|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
10.9.2008 9:23:39   
lida
draga zao mi je sto si i ti prosla kroz to ali mi je drago sto pozitivno razmisljas,brzo ce proci ta tri mjeseca i ti ces se nama aBd javiti kao user posted image

Sretno


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Sladjusna)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
10.9.2008 11:51:06   
Sladjusna
Da, nadam se i ja da cu se za tri mjeseca javiti kao user posted image
Samo pozitivno, glavu gore i idemo dalje od samosazaljenja nema nista.
Okrenuti novu stranicu i na "posao".
lida, hvala na podrsci, super je forum.

Veliki pozdrav


(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
10.9.2008 23:05:39   
Enni
Sladjusna, baš mi je žao što ti se desilo isto kao i meni. Jako si pozitivna, to je baš dobro.I ja sam se odmah uključila u život i krenula dalje, ali imam tužne epizode, valjda je normalno. Ja sam isto sačekala prvi menzes poslje kiretaže, i uradila testove - bris cervixa na klamidiju, mykoplasmu, ureplasmu, uzela sam baš danas nalaze, i sve je ok, osim što se pokazao streptoccocus agelatio na cervixu.
Budi i dalje pozitivna i nakon tri mjeseca user posted image .Meni je rekao dr. da čekam šest mjeseci.
Sretno! 
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
13.9.2008 13:03:21   
mamabb
S vremena na vrijeme navratim na ovu stranicu, ja sam je i otvorila i ne podsjeća me na baš lijepe trenutke, i vidim da se, nažalost, širi ima nas sa spontanim...
Helem, ništa se ne sekirajre ja sam vam živi primjer evo nas u 27 sedmici i do sa nikakvih problema hB i molim Boga da tako i ostane...
Samo hrabro i mnogo sreće!

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.9.2008 8:28:51   
mamy Sabina
Navratim i ja,al me zaboli da crknem citajuci postove.
Nedavno sam imala spontani u 21.sedmici trudnoce-puknuće vodenjaka.
Jedan prosle godine u 14-oj sedmici i sad u 21..Naravno da sam u depri,
plačem često,al ne pada mi na pamet odustati.Neću nista nepromisljeno ni glupo raditi,al cim odradimo sve pretrage i prodje dovoljno vremena,
ako dobijemo zeleno svijetlo od dr ponovo u akciju.Zato ne odustajte,svaki pobačaj je trauma za čitav život,ali boriti se za jedno malo bice i na kraju ga dobiti vrijedno je svake muke,prolivenih suza,boli.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
17.9.2008 11:27:59   
Mika
Veliki pozdrav mamy2! Vidim da se lagano oporavljaš i već razmišljaš o novom pokušaju. Bravo za tebeuser posted image !Kao što sam ti već pisala, i ja sam plakala često u početku ali me sada prenosi slabije hvataju i sve nestrpljivije iščekujem vrijeme kad ćemo ponovo moći pokušati dobiti bebu jer želja za djetetom je nezaustavljiva!

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
17.9.2008 11:29:44   
mamy Sabina
Mika sve što sebi želim i za tebe vrijedi!Šaljem ti jedan velikiuser posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
17.9.2008 11:35:30   
Mika
Pozdrav Enni, vidim da su ti pretrage gotove. Blago tebi, ja čekam da mi prođe druga menstruacija pa da zaganjam drugi krug briseva da vidim da li sam se riješila svoje streptokoke. Držim ti fige i želim ti da saburli propratiš tih 6 mjeseci. Meni je već dojadilo čekati do nove godine, i baš mi se bilo osladilo na godišnjem ali moramo prametno raditi. Prvo sve baje očistiti pa onda na posao. Izgleda da ćemo se taman takmičiti čiji je stomak veći user posted image

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
17.9.2008 11:37:29   
Mika
I ja tebeuser posted image  i preživjećemo mi to!!!

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
17.9.2008 12:11:20   
Enni
Draga Mika, ja sam završila sa pretragama, kao što si i rekla, ne planiram više ić kod gin. dok ne zatrudnim, em što mi je dosadilo, em što i netrebam. to što je nađena streptokok agellatie na grliću, dr. nije previše uzbudilo, dao mi je amoxil, ja juče zadnji popila i to je to. Zasad nema briseva i pregleda. U ponedjeljak ću dobit drugu user posted image  nakon kiretaže.

Kako to da ti čekaš isto drugu user posted image , a imala si kiretažu 13.6. koliko zaključujem iz tvojih postova?(Baš taj dan sam ja ugledala user posted image  na testu, koje li slučajnosti)!

Koju vrstu streptokoka ti imaš, jel isto na cervixu?

Ja ti se ne planiram čuvati 6 mjeseci, sad će brzo proći 2, (26.9) i dvije user posted image , pa ću onda sačekati još 2 user posted image , i u jedanaestom mjesecu, ću početi sa pokušajima, mada bi već idući jer neko kaže nakon 3 mjeseca možeš. Pa onda dok se uhvati, vjerojatno neće od prve, i to će biti to. Za Novu Godinu ćemo biti trudnice, 100% i ja i ti, i ostale koje čekaju.
Pozzz....!



(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
17.9.2008 12:13:38   
Enni
 I još nešto Mika, zašto nisi išla na briseve i pregled nakon prve user posted image ?

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
17.9.2008 12:53:52   
Mika
Enni mene je počelo boliti 13. a prijevremeno sam se porodila 16. U svakom slučaju radila sam briseve odmah poslije prve user posted image  koja je došla 34. dan. Našli su mi streptokok grupe B koji nije štetan za mene ali jeste za bebe. Ipak ispade da su bebe bile zdrave ali čekamo nalaze obdukcije u petak da vidimo tačno šta je izazvalo pobačaj. Dr. Dizdarević mi je predlagala trudnoću odmah, tj. nakon terapije (pila sam penbritin) da uradim nove briseve da vidim da li sam se riješila streptokoka i onda odmah u akciju. Ipak mi smo to ostavili za kraj godine jer nam sada predstoji objava u medijima i tužba za učinjeno. Pored toga mislim da je ona htjela da se mi pozabavimo beboma ne tužbom. Dakle, ti bi trebala prva ugledati user posted image  ali ni ja neću zaostajati ABD user posted image !

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
22.9.2008 8:30:14   
Enni
Drage moje, zanima me kakvi su vam ciklusi bili prije kiretaže, a kakvi su poslije? Evo ja sam dobila drugi put od kiretaže nakon 28 dana, a nikad do sada mi nisu bili takvi ciklusi, uvijek 30, 32 dana, čak i 35 ponekad. Da li to nešto značišto su mi se skratili ciklusi, tj. što su postalči školski, čak mi je i drago da znam kad ću dobiti jer prije nikada nisam mogla znati.

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
22.9.2008 13:27:56   
Mika
Enni, ja sam nekad imala neredovne nešto slično kao i ti, prošle godine sam pila Yasmin i naravno da mi je bila redovna a poslije spontanog se to nastavilo. Mnoge žene kažu da su nakon poroda imale redovne menstruacije i manje bolne pa mislim da je situacija slična i nakon spontanog.

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 14:48:13   
nesuđena mama
Pozdrav mamy2. Ja sam nova ali sam često čitala i tješila se ali sada više neznam.
Za ponedjeljak mi je zakazana kiretraža a u četvrtak sam saznala da u 10+5 tjednu srce više nekuca,jednostavno se prestalo razvijati.To če mi biti več drugi put.Prvi put je bilo 16.12.2007 ali nismo odustajali stim da sam morala piti dijane zbog cisti. Sada treba preživjeti te dane kada znaš da u sebi nosiš mrtvo dijete.Kako nači nadu i volju za treči put?odakle vam snaga? kakve pretrage treba napravit,koliko treba čekati na konačni rezultat,kako dalje...?puno pitanja bez odgovora a malo nade.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 14:57:38   
maslačak82
kakve pretrage treba napravit,koliko treba čekati na konačni rezultat,kako dalje...?puno pitanja bez odgovora a malo nade.

Ne znam koliko sam mjerodavna da ti dajem savjete, jer ja sam još u fazi da zatrudnim, dakle primarni sterilitet, ali s obzirom koliko se trudimo od svih silnih nalaza koje vadim te informacija koje čitam što sve može biti uzrok steriliteta, pronalazim da te iste stvari koje sprečavaju začeće dovode i do spontanih.Ne znam što si sve obavljala od pretraga..
Jesi obavljala što od hormonalnih pretraga?
Brisevi?
Hormoni štitnjače?
TSH može dovesti do spontanog, pa Progesteron ako je prenizak, ove briseve da nema kakva beštija....isto mogu dovesti do spontanog..
Nikad ne znaš sve treba provjeriti..
Jesu te slali na pretrage nakon prvog spontanog?
Žao mi je zbog beba

< Poruku je uredio maslačak82 -- 27.9.2008 14:59:04 >

(odgovor članu nesuđena mama)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 15:13:51   
Malaja
Draga nesuđena mama

Jako mi je zao zbog toga što ti se desilouser posted image  Znam kakav je osjećaj jer sam i sama bila u istoj situacijiuser posted image  Posebno mi je žao što ti se to već drugi put dešava.
Kao što je maslačak postavila pitanje da li si nakon prvog puta išla na ikakave pretrage? Mene su odmah poslali da radim briseve i krv na analizu.. Mislim da su i tebi trebali to uraditi poslije prvog puta..
A u slučaju da nisi, ovaj put insistiraj.
Ja ti želim svu sreću ovoga svijeta da što sabranije prodješ sve ovo. user posted image I da sve bude kako treba.. Držim ti fige!!!! A ako ti je ikakva utjeha, ovde nisi sama. Dosta nas je preživjelo isto ili slično (nažalost) i tu smo jedna za drugu.

< Poruku je uredio Malaja -- 27.9.2008 15:14:43 >

(odgovor članu nesuđena mama)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 17:26:29   
nesuđena mama
Nema nikakih štetočina,brisevi svi ok,krv i sve bolesti ok nema ničeg.Poslije prvog kažu da je uzrok bila upala koju doktor nije liječio a sada kaže da nije oplođeno kako treba i da se zato nije moglo razvijati dalje. 16.9.sam bila na ultrazvuku i sve bilo ok,srce kucalo međutim 10 dana poslije nekuca.Na dabrastonima sam od početka po 3 na dan i normabeli po 2. Sutra idem na neke pretrage, neznam kake po u ponedjeljak čiščenje.Zadnja kiretraža mi je rađena bez bilo kakve anestezije i počela je krvarenjem a sad nemem ni bolove ni iscjetka ni ništa ali eto....Koliko ima od tvog zadnjeg pobačaja tj. koliko dugo pokušavate i dali pokušavate? Hvala vam na podršci

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 20:53:21   
nesuđena mama
Draga Iva,puno ti hvala.Pročitala sam sve i bar znam što me čeka.Ja sam nova i očajna jer u sebi nosim mrtvi plod i čekam ponedjeljak za čišćenje.Prije 9 mjeseci bio je spontani a sada je Missed ab.Znaš li možda dali bi mogao uzrok tome biti to što sam u 3 mjeseca unatrag popila 3 kutije klavocina  od 1 g.1 sumamed,neki antibiotik još te sam odma nakon toga ostala trudna.molim te pomozi ako znaš.

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 21:38:39   
Enni
nesuđena mama, misli sad na sebe, da ostaneš pribrana, i da to izdržiš.
To je grozno, ja sam imala prije 2 mj i 1 dan, 26.7. u 10+6 tjednu.
Koliki ti je bio razmak zmeđu trudnoća, da nisi možda prerano nakon prve zatrudnila?
Meni isto nisu dali anesteziju, ali se sad bola i nesjećam, dok je onaj u meni isti, nekad neizdrživ.
Zašto si pila tolike antibiotike?A mislim da oni nemaju direktne veze , ako plod hoće ostat, ostat će, ja sam sad razvila takvu teoriju. Spremam se polako za novu trudnoću nakon ove neuspješne, za otprilike 1,5-2 mjeseca. Tko zna šta me čeka opet, jeza me hvata koliko me je strah, ali mora se dalje pod svaku cijenu.
Najbitnije ti je da u nečem imaš utjehu sada, npr. obitelj, prijatelji, posao, nešto gdje si mirna, pa će ti biti lakše, jer ja sam bila pored svega i nemirna u sebi prije i nakon spontanog, što mi je otežalo cijelu situaciju.
Ak te nešto zanima, pitaj, na raspolaganju sam ti . Pozdrav, čuvaj se!

(odgovor članu nesuđena mama)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 22:02:03   
nesuđena mama
Pozdrav.Antibiotike sam pila jer sam zaredom imala prvo tešku upalu mokračnih puteva pa sam za tjedan dana spurila nogu,2 stupanj opekline,to još nije prošlo kada sam dobila kronični bronhitis pa sam ostala trudna.Prvi spontani je bio 16.12.07.a sad sam u 10+5 tjednu,jednostavno prestalo kucat srce.Znam kako je prvi put gubiš tlo pod nogama koda sam silovana a što se tiče bola kod kiretaže,prvo što je doktorica napravila kad sam legla na stol,sa onom svojom kašikom mi je izvadila i pokazala kaže evo ga koda mi pokazuje komad smeča.to je ono što boli više od svega.Negubim nadu nemoj ni ti.Mene je samo strah i pokušat 3 put.Tebi želim puno puno više sreče da što prije budešuser posted image i ljepo je ako ima tko da te utješi.Ja imam samo mog muža dok svi ostali traže krivca.


< Poruku je uredio nesuđena mama -- 27.9.2008 22:08:22 >

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 22:40:00   
Malaja
Draga nesuđena mama
Ista stvar mi se desila u augustu. Na kontroli u 6 sedmici mi rekli sve je ok, reistruju se otkucaji srca a kada sam slijedeći put otišla srce stalo (missed ab.). Znam koju bol sada osjećaš ali moraš naći snage i pomoći sama sebi. Ja sam sama sebi objašnjavala da je bolje što je bilo tada nego kasnije, ili ne daj Bože da se rodilo sa nekom manom ili sl. Jednostavno plod nije bio dovoljno jak da se izbori dalje... Nemoj tražiti krivca a još manje sebe kriviti. Sada ti to najmanje treba. Jednostavno prihvati to kao sudbinu/Božije davanje. Tako je moralo biti... (nažalost)
Evo meni je prva user posted image  poslije kiretaže prošla, doktorica mi je rekla da poslije slijedeće opet mogu da se bacim na posao i da radim na bebi. Hoću da ti kažem da život ide dalje i da svako nauči da živi sa svojom boli. Nemamo izbora...
Budi hrabra i jaka.

(odgovor članu nesuđena mama)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 22:54:43   
anitaMO
ja sam imala isto missed ab.tacno 5.1.2007.a tacno nakin godinu sam rodila lauru.5.1.2008.razmak nema veze izmedju trudnoca ja sam ti primjer ociti.normalno da te je strah i mene je bilo.imala sam ja problema i u drugoj trudnoci.ja sam pila utrogestan od prvog dana.
nije mi jasna ta tvoja dr.prvo da ti to pokazuje,drugo da ti radi bez anestezije.a naj vaznije da te ostavila do ponedjeljka nemam rijeci.ja sam samo noc sacekala pa kako mi je bilo uf.a ne citav vikend.mogu li znati ko je ta.sretno.


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 22:57:54   
mamin sin
Draga nesuđena mama,
Žao mi je što po drugi put prolaziš sve to...user posted image
I ja sam imala missed ab. u avgustu prošle godine...Samo što meni plod nije ni oživio...Dr. me nije slala na pretrage jer mi se to prvi put desilo, kaže tek kada se desi dva ili više puta, ne daj Bože, onda bih radila pretrage.
Pitaj dr. kod kojeg ideš da ovaj put plod pošalje na patologiju da se eventualno utvrdi uzrok. Ja kada sam pitala dr. zbog čega se desilo, ona kaže može biti 1000 razloga ali da je bilo suviše malo i nerazvijeno da bi se poslalo na analizu da se utvrdi...
U svakom slučaju nemoj odustajati...Potrudi se da ojačaš imunitet do aBd iduće trudnoće...I pitaj dr. kakve ti još pretrage preporučuje...
Šaljem ti topli user posted image

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2008 23:03:18   
anitaMO
mamin sin ,ja sam odmah radila sve nalaze poslije kiretaze.dr.kaze da smo mirni jer je sve bilo u redu.tako da sam spremna bila za sljedecu trudnocu i hvala joj na tome.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

kako se ponasati
malena.

nedavno sam saznala da moj kolega krije neke osjecaje prema meni...dakle to je bilo i prije neg sam se udala a eto i sada to nekad spomene.bas sam dobra s njim a sada mi je neugodno

nastavit kao i do sada prijatelji (59%)

pricat s njim (9%)

izbjegavat ga (22%)

rec mu da nije fer da je bezze (9%)


Broj svih glasova: 95

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *