|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
10.1.2010 18:07:06   
naša.mrvica
hajde javi obavezno.sretno,pusa

_____________________________

Nikad necu zaboraviti kako sam bila sretna s tobom pticice moja.

(odgovor članu jeki)
Neposredna veza do poruke: 1651
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.1.2010 21:11:26   
jeki
Hey cure,isla sam na pregled! Sve je ok,bebce je jos uvijek malo,tako da nista posebno nisam ni vidjela,mala tackica! Za 15 dana idem opet. Prije toga moram izvaditi nalaze-krvna slika,secer,Fe. Radice mi sve briseve,tako da budu 100% sigurni da je ovaj put sve ok. I daaaaaaa,testirace me na toxoplazmozu jer imam kucne ljubimce.
Malo sam zbunjena! Ginekolog mi je rekao da toxoplazmoza moze izazvati pobacaj,a moja bivsa ginekologinja me nije testirala na to. Sad se pitam da li je mozda to uzrok mog spontanog?! Zato cure obratite paznju!!! Ako vam ne predloze taj test,vi ga same trazite! Pozeljno ga je uraditi prije trudnoce,ja nisam,jer nisam znala. Nadam se da ce,aBd,nalaz biti uredan.
Eto sve sam vam napisala,a vas nema,samo sam ja aktivna user posted image
Pusaaaaaaaaaa

(odgovor članu naša.mrvica)
Neposredna veza do poruke: 1652
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.1.2010 16:18:36   
naša.mrvica
jeki mashalah.divna i jedina dobra vijest danas:) ma ne znam sta bih ti prije napisala stvarno te ne znam ali sam se od srca obradovala.slusaj ovako ja sam radila toxoplazmu,ako si u sarajevu to radis na dipu. radice ti jos test na herpes, CV i rubeolu,i sve je to normalno urade ti od jednog vadjenja krvi.nista ne brini.i ja imam psa ali znam i koje su imale macke i sve je ok,i kod mene su nalazi bili ok.sad se cuvaj samo ovih glupih gripa i jedi voca i povrca sto vise koje ima folne kiseline i zeljeza.ma znas i sama sta trebas da ne pametujem.bice aBd sada ok.reci mi jesi li pila folacin,joj ja pocela ali me ubija zeludac od njega.i ja sam pocela sa pretragama,a mislim nakon naredne vjestice otici i na papa test,pa da onda jurisam aBd.ostale curke ljubim i zelim aBd isto ovo sto nam je jeki javila.pusa
p.s. jeki definitivno se moramo rasteretiti da li ce biti ok jer psiha je najgora,bice aBd zivi normalno i bice sve ok.javljaj se


_____________________________

Nikad necu zaboraviti kako sam bila sretna s tobom pticice moja.

(odgovor članu jeki)
Neposredna veza do poruke: 1653
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.1.2010 19:37:40   
jeki
Hvala mrvice!
Folacin sam pila u prvoj trudnoci kada sam imala spontani,a ovaj put sam 3 mjeseca prije nego sto sam ostalauser posted image pila pregnacare tablete. One sadrze folnu kiselinu i 16 vitamina. Ja sam mislila da pijem folacin,prije nego sto sam ostala user posted image ,ali mi je preko drugarice moj sadasnji ginekolog porucio da pijem pregnacare,po njemu su bolje od folacina,ali svi imaju razlicito misljenje. Ponekad se pitam kako su zene prije radjale zdravu djecu,bez ikakvih vitamina i sl.?! Sve se okrenulo naopako! Ti se posavjetuj sa doktorom. Kod mene se izgleda isplatilo to sto sam pila,a nadam se da ce i kod ostalih biti sve ok. Pozdrav  user posted image

(odgovor članu naša.mrvica)
Neposredna veza do poruke: 1654
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.1.2010 18:34:21   
smarija
cao svima evo da se i ja pridruzim na ovoj temi,imala sam spontani u 7 nedjelji i bas danas sam izasla iz bolnice pa molim cure za savjete koje su to prosle sta sad kad mogu planirati sledecu trudnocu,koliko trebam mirovati svaki savjet mi je dobrodosao.unaprijed hvala

(odgovor članu jeki)
Neposredna veza do poruke: 1655
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.1.2010 18:41:46   
fatimica09
Smarija zao mi je od sveg srca, ne znam sta da ti kazem...kad me i samu jos boli...ja sam izgubila bebu na pocetku devetog mjeseca, sta da ti kazem....ides dalje svakako!

Vremenom....naucis da zivis s tim....user posted image

Miruj sada, ne znam...kod mene nije bila kiretaza, klasican porod....ali mislim da preporucuju svakkao bar dvije sedmice da se pripazis, 40 dana ti je moguce krvarenje, ali obicno prestane ranije, pogotovo poslije kiretaze...mislim da ces i dobiti u toku tih famoznih 40 dana.....sto se novih pokusaja tice, neki ljekari preporucuju 6, neki 3-4, neki 2 mjeseca...zar ti nisu nista konkretno rekliuser posted image

U svakom slucaju ne brini...bice aBd....

Saljem ti puno user posted image i nemoj misliti da je zivot stao, moras se boriti.....pusa velika!

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 1656
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.1.2010 18:43:41   
Mirkica
nista , zivot ide dalje , odmori se dva tri mejseca i u nove pobjede s BOzijom pomoci zelim ti srecu 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 1657
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.1.2010 18:45:33   
dzeni_nl
draga zao mi je, ali kao sto ti fatimica rece vremenom naucis da zivis sa tim i ja sam i mnoge ovdje.
meni nisu radili kiretazu samo je sve otislo i odma sam sutradan radila, sto ne znaci da i ti mozes, sve zavisi kako se osjecas i sta su ti doktori rekli.
meni su rekli da mogu odmah poslije prve mestruacije pokusavat zatrudnit, ali nije odmah islo, nakon 5 mjeseci evo opet sam trudna, znaci ima nade i za tebe.
zelim ti puno srece i cuvaj se.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 1658
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.1.2010 18:53:20   
ivana st
Smarija žao mi je zbog bebice. Ja sam imala kiretažu u 9 tjednu trudnoće tako da razumijem kako se osjećaš.
Dok ne dođe menstruacija ne bi trebalo imati spolne odnose, dakle ovaj ciklus bi trebalo mirovati, ne raditi nikakve teške poslove... Bilo bi dobro pauzirati sa radom na bebici barem 4 mjeseca, ali najbolje je pričekati 6 mjeseci. Isto tako trebala bi napraviti papa test i briseve prije planiranja nove trudnoće.


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 1659
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.1.2010 17:25:05   
smarija
cao cure evo mene ponovo nakon kiretaze koliko ste krvarile ja jos uvijek krvarim ali nije nista puno par kapljica dnevno,danas sam isla kod svoje dr.ona inace radi samo privatno pregledala me je i rekla je da je sve u redu sto mi naravno puno znaci dala mi par nalaza da odradim prije nego sto krenemo na drugu trudnocu,a kiretazu sam radila u drzavnoj bolnici ali mi niko nista nije rekao tako da sto se tice njih mogu samo da sjednem i placem.pozdrav svim curama koje su mi dale podrsku i da znate puno mi znaci, sve vas ljubim user posted image

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 1660
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.1.2010 0:13:04   
malena sharena
Draga smarija, ja sam nakon spontanog krvarila cijelih 40 dana, ali to je bilo zato sto me nisu ocistili kako treba,pa su mi morali ponovo raditi kiretazu. Inace krvarenje do 15 dana je normalno, ako ti bude trajalo duze obavezno se javi doktoru. Nemoj dizati nista tesko ni naprezati se, pusti malo i matericu i cijelo tijelo da se odmori. Nemoj klonuti duhom, plod koji tako rano ode kao sto je kod tebe slucaj obicno nije genetski bio uredu, tako da je mozda tako i bolje. user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 1661
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.1.2010 9:44:34   
smarija
evo kod mene izgleda prestalo pa i ja sam se bojala da nije dobro odradjeno mada poznajem doktora bila sam njegov pacijent i on me je uputio ovoj doktorici jer jedino ona se u BL bavi sterilitetom i jos smo ga dodatno pocastili ali dzaba ne vjerujem ja njima puno oni su kao mesari.ali tebi hvala na odgovoru user posted image .zbog cega si ti izgubila bebu tj.koji je uzrok bio

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1662
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.1.2010 13:46:09   
malena sharena
Nikad mi nisu rekli uzrok, dobila sam trudove u cetvrtom mjesecu i plod je jednostavno izasao iz mene user posted image Nisam mnogo ni razmisljala o tome, jer su spontani pobacaji toliko cesti danas. I drugu trudnocu sam zamalo izgubila, jer je materica u 12. sedmici pocela istiskivati plod, ali moja dr. je na vrijeme reagovala. Ne razmisljajpuno o uzrocima, ali prije nego ponovo pokusas prvo se rijesi svih infekcija ako ih imas i probaj biti sto manje pod stresom. Sretno draga!

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 1663
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.1.2010 22:18:51   
smarija
e malena da li si imala temperaturu ja je imam jeste da je mala ali je cesto prisutna najveca je 37,4 a vise je 37,1 i 37,2 nekad imam srece pa je nemam nikako.u pravu si sto se tice tih pitanja kako,zasto zbog cega itd.taman kad se malo pomirim sa tim deilo se sta se desilo idemo dalje nema odustajanje kad ono ponovo brige zasto sad temperatura,nisam vise pametna pocinjem da ludim od svega

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1664
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.1.2010 22:25:00   
malena sharena
Nisam imala temperaturu. Da sam na tvom mjestu obavezno bih se obratila doktoru iako ne mora znaciti da je povisena temp povezana s spontanim pobacajem. Samo polako, izadji negdje malo, prosetaj, otidji na kafu s nekim. Nisi jedina s tim problemom i nije to toliko strasno, sto kazu stari ljudi - daj Boze nek ostane samo na tome user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 1665
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
25.1.2010 20:31:40   
naša.mrvica
smarija
iskreno se suosjecam sa tobom i tvojim gubitkom. sto se tice temperature, vjerujem da su ti dali antibiotike, ali ja bih ipak da budes mirna otisla zbog temperature, mozda nema veze ,mozda je ova prehlada,sto ja mislim da jeste ali eto opet da ne brines. sto se tice krvarenja,oprosti nisam bas upratila jel plod sam otisao ili je bila kiretaza.kod mene je bila kiretaza nakon 12 sedmica trudnoce, plod je zamro u meni, ne znaju razlog.krvarila sam nekih 10-11 dana prvi dan kao da mi je drugi dan mece a onda po malo. onda mi je prva meca dosla nakon 52 dana, a sada je svakih 30-31 dan.prvi put je trajala oko 8-9 dana obilno i krsta su me jako bolila ali evo sada je hB ok samo sto svaku jos uvijek otpačem.radim nalaze prije aktivacije na narednu trudncu.i meni su rekli da mogu pokusati nakon 3-4 mjeseca ali ipak mi je dosta rekla bolje nakon 6 mjeseci ma kako je Bozija volja i bice.u svakom slucaju cuvaj se i budi jaka

_____________________________

Nikad necu zaboraviti kako sam bila sretna s tobom pticice moja.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1666
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.1.2010 21:45:53   
smarija
e mrvice izvini tek sad sam vidjela da si mi pisla,meni je jedan dio sam izasao a ostalo su mi ocistili kiretazom.jesu oni meni ukljucili antibiotike i neke kapi za skupljanje matrenice i ja to sve popijem ali temper.je opet prisutna i slabo krvarenje vise kao sukrvica, ja tako peti dan od kiretaze odem kod svoje dr.ona kaze da je sve u redu i ukljuci mi jos jednu turu antibiotiku i njih sam popila i vise nemam temper.taman kad mi je i to krvarenje prestalo meni pekljuce pocne boliti donji dio ledja i stomak kao pred mengu i pojaca mi se krvarenje,posto je moja dr. na putu do sledece sedmice ja sam se prepala da to nije dobro odradjeno a nemam zivaca da nju cekam odem kod drugog dr.veceras koji je inace jako dobar prijatelj sa mojim muzem pregleda me uzv i kaze da je sve super i da je to krvarenje ok neko krvari manje neko vise ali da to krvarenje nije menga.i tako ti je to kod mene j.... sve,izvini ja se malo raspisala user posted image

(odgovor članu naša.mrvica)
Neposredna veza do poruke: 1667
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2010 13:14:47   
naidica
cao svima.imala sam spontani u 2 mjesecu,i radiili su mi kiretazu. to mi se desilo 2.1. 2010. jako sam tuznauser posted image user posted image user posted image nakon toga sam krvarila normalno oko 7 dana,i sve mi je prestalo. a juce mi se pojavilo opet kao smedjkast iscjedak,i od juce tako po malo ide,malo prestane pa krene... grudi me bole vec oko 7 dana a jos nisam dobila?? pa me interesuje da li se nekom to slicno desilo,strah me je jako!!! dal trebam da dobijem,vec je proslo od kiretaze 30 dana. hvala vam unaprijed!!!

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 1668
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2010 18:20:43   
gagach
Evo da se i ja prijavim ovde...Imala sam kiretazu proslu srijedu ( 8 sedmica- blighted ovum) i hvala bogu sve je sad ok. Malo imam grceve i bolove ali i to polako prolazi. Bila sam skrhana i jos uvijek se pitam zasto bas meni...a onda sam skontala da sam ostala trudna iz prvog pokusaja pa ako je tad uspjelo uspjet ce opet i zaista sam spremna za nove radne pobjede:) Jest da treba cekati 3 mjesecauser posted image  i to ce brzo proci...
Imam kontrolu u srijedu i onda vadjenje nalaza.... mozda i dobijem kakav odgovor....
kiss

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 1669
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2010 18:23:28   
gagach
IZVORNA PORUKA: naidica

cao svima.imala sam spontani u 2 mjesecu,i radiili su mi kiretazu. to mi se desilo 2.1. 2010. jako sam tuznauser posted image user posted image user posted image nakon toga sam krvarila normalno oko 7 dana,i sve mi je prestalo. a juce mi se pojavilo opet kao smedjkast iscjedak,i od juce tako po malo ide,malo prestane pa krene... grudi me bole vec oko 7 dana a jos nisam dobila?? pa me interesuje da li se nekom to slicno desilo,strah me je jako!!! dal trebam da dobijem,vec je proslo od kiretaze 30 dana. hvala vam unaprijed!!!

mislim da nema potrebe da se brines. Poslije kiretaze nekim zenama se poremeti malo ciklus. to je normalno. sacekaj jos malo pa ako ne dodje user posted image  otidji svom doktoru.
pusa

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 1670
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2010 18:40:01   
fatimica09
GAGACH zao mi je zaista, ali sta mozes, sudbina....bice aBd drugi put, samo hrabro!

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 1671
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2010 18:54:33   
gagach
IZVORNA PORUKA: fatimica09

GAGACH zao mi je zaista, ali sta mozes, sudbina....bice aBd drugi put, samo hrabro!

tek kad se ovakve stvari dese skontas koliko si ustvari hrabar...ja sam ponosna na sebe...user posted image i jedva cekam da prodju ta tri mjeseca:)

mi zene smo cudouser posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 1672
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2010 21:05:03   
naša.mrvica
naidica i gagach, suosjecam se sa vama.sve smo mi to prosle, i sve je na zalost normalno sto nam se desava nakon toga.bitno je samo da nema nekih odljeva u smislu komada i visoke temperature.a svaka zena drugacije krvari nakon kiretaze i npr ja sam nakon kiretaze malkice prokrvarila nakon 34 dana i taman pomislih evo dobila kad zapravo dobijem prvi put nakon 52 dana.i smedjkasti iscjedak je bio normalan ja sam isla dr na kontrolu. cak su mi rekli da je cak normalno da prava i izostane. uobicajeno se pojavi prva menga nakon 40 dana.tako su meni rekli. ali sve smo drugacije. prvi put su me krsta ubijala i krvarila sam obilno nekih 7-8 dana a onda jos malo ne mogu se sad sjetiti dan dva mozda. uglavnom sada je sve ok, a evo sutra su mi 4 mjeseca od gubitka moje mrvice nikad prezaljene.vrijeme ce donijeti da naucimo zivjeti s tim...ali svjesne smo da se to nikada nece zaboraviti.hB pa ih mozemo i zanijezi a aBd jednom ce se i roditi zdrave bebice.smarija,drago mi je da si bolje malo si me zabrinula zog temperature,vjerovatno je i trebao jaci antibiotik.kako se sada osjecas? pusa svima a posebno mojoj fatimici i aichi.

_____________________________

Nikad necu zaboraviti kako sam bila sretna s tobom pticice moja.

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 1673
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2010 21:08:15   
naša.mrvica
evo vidite kako se osjecam...gramatickih gresaka tonu:) pusa jos jednom

_____________________________

Nikad necu zaboraviti kako sam bila sretna s tobom pticice moja.

(odgovor članu naša.mrvica)
Neposredna veza do poruke: 1674
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2010 21:41:49   
mala curica
Sve smo mi(kazem MI koje smo imale iza sebe sponatni pobacaj)
jako hrabre zene....i zelim nam mnogo srece
Pusa za sve hrabre zeniceuser posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu naša.mrvica)
Neposredna veza do poruke: 1675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *