|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 16:14:43   
ajla86
u utorak vadim na 21 dan ciklusa progesteron i prolaktin i papa test i idem kod Godinjaka a za hormone 8 dan cu sacekati iduci ciklus....upala sam gore pa da vidimo sta ce mi on reci opet ako se neposvadzamo.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2011 16:31:24 >

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 16:22:24   
ajla86

IZVORNA PORUKA: Marija13

Drage moje, i ja imam dijagnozu PCOS. Doktor mi je samo rekao da trebam smrsati, tablete za ovulaciju mi ne da (tek kad smrsam, jer ne zeli da budem "debela trudnica") i to je to, kaze vidimo se kad smrsas user posted image user posted image dođi za 3 mjeseca. Čitajući vase komentare ostala sam u cudu, prvi put cujem za inzulinsku rezistenciju. Ja sam iz Sarajeva, pa bih voljela da mi kazete kod kojeg ste vi doktora isle? Voljela bih obaviti i te hormonske pretrage, ali kod pravog doktora! user posted image




nek ti to nije nista cudno i novo....
ja sam otisla kod Divanovica nakon 4 mj bez user posted image sva ocajna on je meni sasuo u lice (a trebam naglasiti da me nije gledo uz znci napamet...)kako sam ogromna i da nema nista od trudnoce dok nesmrsam bla bla bla ja sam ostala sa upitnikom iznad glave i fino skoro kroz suze ga pitala pa i debele zene radzaju...a kako nebi bila debela kad 4 mj nemam menstruaciju luda hodam ....on je izdrobio meni kako kile na to uticu kad vec ima neki problem i ja sam izasla od njega i pocela mrsati i piti siofor....mada nikakvog hajra nisam vidjela od toga.ni dan danas nema user posted image pored te boli jos i gladna hodam user posted image user posted image user posted image a hrana mi je bila tako dobra utjeha kad dobijem.....cim sad da se tjesim??????

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 16:26:14   
Silver
imam i ja inzulinsku rezistenciju, nista tako strasno, idem kod dr. Zelije Velije Asini, nadji na internetu njenu adresu, privatno idi, bolje je, pila sam siofor, i kad sam smrsala i ja sam par kila menstruacija se regulisala i sad sam u 17-toj sedmici trudnoce...nista se nebrini sve to bude i prodje...malo se covjek prepadne ali ubrzo ces vidjeti da to nije drama, a dr. zelija je fenomenalna....

zelim ti sve najbolje i savjetujem ti obavezno da odes do ove dr....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2011 16:32:08 >


_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 16:36:12   
Marija13
Kakvo je ovo doslo vrijeme, da ljudi koji i nisu doktori znaju vise i daju tacnije dijagnoze, a o smirivanju psihe da ne govorim! Gerberka hvala, jos samo da skontam kod kojeg cu doktora..i jedno pitanjce:jel postoje neki blazi i tezi oblici PCOS? user posted image uh jos sam u panici, ne mogu da vjerujem, a rece da trenutno nema sanse da ostanem trudna, niti on to zeli, uopste nisam predebela..

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 16:43:40   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: ajla86


IZVORNA PORUKA: Marija13

Drage moje, i ja imam dijagnozu PCOS. Doktor mi je samo rekao da trebam smrsati, tablete za ovulaciju mi ne da (tek kad smrsam, jer ne zeli da budem "debela trudnica") i to je to, kaze vidimo se kad smrsas user posted image user posted image dođi za 3 mjeseca. Čitajući vase komentare ostala sam u cudu, prvi put cujem za inzulinsku rezistenciju. Ja sam iz Sarajeva, pa bih voljela da mi kazete kod kojeg ste vi doktora isle? Voljela bih obaviti i te hormonske pretrage, ali kod pravog doktora! user posted image




nek ti to nije nista cudno i novo....
ja sam otisla kod Divanovica nakon 4 mj bez user posted image sva ocajna on je meni sasuo u lice (a trebam naglasiti da me nije gledo uz znci napamet...)kako sam ogromna i da nema nista od trudnoce dok nesmrsam bla bla bla ja sam ostala sa upitnikom iznad glave i fino skoro kroz suze ga pitala pa i debele zene radzaju...a kako nebi bila debela kad 4 mj nemam menstruaciju luda hodam ....on je izdrobio meni kako kile na to uticu kad vec ima neki problem i ja sam izasla od njega i pocela mrsati i piti siofor....mada nikakvog hajra nisam vidjela od toga.ni dan danas nema user posted image pored te boli jos i gladna hodam user posted image user posted image user posted image a hrana mi je bila tako dobra utjeha kad dobijem.....cim sad da se tjesim??????



Bas ruzzno od njega,kao da svi mogu imati 50 kg,to sto ti je on rekao nek te ne brine,on je inace opterecen kilazom svojih pacijenata,pa cak i malo lud,i glavno mu je da svaka trudnica pije apaurin i dabroston kao da svaka ima rizicnu trudnocu,tako da ja bas nisam zadovoljna sa njegovim odnosom prema pacijentima.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 16:44:54   
Silver
marija draga i ja sam imala mozda 3-5 kg viska, u zadnje dvije godine sam se udebljala 10 kg, ali sam prije bila mrsavija dosta,  ali moja dr. je tvrdila da je i to zbog policisticnih a da su oni zbog inzulinske bar u mom slucaju...i cim sam sletila par kg. sve se regulisalo, a dr. zelija velija ti je i za pco dobra ona je endokrinolog, kod nje sam vadila hormone i za koje sam znala i za koje nisam nikad cula, stvarno je detaljna, a radi i na endokrini na kosevu pa mozes i tom linijom ako nece privatno, mada privatno ide puno brze...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 17:25:05   
Marija13
Je li za endokrinologa na kosevu moram imati uputnicu dr opste prakse ili ginekologa? Otici cu kod dr Zelije Velije pa cemo vidjeti sta dalje...

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 17:33:51   
Silver
Pa moras za endokrinu imati ja mislim, mozes od svog dr. opste prakse, a ja sam isla privatno, vidjeces stvarno je zena na mjestu, tako te fino rastereti, ja sam od nje uvijek izlazila rasterecena...ona mi je i rekla na zasnjoj kontroli vidjece do slijedece kontrole bices trudna  i stvarno tako i bi!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 17:47:53   
Marija13
Koliko kosta sve to privatno? Ako nije tajna user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 18:00:33   
ajla86
ja nikad nisam imala redovnu menstruaciju i kad sam pocela ganjati user posted image user posted image vagala sam 63 kg na 167 cm znaci nista viska....medzutim hormoni se uzhodali gore dole...mene svacim kljukali pa sam se sva izoblicila od dlakavosti pa do masne koze ama sve simptome pcos sam imala....a ako dodam da sam sa nepunih 20 cula recenicu....mladi ste,ali budite svjesni da mozda nikad necete imati djece....a ja sam mislila da je svjet moj i da je sve ruzicasto oko mene....tad nastupa depresija lijecena hranom i eto mene na vagi i 3 upitnika iznad glave.halooooo imam 95 mg.....dlakava sam....kosa mi non stop masna imam akne i ni na jednu terapiju neregujem .....znaci svaki dan tonem samo dublje....sad sam se malo nafurala fol mrsam nejedem kad me uhvati ona prokleta bol u prsima i kad vidim user posted image i onda izgubim zrak....onda sjedem ispusim kutiju cigara u pola sata jeste stetno ali nejedem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 18:03:37   
ajla86
a gde zelija radi privatno????
meni je predavala interne bolesti u srednoj mozda bih mogla srediti kod nje pregled ali ako nije tajna da mi kazes koliko kosta njen pregled i sta ti treba od nalaza kod nje da vidi situaciju....ako je oko 50 km nebi se molila nikome da me ubaci ako me razumijes....
ono MOLIM TE mi je najgoreeeeeeeeeeee

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 18:07:29   
gerberka
AJLA, obrati se drugom lijecniku. I ja imam PCOS, po dr rijecima kao svicarski sir i uspjela sam vec drugi put ostati trudna, a tako ćes i ti akoBogda!!!!! 

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 18:12:31   
ajla86
sestro reci kome da idem i ici cu i na kraj svjeta...nije bitno ni koliko para nista nije problem ali kome?????????????????????
ici cu kod godinjaka nakon sto povadim bormone na 21 dan i papa test pa cu iduci mjesec raditi na 8 dan .eto i njega cu opet probati nemam ideje kome da idem.muz ce raditi speriogram dok se Rada vrati sa godisnjeg.....idem na sve ili nista.ako treba i pod noz ali sve mi se cini a tapkam u mjestu i da nema pomaka....sve je to od dragog Boga....moja prijateljica ima 2 puta godisnje user posted image i eno je 4 bebu ceka.....kakva ovulacija kakvi jadi....dr se ibretio kako sta ali ona radza ko luda....mi smo izabrani da vodimo ovu bitku kako znamo i mozemo...sve sama iskusenja

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 18:16:54   
gerberka
ti si iz sarajeva..mozda da ides dr godinjaku

ja sam iz zenice i meni je pomogao i vodi me prim dr mirsad ajanovic..da ga upoznas sve bi ti se samo kazalo..

mm je operisao varikokelu, po dr uputi mada su svi drugi bili skepticni
ja sam bila na terapoijama za prolaktin, zatim da mi se uredove menstruacije..obavila niz pretraga

onda indukcija ovulacije

opet pracenje

ovo sve ukratko trajalo je oko tri godine, ali dr nikada nije rekao nista slicno da necu moci, da necemo uspjeti...




_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 18:19:47   
ajla86
pa evo da ove hormone povadim i otici cu pa cu vidjeti sta on ima za reci.
valjda ce se nesto pozitivno desiti ...iskreno se nadam .....

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Policistični jajnici - PCOS
31.7.2011 0:22:14   
mala87
IZVORNA PORUKA: Marija13

Je li za endokrinologa na kosevu moram imati uputnicu dr opste prakse ili ginekologa? Otici cu kod dr Zelije Velije pa cemo vidjeti sta dalje...

da bi te primili na kosevo moras od dr opste prakse ili ginekologa uzeti uputnicu za internistu pa da te on preporuci za endokriologa.......s tim da obavezno mora na nalazu interniste mora pisati sa preporukom za endokriologa inace te nece primiti....
user posted image user posted image user posted image user posted image mene su vratili zbog jedne recenice.......
sretno


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Policistični jajnici - PCOS
31.7.2011 11:40:53   
Marija13
Komplikovano user posted image user posted image user posted image ne znam kakve veze ima internista ali eto otici cu i njemu, visok mi je pritisak pa ce imati razloga da me uputi user posted image

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Policistični jajnici - PCOS
8.8.2011 19:30:13   
ena0002
Zelija Velia radi privatno u domu zdravlja pored hitne a pregled kosta 50 KM.
Ajla kad ces vec vaditi hormone kad dobijes rezultate onda i sa tim hormonima otidji i kod nje.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Policistični jajnici - PCOS
15.8.2011 10:31:28   
ajla86
ici cu definitivno a da vas pitam cure da li ste cule za neke peruvuanMaca tablete??
naletila sam na neki forum gdje ga hvale opasno za pcos i regulisanje ovuilacije i svih jada sa tom dijagnozom????ako je neko koristio nek mi kaze jel to suplja ili fakat efikasno???

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Policistični jajnici - PCOS
19.8.2011 14:51:51   
novi kolacic
Ja idem kod Zelije-Velije i pijem Gluformin. Imam inzulinsku rezistenciju i za sad mi nista nije pomogao. I dalje sam debela, cak i deblja neg sto sam bila prije pocetka pijenja tih tableta, jer sam valjda ocekivala cudo!
Prije tableta sam smrsala sa 130 na 107 kg, sad sam negdje na 113...Razocarala sam se kad mi je ginekolog rekao da ni ne pomislja da mi pomogne da zatrudnim (Hazdiomerovic) dok jos ne smrsam. Bila sam razocarana jer sam mislila da je ovo dovoljno :(. Al ipak, zenama koje su debele, ne bih preporucile da se vrijedaju zbog toga jer debele radaju, vec da probaju dalje skidati kile, i ja cu probati...Govorim vam iz licnog iskustva, jer sam prvo dijete zanijela sa 113 kila i porodila se sa 128. Ugrozen je bio zivot i djeteta i mene.
Imala sam strasne bolove zbog pritiska djeteta, sala i unutrasnjih organa na medunozje, jedva sam hodala, gestacijski dijabetes i hipertenziju....Lezala na Ginekologiji 2 mjeseca i drzali me na dijeti...>zamislite moju trudnocu, zadnja 2 mjeseca kad sve zelje za hranom se ispolje, a meni daju po obroku krisku hljeba bez imalo soli i povrce na vodi bez soli i neslani komadic bijelog mesa i sl.....Onda nisu mogli odrediti koliko sam trudna jer su ciklusi mi bili na 4-5 mjeseci, pa nismo znali kad sam zatrudnila....Zbog debljine i posljedica isla sam na carski, tesko sam se oporavila od istog zbog pritiska sala na rez, a dijete se rodilo sa lose razvijenim centrom za disanje i vracali smo ga iz mrtvih, doslovce ozivljavali, prva 2 mjeseca zivota. Doktori nikad nisu otkrili sta je djetetu, iako sam ja uvjerena da su je izvadili prerano....

Post je podugacak, al samo zelim skrenuti paznju na to da sam ja nesretna kad me dr. naruzi i kaze da sam predebela za trudnocu i ja pomislim da ima i debljih, al vjerujte da sve trebamo prvo obezbjediti same najpovoljnije uslove za razvoj tog djeteta, sa svoje strane uciniti sve sto je u nasoj moci, pa tek onda kriviti dr. Jer sta da se mom djetetu nesto desilo, da nije prezivjelo, a lako se to moglo desiti, cijeli zivot bih krivila sebe i svoju debljinu...

Nama sa policisticnim jajnicima i inzulinskom rezistencijom je mnogo teze smrsati neg ostalim zenama, al moramo priznati da nije sve i u hormonima, vecina od nas zaista i jede vise neg sto treba...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Policistični jajnici - PCOS
19.8.2011 15:16:59   
gerberka
novi kolačić, tako iskren post-čestitam ti na iskrenosti i savjetima i želim što prije da dođete do svog cilja..sve PCO ženice.
ja sam jedna od njih, moji jajnici su kao svicrski sir, ali se dr cudio kako nemam klinicke slike istih..bez debljine, dlakavosti, bubuljica..jednostavno se covjek cudom cudio.
i da..rekao mi je da sve to gore stvaraju PCOS, zato zene moje hrabro..sve vrijedi user posted image ..ja se i sad odreknem masnoga i slatkog..da ne nabijem mnogo kg i tako otezam i bebi i sebi...mnogo srece

kolacicu, pravi si slatki kolačić! samo hrabro mila moja!

i na kraju..ipak i dr trebaju to reci na fin način..bas oni trebaju da razumiju, a ne na ponizavajuci...


< Poruku je uredio gerberka -- 19.8.2011 15:18:40 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Policistični jajnici - PCOS
19.8.2011 15:46:55   
ajla86
oni sa nas mogu sta hoce jer znaju da mi bukvalno zavisimo od njih.
mene su na plac redovno tjerali zbog mnogo stvari.
ja sam vadila hormone na 21 dan i otisla kod godinjaka on je vidio da su svi vristeci uzasno...kaze da nezna od cega tako vriste da mu je nejasno totalno i da nije strasno ali da se nenadam puno???????????????????????????????????????blago mani mislim u sebi.....
sad cu u utorak raditi na 5 dan i one briseve cerviksa i vagine i clamidiju.moram pohvaliti sestru izetu jer mi je dala podloge i briseve kojih nije bila ni na Dipu ni igdje u sarajev a sve sam digla na noge da nadzem jer je rada rekla da u muzevoij spermi ima leukocita i da vjerovatno imamo neke infekcije koje ce bris pokazati

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.8.2011 21:50:19   
ajla86
sad nesto kontam kad mi je vec ordiniran gluformin sto da idem kod zelije????
ako bude potrebe za nekom terapijom za regulisanje hormona...to ordinira godinjak???'ili grijesim...prvi put sam kod njega na bracnom sterilitetu pa neznam proces....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Policistični jajnici - PCOS
30.11.2011 23:40:27   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: Lana12

e vako,doktor mi je rekao da imam policisticne jajnike i da ima vodenu folikulu 18,1,meni su redovne mestruacije bile,e kad sam imala spontani pobacaj,imala sam duze od 20 dana menstruaciu,ali naj vise me brine sto mi doktor nije propisao nista,rekao mi je da ne trebam nista....molim vas sta da radim......user posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: irisss

promijeni ginekologa



IZVORNA PORUKA: dum dum

moja rodica je imala polucisticne jajnike, jedan jajnik su joj izvadili. nema doktora kod kojeg nije bila i svi su joj rekli da nece nikad imati djecu. zatrudni i na zalost izgubi bebu u 4 -om mjesecu. ode poslije psihickog oporavka dr. Vernesu Begovicu, on joj je dao nesto da pije. evo trece dijete je rodila sa jednim polucisticnim jajnikom.

ja sam imala cin III i cistu na jajniku koju niko nije vidio. cak nisam znala da imam cin III a radila sam svakih 6 mjeseci papa test. dok mi nije puko film i dok nisam otisla dr. Vernesu. on je odmah rekao cista na lijevom jajniku, cin III, hitno operacija ali laserska (u zagrebu). on je sve organizovao, kontaktirao tamo polikliniku i dr. Grljusica. evo sad sam hvala Bogu 8.ma sedmica trudnoce. a da sam slusala sve doktore u sarajevu kod kojih sam isla sad bih bila bez maternice.



IZVORNA PORUKA: Cickolini

MM i ja smo imali nezasticene odnose nekih godinu dana. Kako nisam ostala u drugom stanju otisla sam na pregled (koji i inace redovno radim), ali valjda moras naglasiti da zelis ostati u drugom stanju da bi ti doktor rekao da mozda s tobom nesto nije uredu.

Tako su meni rekli da imam policisticne jajnike. Da moram piti Klomifen, da nemam ovulaciju ...

Otisla sam kod doktorice Fatime Smajlbegovic na Ginekologiju i ona mi je rekla da misli da mogu ostati u drugom stanju bez problema, sto se ispostavilo tacnim jer sam isti mj ostal trudna. Sad sam mama male djevojcice.

Doktorica mi je rekla tad da misli da se dijagnoza Policisticni jajnika postavlja danas prebrzo i skoro svakoj drugoj zeni. Slazem se s njom upotpunosti.

Promjeni ginekologa i uvijek potrazi par misljenja.

Meni se licno Vernes nije ucinio nesto strucnim, ali mozda grijesim.... Pozdrav i sretno...




IZVORNA PORUKA: Leva

Kako je dosao do zakljucka da je vodena folikula? Izvini a o kom doktoru se radi ? Koliko mi je poznato ljekari folikul registruju kao cistu tek kada predje 26 mm ove od 18 i 20 mm su idealne i pred ovulaciju..


IZVORNA PORUKA: Lana12

na nalazu mi je napisao.....

Uterus:AXF 44,7x29,2     Endometrija: 12,1 sekrecija

OD:3605x24,4mm Plod sa vodenim folikulama 18,0x11,4mm

OS:46,9x30,1mm Plod sa vodenim folikulama

I da imam policisticna oba jajnika,eto to mi je sve napisao,a ja pojma nemam jel sad uredu i smijem li raditi na bebi sad,jel rije 4mjeseca sam imala spontani pobacaj.........






_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Policistični jajnici - PCOS
6.12.2011 14:03:02   
AAmela
Ja sam isto misljenja da debljina i ishrana utice puno na PCO.
Ja nisam dobijala menstruaciju skoro godinu dana. Kad sam smrsala 8 kilograma dobila sam.
Imam jos puno da smrsam, ali lakse je kad vidim da to utice na to.

Jedan danski ginekolog koji je specijalista za PCO napisao je kljigu u prevodu:
Hranom do zatrudnjivanja. Knjiga je upravo o ishrani i pco.
Znaci izbjegavanje ugljenih hidrata, sto vise fizicke aktivnosti itd.

Imam prijateljicu koja nije 8 godina moga da ostane trudna zbog PCO-a.
Promjenila ishranu po tim predlozima iz knjige iz ostala trudna.
A ona je isto to cula od svoje prijateljice koja je izmjenom ishrane ostala trudna.

Ipak znaci da je dosta toga povezano za ishranom i debljinom.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *