|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: policisticni jajnici
15.12.2009 22:43:10   
gogic
i ja sam nova na forumu . pozdrav svima . imam policisticne jajnike i redovne cikluse ali oskude i bez ovulacije vec gskoro 2 godine od kada sam radila kiretazu jer sam u 2 mjesecu trudnoce dobila ospice ili varicele ,nakon 8 godna pokusaja da ostanem trudna  i onda se to desi   . katasrofa. user posted image godinama idem kod dr. sibincic u bl  al ona samo predje preko toga i kaze desice se opet     al neznam kako kad nemam ovulacije -  sad do 25 .12 . moram ici kod nje pa cu joj reci da radim vjestacku  . povisen mi je prolaktin i tsh  al dovodim ga u red . izvinite sto sam opsirna .


(odgovor članu Scarlet)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: policisticni jajnici
16.12.2009 13:55:15   
smarija
zdravo selina danas je moj sretan dan ja samuser posted image isla sam vaditi betu i pozitivna je,tako da je moja druga inseminacija uspjela.pusa tebi

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: policisticni jajnici
16.12.2009 14:03:10   
smarija
draga gogic htjela bih ti napisati par recenica u vezi dr.Sanje,i ja sam njen pacijent u braku sam 7 godina i hodala sam od doktora do doktora i nista od user posted image ,zadnja nada mi je bila dr.Sanja ili da idem negdje dalje,odlucila sam se za Sanju jer sam ja iz Banja Luke pa kontam vrijedi probati najlakse je otici dalje.Moj problem je bio neredovne menstruacije i ovulacije prvih godinu dana sam isla na folikulometrije pa ciljani odnosi uz klomifen,i sve tako do prije 3 mjeseca kad sam radila svoju prvu inseminaciju koja nije uspjela,ponovimo inseminaciju 02.12 i ja danas saznam da sam user posted image .Moj ti je savjet da razgovaras sa njom da probate sa inseminacijama pa ako ne ide onda nesto drugo,posto si vec bila jednom trudna.Od srca ti zelim da uspijes da ugledas svoje user posted image .pozdrav

(odgovor članu gogic)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: policisticni jajnici
16.12.2009 21:11:49   
selina
IZVORNA PORUKA: smarija

zdravo selina danas je moj sretan dan ja samuser posted image isla sam vaditi betu i pozitivna je,tako da je moja druga inseminacija uspjela.pusa tebi

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image super draga moja,stvarno mi je drago zbog tebe i ako bog da tako da svima uspije pa na bilo koji nacin...........................
zelim ti sledeciuser posted image mjeseci uspjesnih i da ih provedes u zdravlju sa svojom bebicom!user posted image user posted image

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: policisticni jajnici
17.12.2009 8:39:49   
smarija
hvala ti draga na cestitkama

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: policisticni jajnici
17.12.2009 9:54:16   
sanjica
Pozdrav svima, ja sam imala PCOS, već sam pisala to negdje, mislim na temi inseminacija, nebitno. Problem POCS-a sam riješila tabletama GLUFORMIN, pila ih ukupno 6 mjeseci. Preporučujem da se konsultirate sa svojim ginekolozima vezano za terpiju gluforminom, (metamorfinom). Sretno!

(odgovor članu gogic)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: policisticni jajnici
17.12.2009 21:33:10   
gogic
cestitam ti , bas mi je drago da je uspjelo . user posted image ja sam danas dobila nalaz od tsh i prolaktina i super je   ,mozda cak i nizak . u ponedeljak idem kod dr. sibincic  i predlozicu joj da radimo insiminaciju. vec sam radila jednu prije 3 godine i bezuspjesna i nakon godinu sam trebala opet da radim i bila sam narucena al sam ostala prirodnim putem trudna . onda se to desilo i hormoni podivljali al evo opet sam ok i idem ponovo dok neuspije.  

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: policisticni jajnici
17.12.2009 22:27:50   
smarija
tako i treba samo nema odustajanja uspjeces ti na sledesem postupku (kakav god bio) vidjeces

(odgovor članu gogic)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: policisticni jajnici
17.12.2009 22:47:25   
selina
smarija kako se osjecas? jesul poceli simptomi koji trudnoce?

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: policisticni jajnici
17.12.2009 22:57:54   
smarija
ne znam sta bih ti rekla ja nemam nekih posebnih simptoma,grudi me bole i stomak me dosta ziga kso pred menzis pa mi je dr.povecala dozu utrica ujuto i uvece po dva,ultrazvuk mi je tek 29.12. ne znam da li je to ok pitala sam dr.ona kaze da je to u redu

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: policisticni jajnici
17.12.2009 23:01:52   
selina
ma super je to sve,grcici su normalni tako je i kod mene bilo normalno kad je zena u drugom stanju
a super da nema povracanja i ja sam hvala bogu prosla bez,neka sad nam uzivaj i dobro se cuvaj!

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: policisticni jajnici
17.12.2009 23:05:33   
smarija
naravno sad mi nema druge nego da se pazim kako si ti i tvoja user posted image primakao se termin poprilicno

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: policisticni jajnici
17.12.2009 23:11:33   
selina
jeste bogami primice se svaki dan sve vise ali i jedva cekam,samo jos da je proljece bilo bi jos bolje mene muci ova zima!inace se dobro osjecam malo danas neki grcici ali moze se izdrzati,nije opasno!

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: policisticni jajnici
18.12.2009 10:01:35   
smarija
selina sta mislis koliko traju ovi grcici jer me muci i nocu probudi me bol pa ustanem hodam po kuci nikako da se naspavam jos rano ustajem zbog posla

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: policisticni jajnici
18.12.2009 10:02:27   
smarija
jel znas koji je pol bebac ili ce da bude iznenadjenje

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: policisticni jajnici
18.12.2009 10:04:25   
selina
pa vjeruj kod mene su dugo trajali sigurno jedno 2 mjeseca al sad neznam jesul to isti grcici kao kod mene,meni dodje pa prestane i sve tako redom znaci netraje cijelo vjeme a to ti je sve sto se maternica razvlaci i naravno mijenja se! jesil doku pitala?

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: policisticni jajnici
18.12.2009 10:05:25   
selina
djevojcica je  ako bog da melina ce se zvati,ma kakvo iznenadjenje ja sam previse radoznala za to!

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: policisticni jajnici
18.12.2009 11:19:15   
smarija
po tom pitanju smo iste mozda sam i previse radoznala ali sta je tu je,i mm ima zelju da bude curica,pitala sam dr.ona isto to kaze da je zbog sirenja maternice i da ce prestati,ni mene ne boli non-stop ali najgore je nocu bol me probudi pa ne mogu da zaspem pa sve tako.

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: policisticni jajnici
16.1.2010 20:14:21   
ema_28
Cao svima, ja sam nova na forumu i takodje ima policisticne jajnike. Saznala sam to sa nekih 15 godina kad sam prvi put otisla ginekologu zbog toga sto sam do tada dobila samo jednu menstruaciju ( sa 14 god) i onda vise nikako. Odmah su me poslali da pregledam hormone i svi su bili OK osim sto sam imala povisen testosteron ali mi je tada ginekolog rekao da je to neki slobodni testosteron i da nista ne brinem. Pocela sam piti hormonsku terapiju ali svaki put kad bih prestala, menstruacije ne bi bilo po pola godine. Tako da sam ukupno 8 godina pila razne vrste tih tableta.
Zadnjih godinu dana ne pijem tablete a ciklus sam uspjela koliko toliko redovno uspostaviti sa homeopatskim tableticama ( na biljnoj bazi) i od tada lagano i neoptereceno radimo na bebici. Do sada se jos nista nije desilo ali se nismo puno ni trudili nego ono kao ako se desi, desi.
Citajuci ove vase postove jos nigdje nisam nasla odgovor na pitanje sta ako ne uspijemo poslije godinu dana redovnih odnosa dobiti user posted image , kako onda ide procedura? sta ide redom, neke tablete ili operacije ili sta???
Molim vas da mi odgovorite jer ja izgleda tek krecem u borbu :)

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: policisticni jajnici
18.1.2010 11:36:20   
brzamala
Draga Ema, ja se borim za svoju user posted image vec 4,5 god, i još ništa, a školski sam primjer PCOS-a.Procedura ti je sljedeća: Prvo ćete vjerovatno, i ti i muz uraditi potrebne nalaze, on spermogram a ti hormone, briseve, ultrazvuk, ako ti bude dobar ginekolog i test na inzulinsku rezistenciju. ako ne, onda sama traži taj test jer najnovija istraživanja pokazuju da se Pcos dobija od metabličkog poremećaja nedovoljne iskorištenosti šećera u krvi, ili inzulinske rezistencije, iako dijeabetis ne mora biti prisutan. Od toga će zavisiti terapija. Najčešće daju klomifen, a ako ne budeš regovala onda i neke jače. I to je to , uglavnom, jer kod nas ne posvećuju dovoljno pažnje ovom problemu. U drugom slučaju, tj. ako bude dobar ginekolog, poslat će te na driling jajnika, koji sam i ja prije dva mjeseca uradila i propisati ti metformin za IR. Sa drilingom su najveće šanse za zacece.
Ja sam sama trazila da mi urade driling jer mi je preko glave da mi svi daju dijagnoze a niko ništa ne poduzima i sad pijem metformin( siofor), a krajem mjeseca će mi uvesti i klomifen. Mozda nije pohvalno, ali ja sam na svoju ruku uzela siofor, jer nema nikakvih negativnih posljedica ako su jetra i bubrezi u redu, a mnogo su veće šsanse za začeće u kombinovanoj terapiji metformin- klomifen.

Ako te još nešto zanima, slobodno pitajuser posted image Sretno.

< Poruku je uredio brzamala -- 18.1.2010 11:38:23 >

(odgovor članu ema_28)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: policisticni jajnici
19.1.2010 15:17:14   
bebac0810
Bog svima.nova san ovde i još se uhodavam u sve.
bila sam u ginekologa i rekla mi je da imam Policisticne jajnike.sad sam malo tu čitala o simptomima i ja to ništa nemam,osim bolnih menstruacija.
dala mi je da izvadim hormone na uputnici piše LH, FSH, E2, PRL, TSH, TESTOSTERON.
može li mi ko objasnit kako se vade hormoni i šta ovo gore znači?
hvala.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: policisticni jajnici
19.1.2010 17:04:36   
regi
bebac,nista ne brini.hormoni se vade iz krvi. vjerojatno ce dr. na osnovu hormona takode moci dati dijegnozu PCOS(to se vidi iz odnosa FSH i LH). svi hormoni koje si navela su spolni hormoni,a TSH je hormon stitne zlijezde i ,ne znam s kakvim problemom oko zaceca se boriste ti i tm,ali svi oni su jako bitni za zacece.

PCOS su obicno vezani za odsustvo ovulacije, pa to moze mnogo otezavato zacece. ne znam imas li problema sa kilazom,ako da,onda trazi da uradis nnalaz OGTT sa inzulinskom rezistencijom,te se tabletama na vrlo uspjesan nacin moze regulisati taj poremecaj nivoa secera u krvi.

mnogo srece!

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu bebac0810)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: policisticni jajnici
19.1.2010 17:44:44   
vjestica
IZVORNA PORUKA: bebac0810

Bog svima.nova san ovde i još se uhodavam u sve.
bila sam u ginekologa i rekla mi je da imam Policisticne jajnike.sad sam malo tu čitala o simptomima i ja to ništa nemam,osim bolnih menstruacija.
dala mi je da izvadim hormone na uputnici piše LH, FSH, E2, PRL, TSH, TESTOSTERON.
može li mi ko objasnit kako se vade hormoni i šta ovo gore znači?
hvala.


hormoni se rade 3-5 dc, a negdje 8 dc, osim progesterona koji se vadi 21 dc
za ovo provjeri jel od 3-5 dc ili 8 dc, jer to zavisi od laboratorije, ali to ti je trebao reći tvoj ginekolog


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu bebac0810)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.1.2010 14:13:06   
Sanav18
Ja sam nova na ovom forumu..
Imam problem.. Nisam dobila menstruaciju već 3 mjeseca, točnije, ovo je 3.
Sumnjam na pcos-policističke jajnike.. Osim izostanka menstruacije od 3 mjeseca, nisam trudna, imam povečanu dlakavost po nogama, rukama, licu, brkove.. Kad obrijem noge, već idući dan su dlake opet vani, a nakon 3 dana je kao da ih nisam ni brijala.. I uvijek imam akne na području brade kojih se ne mogu nikako riješiti.. E sad, zanima me jel itko imao iste ili slične znakove?? I dal su u pitanju policistički jajnici??
Ne kužim, dal se nakon šta se izliječe policistički jajnici može zatrudnjeti ili žene imaju probleme sa plodnošću, da li postoji mogućnost da nikad ne bih mogla imati djece?? :( :( :( :( ..i da, imam 19. uskoro 20.god.
Hvala unaprijed

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.1.2010 14:17:44   
ivana st
Sanav da li si bila kod ginekologa? On će ti najbolje reći je li pCOS u pitanju iako po ovom što si napisala izgleda da ga imaš. Žene sa ovim sindromom mogu imati problema da zatrudne,ali to nikako ne znači da ne mogu ostati trudne i imati djecu.Možda ti je i zbog stresa izostala menstruacija, svakako bi trebala otići kod dr.

I dobro nam došla user posted image user posted image user posted image !


< Poruku je uredio ivana st -- 20.1.2010 14:19:13 >


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Sanav18)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *