|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: policisticni jajnici
23.3.2012 10:25:03   
tortica!
hvala na dobrodoslici,a caj od vrkute,jeli to ustvari macina travauser posted image user posted image jer ako jest,onda sam ja neki tezi slucajuser posted image jer sam vec probala i nistauser posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: policisticni jajnici
23.3.2012 14:18:03   
ajla86
vrkuta duso nije macina trava...
vrkuta se obicno preporucuje zenama nakon spontanog-abortusa kao cisti matericu i obnavlja endometriji a nije je lose piti i ako nisi imala spontani.
macina trava se opcenito mora piti duze a nesmje se za vrijeme ovulacije piti....

(odgovor članu tortica!)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: policisticni jajnici
23.3.2012 22:23:32   
tortica!
hvala na pojasnjenju,a jel se taj caj mislim vrkuta moze kupiti u apoteci ili u marketima,(postoji li neko drugo ime za taj caj)user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: policisticni jajnici
24.3.2012 16:19:21   
Marija13
Mozes ga kupiti u gotovo svakoj apoteci, i trazi bas pod tim nazivom user posted image Ja kupujem od "medimpex"-a odlican je, i bas se fino vide listici u vodi user posted image Ako pijes neke lijekove za hormone onda caj ne bi smjela piti, procitaj sve postove na ovoj temi..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu tortica!)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: policisticni jajnici
24.3.2012 16:54:19   
tortica!
ok hvala vam svima puno,user posted image ,i samo jos nesto jeli pijes caj sve dok ne dobijes,ili moras stati sa cajem da bi dobila?joj sory sto vas smaramuser posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: policisticni jajnici
24.3.2012 18:21:21   
Marija13
Tortice, samo ti pitaj, tu smo da pomazemo jedna drugoj koliko znamo i mozemo user posted image user posted image vrkutu mozes piti tokom cijelog mjeseca a macinu travu od zadnjeg dana menst.pijes 8 dana, jer se ona pije samo do ovulacije, potice stvaranje plodne sluzi koja u slucaju zaceca moze djelovati abortivno..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu tortica!)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: policisticni jajnici
24.3.2012 20:58:48   
tortica!
jeli to onda znaci da mogu konbinovati ta dva caja(mislim piti vrkutu a povremeno i macinu t.user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
25.3.2012 8:04:58   
Marija13
http://www.ringeraja.ba/forum/m_5256/mpage_21/key_/tm.htm#1247148 Na ovoj temi imas iskustva i savjete user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.3.2012 23:44:47 >


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu tortica!)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
6.4.2012 10:50:22   
optimisticna
koji je to caj...da znam ga naruciti....unaprijed zahvalna
IZVORNA PORUKA: pilko

Pozdrav svima. Javljam se na ovaj forum da bih pomogla svima sa policisticnim jajnicima. Prije dva mjeseca sam saznala da ih imam i ja. Saznala sam da je i jedna osoba u mojoj porodici imala istu stvar i da se uspjesno izlijecila. Tada mi je rekla da ima caj koji je protiv cisti i da je vrlo djelotvoran. Isti sam narucila i nakon cetrdeset__ dana koristenja sam otisla na pregled i sada sam konacno zdrava. Hvala Bogu i caju! Stoga zelim svima da preporucim i pomognem na indirektan nacin. Ja sam sada izlijecena i happy! Nadam se da ce vam pomoci kao i meni. Sretno svima!user posted image user posted image



< Poruku je uredio malena27 RR -- 6.4.2012 11:04:42 >

(odgovor članu pilko)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
12.4.2012 22:34:21   
mykica
Pozdrav svima! Imam pitanje. Da li je PCO i PCOS isto? Naime meni u nalazu piše PCO a nemam baš neke simptome plicističnih jajnika, tj. menstruacije su mi redovne, hormone nisam jos vadila, a i na onom ultrazvuku koliko ja vidim čist je..Pa ne razumijem kako mi napisa PCO, a nije mi ni rekla doktorica ništa, nego kad sam pogledala nalaz kuci vidim da pišu dimenzije jajnika i PCO...

(odgovor članu optimisticna)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
13.4.2012 8:14:41   
malena27 RR
Mykica, isto je PCO i PCOS...ne znam na osnovu cega ti je dr. mogla dati tu dg ako joj nisi dala rezultate hormonskog statusa user posted image Ja bih trazila drugog ginica....

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
13.4.2012 8:58:42   
Hurma

IZVORNA PORUKA: mykica

Pozdrav svima! Imam pitanje. Da li je PCO i PCOS isto? Naime meni u nalazu piše PCO a nemam baš neke simptome plicističnih jajnika, tj. menstruacije su mi redovne, hormone nisam jos vadila, a i na onom ultrazvuku koliko ja vidim čist je..Pa ne razumijem kako mi napisa PCO, a nije mi ni rekla doktorica ništa, nego kad sam pogledala nalaz kuci vidim da pišu dimenzije jajnika i PCO...


to se vidi na UZ... ja ih imam od kako znam za sebe... regulišem to antibaby pilulama... i sredi se... kad zelim bebu prestanem ih piti i super sve.. to jeste poremecaj hormona... ali se vidi na jajnicima sitnih tackica... to je to... i dok se ne zalijeci tesko je ostati u dr stanju... i ja sam prije antibaby pilula isto imala redovne menzise, ali dzaba prije trudnoce to se mora zalijeciti.... SRETNO!

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
13.4.2012 12:19:51   
mykica
Evo bas drzim snimak UZ - a, imam dva i bas nigdje ne vidim nikakve tačkice. Na nalazu mi pise jajnici uredne građe..Mi pokušavamo 5 mj. da ostanem trudna al ništa, kaze mi ona hajd pokušajte jos 2 mj. prirodnim putem, pa ćemo vidjeti šta dalje. Sad mi baš ništa nije jasno. Ovaj mjesec sam išla i na folikulometriju kod nje, 14 dan ciklusa nije bilo nikakve naznake od folikula, 16 dan takoder nista, opet sam naručena za 3 dana, da vidimo ima li folikula. Ili je pukao ranije, ili je bas kasno O. Inače ciklusi su mi oko 30 dana, nekad dan vise, manje. Doktorica se čudi, jer imam sluzi baš mnogo a folikula nigdje. Izgleda da ću morat mijenjat doktora.

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
20.4.2012 22:03:45   
mykica
Ipak PCO i PCOS nije isto, tražih da mi objasni ginić. PCO jesu policistični jajnici al samo sa sindromom cistica na jajniku, bez hormonalnih poremecaja. A PCOS jeste taj sindrom sa svim pratećim tegobama. Eto na napišem, radi drugih, ako nekog bude zanimalo.

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
4.6.2012 15:01:43   
Ranija_Sa
Prosto nisam mogla da  na ovu temu ne napisem cinjenice zbog kojih bi mogle ispastati zene u buducnosti. Nemojte se zavlaciti i gubiti vrijeme na neznalice u gradu Sarajevu. Jedini ginekolog koji je strucan i koji me nije dodatno fizicki i psihicki unistio je prof. Godinja. 15 godina se borim sa policisticnim jajnicima... Velika borba sa malim ljudima!!! Prvo Sabina Cengic (Papagajka) kljukala me sa 15 godina kontracepcijom i raznim hormonima i radila papa test, a bila sam nevina i isprepadana. Ponavljam, imala sam 15 godina.. Onda Mehmedbasic propise kontr. pilile i pila ih dok nisam nakon 5 godina pocela krvariti. Odem kod njega, a on mi kaze da je to normalnouser posted image . Onda sam otisla kod Vernesa Begovica koji mi je dao Dabroston, a onda kontracepciju. Ne mozete ni zamisliti kakav mi je bio organizam. Znojenje, akne, opadanje kose, nervoza. Kao rodila sam se tako i samo moram piti hormone i bit ce sve u redu. Cure moje da sam samo bila pametnija i da sam vise citalauser posted image . Nakon stupanja u brak Vernes mi je dao klomifen i doveo do hiperstimulacije, poslao me kuci i rekao ako osjetim ostar bol da idem u hitnu...Tada nisam ni znala sta je hiperstimulacija-mogla sam ostati bez jajnika.... Pa da, tako se tretira pacijentuser posted image ! Poslije hiperstimulacije rekao mi je da ne mogu zatrudniti i da moram na operaciju-laparoskopija. Istrcala sam iz ordinacije placuci i nikada Vernesu vise nisam otisla. Moj ocaj je kulminirao, nisam znala sta da radim. Zakazala sam termin kod Hadžiomerovica koji mi je za horm. nalaze izvukao bruku para i pitao me dali mi je "problem"-u prevodu imam li novca da idem u Bec kod njegove kcerke na inseminaciju. Rekao mi je takodjer da idem na operaciju i dao mi br. Drljevica-Vojna bolnica. Prije nego sam izasla iz ordinacije pitala sam ga da mi provjeri razinu secera u krvi jer sam vec citala da je povezan sa policisticnim jajnicima, ali on mi je reko da to nema nikakve veze. Toliko o obrazovanosti doktora u BiH. 2011. godine u februaru sam operisana, Kenan Drljevic odusevljen kako je protekla operacija. Sve prohodno, jajnici cisti i kao pij opet Dabroston i opusti se i bit ces trudna. A ne, ja luuuda od hormona, nervozna, puna celulita trazila sam utjehu u ugljikohidratima. Nesto tu meni nije stimalouser posted image . Pocela sam citati o polic. jajnicima i nasla sam milion tekstova o tome da je inzulinska rezistencija povezana sa PCOS. Otisla sam kod doktorice Zelije Velije i rekla joj da mi samo kaze koje nalaze da uradim pored OGGT- testa-test opterecenja glukozom. Pitala me je ko me je njoj uputio, ja sam rekla kako i jest-Bog me dragi Vama doveo. Nakon nalaza, Zelija mi je rekla da imam inz. rezistenciju i da moram piti Siofor i regulisati ishranu sa vocem i integralnim zitaricama bez slatkisa. U medjuvremenu sam otisla kod prof. Godinjaka koji mi je jedini ulio nadu. On nije mogao da vjeruje da su me poslali na operaciju , a da mi nisu provjerili da li imam inz. rezistenciju, odnosno nije mu bilo jasno kako niti jedan od ginekologa nije znao usku vezu izmedju inzulina i PCOS. Kontaktirala sam i dr. Glueck iz Amerike i rekao mi je da pije 3*850 mg Siofor uz jelo i da mi je to jedina nada. Sada me vodi prof. Godinjak, pijem Siofor, osjecam se puno bolje i nadam se najboljem. Na ishranu sam se navikla i dosta smrsala. Sada se nadam cudu user posted image . Da sam samo prije 10 godina znala da niti ijedan od gore navedenih ginekologa nije strucan, mozda bih sada imala djecu. Zato zene moje, pazite kod koga idete, pazite sta pijete i pazite kome cete povjeriti svoje zdravlje. Nemojte da zavrsite kao ja. Ovo pisem iskljucivo radi vas koje imate slicne probleme. ne ostavljajte im pare i ne vjerujte im. Psihicka bol koju sam ja prosla je nemjerljiva i sa cim i zato molim vas budite pametne. Sretno user posted image !

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
22.6.2012 0:03:20   
ajla86
ranija duso draga.....
ti ko da si zivila moj zivot...i na meni su cuda cinili....Godinjak mi reko u facu da se bezveze zamaram i trudim da nema nista od trudnoce....Mehmedbasic me svaki mjesec godinu dana toliko dizo i stimuliso ja svaki mjesec trudna ali u klincu....i da nenabrajam dalje....
pcos se regulise najbolje kod endokrinologa-po meni....
hormonalni statu,inzulinskarezistencija i dobar endokrinolog mogu to srediti...
meni kad su rekli hiperadenom hipofize koji je dar mar napravio u organizmu..sa hormonalnim poremecajem koje je dar mar napravio da sam sa 65 kg dosla do 100 i jedan ili 2 menzesa godisnje....o dlakama po tjelu da nepricam....ma izoblicila se...
siofor je to sve smirio....izpuhala sam,regulisalo menzes i evo cekam svoju bebicu inshall Alah me obradovo...nadams e da ce i tebe i sve zene svijeta obradovati ko mene....
a o psihickoj boli sto kazes...hmmmmmm to se nemoze nikome ispricati ko to prozio nije...nedo Allah vise nikome sta sam ja prozivila....sa 20 godina su mi rekli da nikad roditi necu.....

(odgovor članu Ranija_Sa)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
4.7.2012 8:29:55   
Ranija_Sa
Ajla tako si me obradovala sa ovim sto si napisala. Mogu misliti kako si sretna, jer nakon velike borbe ipak si hvala Allahu trudna user posted image . Koliku si dozu Siofora pila i koji te endokrinolog vodio? Da li si prirodno uz siofor bez ikakvih hormona zatrudnila? Da li i dalje u trudnoci pijes Siofor? Puno pozdrava :))

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
5.7.2012 8:47:04   
Mirela86
Drage moje, nisam mogla izdrzati da ne podijelim sa vama svoje iskustvo! Muz i ja četiri godine u braku, moj problem PCOS i hiperprolaktinemija, muz ima varicocelu. Pila Dabroston, Dostinex, dok mi nije bilo svega preko glave i odustanem, da se odmorim! Gotovo dvije godine nisam bila na ginekoloskom! Eh..... 01.03.2012. godine imala zadnju menstruaciju, ali ja kontam " Desavalo mi se to i ranije, ne zelim da se nadam"! 18.04.2012.uradim test , negativan, razočaram se i krenem dalje.... U međuvremenu ja počinjem povraćati, smetaju mi cigare ( koje sam žderala), smetaju mi mirisi, menstruacije i dalje nema, grudi me bole, ali ja i dalje i ne pomisljam na trudnocu! Odem ljekaru, kazem mu za povraćanje, on mi dadne uputnicu za vađaenje nalaza, gastroskopiju, UZ abdomena. Ustanove mi reflux, gruba struktura jetre i dadnu mi tablete, koje ja i nisam bas redovno koristila, jer sam osjećala da nisam ja za to! Prošle sedmice odlucim otici ginekologu, jer nisam predugo dobila, i zakaze me za UZ, nakon čega će mi dati tablete za izazivanje menstruacije, onda nalazi hormona.....sve ispočetka. I ja juče otišla, legla na sto, kazem dr. sta mi je rekao prošli put, na šta će on meni " Srećo moja, necu ja tebi nista izazivati" Ja onako nadrndano " A štoooo", Kaze: " Zato sto si ti trudna, i to po veličini bebe između 14. i 15. sedmice" Šoooooooooooook....KAze dr. sve ok, apsolutno nema nista da bi se trabala brinuti.Još uvijek ne mozemo niko sebi da dođemo! Samo kazem, hvala Bogu dragim na milosti koju je spustio na nas! Kontrolu mi zakazao svake tri sedmice,zato sto smo svi iznenađeni, pa.... Ja osjećam pritisak i poovremeno bol po dnu stomaka, kao da cu dobiti, ali kazu da je to normalno, maternica se razvija. Izgubila sam svaku nadu, ali dok Bog ne kaze " Budi", dzaba nam sve!!! Od srca vam zelim da osjetite ovu radost, jer razumijem u potpunosti kroz sta prolazite!

(odgovor članu Ranija_Sa)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
5.7.2012 9:26:55   
Ranija_Sa
user posted image Prelijepa prica user posted image , cestitke Mirela od mene. Mogu zamisliti kako si sretna. I ja se nadam da ce mi se dragi Bog smilovati... Ovakve price me i drze da guram daljeuser posted image ...

(odgovor članu Mirela86)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
7.7.2012 19:18:14   
future mama
drage cure moj problem je sljedeći pa vas molim za savjete i komentare:
4 godine sam u braku, pokušavamo tu i tamo (uglavnom pratimo plodne dane i tada ciljamo). Ne mogu reći da smo baš redovni i da se svojski trudimo jer dosta stresno živimo i radimo. Dosta smo iscrpljeni, pa nema baš energije za česta hopsanja, a vrijeme nam izmiče (oboje imamo 35) pa smo u zadnje vrijeme postali malo zabrinuti i hjteli bi se više potruditi.
Dosada sam uvijek išla jednom ginekologu koji je cijelo vrijeme tvrdio da je sve uredu sa mnom. Ciklusi su mi redoviti, od 26-28 dana, nekada se dogodi da traje 21-23 dana ili nekad bude duži od uobičajenog, ali nikad duže od 30 dana.Dakle, mjesečnice uredne. Išla bih ginekologu svakih 3-4 mjeseca da provjeravam vrijeme ovulacije i jajne stanice su se dobro razvijale (veličine cca 20mm), ali trudnoća se ne događa.
Jednog dana odlučimo napraviti spermiogram, pa nas iznenadi loš rezultat , sve tri norme ispod granice OAT3 i još hypersemie. Opet smo išli raznim doktorima i kažu nije to strašno, sve dok ih ima može se očekivati trudnoća.
I tu nije kraj...
Jučer sam bila kod ginekologa, ovaj put odlučila otići kod novog G za kojeg sam čula da je dobar stručnjak u liječenju neplodnosti.
Bio mi je 6ti dan ciklusa. Nakon pregleda UZV kaže mi imam jedan policističan jajnik, a drugi je dobar. Naručio me idući tjedan opet, kaže da vidi hoće li se razviti folikul i da pratimo stanje. Ništa još nije propisao, jer kaže prvi je put pa treba vidjeti sve aspekte u svim fazama.
Uglavnom, ja nemam nikakve simptome PCOS koje vi sve navodite na ovom forumu, nisam debela(čak možda mršavija), nemam dlake, ne osjećam divljanje hormona, mjesečnice su mi redovne. Jedino što mi pada na pamet je da mi se kosa masti u zadnjih godinu dvije, a taj problem nisam nikada imala ranije.
Nikada dosad u životu nisam imala nijedan zdravstveni problem teži od zubobolje, pa kad sam pročitala sva vaša iskustva malo sam se zabrinula zbog dijagnoze koju mi je rekao. Posebno me čudi kako moj raniji ginekolog nikada dosada nije uopće skužio nešto takvo, ili se ovo javilo tek u zadnjem periodu user posted image
Šta vi mislite može li se policističnost utvrditi samo UZV ili to sve treba potvrditi i ostalim nalazima koje ste vi prolazile pa tek onda biti siguran.
Htjela bih postati mama i već duže vremena to želim. Nisam još zabrinuta i nekako sam duboko u sebi sigurna da će se to i desiti. Samo želim učiniti sve što je u mojoj moći da se to dogodi prije, a ostalo će učiniti Bog dragi, jer ipak on se pita user posted image




(odgovor članu Ranija_Sa)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
27.7.2012 22:25:55   
Artemida84
Draga Future mama, meni ginekolog par godina nije ustanovio da iam polocisticne jajnike vec me uvjeravao da je to normalno i tako dalje. Kod muza isti slab spermiogram i mjesec dana nakon rada na bebi ja ostanem trudna (ostali sokirani). No ubrzo dobijem odljev i promijenim ginekologa-rani spontani. Hvala Bogu sve se dobro zavrsilo i tada mi ginekolog kaze da imam policisticne jajnike(ni ja nisam imala neke spec simptome osim neredovnih menstruacija), povisenu inzulinsku rezistenciju i nakon vadjenja hormona i probleme sa stitnom. Sada sam pod terapijom i nadam se najboljem. Dakle posavjetuj se sa ginekolog, provjeri inzulin, secer i hormone (TSH, FT3 i FT4, ....). Da sam ja barem to sve ranije odradila vejrovatno bi vec user posted image bila tu... Nadam se da sam ti pomogla. Pozdrav i sretno!

(odgovor članu future mama)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
27.7.2012 22:40:06   
mykica
future mama I ja imam PCO, a bez ikakvih simptoma. Redovna mi je menstruacija, nikakvih problema sa dlakama i td. Jedino mi ovulacija malo kasnije (18, 19 dan). I meni reče da nemam taj sidrom policističnih jajnika, nego eto taj neki blaži oblik. I na nalazu mi piše PCO a ne PCOS ( sindrom pol.jajnika). Meni su uključili tu terapiju sa klomifenom da mi se ovlacija dovede u red. Mada i mene malo brine kako je mi je tu dijagnozu dao a da mi nije nikad radio analizu hormona. A koliko sam se ja informisala da bi se dijagnoza PCOS dala potrebno je i hormone provjeriti. A mogu te pitati kog kojeg ginekologa ideš ako nije tajna. Pošto se dvoumim da li da mijenjam doktora, ja sam kod Mehmedbašića koji eto važi za stručnjaka za neplodnost. A pitam se da li da drugo mišljenje tražim. U svakom slučaju želim ti sreću da što prije dođeš do svoje user posted image aBd.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
27.7.2012 23:13:21   
klemzi
Drage moje, meni je dr danas rekao da imam PCO. Nemam nekih simptoma, ciklusi redovni, nema maljavosti, jedino prekomjerna tjelesna težina (ali to mi je ostalo nakon porođaja). Radila sam spolne hormone. Evo ih:
Folikularna faza
FSH 7,0 (ref.vrijednosti 2,4- 9,3)
LH 6,5 (ref.vrijednosti 1,9-8,0)
PROGESTERON 0,6 (ref.vr. 1,3 - 3,4)
ESTRADIOL 0,066 (ref.vr.0,08-0,79)
PROLAKTIN 235 ( 90-523)

Dr planira da počnem s klomifenom od sljedećeg mjeseca. Da napomenem, u tri i po godine braka imala sam dvije trudnoće (jednu sam iznijela do kraja, ali je moj sin umro nakon mjesec i po, druga je bila spontani), sad pokušavamo već 10 mjeseci, ali ništa. Imam 34 god. Dr kaže da nemam vodećeg folikula i da je klomifen najbolje rješenje. user posted image
Molim vas da prokomentarišete moje stanje.

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
27.7.2012 23:51:47   
mykica
Ja ti draga klemzi ne mogu puno reći za te vrijednosti hormona, ali koliko vidim po referentnim vrijednostima da ti je dobro stanje a pogotovo prolaktim koji stvara probleme ženama jer je povišen u tebe je baš "fin" user posted image A što nemaš vodećeg folikula to ti je klasično za PCO, i u mene ti je tako bilo. Vidjet ćeš klomifen je super stvar za to. Ja sam od nijdnog folikula dolazila i na 5 vodećih. Samo nemoj piti nikakve čajeve kad budeš pila klomifen, jer znaju onda poremetiti terapiju klomifena. eto draga moja toliko od mene user posted image

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
27.7.2012 23:59:58   
klemzi
Mykice user posted image user posted image Hvala tiiiii!! A smijem li ovaj mjesec piti čajeve, jer ih sad pijem (macinu travu i vrkutu). kad počnem piti klomifen, više neću piti čajeve user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *