|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
13.8.2008 14:08:09   
jabuka1
Draga Malaja,

Hvala u svakom slučaju.Naravno da je bolje prije nego kasnije.Odlučila sam sačekati slijedeću kontrolu i onda mišljenje doktorice Gutić.
ukoliko i dođe do toga da se moram očistiti molim za savjet gdje je najbolje to uraditi ,da li puno boli i da li postoji mogućnost da te uspavaju.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
14.8.2008 9:40:06   
Malaja
Draga Jabuka

Svakako sacekaj i misljenje doktorice Gutic. Ja sam cula za nju da je bas dobra..
Postoji mogucnost da ti daju lokalnu i totalnu anesteziju. Kada su mene radili trazila sam lokalnu jer doktor ipak treba vidjeti kako ti tijelo reaguje(moje skromno misljenje). Ali u svakom slucaju ako imas veliki strah od toga trazi totalnu.
Ja se stvarno iskreno i od srca nadam da neces ni morati razmisljati o tome i da ce sve biti ok.user posted image
Drzim ti fige!


(odgovor članu jabuka1)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
14.8.2008 12:25:15   
aazra
Jabuka i meni je drago sto ces potraziti misljenje druge doktorice.
Ali probaj nekako da razmisljas i pozitivno, za Jadranku sam inace cula da voli prepadati trudnice.
Pijes li trenutno kakve vitamine ili folnu?

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.8.2008 21:53:43   
Eni
Dobra večer. Ja sam se upravo sada učlanila, a čitam ovu stranicu skoro godinu dana, a ovaj podforum o spontanim , nažalost, 20 dana, jer je toliko prošlo od mog spontanog, sa kiretažom u 10+6 tjednu.Ovaj me forum jako hrabri, naročito u pogledu ponovnog zatrudnjenja. Malaja je navela da može ponovno za tri mjeseca, meni dr. nije rekla ništa jer još nisam bila na kontroli, valjda poslije prve menge. Neznam ni kad bi trebala dobit. Može li mi netko tko ima slično iskustvo, odgovoriti:
- kad bi trebala na kontrolu
- kad bi trebala dobit menzes,
- kad mogu imat odnose,
- i najvažnije koliko moram čekat na novi pokušaj za trudnoću?
Krvarenje mi je nakon kiretaže prestalo za 9 dana, fizički se osjećam dobro, samo me psihički slama razmišljanje, zašto???
Unaprijed hvala na odgovoru, i veliki pozdrav svima koji se nalaze na ovom forumu.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.8.2008 23:23:35   
mamin sin
Draga Eni!
Na kontrolu trebas poslije prve menstruacije, koju bi trebala dobiti za mjesec dana nakon kiretaze, bar je meni tako rekla dr. i bilo je tako. Odnose mozes poceti kada se ti za to budes dobro osjecala, nema striktno odredjeno.
Ja sam cekala 3 mj. i onda se prestala cuvati, znaci kiretazu sam imala u avgustu a trudnoca nova se desila u februaru. Ali kad odes na kontr. pitaj dr kad bi mogla opet planirati trudnocu....

Draga moja misli pozitivno, cuvaj se  i nemoj se sekirati! Znam lakse reci nego uciniti u tim trenucima, ali stres pogorsava situaciju..Razmisljaj kako je to bilo i proslo...Tesko je znam, ali nista ne mozes promijeniti.. Mozes pripremiti svoju dusu i tijelo da, ako Bog da, novu trudnocu docekas najbolje sto mozes. Zelim ti svu srecu! 

(odgovor članu Eni)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.8.2008 12:03:37   
Enni
Hvala puno, mamin sin!
Nisam znala , pošto sam se tek učlanila da se moram svaki put učlanit kad hoću poruku poslat, pa sam morala promjenit korisničko ime za drugu prijavu i napisat enni, nadam se da nisam zbunila.
Baš danim apratim hoće li mi netko odgovorit na moj post pa sam jutros vidjela tvoj prekrasan odgovor.
Ja se nosim  s tim kako najbolje znam, malo mi je lakše jer nitko nije znao na poslu pa me na povratku nije nitko sažaljivo gledao.
Dobro si mi napisala zadnju rečenicu, da se pripremim za novu trudnoću, to sam tako i shvatila, jer ja zbilja nisam pazila na sebe, uz dijagnozu ab. imminens = prijeteći pobačaj, i preporuku strogog mirovanja, ja to nisam ispoštivala i najgore mi je zbog tog, grize me savjest. Ali sad za drugi put sve znam, odmah nakon plusića bolovanje, i držati do sebe, jer sada mi nitko ne vidi što sam za nekog učinila, a u meni je ostala praznina.
Samo da mi prođu ova još dva mjeseca , otprilike, jer mi je spontani bio 26.7., planiram u 11  na novu bebu, a onda će sve i novo da bude, i moji stavovi i ponašanje prema sebi, ali i prema drugima, u korist bebe koju budem nadam se brzo imala.
Samo me umaraju misli tipa: što ako ne mognem zatrudnjeti ili bude opet isto, ali sam rekla sebi da ću se samo opustiti, jer me je stes (to ja u dubini duše znam) i doveo do ove situacije.
Hvala mamin sin na ovom postu, puno, puno mi je značio, baš lijepe riječi. Puno pozdrava. Nadam se da će mi vrijeme brzo proći i da ću ponovno uživati u maloj trudnoći, ali držati i cijeniti to i sretno je iznijeti do kraja. Pozdrav, veeliki!

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.8.2008 12:06:10   
Malaja
Draga Eni

Ukratko cu odgovoriti na tvoja pitanja, bar onako kako je meni receno.
- Na kontrolu sam ja isla 7 dana nakon spontanog i kiretaze
- Odnose mozes nesmetano imati i sada ako se ti osjecas dobro
- Novi pokusaj za tri mjeseca. Mada je meni doktorica rekla ukoliko ostanem trudna i prije ne bi trebalo biti problema.
Odmah pocni tj. nastavi piti folnu kiselinu kao podlogu za narednu trudnocu.

Sto se tice razmisljanja o tome kako i zasto, nemoj razbijati glavu, jer neces dobiti odgovor. Kao sto je i Mamin sin rekla moras se opustiti i pripremiti se za novu trudnocu.. To je tako trebalo da bude (nazalost).
Od srca ti zelim puno srece i napominjem da nisi sama.

(odgovor članu Eni)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.8.2008 12:14:20   
Enni
Hvala draga Malaja!
Vidjela sam po tvom postu da si imala kiretažu 10 dana nakon mene. Utješilo me što sam pročitala za tri mjeseca da može ponovni pokušaj jer meni dr. tu noć ništa nije rekla, a poslje nisam išla.  
Nadam se da poslije prvog menzesa, koji će valjda nastupiti za kojih 7 dana (mjesec dana od kiretaže), neće biti problema na pregledu i samim tim i prepreke za ostvarenje trudnoće. a onda će vrijeme nekako već proći. Drago mi je da znam da nisam sama.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.8.2008 14:39:03   
mamin sin
Nema na cemu Eni! To cekanje se preporucuje da bi se sluznica maternice, endometrijum, oporavila kako bi mogla bolje i lakse prihvatiti novu trudnocu, jer debljina treba biti nekih 1 cm i malo jace...

Hej ne moras se svaki put registrovati vec kad otvoris stranicu pri vrhu imas MOJA RINGERAJA, to otvoris i prijavis se sa nickom i sifrom pod kojom si se registrovala... Lakse je...

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.8.2008 15:42:06   
Enni
Super da si me izvjestila o ovoj prijavi, mamin sin!
Stvarno je lakše. Hvala.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
22.8.2008 11:13:02   
jabuka1
Drage moje,

Nakon silnih pretraga obavljenih u srijedu(pola srijede sam provela na prijemnom na ginekologiji na Koševu-gdje se ponašaju prema tebi kao prema stoci) čast i izuzetak samo jednoj doktorici,juče sam imala spontani.
Stomak me je zabolio u sred radnog vremena i prokrvarila sam tako da sam već u roku 2 sata od toga bila na operacionom stolu.Radili su mi pod opštom anestezijom tako da nisam ništa osjetila,međutim kada sam se probudila bolovi su bili grozni.Osjećala sam se jako prazno ,bez osjećaja tako da vjerujte nisam suze mogla ni pustiti.Jutros plačem -moraš malo iz sebe istresti ali sam svjesna da je tako moralo da bude i da idem dalje.
Puno vam hvala na podršci koju ste mi pružile u ovih nekoliko dana -zaista znači i samo jedne druge možemo da razumijemo .
Mislim da će mi trebati još nekoliko dana da se psihički dozovem ali i nastavim dalje .
Hvala vam svima.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
22.8.2008 12:11:16   
Enni
Žao mi je jabuka.
Ja sam to prošla prije mjesec dana. Nema tu riječi, samo vrijeme treba proći. sad mi je najteže kad vidim u kojem sam tjednu trudnoće trebala biti.
Ali onda prebacim  misli na novi pokušaj, o čem maštam stalno.Ovih dana očekujem prvu menstruaciju, već me grudi bole, tako da će sve polako doć na svoje.
Bolje ti je da se što prije uključiš u život, i da ti što manje ljudi zna za to, ne što je to neka sramota ili slično, već da te nebi podsjećalo na to i vraćali u prošlost.
Ja sam mislila svijet staje, ali sam se odmah trgla, jako sam bila , a i sada sam nervozna plačljiva, svak mi je kriv. Ali vrijeme ide, kako je prošo ovaj mjesec tak će i ostala 2.
Ponašam se u komunikaciji sa onih malo ljudi što su znali, kao da se to nije ni dogodilo.
Voljela bih da i oni nisu saznali, jer da nije bio vikend nebi ni oni.
Ja sam dala prednost budućoj trudnoći, koju očekujem čim mi završe2-3 ciklusa, mada ovu nikad neću prežalit, jer i to bi bila moja bebica.
Glavu gore i naprijed, pobrini se da fizički ojačaš, uzmi matičnu mliječ i vitamine.

(odgovor članu jabuka1)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
26.8.2008 13:25:56   
Mika
Draga Enni i Jabuka1,

Jako mi je žao zbog vašeg gubitka i znam kako vam je jer sam prošla kroz isto (pisala ranije na istoj temi). Dajte si malo vremena da odbojujete i postaćete pozitivnije. Ja svoje bebice nikad neću zaboraviti ali sam prihvatila činjenicu da ih ne mogu vratiti. Sada radim na oporavku od spontanog u 20-toj nedjelji i pripremama za novu trudnoću ABD.
Što se tiče kontrole i pretraga, ja sam išla na kontrolu dva puta u 14 dana nakon spontanog da se vidi da li je kiretaža obavljena kako treba. Radila sam je sa opštom anestezijom jer sam već bila dosta napaćena. Nakon toga su uslijedile kure antibiotika protiv moguće infekcije i onda silne pretrage, jer sam ja zahtjevala da se utvrdi razlog pobačaja. Na kraju su mi otkrili streptokok grupe B na grliću koji je vjerovatno uzrok, ali čekamo još nalaza da potvrdimo. To što se trudnice na GAK-u tretiraju k'o stoka nije ništa strano ali uskoro im spremam čestitku za tretman pa se nadam da će se situacija popraviti za sve nas.
Sretno sa oporavkom i uzmite ove riječi od nesuđene mame blizanaca koja je pobacila u 20-toj nedjelji, oporavak je moguć a za trudnoću ćemo se boriti!
Sretno!

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
26.8.2008 13:33:40   
Mika
P.S. Što se tiče novog pokušaja, meni je dr. Jadranka, koja me trenutno vodi, rekla da nakon i tako visoke trudnoće mogu ponovo pokušati odmah!? tj. nakon dvije mentstruacije. Kaže da se ne preporučuje brza nova trudnoća ženama koje su mršave i anemične jer im treba više vremena da nadoknade izgubljene korisne materije iz organizma ali kaže da je u mom slučaju ok odmah pokušati. Mi ćemo ipak sačekati 6 mjeseci, prije svega radi kompletnog psihičkog oporavka a onda i radi rješavanja "baja" koje sam ranije spominjala. Ja sam planirala prije naredne trudnoće obavezno uraditi sve pretrage, pored standardnih nalaza i briseve i TORCH da bih bila sigurna da je sve ok i negativo.

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.8.2008 8:12:31   
Enni
Mika, hvala ti puno na ovim riječima. Kad si spomenula streptokok, ja sam imala streptoccocus agellatio 10 na 4 u urinokulturi, pa mi je dok sam bila trudna dao dr. amoxil. Neznam jeli to otišlo, jer još nisam bila ni na kakvoj kontroli poslije kiretaže (koja je bila 26.7.). Planiram poslje menzesa, koji je u toku. Inače se dobro osjećam. Da napomenem da sam urinokulturu sama učinila bez upute dr. Tako da ću sada sama zahtjevat da mi se izvade brisevi cervikalni na te bakterije, urinokulturu naravno i neznam bili još nešto trebala?
Uzela sam na svoju ruku vitamine E i C, i matičnu mliječ u kapsulama, royal jelly. Mislim da mi ne može štetit, nisam sad trudna, pa smatram da mogu to piti bez konzultacije sa dr. Folic plus sam nastavila piti. Nastavila sam i živjeti, kao što si i rekla oporavak je moguć, sad samo nedaj bože nešto gore, npr. da nemognem zatrudnit, da mi nađu neke loše nalaze, da opet imam spontani...Sve mi se to vrti po glavi, ali se nadam da će sve biti uredu, jer se samo treba psihički opustit i usmjeriti misli u pozitivnom smjeru, jer ja sam u prošloj trudnoćici bila opterećena svim i svačim. Sad sam drukčija.

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.8.2008 8:18:33   
Enni
I što se tiče novog pokušaja, ja se psihički osjećam spremnom, evo sad nakon prve menstruacije, neznam šta će mi dr. reći, ali uz uvjet da mi nalazi budu ok, ja ću sama odlučit kad ću, je nitko mi ne može garantirat uspješnost iduće trudnoće, ak čekam 2, 3 ili 6 mj. ili 1 godinu, zar ne?
Jer jedva čekam opet biti user posted image , tako sam se dobro osjećala, ali nisam pazila na tu bebu, pa sada, imam osjećaj kao da hoću da se iskupim novom trudnoćom, za svoj "nemar" u prošloj. Jedino mi je taj osjećaj u glavi prisutan, da sam bila odgovornija i pod manjim stresom, sad bi bila  u 4mj. trudnoće.
Ali tko zna...

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.8.2008 8:27:13   
Enni
Još sam jednom tvoj post prvi pročitala, Mika. To je prestrašno šta ti je se desilo. Zbilja si hrabra, i čivrsta osoba. Ne daj se!

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.8.2008 13:56:26   
Mika
Draga Enni, nemoj se optuživati za pobačaj ni po razno! I meni je isto padalo na pamet ali tolike žene rade i rintaju i opet rode bez problema. Po selima žene idu na njivu i rade teške poslove tokom trudnoće i opet rode zdrave bebe. I ja sam svakako planirala "dobro poravniti" u narednoj trudnoći, za svaki slučaj, mada mislim da uzrok nije bio ni stres ni rad ni bilo šta drugo nego doktorski nemar. Evo baš mi je MM jutros javio da je obducent rekao da su prema prvim nalazima naše bebe bile potpuno zdrave.
To što piješ preparate za popravljanje imunološkog sistema je sasvim ok. I sama sam se bacila na isto samo u mom slučaju koristim jogurt, med i cajeve. Briseve koje ću ponovo raditi su brisevi na klamidiju, makroplazmu, te bris vagine i cerviksa i tražiću da mi ponovo radi papa test.
U svakom slučaju ako se osjećaš spremnom a ti navali. I ja jedva čekam novu trudnoću ali moram imati još malo strpljenja. A ta bojazan da nećeš moći ostati trudna, i sama sam tako razmišljala ali to ne ide tako. Nemoj misliti negativno u startu! Ako si prvi put ostala trudna a što nebi i drugi?! Eto ja sam si izbila iz glave sve crne sumnje i nadam se opet blizancima. Dakle, misli pozitivno i biće sve ok! 

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
28.8.2008 8:02:04   
Enni
Hvala Mika, divna  si.
Možda čak budemo i skupa brojale trudničke dane!

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
28.8.2008 13:24:55   
denka
Pozdrav svima! Nova sam na forumu, dugo mi je treblo da se odlucim i uclanim, ali eto... Citam vas i pratim odavno pa da vam ispricam i ja svoju pricu, mozda nekome i pomogne jer i meni su price drugih pomagale. Imala sam blighted ovum prije 15 mjeseci. Strasno! Niko, ama bas niko me nije razumio. Govorili su da je to bila jedna obicna tacka a ne beba. Ginekolog me uputio na pretrage. More njih. Sve je bilo u najboljem redu, dok nije stigao nalaz TORCH-a po ko zna kojoj predhistorijskoj metodi. Bila sam pozitivna na toxoplazmu i citomegalo. Moja ginekologinja mi je rekla da imam "baje" koje treba da izlijecim pa cu moci roditi onda. Kao da sam iz srednjeg vijeka i ne znam sta je virus!!! Internet mi je dao sve odgovore i ovakvi forumi. Svaka dva naredna mjeseca sam radila TORCH koji je i dalje bio pozitivan i koji nije isao na bolje. Nalazi jetrenih enzima savrseni, krv - samo takva, a ja opet pozitivna. Radila sam i markere na sva tri tipa hepatitisa - negativni. Prije dva mjeseca TORCH u Zenici pozitivan, titar veci nego poslije spontanog, da bi deset dana poslije (po uputi jedne doktorice koja se smilovala na mene) nalaz TORCH-a iz Sarajeva po sistemu ELISA bio negativan. Šta više, njihov nalaz je pokazao da uopce nemam CMV, da sam ga davno prebolovala, a da TOXO nisam nikada bolovala i da ga ne bolujem. Dva mjeseca pokusavam zatrudniti ali nema rezultata. Pratim bazalnu, imam ovulaciju i lutealna faza je dobra. Psihicki sam malo popustila pa sada najvjerovatnije moram psihologu ili psihijatru, ne znam za koga sam. Strah me je naredne trudnoce, strah me je i ovakvih doktora, razradjujem taktiku da ih imam nekoliko kod kojih bih trazila misljenje, jednom vise ne vjerujem!

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
28.8.2008 13:31:04   
maslačak82
Draga Denka, prvo da ti kažem da mi je žao, moja prijateljica jr imala 3 spontana, nakon zadnjeg doktor joj je rekao da ne smije ni pokušavati narednih 3-6 mj. ona ostala trudna već sljedeći ciklus, bila na kontroli, srce kuca, a do sad nije ni jedno,znam da ti nije neka utjeha jer čovjek kao pojedinac osjeća da je njegova bol najveća, biće akobogda i tebi, evo ja ne mogu ni da zanesem, bar znaš da postoji mogućnost da ćeš uspjeti prirodnim putem, ja ti od srca želim sve najbolje!
Navrati u Čekaonicu, tamo su sve trudilice!

(odgovor članu denka)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
28.8.2008 20:49:29   
jabuka1
Drage moje,

Ja sam juče bila na kontroli (tek je 6 dana prošlo od spontanog ) i hvala Bogu sve je ok.Doktorica mi je rekla da poslije tri ciklusa dođem na kontrolu kako bi smo napravili neke male pretrage i kako bih mogla krenuti u akcijuuser posted image .Psihički sam se pošla popravljati iako sam na početku zabranila bilo kakve posjete rodbine i sažaljevanja jer je to u meni budilo još veću bol i bacalo me u depresiju.Danas sam počela raditi i odlučila da okrenem novu stranicu u svom životu jer život teče dalje i moramo se boriti.
Mislim da me je ovo dodatno ojačalo i dalo podstreka za daljne pokušaje.A vjerujte da smo se prije ove trudnoće 6 mjeseci intenzivno trudili i radili na bebi i nije bilo rezultata i onda kada smo se najmanje nadali i kada smo  za čitav mjesec imali samo jedan odnos zbog raznih vaginaleta ,tableta protiv upale ,trudnoća se desila.
Tako da neću uopšte da se zamaram sa činjenicom da li ću ponovo moći ostati trudna jer kao što jedna od vas reče "ako sam uspijela jednom ,zašto ne i drugi put"Držim nam svima fige i ABD da sve bude u najboljem redu.

Molba:Kako da ukinem trudnički kalendar koji mi svaki put pokaže koja sam nedjelja trebala biti.Nešto sam pokušala ali nije uspijelo.

pozdrav svima i čuvajte se.

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.8.2008 9:20:16   
Malaja
Draga Denka

Sva sam se najezila kada sam procitala tvoju pricicu i jako mi je zao sto ti se to desilouser posted image . Tim vise sto i ja cekam nalaze TORCH-a i jos nekih briseva, jer sam i ja imala missed ab prije nepunih mjesec dana. Tvoj primjer mi samo pokazuje koliko su doktori kod nas nestrucni, neazurni...ma katastrofa. Najvise me je strah tih gresaka koje prave kao pravi laici. Stvarno covjek ne zna kome bi otisao a da bude siguran da je dobio adekvatnu uslugu..
Nemoj da te bude strah naredne trudnoce. Treba da se opustis i da ne razmisljas o tome. To i ja svaki dan sebi govorim. Moramo same sebi pomoci jer ocito niko drugi nece. Zato glavu gore i u nove pobjede. Ja ti od srca zelim punoooo punooo srece i da uskoro ugledas jedan + na testu.

(odgovor članu denka)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.8.2008 9:57:21   
Enni
Zanima me šta je TORCH, meni nitko nije spominjao poslije spontanog da to moram raditi. Hvala na odgovoru.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.8.2008 10:02:25   
Malaja
Draga Enni

Reci cu ti koliko ja znam o tome. Uglavnom to je test krvi. Od svih slova znam da je T-toxikoplazmoza i H-herpes.. Sigurno i ostala slova oznacavaju neku bajku. Meni su to preporucili da uradim kako bi odbacili mogucnost tih bajki ili ako je imam da ih se otarasim, da mi se opet ne bi desilo isto. Takodjer sam radila i bris materice i kanala na jos neke baje user posted image
Slijedeci put kada budes isla kod doktorice raspitaj se kod nje o tome. Vidi sa njom da te uputi negdje gdje to mozes uraditi, posto ne znam odakle si.
Toliko ja znam o tome, vjerovatno ce ti neko drugi objasniti i ostala slova user posted image

< Poruku je uredio Malaja -- 29.8.2008 10:03:33 >

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *