ćistili drugi put.ako možeš zahtjevaj totalnu mada doktori to nevole.Sretno i drži se a ja ću dragog Boga moliti da ti da snage da sve to izdržiš.

Mila moja budi jaka meni se to desilo dva puta,ali poslije toga sam rodila svog Mirzicu.


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.8.2008 14:12:08   
idana_85
Ja sam ovisnik o ovom forumu, dosta tema citam i kako sam mogla shvatiti i jadranka i vernes su dva ludjaka. ta ista jadranka je mojoj tj muzevoj rodici rekla da joj dijete ima vodenu glavu, da nije normalan i savjetovala joj da ga uspava u sedmom mjesecu trudnoce, cak sta vise insistirala da to odmah uradi. sreca oni nisu htjeli, otisli trazili dr doktora koji im je rekao da je beba uredu, i da je slobodno moze roditi. kad je rodila prelijepog, naprednog i zdravog djecaka jadranka se cudila, nije mogla da vjeruje, a ona je namjerno zvala da ga vidi.

idi ti i drugom i trecem i cetvrtom ako treba, pa ako njih nekoliko kaze ok, ali budi sigurna. sretno,stvarno ti zelim sve najbolje i nedajboze nikome da osjeti sto ti osjecas sada.


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.8.2008 14:18:45   
Snjeguljica
Sve što više čitam ovo sve više mi pada na pamet da se može napraviti neki dobar horor sa ovim doktorima. Užas!!!! I sve više me strah kad čitam šta se vama, drage moje, dešavalo, a ja tek u 8. sedmici, brrrrrr.
Hvala Bogu, ja o svojoj dr ništa ružno nisam čula, a učila je od dr Godinjaka, osim da je malo drska. Baš me briga za to kad je ona dobar dr. Kad bi svi bili drski, a radili svoj posao, sve bi bilo super.
Drage moje, mnogo mi je žao zbog svega što se vama desilo, kad pročitam da je neka imala spontani, baš mi se nešto stegne u grlu.
Samo se nedajte i budite hrabre za dalje pobjede.user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.8.2008 14:19:55   
Malaja
Drage moje,

Nemate pojma koliko mi znače vaši odgovori i hvala vam na tome.  Nisam baš Bog zna koliko optimistična jer mi je Vernes pokazao da nema otkucaja, ravna linija user posted image Kad* nisam umrla i ja... Sada sam malo "pripremljenija" na ono što me čeka kod Jadranke. A idem preko dobre "štele" pa kontam da neće biti toliki idiot da me isprepada ili ne znam ni ja šta...  Maa ako mi se i ona ne "svidi" odoh vala kod trećeg.
Poslije vaših iskustava ne vjerujem nikome..


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.8.2008 14:29:43   
Mika
Ja za Vernesa znam iz prve ruke a o tome sam i pisala, a za Jadranku sam čitala svašta. Ja sam 100% uvjerena da sam imala onakav "kraljevski" tretman samo zato sto sam pisala žalbu.
S druge strane, kod sljedeće trudnoće ABD, ne pouzdam se u Jadranku samo nego idem kod bar jos jednog doktora.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.8.2008 18:12:29   
ElmaB
Draga moja!

Zelim ti svu srecu! I ako bas dodje do kiretaze budi hrabra i izdrzi, ali obavezno pitaj za anesteziju. Ne bi bilo lose i totalnu. Pa, ako treba i stela i novac, uradi sve samo da sto manje patis, jer si vec dovljno propatila samim time sto su ti saopcili na ultrazvuku!

Pozdrav i sretno!



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.8.2008 18:27:52   
mamyca
Nadam se da ce sve biti uredu i zelim ti puno srece.Ti si jaka i izdrzat ces,samo se ne predaji.Sretno

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.8.2008 22:04:22   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Malaja

Lijep pozdrav svima,

Dosta dugo pratim ovaj forum a danas nakon što mi je doktor rekao da je srce moje bebe prestalo da kucauser posted image , odlučila sam da se i učlanim. Bila sam u 9oj, tj. kraj 9te početak 10te sedmice trudnoće.
Doktor me je naručio za sutra na "kiretažu"
Užasno se osjecam. Jako sam tužna i jako me je strah sutrašnjeg dana.

Vidim da nisam sama u svom ovom ludilu i to mi je velika utjeha.



Draga, znam kako se osjecas
prije 8 g sam morala da uradim kiretazu a bila sam trudna sa tri bebice user posted image  iako su sve tri bile zive (10sedmica) ali se moje materice naje dovoljno sirila pa je moj zivot mogao doci u opasnost a vec sam pocela i krvariti sto bi dovelo mozda do spontanog ...
prije 3 g je mojoj bebici isto u 9-oj sedmici prestalo kucati srce user posted image  ...i opet kiretaza...
svaki put je lokalna...neugodna je osjecaj...meni je to radila dr Nejra Pasic i obavila veoma strucno (Boga joj dao lijepo zdravlje) tako da nisam imala nikakvih posljedica kasnije...
I moj je savjet lokalna anestezija... jer ne osjecas bol samo neki neugodan osjecaj...
budi jaka... uz tebe smo ...
i zelim da ti Bog da sto prije srecu koju je i meni dao kada sam mislila da je necu dozivjeti... pusa


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.8.2008 8:06:08   
Malaja
Drage moje,

Jučer je obavljeno što je moralo biti. Uradila sam na koševu. Slagala bih kada bih rekla da nije boljelo. Ali fizička bol je prošla u roku od tih 10ak min. Ostala je ona odvratna psihička bol.. user posted image Rekli su mi da nakon 3 mjeseca mogu pokušati ponovo. Ne znam da li će me biti strah da mi se opet ne desi isto, jer zaista ne znam kako bih opet to podnijela.
Hvala vam svima na odgovorima i na podršci. Divne ste!user posted image

Ljubim vas sve

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.8.2008 8:12:02   
mamyca
Znam da nema rijeci koje bi te mogle utjesiti,i zao mi je sto ti se to dogodilo.Dat ce Bog da bebica dodje brzo i da bude ziva i zdrava.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.8.2008 10:20:54   
Malaja
Hvala Mamyca

I ja se nadam da ce biti tako.. Samo da predeveram sto bezbolnije ove dane.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.8.2008 12:37:08   
ElmaB
Draga Malaja!

Sada se opusti i dobro odmori. Sve ce proci, a ako Bog da, docice i bebica!

Sretno i cuvaj se!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
7.8.2008 12:48:07   
mamin sin
Draga Malaja, uistinu znam kako se osjecas jer sam prosla isto, samo sto mojoj bebici nije ni pocelo kucati srce, jednostavno nije ozivio plod...Grozno je tih prvih dana...Ali kad vidis da nisi jedini i da je to prilicno cesta pojava posebno sa prvim trudnocama, na neki nacin se smiris... Onda razmisljas da ako je trebalo tako da bude bolje i tako rano nego, ne daj Boze u visoj trudnoci. Jedan dr mi je rekao da je to na neki nacin "ciscenje organizma", da se stvori sto bolja podloga za ubuduce. Hvala Bogu sada imam malog bebaca od 9 mj. Od samog pocetka trudnoca je bila u najboljem redu i zelim ti isto... Naravno postojao je strah da se ne ponovi isto, ali budi optimista i sve ce biti OK. user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
7.8.2008 13:01:27   
Najdraza mama
Draga Malaja sta god da kazem ne moze ublaziti tvoju bol  ali tu sam da ti dam makar malo podrske i da ti dane ucinimo sve mi malo laksim jer tu smo za tebe odmaraj i nastoj da budes jaka jer ti to vec jesi ..Ako Bog da sve ce ovo proci i tices nama da doneses radosne vijesti do tada tu smo za tebe u bilo kom pogledu 

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
8.8.2008 9:39:36   
Malaja
Drage moje

Svaka vam cast svima na rijecima podrske user posted image
Nije isto podijeliti to sa djevojkama/zenama koje to nisu prosle i sa onima koje to nazalost jesu. Ja sam trenutno u fazi prihvatanja cinjenice da je to moralo tako biti. Raspolozenje mi varira, u jednom momentu sam dobro u drugom me stisne u dusi i isplacem se. Ali sam u jedno sigurna! Cim prodju ova tri mjeseca, pokusacemo sa drugim bebacem. I necu da se opterecujem sa mislima tipa "Sta ako opet.." Mislim da trebam biti optimisticna. Kao i sve koje su prosle kao i ja. I naravno one koje se "trude" oko bebaca.

Moramo biti optimisticne!!!
Puno vam hvala jos jednom svima!
Ljubim vas.

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
10.8.2008 23:03:40   
lida
Draga moja znam kako boli ali to šta ako opet izbaci iz glave odmori se ,opusti se i beba će doći

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.8.2008 13:39:55   
jabuka1
Drage moje,

I ja sam relativno nova na ovome forumu.Prvo javljanje je bilo prije mjesec i pol kada sam postavila pitanje kome doktoru se obratiti jer ja i suprug planiramo prvu bebu.Međutim ni sumnjala nisam da sam već bila trudna a u tom periodu pila sam Bactrim tablete.
Sada sam u 6 sedmici trudnoće i veoma sam prestrašena.
Prije 4 dana pojavilo mi se oskudno krvarenje na koje se moja doktorica oglasila kao ¨¸ne paniči ,popij apaurin ,smiri se i sve je u Božijim rukama jer svakako si pila i Bactrim.Juče sam bila kod druge doktorice dr.Jadranke koja mi je rekla da mi je plod maleni 3,5mm u odnosu na sedmicu trudnoće (6).Dala mi brdo tableta ,upoznala sa negativnim posljedicama koje može Bactrim da izazove i zakazala termin za 10 dana da vidimo da li plod napreduje.
Rekla mi je da ukoliko ne bude sve ok da idemo na spontani.Između ostalog imam stalno i blage bolove u donjoj desnoj strani stomaka.
Jako sam prestrašena i uplakana,svi kažu ne moj da se brineš a nije jednostavno.Psiha je najgora.Iz jučerašnjeg razgovora primjetila sam da me već polako priprema na spontani .
Vidim da nisam jedina ,ali je stvarno teško.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.8.2008 13:43:17   
Skvo RR
Zao mi je sto prolazis kroz sve to...user posted image

Sto se tice velicine ploda, sad nesto kopam po nalazima meni je u 6-1 sedmici CRL bio 2 mm, a ja sam bolove imala sa desne strane (tamo gdje je jajnik) do 16-17 sedmice...

(odgovor članu jabuka1)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.8.2008 13:54:10   
jasmina_mm
Draga mamabb,
i ja sam imala spontani pobacaj u desetoj sedmici trudnoce (inace mi je to bila prva trudnoca) i sve sam to isto prosla kao i ti. Radili su mi vakum sa anestezijom i mislila sam da ciscenje traje vjecnost. Doktor mi je dao esbesul i ergometrin da pijem i kada sam za pet dana otisla na kontrolu rekao mi je da je ostalo nekoliko komadica i ako baralgin to ne izbaci da cu morati ponovo na ciscenje. Bila sam prestravljena ali hvala bogu baralgin je djelovao. Doktor mi je rekao da nakon tri mjeseca mogu zanijeti, ali ja sam odlucila da cekam sest dok sve ne zaraste. Medjutim nakon pet mjeseci sam ostala trudna i rodila zdravu bebu kojoj je sad deset mjeseci. Vjeruj mi i ja sam mislila necu to prevazici ali hvala bogu jesam. Samo hrabro i vidjet ces da ce sve biti ok.
POZZZ

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mozda)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.8.2008 15:17:41   
mamabb
E, gdje ste vi mene drage moje?
Nisam odavno navratila na ovu temu jer sam se bojala da će me uhvatiti panika...šta ako opet, ne dao Bog i tako te stvari...
Lijepo je kad imaš sa kim da podjeliš svoju bol i kad te neko razumije.
Jasmina, baš si me dirnula i hvala ti na podršci.
Ja to nikad neću zaboraviti, jer da je sve bilo kako treba uskoro bi se trebala poroditi, ali opet hvala dragom Bogu jer sam sad u 23 sedmici i moja cujica i ja smo presretne zbog toga...od mene pusa a od nje rit :)

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.8.2008 20:24:22   
jabuka1
hvala na utješnoj barem jednoj činjenici-veličina ploda.

da li si uspješno iznijela trudnoću ?A što se tiče bolova s desne strane ,tačno osjetim jajnik pa me onda strah uhvati da li je nešto krenulo po zlu ili je to tako normalno.

Pokušat ću biti smirena do 23.08 kada mi je zakazana ponovna kontrola kod doktorice.Tebi u svakom slučaju hvala na podršci.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.8.2008 20:37:00   
Emina*
Jabuka1, nemoj da se sekiras i brines, bice onako kako dragi Allah odredi,
a  ja sam nekako uvjerena da je sve oki...
A sto vise razmisljas o tome, i o nekim stvarima tipa je li sve ok,
vise se covjek nasekira i umori, i onda stres, suze i sta sve ne...
Zato osmijeh na lice, i ne brini, vidjet ces da je sve u redu sa tobom i bebijem,
i da ces aBd na svijet donijeti jednu malenu bebaru....
Drzim ti fige, i javi nam se user posted image   user posted image ......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu jabuka1)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.8.2008 20:53:27   
Skvo RR
Jabuka,

poslala sam ti PP.

Pozz

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
13.8.2008 0:16:23   
aazra
Jabuka, i ja kao Eminica imam predosjecaj da ce sve biti OK, ali ja bi ti samo savjetovala da cujes misljenje i drugog ljekara, ako ti Jadranka kaze da nije ok. Ja nisam isla kod nje, a vodim trudnocu u Skerlica. Prije sam imala mnogo problema i oni su mi pomogli, uvijek za njih kazem sve najpozitivnije.
Ali sam cula dosta negativno o dr. Jadranki probaj ako ikako mozes otici i kod drugog doktora.
Ja sam imala bolove u jajnicima i neku bol koja bas kao da "reze" na pocetku trudnoce pri dnu stomaka. Meni je u pitanju bila cista, iako sam se bila mnogo prepala znam da takvi bolovi nisu bezazleni. Na kraju je cista sama od sebe pukla i bolovi su prestali.
Pokusaj ipak misliti pozitivno, ko zna, nemoj dopustiti da tvoju bebu unaprijed "otpisu", posebno ne na osnovu samo jednog misljenja, pa ma cije bilo. Zelim ti puno srece, uz tebe smo...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
13.8.2008 9:08:46   
Malaja
Draga Jabuka,

Nemoj puno da se sekiras, ne valja ni za tebe a ni za bebu. Znas i sama kako je sudjeno tako ce i biti. I ako ne daj Boze dodje do najgoreg gledaj to na malo drugaciji nacin. Da je bolje "prije" nego "kasnije" (mada nikada nije dobro ali ako vec mora biti tako... user posted image )
Ja sam sve to prosla prije samo 7 dana i iako je sve jos uvijek frisko vec razmisljam o tome kako cu, cim prodju tri mjeseca, opet da radim na bebi.
Zato budi hrabra i jaka kao i vecina nas ovde na forumu!
Ja ti zelim od srca da sve bude u najboljem redu.

I jos jednom da se zahvalim svima na podrsci koju ste mi pruzili kada mi je trebala! I zato vam saljem jednu veliku cmoku!



(odgovor članu jabuka1)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *