|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici - PCOS
19.5.2011 16:04:27   
Alisa u zemlji cuda
Zdravo svima!!:)
Ja sam još novija ovde.Iščitala sam sve vaše komentare na ovu temu i čini mi se da sam još zbunjenija.Imam 23 godine i pcos od 15.Lečim se već 8 godina ali bezuspešno.Na početku je to bila cikloproginova,mersilon a zatim sam se obartila homeopati i rekonektivnom lečenju.Ustanovljeno je da nemam fizičko poremećaj već je to sve od stresa.Elem,prema poslednjim rezultatima hormon kore nadbubrežne žlezde je uvećan i opet pijem homeopatske lekove.Nekad pomognu nekad ne.Dešavalo se da po 9 meseci ne dobijem.Maljavost jeste izražena,užasno sam mršava ne mogu da se ugojim.Interesuje me da li postoji neki čaj sa kojim bih mogla da regulišem svoj hormonalno disbalans i da se ugojim?Grudi faktički i nemam i to mi predstavlja jak psihološki problem..Ne mogu sebe da prihvatim takvu kakva sam,nemam ni želje za odnosom jer me muči svoj izgled...znam da sam udavila ali pomislite kako je meni s amojoj glavom svaki danuser posted image

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Policistični jajnici - PCOS
19.5.2011 19:51:36   
latika
alisa pozdrav,
ja isto imam pcos, nemam problema ni sa dlakama, ni aknama, ni kilama hvala Bogu. Jedino i najvaznije sam imala problem sa ciklusima, ovulacijom i problem da zatrudnim. Godinama sam pila antibejbi pilule. One ti reguliraju cikluse, ten ti se popravi, cike narastu, a i dlakavost se smanji. E sad neznam koliko je pametno ih piti ali meni su ih ginekolozi uvjek propisivali prvenstveno da reguliraju cikluse.

(odgovor članu Alisa u zemlji cuda)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.5.2011 16:34:28   
pandica
Moj ti je savjet da promijenis ginekologa, mene su godinama liječili od PCOS, pričali da je to problem sa stresom, da će se riješiti prvim odnosom, pa kasnije porodom... Eh sad sam promijenila doktora koji mi je rekao da imam mikrocistične jajnike, sve fino objasnio i rekao da stres nema toliko veze s tim, te da je to pojava koja se moze i mora uspjesno liječiti. Ja bih pokušala i to... Lijep pozdrav i sretnouser posted image

(odgovor članu Alisa u zemlji cuda)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.5.2011 19:46:20   
Alisa u zemlji cuda
Latika i Pandice:)
ma pila sam i ja cikloproginowu i mersilon i nista.Na kraju su mi kazali da to sa 16 godina nisam smela da pijem,da me je to jos wise upropastilo..i ja ne znam sta wise da radim...owo je osma godina.I meni je kazao da ce se prwim odnosom stwrai resiti...owo je nacelnik odeljenja wazi za nekog eminentnog tako da...ne znam za koga da ga zamenim.Moj homeopata mi ne dozwoljawa da se ˝igram hormonima˝ tako da ja to wec 2 godine ne pijem...samo uzimam homeopatske lekowe.Bude mi ok par meseci i cim se nasekiram opet po starom...ja nisam u wezi trenutno i nisam spremna za odnos tako da ni zarad toga ne mogu da ubrzawam neke stwari...moji su policisticni i cim ja dobijem meni te ciste koje su btw wodene-nestanu.Puknu.Zato ne zeli da radim operaciju mada je kad se setim kad sam napunila 18 hteo...sad mi je hormon kore nadbubrezne uwecan...i nista..to tako stoji...da li ste imale iskustwa sa onim cajem-ocajnicom ili macinom trawom???ima i one kapi-feminisan...ne znam wise sta da radim...moj karakter ja takaw,ja jesam preosetljiwa i to izgleda utice na ciklus.Jedino da uzimam sedatiwe...user posted image

(odgovor članu pandica)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.5.2011 18:04:35   
latika
draga ja prvi put cujem da ce se odnosom rijesiti PCOS, neznam jesi li vadila hormone i radila utz jer na osnovu toga dokor moze da kaze imas li ili nemas PCOS.
moj ti je savjet da odes  kod nekog ginekologa koji ce se pozabaviti tvojim problemom i pokusati ti objasniti sve vazano za PCOS. za macinu sam travu cula ali nisam probala , ti probaj mozda i bude uspjeha. sretno.pozz

(odgovor članu Alisa u zemlji cuda)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.5.2011 18:53:47   
Alisa u zemlji cuda
Hvala ti na odgovoru....pa jeste,ustanovljeno je.Bila sam i na ultrazvuku.Više mi biva neprijatno kada ne zna ni on sam sta da radi i s vrata me pita jesam li imala odnose i da ce se tek tada sve srediti:((( a ja nisam,i ne planiram jos uvek...user posted image ...cula sam i za caj od nevena pa cu najverovatnije i to probati.Homeopatija je ok ali je period napretka duzi,hormoni su efektni ali imaju i neku losiju stranu pa ih ne uzimam:(.Mozda zato sto ste sve ostavrene u uloyi majke pa vam ne govori o odnosu kao mogucem leku...sta ga znamuser posted image
Joj....plasim se samo da isto ne cekam toliko kada budem zelela decu...8 godina ispijanja lekova je zamorno...
sve najdivnije vam zelim zaista,da svi budu zivi,zdravi i srecni!!

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.5.2011 19:19:57   
gerberka
Draga Alisa, i ja imam PCO, lijecim se godinama i nikad nisam cula za to da odnos sve rješava. Ja sam imala PCO i dok sam bila nevina tako da bi se sad riješili da je tako:))
svašta, ja doktora..ne mogu da se nacudim.

a sto se tice zatrudnjivanja pravi dr ce ti pomoci i mnogo je zena ostalo u dr stanju sa PCOS. Tako i ja..ali sam trudnocu izgubila zbog drugih razloga, a ne zbog PCOS.

MNOGO SRECE I MIJENJAJ LJEKARA

pusa


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Alisa u zemlji cuda)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Policistični jajnici - PCOS
22.5.2011 0:08:28   
latika
imas na internetu dosta strucnih clanaka o pcos, gdje pise kako se lijeci i kad se zeli i kad se nezeli zatrudniti pa malo se informiraj i definitivno promjeni ginekologa jer taj koji misli da se odnosom rijesava stvarno ti maze oci nebulozama.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Policistični jajnici - PCOS
22.5.2011 23:09:25   
sar@
Alisa potraži na inaternetu info. o VITEX-AGNUS CASTUS biljci, mislim da je za tvoje probleme ona idealna.

(odgovor članu Alisa u zemlji cuda)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Policistični jajnici - PCOS
26.5.2011 11:36:33   
Alisa u zemlji cuda
Ovo je stvarno strašno...daleko bilo da se čovek razboli i da mora da potraši pomoć lekara.Svi imaju svoje teorije...a ovaj moj važi za načelnik ai jednog od najboljih...i privatno sam išla kod njega:(.Hvala vam svim apuno na komentarima i predlozima.Ovih dana baš puno razmišljam o tome koji ću i da li ću kupiti neki od tih čajeva ili one kapi FEMINISAN ne znam jeste li čule za njih?Saro, prvi put čujem za to?Je l koristio neko to ranije a da ga poznaješ?Poljubac za sve tri i pozdrav:))))user posted image user posted image

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Policistični jajnici - PCOS
27.5.2011 23:47:27   
sar@
Alisa ja koristim,imala sam katastrofalno neuredne menstruacije po dva puta mjesečno, krvarila po 15 dana.Kako sam počela koristiti vitex hvala Bogu menstruacija uredna, na vrijeme, manje bolna, grudi me gotovo nikako ne bole prije menstruacuje.Ne smijem više je hvaliti da ne ureknemuser posted image Ja koristim PMS free, neki hrvatski proizvođač, a imaš i u obliku kapi.Svakako se prije svega informiši, tako sam i ja uradila.Imaš gomilu informacija o ovoj biljci, pogotovo se na zapadu koristi pa još ako znaš engleski imaćeš svašta da pročitaš.sretno

(odgovor članu Alisa u zemlji cuda)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Policistični jajnici - PCOS
28.5.2011 19:58:45   
ajla86
cure kojem ljekaru idete za pcos??
ja sam na ciklo proginovi i sioforu ali znam kad prekinem ciklo piti da ce ciklusi opet biti uzas a endometrijum jos tanji.
Mehmedbasicu sam isla ali za 2 god nisam imala kartona niti ista svaki put iznova nabrajati sta mi je i kako mi je dosadi...vidim da je cisti biznis ko tebe sisa de ti plati a sta tebi Bog da....
sad sam 5 ciklus na ciklo.....neki kaze netreba duze od 3 mj a on kaze da to nema veze...i hajde ti budi pametan...
kome idete sa ovom problemaikom i problemaikom pcos i zatrudnjenje????

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Policistični jajnici - PCOS
28.5.2011 20:05:28   
gerberka
ajla dobro si ga opisala user posted image ja sam iz zenice, namad se da ce ti neka cura iz sa preporučiti dobrog ljekara

ja imam PCOS, ali meni dabroston ili utrogestan regulisu mens

pusa


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Policistični jajnici - PCOS
28.5.2011 20:46:49   
ajla86
pa ziva istina.....neznam ni sama sta da radim....meni su davali dabroston kod prve neslavno zavrsene trudnoce...kao da ucuvam bebu...i neucuva je a ti pila za regulaciju menzesa????????????????????????????????????
Boze dragi oni znaju cini mi se za 3-4 vrste tablea i svima sicaju samo to sta god ti je evo cugaj.
ja bih stvarno nekome da mi kaze sta i kako....dala sa para i para ko i svaka sa ovim belajom a opet nista kokretno.hajmo Sarajevoooooooooo kojem gin ici za pcos .......................

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.5.2011 1:48:11 >

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.5.2011 20:14:12   
latika
ajla dabroston je hormon progesteron, i daje se za ocuvanje trudnoce, jer u prva tri mjeseca posteljica nije jos razvijena pa ga nemoze toliko proizvesti.
a takodjer se daje i da dobijes menstruaciju jer mjenja lutealnu fazu tj drugi dio ciklusa, pije se oko 10 tak dana i nakon par dana se dobije krvarenje.
za ginekologa neznam nisam iz Sa! ali znam da trebas izvaditi hormone 2-5 dan ciklusa jer na osnovu samog ultrazvuka nemoze se znati imas li pcos.pozz

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Policistični jajnici - PCOS
31.5.2011 12:57:54   
ajla86
ovaj mjesec zavrsavam sa ciklop. pa cu izvaditi hormone i vidjeti sta dalje.mislila sam jedan mjesec nista nepiti pa vidjeti kad cu ono bez terapije dobiti menstruaciju....sve se nadam da se regulisalo.....

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Policistični jajnici - PCOS
1.6.2011 7:16:36   
tanananka
Ajla najbolji lijek za PCOS je metformin odnosno siofor,uz to ide stimulacija jajnika za lakse zacece.Ide se korak po korak, ako ni siofor uz stimulaciju ne pomaze da se dodje do trudnoce onda se radi driling jajnika.
Meni je jedino driling pomogao da regulisem cikluse.
To je laparaskopska operacija s kojom se jajnici tako reci izbockaju ili na nekoliko mjesta rasijeku ,skine se zadebljali dio i za oko 70 % povecava sanse za trudnocu.
Ujedno se gleda prohodnos jajovoda i otklanjju svi eventualni problemi.
Kod mene na zalost nista od navedenog nije pomoglo da dodjem do cilja, al ne odustajem i dalje.
I ja se lijecim kod Mehmedbasica i jako sam zadovoljna njime.
Zelim ti puno srece i da sto prije ugledas user posted image user posted image ,

< Poruku je uredio tanananka -- 1.6.2011 7:18:03 >

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Policistični jajnici - PCOS
1.6.2011 12:21:54   
Alisa u zemlji cuda
Drage:)))
ja sam isto pila cikloproginowu nekih 6 meseci, međutim posle nje opet po starom.Ja nešto nisam za te hormone jer ustwari kada ih uzimamo mi im daje gotowe hormone i jajnici uopste ne moraju da rade.Nawiknu se,dobuajju ih "zdrawo za gotowo" i to je taj princip.Narawno da se kontrole moraju obawljati u widu prowere hormonalnog statusa da bismo znali na cemu smo.Takođe treba znati da li postoji fizicko oboljenje ili to swe stwar stresa, napetosti, nerwoze koja isto tako prouzrukuje izostanak menstruacije.Ja wec 3 godine idem kod homeopate, ne mogu da kazem da se u potpunosti sredilo ali makar napredujemo i wise mi ne kasni po 8 meseci.Hormone wis ene uzimam,jer to zaista nije trajno resenje.Kada sam ih uzimala pocela sam da dlakawim swuda,kao wukodlak:P bila sma razdrazljiwa, i mali milion sitnica se tu pojawilo kao posledica.Dok pijem-hormoni rade.Kad prestanem-prestanu i oni.Znam primere zena koje su cak i posle uspesne trudnoce nastawile da imaju problem izostanka menzisa.Tako da,pokusawam da kazem da je to jo-jo efekat.Ne ubedjujem was u alternatiwnu medicinu ali zar nije bolje pokusati prwo prirodno-mislim na cajewe,kapi,biljke...i ranije je imalo istih problema samo pod drugim naziwom ili im se nije znalo strucno ime.Ja cu owih dana pokusati sa ocajnicom,cajem u kombinaciji sa swojim kapima(homeopatskim) ewo wec 2 meseca dobijam.user posted image ...narawno glawni uzrok moje 8ogodišnje muke je stres tako da meni hemija ne deluje..

(odgovor članu tanananka)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Policistični jajnici - PCOS
2.6.2011 20:33:27   
ajla86
pijem vec siofor..ja gadne tablete mati moja...mjesecima sam imala proljeev kad je popijem i mucninu uzasno sam je ispocetka podnosila ali to nije dalo rezultata mada su me upozorili da nekome regulise menzes nakon 2 mjeseca a nekome nakon godinu.ja sam inace jako srecna u zivotu meni nemoze nista sa lakse strane user posted image user posted image user posted image
tako da sam i sa klamifenom kombinovala ali nista od toga nije dalo user posted image .
ciklo mi super regulise al i ja sam za cajeve jer piti hormone nije rijesenje osim toga sam ko klimatericna zena od njih.sad mi vruce sad mi hladno,sad placem sad se smijem ma uzasna valjda hormoni ....
i ja bih probala cajeve mada nisam upucena u to da sama sebi hajmo reci ordiniram terapiju travicama...
otici cu nekome kazu sadikovic je dobar pa cu probati...

(odgovor članu Alisa u zemlji cuda)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Policistični jajnici - PCOS
4.6.2011 18:16:45   
ajla86
moze li mi iko reci koji cajevi su dobri za regulisanje menstruacije i ovulacije????????
ako neko nesto pije za to molila bih da mi kazeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Policistični jajnici - PCOS
5.6.2011 17:46:09   
tanananka
ja sam kod jednog cike iz Visokog uzimala neki caj koji mi je regulisao ciklus dok ga pijem sve bilo OK. Menzes dobijala svakih 28 dana ovulacija 14 dan,sve za dset,al od trudnoce nista. kad sam prestala caj da pijem vratilo se sve na staro. Nije mi htio reci kako se caj zove samo je na pakovanje pisalo  Caj za zene. 30 KM kosta pakovanje koje traje oko petnaest dana.

Macina trava i ostali cajevi koji sam popila citavu livadu nista  mi nije regulisalo ciklus kao ovaj caj. Ako hoces broj tel. ovog cike poslacu ti na pp.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.7.2011 22:06:30   
Hocu bebu
Pozdrav,
imam pitanje: Da li je netko od vas user posted image koristio Metformin+Folna kiselina u lijecenju Sindroma policistickih jajnika?
Imam i ja neko iskustvo(nazalost)ako je neko zainteresiran mozemo da razmijenimo iskustva

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu tanananka)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Policistični jajnici - PCOS
23.7.2011 3:21:57   
malena27 RR
hocu bebu evo link na temu na kojoj su pisale nase forumasice o istome, samo sto se lijek kod nas drugacije zove:

http://www.ringeraja.ba/forum/Inzulinska_rezistencija_i_siofor_tablete/m_330096/tm.htm

lijepo je vidjeti da si opet tu user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 14:20:53   
Marija13
Drage moje, i ja imam dijagnozu PCOS. Doktor mi je samo rekao da trebam smrsati, tablete za ovulaciju mi ne da (tek kad smrsam, jer ne zeli da budem "debela trudnica") i to je to, kaze vidimo se kad smrsas user posted image user posted image dođi za 3 mjeseca. Čitajući vase komentare ostala sam u cudu, prvi put cujem za inzulinsku rezistenciju. Ja sam iz Sarajeva, pa bih voljela da mi kazete kod kojeg ste vi doktora isle? Voljela bih obaviti i te hormonske pretrage, ali kod pravog doktora! user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Policistični jajnici - PCOS
29.7.2011 14:43:39   
gerberka
draga Marija, ja bih sad tom tvom dr opalila šamarčinu, sram ga bilo! Jer ti ako imaš višak kilograma koji su često posljedica pcos kao i bubuljice, dlakavost isl..ti trebas uraditi hormonski status i da ti isti pogleda pravi stručnjak.

kada dobijes odgovarajucu terapiju onda ce i kilice ići dole, a ne da ti sad gladuješ, a ne čini se ništa da se hormonski disbalans dovede u red.
ja sam npr otislka dr prije 5 godina zbog neredovnih menstruacija, tacnije 100-tom po redu doktoru jer me vecina budala slala da uradim test za trudnocu i tu se sva pamet svijeta zavrsavala. Moj dr me poslao da uradim hormone koji su pokazalči tipicni pcos kao i uzv..iako se cudio jer kaze da sam jedna od rijetkih da nemaju klinicku sliku pcos ( gore sam nabrojala posljedice pcos )

dakle,m ti trebas otici drugom ljekaru koji ce te uputiti da izvadis hormone i to po određenim danima ciklusa. Zatim kad dobijes rezultate otici ponovo tom doktoru da ih pogleda. Slijedit ce terapija, a samim tim vremenom nestajat ce kliniucka slika pcos. Niko dobrovoljno ne bira da ima višak kilograma, mrzim ljude sa predrasudama, a kad cujem da je jedan doktor vratio pacijenticu , jer treba da smrša - stvarno bih se tukla! mozda jesam agresivac, ali ne volim kad nas pacijente tretiraju kao komade pokretnih budala!

zelim ti mnogo sreće, javi se na pp ako ti treba neka pomoć

gerberka

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *